Hallgrímsson: Remi protiv Hrvatske bio dobar rezultat za nas

Izbornik nogometne reprezentacije Islanda Heimir Hallgrímsson izjavio je u petak da bi remi protiv Hrvatske bio dobar rezultat za njegovu momčad.

"Mi uvijek idemo po pobjedu, ali bod u gostima kod Hrvatske bio bi dobar za nas. Hrvatska ima puno prednosti, njezini nogometaši igraju na višoj razini od naših, što se vidi i po tome u kojim klubovima igraju. Posebno se ističe vezna linija, koja je najbolja od svih reprezentacija", kazao je na konferencijji za novinare izbornik Islanda uoči kvalifikacijskog susreta za Svjetsko prvenstvo 2018., koji će se igrati u subotu pred praznim tribinama Maksimira.

On očekuje da Luka Modrić, koji se je nedavno vratio na travnjak nakon ozljede, bude u početnoj postavi Hrvatske.

Za Island neće igrati dva važna igrača, Alfred Finnbogason i Kolbeinn Sightorsson, no izbornik Hallgrímsson nije zabrinut zbog toga.

"Finnbogason je bio strijelac u sve tri dosadašanje utakmice kvalifikacija, a ja se nadam da će ovaj puta netko drugi nadomjestiti njegov golgeterski učinak. Pokazali smo da se možemo nositi sa jakim reprezentacijama, da smo se u stanju prilagoditi i mijenjati igru, te da imamo dobre igrače", dodao je Hallgrímsson.

Posljednji puta Hrvatska je protiv Islanda igrala prije tri godine u dodatnim kvalifikacijama za SP 2014. Tada je u gostima bilo 0-0, a na Makismiru je Hrvatska slavila sa 2-0.

"Rezultat te utakmice bio je loš za nas, ali ujedno ona je bila prekretnica za našu reprezentaciju. Od tada smo puno napredovali i vjerujem da ćemo to pokazati u subotu", kazao je izbornik Islanda.

Zbog kazne utakmica protiv Islanda igrat će se pred praznim tribinama Maksimira, ali to nije novost za Islanđane.

"Na startu kvalifikacija, protiv Ukrajine u Kijevu, također smo igrali pred praznim tribinama, a tako će biti i u Zagrebu. To je malo čudno, jer očekuješ da domaća ekipa ima strastvenu podršku svojih navijača. No, mi se na to ne smijemo obazirati i važno je da dobro uđemo u utakmicu. Uostalom, nakon dobrih rezultata na Euru više nas nitko ne podcjenjuje", kazao je kapetan islandske reprezentacije Aron Gunnarsson.

hr Fri Nov 11 2016 18:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Otvorenog garda u nastavak prvenstva: Crveni i Bijeli žele pobjedu u gradskom derbiju

Dvoboj u Parku maldeži počinje u 17 sati
Prvo kolo proljetnog dijela sezone Prve HNL u grad pod Marjanom odmah donosi uvijek zanimljiv i napet gradski derbi, dvoboj Splita i Hajduka u Parku mladeži (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Ova utakmica tradicionalno nosi poseban naboj zbog čega nikada nije lako unaprijed upisati pobjednika, bez obzira na odnos snaga, koji je ove sezone na poptuno na strani Bijelih.

Hajduk je ove sezone oba puta slavio u prvenstvenim dvobojima iako su Crveni u oba navrata bili blizu osvajanja bodova. Međutim, Split je uzvratio u četvrtfinalu Hrvatskog kupa izbacivši susjede s Poljuda u četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa preokretom u Parku mladeži. U sva tri dvoboja odlučivale su nijanse, jedan ili dva nadahnuta poteza pojedinaca, stoga i danas možemo očekivati utakmicu s mnogo taktičkog nadmudrivanja, bez obzira što oba trenera najavljuju otvoren gard.

Bit će ovo i debitantski gradski derbi za dva stratega koji su tek od nedavno preuzeli momčadi. Bruno Akrapović je podsjetimo, tek prije nekoliko dana zamijenio Vjekoslava Lokicu na kormilu Crvenih i praktički je tek nekoliko treninga odradio s novom ekipom. Joan Carrillo je tu u prednosti, Hajduka je preuzeo upravo nakon što je Marijan Pušnik smijenjen zbog ispadanja iz kupa. Katalonac je odradio cijele pripreme s Bijelima i najavio jedan novi i drukčiji nogomet.

Za obje momčadi ovo je vrlo važna utakmica, Crvenima su prijeko potrebni bodovi kako bi se izvukli iz zone ispadanja, pogotovo nakon što ih je Cibalija remijem s Interom opet gurnula na posljednje mjesto. Hajduk s druge strane na čelu s Carrillom želi pobjednički krenuti u nastavak prvenstva i što prije preteći Osijek na trećem mjestu.

Crveni u ovaj susret ulaze bez kapetana Duke koji je ozlijedio mišić lista na treningu, Jurednića koji mora odraditi kaznu zbog crvenog kartona, te Samca koji je već duže vrijeme van stroja. Osim njih trojica novih igrača, Škvorc, Mutombo i Vercatueren još nisu registrirani. Kod Bijelih sigurno nećemo gledati Jeffersona, Bašića, Kožulja, Prtajina i novopridošlog Terzieva

hr Sun Feb 19 2017 08:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudor svojim potezom začudio Tursku

Hrvatski stručnjak Igor Tudor je prije nekoliko dana preuzeo Galatasaray, a već danas je debitirao na klupi slavnog turskog tima

Njegov debi nije bio dobar jer je Galatasaray u gostima izvukao samo bod u duelu s Rizesporom, koji je tek 16. na tablici.

Rezultat je bio 1:1, a gosti su vodili od 23. minute kada je pogodio Podolski. Ipak, Rizespor je u 75. došao do boda a strijelac je bio Cek. Ali, nije kiks ono što je obilježilo Tudorov debi. Cijela Turska se čudi njegovom potezu da na ovoj utakmici ne računa na Brumu, koji je ove sezone vjerojatno najbolji igrač Galatasaraya.

Portugalac je postigao sedam golova uz isto toliko asistencija, nije ozlijeđen ali je, iz nekog razloga, izostavljen. Zanimljivo je da je Bruma postizao golove na svakoj od pet posljednjih gostujućih utakmica Galatasaraya. Nema sumnje, Igor Tudor će dobiti nekoliko zanimljivih pitanja na prvoj sljedećoj press konferenciji, piše sportsport.ba.

hr Sat Feb 18 2017 23:44:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Kraljevski klub" razbio Espanyolu sa 2:0

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu svladao Espanyol sa 2-0 (1-0)

Strijelci za novu pobjedu "kraljevskog" kluba bili su Morata (33) i Bale (84). Mateo Kovačić igrao je za Real do 61. minute, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup. Ovom pobjedom Real je povećao svoju prednost ispred druge Barcelone na četiri boda uz utakmicu manje, trenutačno madridski sastav ima 52 boda, a Barcelona 48. Espanyol je deveti sa 32 boda.

U ranije odigranom dvoboju madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0). Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica. Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.

hr Sat Feb 18 2017 18:36:36 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Španjolska: Atletico svladao Sportinga 4:1

U prvoj utakmici subotnjeg programa 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0)

Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica.

Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Na vrhu je Real Madrid sa 49 bodova, jedan manje uz dvije utakmice više ima druga Barcelona.

hr Sat Feb 18 2017 17:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.