Tri boda otišla su domaćinu
SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 200.

SPLIT: Bender Barada (od 46. Bartulović), Sedlar, Bašić, Jurić Gale, Jerčić, Llanos (od 88. Jakelić) – F. Barać, Antunović, Patrick (od 15. Kelez). Trener: Ivan Pudar.

VAL: Duvnjak Čeko (od 68. Pedišić), Radovniković, Karamarko, Šarić Udovičić (od 68. Legčević), Kovačević, Grubić Kustura (od 81. Cikojević), Pezo, Repić. Trener: Goran Šušnjara.

Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: Palada i Pavlinović. Četvrti sudac: Zec. Delegat: Galac.

Strijelci: 1:0 Antunović (36), 2:0 Antunović (77), 2:1 Legčević (84), 3:1 Kelez (86).
Igrač utakmice: Krešimir Kelez.

Sreća u nesreći Splita bio je ulazak Keleza umjesto ozlijeđenog Patricka u 15. minuti. Brazilcu je stradalo koljeno, sam od sebe je pao u jednom trenutku, počeo jaukati i zapomagati, a težina ozljede će se tek ustanoviti. Kelez je na lijevoj strani uglavnom bio nerješiva zagonetka za Čeku, u 36. je probio i zavrnuo sjajnu loptu u šesnaesterac, Antunović je visoko skočio i manirom rasnog napadača produžio loptu u suprotnu stranu. Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane u drugom poluvremenu, opet je Kelez učinio veliki dio posla, ušao u šesnaesterac i poslužio Antunovića za drugi pogodak u 77. minuti. Val je uspio smanjiti nakon kornera, Legčević se najbolje snašao u gužvi i vratio rezultatsku neizvjesnost, no i to nije dugo potrajalo, jer je Kelez stavio točku na i preciznim udarcem s desetak metara. Splitu je ovo bila peta pobjeda u posljednjih šest utakmica, ukupno su uzeli 16 bodova u tom periodu i nastavljanju se penjati prema vrhu tablice Treće lige – jug.

hr Sat Oct 21 2017 18:16:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split nakon tri produžetka svladao Bosnu

Drama u 6. kolu Druge ABA lige
Split je u posljednjoj utakmici 6. kola Druge ABA lige svladao sarajevsku Bosnu nakon čak tri produžetka rezultatom 107:106 (21:15, 21:21, 19:20, 21:26; 9:9, 9:9, 7:6).
Imali su Žuti sve u svojim rukama, vodstvo 77:67 dvije minute prije kraja, ali Radukić zabija iz nemoguće pozicije 7 sekundi prije kraja za 82:82 i odvodi utakmicu u produžetak.

Pobjednički koš za Split postigao je Scott a zadnji napad Bosne nije iskoristio Radukić te je slavlje igrača Splita moglo krenuti.
Kod Splita najbolji Scott s 26 koševa, devet asistencija i pet ukradenih lopti, zatim Pavle Marčinković s 19 poena, pet skokova i pet asistencija, a kod gostiju 26 koševa Pašaljića te 22 poena Šturanovića.

hr Sat Nov 18 2017 11:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

hr Sat Nov 18 2017 11:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Rogić: Mi smo gazde u Biogradu Llanos: Idemo na pobjedu

U subotu se igra derbi 3.HNL jug između Primorca i RNK Splita
Derbi 13. kola 3.HNL jug igra se sutra u Biogradu, od 13:30 na stadionu "Kazimir i Silvestar" sastaju se domaći Primorac i RNK Split. Susret je to dvije momčadi koje imaju jednak broj bodova, ali Primorac je zbog bolje gol razlike na drugom mjestu a RNK Split na trećem.

Plasman Primorca mnoge je iznenadio ali očito je da Dragan Blatnjak sa svojim igračima misli ozbiljno. Jedan od ključnih igrača u njegovu sastavu je vratar Lovre Rogić koji je upisao sve nastupe u dosadašnjem dijelu prvenstva, a pet utakmica je sačuvao svoju mrežu netaknutom te se potvrdio kao jedan od najboljih vratara lige.

