Splitski Žuti razvalili sinjski Alkar sa 37 razlike

Alkar i Split odirali su susret 15. kola, a pobjeda je uvjeljivo pripala Splićanima
Sinjski Alkar i Split susreli su u 15. kolu košarkaške A 1 lige. Splićane je dočekala užarena atmosfera u organizaciji sinjskih Maligana. Sinjska dvorana ispunjena do posljednjeg mjesta, čak i uz parket, uživala je u fešti dalmatinske košarke.

Prvu četvrtinu obje momčadi započele su s promašenim napadima, Alkar zbog dobro postavljene obrane Splita, a Splićani isključivo vlastitim greškama u napadu. Međutim nakon početnih grešaka Split radi seriju od 8-0 u prve četiri minite susreta. Započeo je Jukić iz slobodnih bacanja, a zaključio Širko zakucavanjem. Potom trener Alkara zove time out nakon kojeg obje ekipe nastavljaju serijom promašaja. Probao je trener Milačić trgnuti svoju ekipu rotacijama, ali na polovici četvrtine na semaforu je pisalo 11-0 za Splićane. Sinjani do prvih poena dolaze tek u sedmoj minuti tricom Gaurine. Dvije minute pred kraj četvrtine sinjani smanjuju na 7 razlike, rezultat u tome trenutku bio je 7-14. Najev povećava vodstvo Splićana uz koš faul i slobodno bacanje rezultat je 9-18. Konačan rezultat prve četvrtine bio je 11-20.

Drugu četvrtinu otvara Svalina sa dva poena za Sinjane, na što odma odgovara Kanaet istom mjerom. Sinjani u jednom trenu dolaze na 6 razlike, ali ih Subotić odmah vraća na 8. Četiri minute pred odmor Žuti bježe na 14 razlike koševima Dijana iz slobodnih bacanja, a nedugo zatim Kedžo diže Žute na 16 razlike i rezultat 20-36. Polaganjima Filipovića i Širka Split minutu prije odmora bježi Alkarima na 20 razlike. U posljednjem napadu Subotić pogađa tricu i na odmor se odlazi rezultatom 23-46.

Treću četvrtinu napad započinju Sinjani, a prekida ih Filipović koji povlači kontru Splita i asistira Rančiću za tricu koju Rančić pogađa. Već u prve dvije minute četvrtine Splićani povisuju vodstvo na 31 razlike, reultat je 23-54. Najjači adut tijekom cijele utakmice je obrana, a u trećoj četvrtini i serija od 3 trice Rančića. Alkarima tračak nade za povratak u igru daje efektno zakucavanje K. Vučića i agresivnija igra play-a Dominovića, ali Rančić nemilosrdno nastavlja seriju trica te je rezultat na polovici četvrtine 29-62. Dvije minute prije kraja četvrtine Širko pogađa tricu za 35 razlike Žutih i rezultat 33-68. Ovu četvrtinu završavaju rezultatom 36-71.

Posljednju četvrtinu Žuti otvaraju sa 2 poena Kedže, a Sinjani odgovaraju tricom H. Vučića za rezultat 41-73. Na polovici četvrtine Sinjani se vrte na 31 razlike, a Kalajžić sa dva slobodna povisuje na 33 razlike i rezultat 47-80. Svega minutu poslije Filipović pogađa tricu bez kosti za rezultat 48-83. Zadnje tri minue Skelin uvodi "drugu" petorku koja sigurno privodi utakmicu kraju. K. Vučić zakucavanjem postiže koš za konačan rezultat 56-93.

