Slab učinak Bendera u porazu Sunsa od Oklahoma Cityja

Westbrookov 50. triple-double u karijeri

Russell Westbrook je sinoć upisao svoj 13. triple double ove sezone i 50. u karijeri u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Phoenix Sunsima 114-101.

Westbrook je zabio 26 koševa, dodao 11 skokova i čak 22 asistencije, što mu je rekord u karijeri.

Nakon serije od 10-3 Thudner je stvorio dvoznamenkastu prednost u prvoj četvrtini i nakon toga se ta prednost nije spuštala ispod osam koševa.

Unatoč raspoloženom Westberooku, zapravo je obrana Thundera ta koja je osigurala pobjedu. Igrači Oklahome su ograničili Sunse na samo 43.3 posto šuta iz igre i to na samo 34.8 posto u prvih 24 minute utakmice.

Suprotno tome, Thunder je imao šut iz igre 50.6 posto, uključujući sedam trica iz 16 pokušaja i 28 asistencija, a pet različitih igrača je ostvarilo dvoznamenkasti učinak. Sa 26 koševa i 22 asistencije Westbrook je postao prvi košarkaš kojem je uspjelo imati triple-double s više od 25 koševa i više od 20 asistencija nakon Magic Johnsona 1988. godine.

Najbolji strijelac Phoenixa bio je Devin Booker sa 31 pogotkom, a Dragan Bender je u devet minuta koliko je igrao upisao samo tri skoka.

Golden State Warriors su sinoć ostvarili najuvjerljiviju pobjedu, sa 134-90 svladali su Portland Trail Blazerse.

Warriors su kontrolirali utakmicu od početka, a do pobjede ih je odveo Kevin Durant sa 34 pogotka. Warriors su imali šut iz igre 58.6 posto i  momčad je upisala 36 asistencije.

Draymond Green je ostvario double-double sa 13 asistencija i 12 skokova, dok je Ian Clark, koji je u igru ušao s klupe, zabio 23 koša. Stephen Curry je ubacio 19 koševa uz šest asistencija, a Klay Thompson 16 koševa.

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliers su sa 119-108 bili bolji od Los Angeles Lakersa, a njegova "velika trojka" je zajedno zabila 74 koševa. LeBron james je postigao 26 pogodaka uz deveta sistencija i sedam skokova. Kevin Love je dodao 27 koševa i 17 skokova, a Kyrie Irving 21 koš i 21 aisstenciju.

Kod Lakersa, najučinkovitiji je bio Nick Young sa 32 pogotka, od čega je osam trica.

Lakersi (11-19) su u prvoj četvrtini vodili sa 31-26 prije nego se Cleveland (19-6) sabrao. Od kraja prve četvrtine pa kroz drugu, Cavsi zabijaju 15 koševa na koje Lakersi nemaju odgovora i vode sa 38-31.

Cleveland nije imao prednost veću od 12 koševa na utakmici i Lakersi su, iskoristivši seriju od 11-5, smanjili zaostatak za prvacima na 108-105 četiri minute prije kraja. No tada kontrolu nad utakmicom preuzima James. Cavsi zabijaju devet koševa zaredom, od čega je šest Jamesovih, i Lakersi ih ne mogu stići.

hr Sun Dec 18 2016 10:36:24 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jadran i Jug u finalu vaterpolskog Kupa

Finale je na rasporedu sutra od 16 sati.
U finalu vaterpolskog Kupa igrat će splitski Jadran i dubrovački Jug. U prvom finalu, Jadran je s 9:7 pobjedio Mornar BS. Po četvrtinama je bilo 2:1, 3:3, 2:1 i 2:2. Jadran su predvodili Krapić Marelja koji su postigli po dva pogotka te vratar Anić koji je skupio čak 15 obrana. Drugi put je ovo Jadranu da se plasirao u finale Kupa Hrvatske a prvi nastup u finalu imali su 2003. godine kada su igrali protiv Juga i izgubili u obje utakmice.

