Ozlijedio se Luka Modrić, ali trebao bi biti spreman za utakmicu s Mađarskom u Splitu

Ipak, Modrić ne bi smio biti upitan za iduće reprezentativno okupljanje i utakmice protiv Mađarske u Splitu 10. listopada
Luka Modrić imao je maksimalnu minutažu u obje utakmice hrvatske nogometne reprezentacije u rujnu. Je li bio među onima s crijevnom virozom u Bakuu, nije poznato, ali vratio se u Real Madrid ozlijeđen.

- Nakon liječničkog pregleda Luki Modriću dijagnosticirana je ozljeda mišića aduktora na desnoj nozi. Podložno je daljnim pretragama - izvijestio je "kraljevski klub" na službenoj stranici.

Za ozljedu takvog tipa predviđeno je mirovanje od deset do 15 dana pa bi kapetan "vatrenih" trebao propustiti domaću prvenstvenu utakmicu protiv Levantea, gostovanje kod PSG-a u Ligi prvaka i Seville u prvenstvu te domaću utakmicu protiv Osasune, a upitan je za gradski derbi protiv Atlética na Wandi Metropolitano 28. rujna.

Ipak, Modrić ne bi smio biti upitan za iduće reprezentativno okupljanje i utakmice protiv Mađarske u Splitu 10. listopada te Walesa u Cardiffu tri dana potom. Prije toga Real ima i domaću utakmicu protiv Club Bruggea u Ligi prvaka (1. listopada) i Granade u La Ligi (6. listopada) pa će ga Zinedine Zidane moći polako vraćati u formu.

Dakle, nema brige. S maksimalno spremnim kapetanom na punom Poljudu "vatreni" će loviti važne bodove u završnici kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

hr Thu Sep 12 2019 13:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Lovre Kalinić pronašao novi klub: Odlazi na posudbu u francusku ligu!

Ove sezone upisao je samo jedan nastup i to za drugu momčad Aston Ville
Lovre Kalinić stigao je u Aston Villu u siječnju 2018. godine iz belgijskog Genta, kao najbolji golman belgijske lige. Ubrzo je Villa iz Championshipa ušla u Premier ligu, ali Lovre je pao u treći plan.

U prvom dijelu ove sezone za Aston Villu nije odigrao ni minute u engleskom prvenstvu što je bila jasna poruka za Lovru da promijeni sredinu. Naročito nakon nedvosmislene poruke izbornika Dalića da ako želi na Euro, mora promijeniti sredinu i početi braniti.

Kalinić je odlučio otići na posudbu u Toulouse, klub koji je na začelju francuske Ligue 1 i u potrazi za pojačanjima s ciljem ostanka u ligi. Glavni Kalinićev konkurent bit će 29-godišnji Baptiste Reynet, koji je branio sve dosadašnje utakmice u prvenstvu, ali se nije proslavio. U 20 kola primio je čak 44 pogotka i nadamo se da će Lovre već u prvom kolu nastavku prvenstva, na gostovanju kod Lyona, dobiti priliku stati na vrata.
hr Mon Jan 20 2020 20:57:50 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nogometni suci: Splitsko-dalmatinski nogometni Savez poziva na prijavu za Tečaj

Planirani početak tečaja je 3. veljače, a rok za prijavu je 1. veljače
Nogometni savez županije Splitsko-dalmatinske nastavlja s aktivnostima u novoj 2020. godini. Nakon fantastične prošle godine i ostvarenih nekoliko dugogodišnjih ciljeva ponovno pozivaju sve zainteresirane bivše, aktivne nogometaše, nogometašice, te ostale kandidatkinje i kandidate da se prijave na tečaj za nogometnog suca kojeg organizira Komisija nogometnih sudaca.

Planirani početak tečaja je 3. veljače, a rok za prijavu je 1. veljače.

- Za sve informacije i prijave zainteresirani kandidati mogu nas kontaktirati putem maila komisija.sudaca.nszsd@gmail.com, poručuju iz Nogometnog saveza, a na isti mail zaprimaju i prijave za još jedan tečaj za zvanje nogometnog suca.

hr Mon Jan 20 2020 10:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rebić ušao i s dva pogotka donio pobjedu Milanu!

Vatreni je u igru ušao na poluvremenu
Milan je na domaćem terenu s 3:2 pobijedio Udinese, a junak susreta bio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Vatreni napadač ušao je u igru na poluvremenu i odmah u 48. minuti nakon ubačaja
Contija pogodio za 1:1. Vodstvo i preokret Milanu donio je Theo Hernandez.

Nije to dugo trajalo jer su gosti izjednačili u 85. minuti.

Konačni rezultat postavlja Rebić u 93. minuti sjajnim udarcem sa 15 metara koji je izazvao pravi delirij na terenu i tribinama.
hr Sun Jan 19 2020 15:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Branič Solina potpisao za francuski Lille!

Za mladog igrača interes su pokazali Hajduk, Dinamo, Lokomotiva, Osijek...
Pomalo senzacionalna vijest stiže iz Solina. Gregor Gulišija, 18-godišnji desni bočni igrač drugoligaša s Jadra, novi je član francuskog prvoligaša Lillea.

Mladi Gulišija potpisao je četverogodišnji ugovor s klubom u čijim redovima već igra Domagoj Bradarić.

Gulišija je 2002. godište, a jesenas je skupio 15 nastupa u Drugoj HNL. Dio omladinskog staža (7 godina) proveo je u Hajduku pa će Bijelima pripasti značajna odšteta temeljem naknade za razvoj i treniranje.
hr Tue Jan 14 2020 18:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.