Split je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto na tablici i nastavlja ovosezonsku bajku.

hr Sat Jan 28 2017 18:43:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Philadelphie nakon produžetka

Šarić upisao 14 poena, Bender 8 u porazu Phoenixa.
Philadelphia 76ersi Darija Šarića sinoć su u produžetku pobijedili Minnesotu Timberwolvese na njihovom terenu a još jednu dobru utakmicu pružio je naš reprezentativac. Šarić je za 39 minuta na parketu upisao 14 poena (šut 5/10, trice 3/8) te dodao osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Phoenix Sunsi Dragana Bendera poraženi su u Los Angelesu gdje su ih sa 99-92 svladali Clippersi. Bender je odigrao 20 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 3/7, trice 2/6) a upisao je i sedam skokova i jednu asistenciju.
Cleveland Cavaliersi su sa 123-114 svladali Atlanta Hawkse. Ante Žižić je na terenu proveo dvije minute i zabio je dva koša te upisao dva skoka.
Los Angeles Lakersi Ivice Zubca poraženi su u produžetku, sa 113-109 kod kuće svladali su ih New York Knicksi. Zubac nije ulazio u igru.

NBA rezultati:
Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 112:118 (produžetak)
Sacramento Kings - Phoenix Suns 99:92
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 123:114
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 95:89
Brooklyn Nets - Washington Wizards 103:98
Detroit Pistons - Denver Nuggets 84:103
New York Knicks - Los Angeles Lakers 113:109 (produžetak)

hr Wed Dec 13 2017 12:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pred Splitom gostovanja u Čačku i Zaboku

U Čačku protiv Borca igraju utakmicu 9. kola ABA 2 lige
Pred košarkašima Splita zahtjevan je tjedan, rano jutros autobusom su krenuli put Čačka, gdje u srijedu od 18 sati igraju utakmicu 9. kola Druge ABA lige. Susret u Čačku može se opisati kao borba za Final Four, Borac je na četvrtom mjestu sa omjerom 5-3, Split je šesti sa 4 pobjede i isto toliko poraza. Žuti ove sezone još nemaju pobjedu izvan Gripa (0-4 u domaćem prvenstvu, 0-3 u Drugoj ABA ligi) a na pitanje mogu li iznenaditi, trener Ivica Skelin je rekao:

- Svjesni smo gdje pripadamo, mjesto nam je u sredini, gdje i jesmo. Pokušat ćemo se nametnuti i odigrati bez opterećenja.

Iz Čačka, Žuti nastavljaju za Zagreb, jer u subotu u Zaboku igraju utakmicu 10. kola HT Premijer lige.

hr Tue Dec 12 2017 17:33:07 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Double-double Šarića, skroman učinak Bogdanovića

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8, a dodao je tri skoka te dvije asistencije
Dario Šarić je sinoć upisao double-double u porazu svojih Philadelphia 76ersa od New Orleans Pelicansa. New Orleans je kod kuće sa 131:124 svladao Sixerse.

Šarić je bio dosta neprecizan, u 27 minuta na parketu šutirao je 5/16 za 13 koševa, ali je ipak upisao svoj peti double-double. Uz 13 poena upisao je 11 skokova te četiri asistencije.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su kod kuće nakon produžetka slavili protiv Denver Nuggetsa sa 126:116.

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8,  a dodao je tri skoka te dvije asistencije.

NBA rezultati:

New Orleans Pelicans - Philadelphia 76ers 131:124
Indiana Pacers - Denver Nuggets 126:116 (produžetak)
Detroit Pistons - Boston Celtics 81:91
Sacramento Kings - Toronto Raptors 87:102
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 97:92
New York Knicks - Atlanta Hawks 111:107

hr Mon Dec 11 2017 12:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Uspješan povratak Šarića nakon ozljede oka

Šarić je nosio zaštitne naočale
Hrvatski reprezentativac Dario Šarić vratio se na teren nakon što je na treningu ozljedio oba oka i propustio jednu utakmicu. Uz zaštitne naočale za 34 minute na parketu ubacio je 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98:105 na gostovanju kod Clevelanda.

Ante
Žižić započeo je utakmicu za Cavse i za četiri minute uspio upisati jedan skok i jednom asistirati.

Orlando je poražen na gostovanju u Atlanti sa 110:117, a u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je za 31 minutu ubacio sedam koševa te dodao šest skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac nije igrao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110:99 protiv Charlottea, a Dragan Benderje u porazu Phoenixa od San Antonija 101:104 igrao pet minuta te imao dva skoka.