Trijumfalan pohod Nade u Zagrebu!

Bogat ragbijaški vikend u Zagrebu protekao je u znaku ragbijaša i ragbijašica RK Nada – Split. Sve tri završnice Prvenstva Hrvatske igrane jučer u Zagrebu završile su trijumfom splitskih mladića i djevojaka.

Dvije nove titule i pobjeda seniora na prvom turniru PH R-7 rezime su uspješnog nastupa Nadinih momčadi na završnicama PH održanih jučer u Zagrebu.

U finalu PH za kadete do 16. godina mladi ragbijaši Nade uvjerljivo su nadmašili vršnjake iz RK Zagreb rezultatom 64:14 (21:14). Titulu Prvaka Hrvatske za 2018. god. zaslužili su slijedeći igrači pod vodstvom trenera prof. Ante Olujića: Petera, Perišin, Šunjić, Uzelac, Starčević Januška , Mojsović, Petričević, Vuletić, Plazibat, Tabak, Šolić, Mitar, Marasović, Šimundža, Bošnjak, Fadić, Urlić i Novaković.

Jednako uvjerljive bile su i ragbijašice Nade na drugom završnom turniru PH R-7 za žene. Do nove titule splitske ragbijašice stigle su upisavši novih 6 pobjeda nad svojom konkurencijom u Zagrebu. Izabranice trenera prof. Nikole Denića ove godine upisale su svih 12 pobjeda iz dvanaest susreta u okviru natjecanja za PH. Mnogo važnije od broja pobjeda je vrlo dobra igra i kvalitetna isprofiliranost djevojaka iz Splita. Sastav Nade djeluje kao dobro uhodan stroj ili orkestar u kojem svaka cura ima svoju točno utvrđenu dionicu. Zajedničkim uspješnim djelovanjem postiže se konačan cilj,  a to je pobjeda i pozitivan rezultat. Na završnom turniru u Zagrebu splitske djevojke nastupale su u sastavu: Franćeska Pleština, Tihana Žaja, Ela Kovačić, Vedrana Alajbeg, Maja Gaica, Sara Buratović, Anabela Bonačić-Vicić, Nikolina Điko, Ana Colić i Antea Dedić.

Potpunu dominaciju splitskog kluba na završnim turnirima PH R-7 2018. održanim jučer u Zagrebu potvrdili su seniori Nade. Na prvom ovogodišnjem turniru PH R-7 za seniore, splitska momčad u nikad jačoj konkurenciji upisala je svih pet pobjeda iz 5 odigranih susreta. Iako se zbog dosta pomlađenog sastava osjetila neuigranost splitske momčadi u grupnoj fazi natjecanja, u odlučnim utakmicama za plasman, splitska momčad pokazala je igračku kvalitetu i autoritet favorita. Lucidnost i imaginacija Luke Lerotića, uz istaknutu efikasnost Plazibata, i Vlajčevića bili su teško rješiva enigma za sve protivničke momčadi. Potpomognuti sa iskusnim Antićem, Burazinom i Rossom, uz snažne i odvažne radilice Rudića, Popovića i Jelavić- Mitrovića splitska momčad uspješno je rješavala sve probleme na terenu u Zagrebu.Kad tome pridodamo i uspješne epizode mladih Vuletića, Markića i Žunića te kvalitet jučer odsutnog Perića splitska momčad s optimizmom može čekati drugi turnir i konačnu odluku o novom Prvaku Hrvatske. Od ostalih sudionika seniorskog turnira izdvajamo, jučerašnjeg protivnika Nade u finalu, vrlo dobru momčad RK Sinj te momčadi HARK Mladost i RK Zagreb. Posljednji turnir PH R-7 za seniore predviđen je za 16. lipnja u regiji Dalmacija.

8. RK Lokomotiva

hr Sun May 27 2018 15:19:34 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nekada rezultat nije najvažniji: U porazu protiv Gorice Grgurević nokautiranom Cobbinsu zabranio igrati

Gorica je još jednom ove sezone pobijedila Split, ovaj put, u 18. kolu HT Premijer lige na Gripama je bilo 86:79 (18:11, 23:22, 22:22, 23:24) za momčad Josipa Sesara.
Od samog početka Gorica je bolje ušla u utakmicu i tu prednost nije ispuštala unatoč tome što su "Žuti" u samom finišu došli i na minus 2 (79:81). No, mali broj igrača u rotaciji u momčadi Ante Grgurevića jednostavno se morao osjetiti, a kraj utakmice Split je dočekao bez čak petorice igrača i Gorica je otišla do pobjede.