-Ne bih baš rekao da smo iznenađenje jer smo prošle godine završili na petom mjestu na kraju prvenstva, a u ovu sezonu smo ušli skoro s identičnim kadrom od prošle sezone uz par pojačanja. Uprava je izgleda pogodila s tim igračima te uz odličnog trenera Blatnjaka to je tajna našeg dobrog plasmana.

Rogić je svjestan snage Splita ali kaže:

-
Sutra očekujem 3 boda, iako znam da će nam ova utakmica biti najteža do sada. Kompletni smo te smo dobro radili ovaj tjedan jer želimo pokazati ko je gazda u Biogradu. Iz uprave biogradskog trećeligaša su nakon pobjede u Hrvacama rekli da će tražiti licencu za Drugu ligu, ali da nisu opterećeni igranjem u njoj.
 -
Naravno da imamo ambicije za Drugu ligu, naša vrijedna Uprava radi na tome - dodat će Rogić
A na pitanje koje su njegove ambicije nakon što se prošle i ove polusezone potvrdio kao kvalitetan vratar kaže:

-Trenutno razmišljam samo o naslovu prvaka 3.HNL - jug s Primorcem.
Split u Biograd dolazi bez ozljeđenog Antunovića i kartoniranog Gale, a njihov najvažniji igrač Nicholas Llanos kaže:

-Primorac je odlična ekipa i svjesni smo toga, ali uvijek idemo na tri boda pa tako i u Biogradu. Atmosfera u momčadi je odlična, jučer smo imali zajedničku večeru kako bi se maksimalno opustili uoči sutrašnje utakmice.

Llanos je za Split debitirao protiv Zagore i odmah postigao pogodak, pokazao se kao pojačanje u pravom smislu te riječi. U devet nastupa postigao je šest pogodaka od čega su čak četiri bili ključni za bod(ove), posebno su upečatljivi pobjednički golovi u posljednjoj minuti protiv GOŠK-a i Neretvanca. Odlične igre ne prolaze nezapaženo pa već sad ima zanimanja za ovog mladog igrača.

-Prilikom dolaska plan je bio ostati do kraja sezone i pomoći ekipi u osvajanju naslova, međutim rekli su mi ukoliko imam bolje opcije, neće biti nikakvih problema što se tiče odlaska, ali moram istaknuti da sam zadovoljan u Splitu.

Utakmicu u Biogradu sudi Josip Dugandžić a pomagat će mu Miho Trković  i Ivan Kaleb. Četvrti sudac je Ante Kosor

hr Fri Nov 17 2017 17:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Podjela bodova u derbiju na Parku mladeži

RNK Split i Croatia odigrali su 1:1
Danas je odigrano pet utakmica 12. kola 3.HNL jug. U onoj najzanimljivijoj, u derbiju kola Split i Croatia podjelili su bodove, ostalo je 1:1. Pred oko 500 gledatelja poveli su gosti u 33. minuti preko Mije Šabića i to nakon što mu je Bender obranio kazneni udarac ali Šabić natrčava na odbijenu loptu i postiže pogodak. U izjednačenoj utakmici, Kelez odmah nakon ulaska asistira Antunoviću koji pogađa za 1:1 u 63. minuti.

Hrvace su svladale Zadar 2:1 uz dva pogotka Maganića, za goste je privremeno izjednačio Jurić. Vrijedi istaknuti domaćeg vratara Guća koji je svojim obranama izluđivao igrače Zadra.

Kamen je minimalno slavio protiv Zmaja, jedini pogodak djelo je Brkana u drugom dijelu utakmice.

Val je priredio novo razočarenje za svoje navijače, u Kaštelima ih je svladao Junak. Strijelac jedinog pogotka bio je Drago Gabrić.

Uzbudljivo je bilo na Lapadu, GOŠK je svladao Imotski pogotkom Petkovića sa bijele točke duboko u sudačkoj nadoknadi. Prethodno su gosti vodili pogotkom Grubišića od 21. minute ali Horvat četiri minute poslije vraća stvari na početak. U 52. minuti sudac Totisključio je gostujućeg igrača Kalajdžića te Imotski do kraja nije uspio izdržati sa desetoricom.

U Drugoj HNL poraz Solina 2:0 u Novigradu te pobjeda Šibenika nad Kustošijom 1:0. Strijelac za Šibenik bio je Okechukwu u 75. minuti.