U drugom finalu Jug je bez većih problema svladao POŠK s 18-6 (5-1, 5-2, 6-2, 2-1). Kod Juga su čak sedmorica igrača postigli po dva pogotka, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Rašović, Renzuto i Lozina.

Finale između Juga i Jadrana igra se u Zagrebu, na bazenu uz Savu, u nedjelju od 16 sati uz izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a.

hr Sat Dec 16 2017 21:18:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas se igra Final four vaterpolskog Kupa

Tri splitska kluba i Jug u borbi za trofej
U Zagrebu danas počinje završni turnir vaterpolskog Kupa Hrvatske. Mogli bismo napisati i Dalmacije jer na Final fouru nastupaju tri splitske momčadi, Mornar, POŠK i Jadran te dubrovački Jug.

Od 16:45 na bazenu uz Savu igraju Mornar BS i Jadran (HTV 2) a od 18:15 Jug i POŠK. Finale je na rasporedu u nedjelju od 16 sati (HTV 2).

hr Sat Dec 16 2017 11:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Porazi naših igrača, Šarić solidan

Bogdanović i Hezonja upisali samo po četiri koša

hiladelphia našeg Darija Šarića su sinoć na svom terenu izgubili nakon tri produžetka od Oklahoma City Thundera sa 119-117. Dario Šarić je u 49 minuta zabio 16 koševa u upisao je osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje koji je utakmicu počeo u prvoj petorki. Od Orlanda je sa 95-88 bolji bio Portland. Mario Hezonja je odigrao 20 minuta te je postigao samo četiri koša uz dva skoka.

Poraz  kod kuće upisala je Indiana od Detroit Pistonsa sa 98-104, a Bojan Bogdanović je u 26 minuta na terenu zabio samo četiri koša uz četiri skoka i jednu asistenciju.

NBA rezultati:

Houston Rockets - San Antonio Spurs 124 - 109
Boston Celtics - Utah Jazz 95 - 107
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 120 - 87
Denver Nuggets -  New Orleans 117 - 111 (produžetak)
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 96 - 94
Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 109 - 115
Charlotte Hornets - Miami Heat 98 - 104
Indiana Pacers - Detroit Pistons 98 - 104
Orlando Magic - PortlandTrail Blazers 88 - 95
Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 117 - 119 (produžetak)
Washington Wizards - LA Clippers 100 - 91

hr Sat Dec 16 2017 11:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juniorski turnir na Gripama: Dolaze Cibona, Partizan i Maccabi

Na Gripama će se od 27. do 29. prosinca održati HEP turnir Europskih prvaka za juniore.
Uz Split na turniru sudjeluju Cibona, Partizan i Maccabi. Ovo je treće izdanje turnira na kojem mogu igrati samo momčadi koje su u svojoj povijesti osvojile titulu prvaka Europe.

- Čekaju nas lijepi dani, festivala košarke mladih snaga. Kada smo prije tri godine krenuli s ovim turnirom bila nam je ideja privući zvučna imena iz svih krajeva. Ove godine nam dolazi Maccabi iz Tel Aviva, uz Cibonu i Partizan. Turnir, u suradnji s udrugama MoSt i Anđeli, ima i humanitarni karakter - kazao je Splitov direktor Robert Andrijić.

Važan član organizacijskog odbora je bivši igrač Splita Vedran Vukušić.

- Turnir ima značaj za hrvatsku košarku, ne samo za klub. Ovo je jedinstvena prilika da svi vide budućnost splitske, a i europske košarke - kaže Vukušić.

Trener juniora "žutih" Mile Karakaš zadovoljan je zbog činjenice da će njegovi igrači dobiti kvalitetne utakmice.

- Prije dvije godine sam poželio da turnir bude tradicionalan. To smo uspjeli, a poboljšava se i kvaliteta turnira. Jedna od najbitnijih stvari za svaki klub je imati što više utakmica kako bi vidjeli na kojoj smo razini. Moja očekivanja idu u smjeru da igramo što ljepšu košarku i da što više ljudi dođe na Gripe - rekao je Karakaš.

hr Fri Dec 15 2017 11:05:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.