Mauro Veljačić je, nakon samo minute i 40 sekundi u igri dobio namjernu i tehničku što je značilo isključenje, Mike Cobbins je na isteku druge četvrtine pretrpio nenamjerni nokaut, a zbog pet prekršaja (ukupno 28 prekršaja dosuđeno je Splitu) van igre su morali Josip Jukić, Bruno Rebić i Tomislav Gabrić.

Cobbins je nakon pružene pomoći tijekom poluvremena želio nastaviti igru, ali to mu nije dopustio trener Ante Grgurević.

- Vidio sam kako je kolega Ante praktički potjerao Cobbinsa u svlačionicu, koji je želio igrati. Taj njegov potez zasjenio je utakmicu, čestitam mu na tome, malo koji bi trener to napravio - rekao je trener Gorice Josip Sesar.

Inače, bio je oduševljen pobjedom, koja Gorici ostavlja nadu u doigravanje, a prvo ime bio je Marko Baković, koji je za 22 minute ubacio 16 poena i imao 10 skokova.

- Zadovoljan sam i presretan kako su momci odigrali od prve do posljednje minute - kazao je Sesar.

Splitov trener Ante Grgurević nije se želio vaditi na izostanke, nikada to ne radi. Ovaj put, uz sve nedaće na samoj utakmici, bio je i bez viroznog Lovre Runjića.

- Loše smo otvorili utakmicu, poslije smo se vadili, ali smo potrošili previše energije. Krivnja je na nama, imali smo puno početničkih pogrešaka. A što se tiče tog mog poteza s Cobbinsom, nismo prvih par minuta nismo znali što se dogodilo. Nakratko je izgubio svijest, svaka daljnja minutaža bila je bespredmetna. Shvatit ćemo ozbiljno ovaj događaj, Mike je želio igrati, ali sada je najvažnije da obavi sve preglede i da se utvrdi da je s njim sve u redu - rekao je Grgurević u čijoj je momčadi prvo ime bio kapetan Mateo Kedžo (24 poena), a minute je dobro iskoristio i mladi Bruno Rebić (12 poena).
hr Sun Mar 24 2019 22:04:53 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na kraju sedmi: Iz Superlige ispali Mladost iz Petrinje i zadarski Donat

Stolnoteniski klub Split nakon prvog dijela prvenstva imao je skor od 1:8 startavši ligu sa dva nesretna poraza od 3:4.
Izgledalo je kako imaju minimalne šanse za opstanak u društvu najboljih. U drugom dijelu prvenstva, Josip Mustapić, Vedran Bakač i Josip Jerković dignuvši vidno formu, učinili su pravi mali podvig pobjedivši u šest susreta uz samo tri poraza te su tako izborili opstanak u ligi zauzevši sedmo mjesto od 10 ekipa.

Iz Superlige su ispali posljednje plasirana Mladost iz Petrinje i devetoplasirani zadarski Donat koji je imao najslabiji skor u međusobnim susretima od četiri ekipe sa istim brojem bodova.

hr Sun Mar 24 2019 16:51:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Završen peti zadarski Masters veterana: Dominacija hrvatskih ekipa

Posljednji dan zadarskog Mastersa završio je uzbudljivim dvobojima na parketima Višnjika. Tri dana donijela su 82 košarkaška dvoboja veterana iz osam zemalja, a najviše zlatnih medalja kao i nagrada za najkorisnije igrače i strijelce uzeli su hrvatski košarkaši.

U kategoriji 35+ prvo mjesto je uzela ekipa Jazine Euroherc Osiguranje. U zadarskoj ekipi MVP je bio Matija Češković dok je najbolji strijelac ekip bio Ivan Mimica, 38-godišnji bivši igrač Splita koji trenutno vodi KK Omiš prema prvoj ligi.

