Prvi poraz Hoffenheima, asistencija Kramarića

Kramarićev Hoffenheim u subotu je doživio prvi poraz u Bundesligi, izgubivši u 18. kolu u gostima kod Leipziga sa 1-2.

Hoffenheim je poveo u 18. minuti, a strijelac je bio Nadiem Amiri na asistenciju Andreja Kramarića, koji je igrao do 63. minute.

Leipzig je poravanao na 1-1 pogotkom Tima Wernera u 38. minuti. No, u nastavku Hoffenheim je imao pola sata igrača manje jer je Sandro Wagner u 60. minuti isključen, a Leipzig je to uspio iskoristiti te je golom Marcela Sabitzera u 77. minuti došao do pobjede.

Kramarić je ove sezone među najkorisnijim igračima Hoffenheima sa 4 gola i 6 asistencija.

Vodeći Bayern je u gostima kod Werdera slavio sa 2-1, te je zadržao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Leipzig. Bavarci su na poluvremenu vodili 2-0 golovima Robbena (30) i Alabe (45), a jedini pogodak za Werder zabio je Max Kruse (53).

U derbiju začelja Ingolstadt je na domaćem terenu svladao bivšeg europskog prvaka Hamburger sa 3-1, a posljednjeplasirani Darmstadt je kod kuće izgubio od Koelna 1-6.

Hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je član Darmstadtata, ušao je u igru u 68. minuti, a u 82. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom bio trunku neprecizan.

Dan ranije Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Alexander Meier u 33. minuti. Eintracht je ovom pobjedom skočio na treće mjesto i trenutno može sanjati o plasmanu u Ligu prvaka, a prošle sezone je jedva izborio opstanak.

Večeras Bayer Leverkusen dočekuje Borussiju Moenchengladbach.

hr Sat Jan 28 2017 18:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

UEFA kažnjava Srbe i Ruse zbog podrške Mladiću: "Častan Srbin tebe slavi"

Na ovotjednim utakmicama Europske lige osuđeni ratni zločinac dobio je podršku srpskih i ruskih navijača.

Ratni zločinac Ratko Mladić, koji je na sudu u Haagu zbog osuđen na doživotnu zatvorsku kaznu, na utakmicama petog kola Europske lige, igranim ovog četvrtka, dobio je podršku od navijača iz Crvene zvezde, Partizana, ali i ruskog Zenita.

U Beogradu je Partizan ugostio švicarske Young Boyse, a Grobari su podigli transparent s porukom: "Nek je tvojoj majci hvala."

Crvena zvezda gostovala je u Bjelorusiji kod BATE Borisova gdje su Delije za vrijeme susreta razvukli transparent "1.000 doživotnih da su ti dali, častan Srbin tebe slavi"., piše gol.hr

Zenit je u St. Peterburgu ugostio makedonski Vardar, a na tribinama je izvješeno: "Ratko Mladić - srpski heroj"

Povodom skandaloznog ponašanja oglasila se i UEFA poručivši kako će kazniti klubove čiji navijači slave ratne zločince. Prema tome, pitanje je samo kolika će biti kazna za Zenit, Zvezdu i Partizan...

hr Fri Nov 24 2017 19:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Cantona: Modrić je mozak Real Madrida

Bivši napadač Manchester Uniteda, Eric Cantona, rekao je u petak tijekom jednog intervjua kako je hrvatski kapetan Luka Modrić mozak europskog prvaka Real Madrida.

Odgovarajući na pitanja novinara televizijskog kanala FullTimeDevils o Manchesterovom veznom igraču Paulu Pogbi, 51-godišnji Cantona je izjavio: "On je kreativan igrač i kada ti se takav igrač ozlijedi, patiš. On je za Manchester United važan kao što je za Real Madrid važan Luka Modrić".

"Kada je Modrić ozlijeđen to nije ista ekipa i to se može vidjeti zadnjih pet-šest godina. Svaki put kada se ozlijedi njegova momčad nije ista. Pogba je mozak Manchester Uniteda isto kao što je Modrić mozak svoje momčadi", rekao je Cantona.

Eric Cantona igrao je za Manchester United od 1992. do 1997. kada je završio karijeru.

"Mourinho će sa Manchesterom osvojiti puno toga, no meni bi se više svidjela kreativnija igra. Zbog toga sam volio igrati za Manchester. Obožavam Mourinha, no više bih volio da igraju napadački jer to je ipak United", rekao je Cantona.

"Manchester je poput Barcelone. Kada bi Barca počela igrati defenzivno, nitko to ne bi razumio. U Unitedu je ta filozofija također izrazito snažna pa je pomalo teško razumjeti sadašnju igru. No vjerujem da će Mourinho osvojiti trofeje", dodao je.

Jose Mourinho, 54-godišnji portuglaski trener, preuzeo je vođenje Manchester Uniteda u ljeto 2016. te ima ugovor do ljeta 2019. godine. Manchester se nalazi na drugom mjestu u engleskom prvenstvu s osam bodova manje od gradskog rivala Manchester Citija.

hr Fri Nov 24 2017 13:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Europska liga: Rijeka ispala

Odigrane su 24. utakmice 5. kola Europske lige
Rijeka je izgubila šanse za prolaz skupine nakon što su u Grčkoj protiv AEK-a odigrali "samo" 2:2 iako su vodili sa 2:0 golovima Gorgona (8', 26'). U drugom susretu te skupine Milan je bez većih problema svladao Austriu 5:1.

Od ostalih rezultata valja izvojiti poraz Arsenala 1:0 u Njemačkoj od Kolna,  Athletic Bilbao je svladao Herthu sa 3:2 te poraz Evertona  od Atalante čak 1:5. Nikola Vlašić u igru je ušao u 62. minuti.

hr Fri Nov 24 2017 08:57:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vatreni napredovali na Fifinoj ljestvici

Vatreni su u studenome pod vodstvom Zlatka Dalića uspješno prošli još jedne dodatne kvalifikacije za veliko natjecanje
 Nakon završetka kvalifikacija za SP, FIFA je objavila novu tablicu najboljih reprezentacija svijeta, a Hrvatska se pomaknula za jednu poziciju. Hrvatska sad zauzima 17. mjesto, nakon što je u listopadu bila na 18. poziciji.

Vatreni su u studenome pod vodstvom Zlatka Dalića uspješno prošli još jedne dodatne kvalifikacije za veliko natjecanje te protiv Grčke (4:1, 0:0) izborili plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiju iduće godine. Podsjetimo, Hrvatska reprezentacija ždrijeb skupina Svjetskog prvenstva (1. prosinca) čeka u drugoj jakosnoj skupini.