Jug CO u finalu protiv Szolnoka

Vaterpolisti Juga CO u finalu Lige prvaka u subotu će igrati protiv mađarskog predstavnika Szolnoka, branitelji naslova su u polufinalnom dvoboju završnog turnira u Budimpešti svladali favorizirani Pro Recco sa 10-9 (4-2, 2-2, 3-4, 1-1), dok je potom Szolnok svladao drugog mađarskog predstavnika Eger sa 7-5 (1-2, 2-0, 2-1, 2-2).

Po dva gola za Jug CO postigli su Luka Lončar i Javier Garcia, a po jednoga su dodali Maro Joković, Pavo Marković, Josip Vrlić, Felipe Perrone, Hrvoje Benić i Paulo Obradović. Filip Filipović s četiri i Sandro Sukno s dva gola predvodili su Pro Recco. Szolnok su do finala predvodili Andrija Prlainović i Aaron Younger sa po tri gola.

Finale se igra u subotu od 16.45 sati. Dubrovčani su naslov prvaka Europe osvajali 1981., 2001., 2006. i 2016., dok će Szolnoku ovo biti prvi nastup u finalu Kupa ili Lige prvaka.

Od 15.15 sati Pro Recco i Eger će igrati za treće mjesto.

Ranije u petak je u dvoboju za peto mjesto Brescia svladala Olympiakos sa 8-5.

hr Sat May 27 2017 11:02:35 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA: Anthony, George i Westbrook osigurali pobjedu Thunderu

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Oklahoma City Thunder je slavila protiv New York Knicksa, Toronto Raptorsi protiv Chicago Bullsa, a Los Angeles Clippersi protiv LA Lakersa.

Pojačanja Oklahoma Cityja Carmelo Anthony i Paul George su sinoć u prvoj utakmici sezone zajedno s prošlosezonskim MVP-jem Russellom Westbrookom zajedno zabili 71 koš u pobjedi Thundera od 105-84 nad  New York Knicksima. Westbrook, rekorder po broju triple-doubleova u jednoj sezoni, odmah je prvu večer upisao triple-double, sa 21 pogotkom, 16 asistencija i 10 skokova.

Anthony je u debiju za Oklahoma City protiv svoje bivše momčadi zabio 22 koša, a George je u prvoj utakmici u dresu Thundera nakon prelaska iz Indiana Pacersa, bio najučinkovitiji igrač  sa 28 pogodaka.

New York je predvodio Kristaps Porzingis koji je zabio 31 koš uz 12 skokova, a Enes Kanter je dodao 10 koševa.

U gradskom derbiju u Los Angelesu Clippersi su sa 108-92 bili bolji od Lakersa, a do pobjede ih je vodio Blake Griffin koji je zabio 29 koševa. DeAndre Jordan je ubacio 14 koševa uz nevjerojatnih 24 skokova.

Kod Lakersa najbolji je bio Brook Lopez sa 20 pogodaka, a Jordan Clarkson je dodao 18. Ivica Zubac nije igrao za Lakerse.

Toronto Raptors su u prvoj utakmici sezone sa 117-101 bili bolji od Chicago Bullsa, a Jonas Valanciunas je za pobjedu svoje momčadi zabio 23 koša uz 15 skokova. C.J. Miles je dodao 22 koša u svom prvom nastuputu u dresu Toronta. Norman Powell je ubacio 15, Delon Wright 13, a Kyle Lowry 12 koševa za Raptorse.

Najbolji strijelac Chicaga bio je Robin Lopez sa 18 pogodaka, a rookie Lauri Markkanen je zabio 17.

hr Fri Oct 20 2017 12:29:41 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NHL: Peti uzastopni poraz Rangersa

New York Rangersi su sinoć upisali peti uzastopni poraz, New York Isdlandersi su ih svladali sa 4-3 nakon raspucavanja.

Golove za Islanderse (3-3-1) su zabili Matthew Barzal, Anders Lee i Brock Nelson, dok su u raspucavanju precizni bili Jordan Eberle i John Tavares, a Jaroslav Halak je obranio 38 udaraca.

David Desharnais je zabio prvi gol za Rangerse (1-5-2), a Mats Zuccarello i Kevin Hayes su u zadnjoj trećini i smanjili vodstvo Islandersa od 3-1.

Tampa Bay Lightening nastavlja pobjednički niz, sinoć su sa 2-0 bili bolji od Columbus Blue Jacketsa.  Vratar Andrei Vasilevskiy je upisao 43 obrane u svom prvom shutoutu ove sezone i petom u karijeri, Mikhail Sergachev je zabio svoja prva dva gola u NHL-u.

Za Lightning (6-1-1) je ovo najbolji početak sezone od 2003. kada su imali omjer pobjeda i poraza 7-0-1.

New Jersey Devils su sa 5-4 slavili protiv Ottawa Senatorsa u produžetku, a pobjednički gol je zabio John Moore minutu i 20 nakon početka tog zadnjeg dijela utakmice.