- Ušli smo maksimalno ozbiljno u utakmicu, bili smo malo umorni budući da nam je ovo treća utakmica u dva dana. Ipak, znali smo da imamo jako dobrog protivnika s druge strane i da moramo ići čvrsto od početka i dati sve od sebe.“ – izjavio je nakon utakmice Ivan Mimica te istaknuo: “Turnir je iznimno dobro organiziran u svim segmentima, ne zaostaje ni za jednim sličnog tipa na kojem sam bio. Svakako ću se vratiti za iduće izdanje!“

U kategoriji 40+ najbolja je bila zadarska ekipa Pet bunara, predvođena najboljim igračem Tomislavom Ružićem dok je njegov brat i suigrač Jurica bio najbolji strijelac. Davor Marcelić odveo je MORH do prvog mjesta u kategorijama 45+ i 50+, a koliko ovaj bivši reprezentativac znači svojim ekipama dovoljno govori činjenica da je u obje kategorije nagrađen za MVP-a. U kategoriji 55+ prvo mjesto je osvojila ekipa Slovenija 55, a najbolji strijelac i igrač bio je četverostruki prvak Slovenije Slavko Kotnik. Kod žena, prvo mjesto osvojila je ekipa splitske Fjake, gdje je titulu najbolje i najefikasnije igračice uzela Danijela Varda.

Masters veterana organizira zadarska tvrtka S-event. Najjači turnir ovakvog tipa u regiji okupio je više od 600 veterana i veteranki koji su popunili sve hotelske kapacitete u Zadru. Turnir na kojem je zaigralo 46 ekipa iz HrvatskeLitve, Srbije, Mađarske, BiH, Slovenije, Makedonije i Crne Gore odlična je najava Zadar Basketball Tournamenta koji nas očekuje u rujnu.

hr Sun Mar 24 2019 15:56:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sinoć u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom Malene su pobijedile zagrebački Olimpik

U polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske u ženskoj odbojci, sinoć u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom, pred domaćom publikom, #Malene su pobijedile zagrebački Olimpik.

Gledatelji u dvorani, ali i pred malim ekranima mogli su uživati u ovoj borbenoj utakmici koja je obilovala dugim atraktivnim poenima.

U pripremi za utakmicu, kaštelanke je malo omela lakša ozljeda dizača Jelene Ninčević koja je  propustila posljednja 2 treninga pred utakmicu. Srećom to se nije osjetilo na njenoj igri u ovoj utakmici što je bilo od presudne važnosti za #Malene jer na toj poziciji nemaju adekvatnu zamjenu i bez nje sigurno ne bi mogli parirati ekipi Olimpika. Očekivale su neizvjesnu utakmicu jer su takve bile sve prethodne koje su odigrali međusobno u ovoj sezoni. Trener OK Kaštela, Zoran Grgantov je izjavio:

- Dominirali smo u prvom setu kojeg smo osvojili bez većih problema ali je za našu pobjedu presudno bilo osvajanje drugog seta u kojem smo praktično do same završnice bili u rezultatskom zaostatku nekoliko poena.

Također dodaje kako im je popustila koncentracija kada su su igračice Olimpika podigle razinu igre pa su zasluženo osvojile treći set:

- Ponosan sam na svoje igračice što su uspjele 4 set odigrati na visokoj razini te tako ostvariti ovu važnu pobjedu koja nam omogućava da s više mirnoće i samopouzdanja krenemo na put u Zagreb. Dat ćemo sve od sebe da pobijedimo i u drugoj utakmici te tako osiguramo ulazak u finale doigravanja.

-Moram pohvaliti sve igračice od kapetana Nike Stanović koja je kao i u brojnim prethodnim utakmicama osvojila veliki broj važnih poena; Ivane Prkačin koja posljednjih nekoliko utakmica igra u odličnoj formi; libera Dore Matas koja je još jednom odradila odlično i na prijemu servisa i u obrani polja; Ane Rimac koja unosi stabilnost u našu igru i često osvaja poene u nizu na servisu kada je to najpotrebnije; zatim Elene Vukić kojoj nije išlo sve po planu na smeču ali je u odlučujućem setu odličnim servisima osvajala vrlo važne poene; i na kraju Emu Kurtović koja je iako najmlađa odigrala vrlo zrelu i kvalitetnu utakmicu u svim segmentima igre.

Za #Malene nema odmora jer već u srijedu imaju uzvratni susret u Zagrebu gdje će pokušati ponovo u dvokoraku doći do finala odbojkaškog doigravanja za prvaka Hrvatske.

OK KAŠTELA: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Glavina, Papić, Kurtović, Sudar, Matas, Stojan, Vatrov, Vukić. Trener: Zoran Grgantov.

OK OLIMPIK: Štaka, Bilogrević, Šandrk, Toplek, Deak, Radanović, Martinčić, Jularić, Barić, Krmpotić, Kliman, Grozdanić, Bazina. Trener: Frane Žanić i Ivan Đorđević.

hr Sun Mar 24 2019 10:36:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.