Devils, koji su gubili 2-4 na početku zadnje trećine, sada imaju najbolji početak sezone s omjerom 6-1-0 kao i 2002. Nico Hischier, je zabio prva dva gola za Devilse, i svoja prva dva u NHL-u u prvoj trećini.

Tada Kyle Turris započinje seriju golova za Ottawu. Nakon njega mrežu Devilsa zatresli su Derrick Brassard, Alexandre Burrows i Tom Pyatt u drugoj trećini.

Kyle Palmieri je smanjio na 4-3 u zadnjoj trećini, a Marcus Johansson je izjednačio na 4-4 nešto manje od pet minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

hr Fri Oct 20 2017 12:29:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivan Mikulić osvojio srebrnu medalju na SP u parataekwondou

Ivan Mikulić osvojio je srebrnu medalju na 7. Svjetskom parataekwondo prvenstvu u Londonu nakon što je u finalu kategorije K44 M+75kg sa 19-35 izgubio od Rusa Aliskhaba Ramazanova.

Iako porazom u finalu Mikulić nije uspio obraniti zlato s prošlog Svjetskog prvenstva u turskom Samsunu, samim plasmanom u finale član Taekwondo kluba "Galeb" iz Splita vratio se na vodeće mjesto WT Svjetske rang liste u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja čime je potvrdio da je A kandidat za nastup na 16. paraolimpijskim igrama 2020. u Tokiju.

Do nastupa u finalu Mikulić je  sa  30-7 pobijedio Britanca Matta Busha , a zatim sa 26-5 i Turčina Bayrama Kayandu da bi u neizvjesnom polufinalu sa 26-22  nadvisio Evana Medella  iz SAD-a.

Mikulić je bio jedini naš natjecatelj s kojim su u Londonu bili izbornik Mladen Tomić i kondicijski trener Marko Telenta.  Na SP je nastupio rekordan broj od 263 natjecatelja iz 59 zemalja koji su, pored borbe za odličja, nadmetali i za osvajanje bodova za plasman na paraolimpijske igre u Tokiju.

hr Fri Oct 20 2017 12:28:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Eurokup: Cedevita propustila priliku u Istanbulu

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 2. kola skupine A Eurokupa pretrpjeli drugi poraz u tom natjecanju, na gostovanju u Istanbulu su izgubili od Darussafake sa 83-85 (24-21, 24-16, 15-22, 20-26).

Kevin Murphy sa 17 i Will Cherry sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Scottie Wilbekin sa 23 i JaJuan Johnson sa 20 ubačaja bili najbolji kod Darussafake.

Cedevita je u Istanbulu izgubila utakmicu u kojoj je vodila više od 80 posto vremena. No, kao i već više puta ove sezone igrači Jurija Zdovca su odigrali lošu završnicu te nisu uspjeli kapitalizirati dobru igru iz prve tri četvrtine.

Hrvatski je sastav zahvaljujući odličnom šutu s distance u prvoj četvrtini izgradio prednost od 24-15, no dvije izgubljene lopte nakon kojih je turski sastav pogodio dvije trice uvelike je pokvario dojam jer je rezultat nakon prvih 10 minuta vodio sa samo tri poena prednosti (24-21).

U drugoj četvrtini Cedevita je nastavila s odličnom igrom poglavito u napadu te minutu prije odlaska na odmor imala i najvećih 13 razlike (46-33). Do kraja prvog poluvremena promašila je tri slobodna bacanja što je Darussafaka iskoristila i primaknula se na 48-37.

Domaći je sastav mnogo agresivnije krenuo u drugo poluvrijeme što je dalo rezultat jer se serijom 8-2 vrlo brzo primaknuo na 50-45. Do kraja tog dijela igre Cedevitu je u prednosti održavao Musa koji je pogodio dvije teške trice.

Pritisak Darussafake se nastavio i početkom posljednjih 10 minuta pa je turski predstavnik sedam minuta prije kraja prvi puta poveo sa 66-65. Ipak, Cedevita je uspjela ostati u igru sve do samoga kraja, 21 sekundu prije kraja Johnson je kod rezultata 84-83 promašio oba slobodna bacanja, pa je Cedevita imala napad za pobjedu. No, odigrala ga je prilično loše, Ukić je prerano krenuo u prodor, pa je vratio loptu u kut igrališta odakle je Murphy pokušao tricu, ali lopta nije bila niti blizu prolaska kroz obruč. U posljednjoj sekundi utakmice Bell je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 85-83.

Nakon dva kola u skupini A Unks iz Kazana, Fiat iz Torina i Darussafaka imaju po dvije pobjede, a Cedevita, Levallois i Morabanc po dva poraza.

U 3. kolu Cedevita će za tjedan dana ugostiti španjolski sastav Morabanc iz Andore.

hr Wed Oct 18 2017 21:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.