Donna Vekić u četvrtfinalu

Hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je plasman u četvrtfinale "Engie Open de Limoges" turnira nakon što je u dvoboju 2. kola nakon tri sata igre pobijedila Britanku Taru Moore 7-6, 2-6, 7-5.

Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednice sraza između Čehinje Lucie Hradecke i Francuskinje Caroline Garcie.

Turniru u Limogesu igra se za nagradni fond od 125,000 dolara, a Vekić je postavljena za šestu nositeljicu.

hr Thu Nov 17 2016 18:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lovre Brečić do četvrtog odličja u 18 dana, Kanaet ponovno zlatni

Mlada Bruna Vuletić još jednom je pokazala snagu među seniorkama

Nakon dva turnira u Turskoj i jednog u Egiptu članovi Marjana odradili su G1 turnir u Sloveniji gdje su niz osvajanja medalja nastavili Toni Kanaet, Lovre Brečić i Bruna Vuletić

Kanaet sa 21 godinom pokazuje iznimnu zrelost posljednje dvije godine i nazaustavljivo napreduje na svjetskim rang listama. S novim zlatom i deset bodova iz Maribora uz 22 boda osvojena u Turskoj Kanaet bi početkom trećeg mjesta trebao napredovati i do trećeg mjesta na svijetu u svojoj kategoriji do 74 kilograma.

Na putu prema najvišoj stepenici pobjedničkog postolja Kanaet je pobjedio Karima Adnana Hamzu iz Njemačke 8:5, u četvrtfinalu je bio bolji od Wojowitcza 15:1  da bi u polufinalu slavio nad Martinom Stachom 9:5. U finalu je Kanaet bio izvrstan protiv Karola Robaka iz Poljske rezultatom 19:8.

Lovre Brečić je stigao i do četvrtog odličja u posljednjih 18 dana. Nakon tri medalje u kategoriji do 63 kilograma u Turskoj i Egiptu Brečić je snagu odmjerio u nešto višoj i težoj kategoriji do 68 kilograma te kući odnio brončano odličje. Brečić je za broncu trebao čak četiri pobjede. Slavio je  protiv Resnika 7:6, Karajlovića 15:1, Čeha Stefla 9:6 te Grka Chamalidisa 8:7. U polufinalu ga je zaustavio drugi nositelj Bugarin Dalakliev. Brečić će s bodovima iz veljače napredovati na drugo mjesto svjetske rang liste do 63 kilograma.

Fenomenalne rezultate nastavlja ostvarivati mlada Bruna Vuletić koja sa samo 17 godina niže medalje iz natjecanja u natjecanje u kategoriji do 57 kilograma gdje je iznimno zanimljiva konkurencija s kojom se susreće posljednje vrijeme.

Bruna je u prvom kolu slavila protiv Srpkinje Milosavljević 10:0, u drugom kolu je pobjedila Edinu Kotsis, treći put u nizu, a Mađarica je aktualna brončana sa svjetskog prvenstva iz Čeljabinska. U polufinalu Bruna je izgubila od odlične Njemice , druge nositeljice Anne Lene Froeming tek na zlatni bod čime je Bruna ostala na brončanom odličju. Odličan je to rezultat za Brunu koja je u Turskoj na G2 turniru stigla do srebra.

hr Sun Feb 26 2017 20:19:56 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jugašima srebro, Primorje prvak

Titula najboljeg vratara ostaje u Dubrovniku

Mlađi juniori Jug Croatia Osiguranja osvojili su srebro na Prvenstvu Hrvatske koje se od četvrtka igralo u Gružu. U finalu su od Jugaša bili bolji igrači riječkog Primorja s 13:12 (1:3, 5:2, 3:5, 4:2).
Jugaši su vodstvom otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 3:1. Riječani se vraćaju te se na pauzu između druge i treće četvrtine odlazi s prdnošću Primorja od +1. Do kraja se igralo gol za gol.

Titula najboljeg vratara ostaje u Dubrovniku. Ona je pripala vrataru Juga CO Ivanu Ljubanu. Najbolji igrač je Marko Radulović (Primorje EB) dok je najbolji strijelac igrač Mladosti Marko Dedić sa 14 postignutih pogodaka.

Treće mjesto osvojila je zagrebačka Mladost koja je bila bolja od POŠK-a 13:12.

hr Sun Feb 26 2017 19:34:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Splitski polumaraton: Kenijac oborio rekord

Osim natjecateljskog dijela, odrađen je i onaj humanitarni

Splitski polumaraton, 17. po redu, završen je pobjedom Kenijca. Joel Maina Mwangi istrčao je 21 kilometar dugu stazu za jedan sat,  dvije minute i 55 sekundi, čime je oborio rekord maratona.

Start je bio na splitskoj Rivi, točno u devet sati, a sudjelovalo je preko dvije tisuće natjecatelja iz 40 zemalja. Osim natjecateljskog dijela, održana je i humanitarna utrka od Rive do Zvončaca duga pet kilometara (trčala su se dva kruga) kojoj je cilj pomoć u borbi protiv dječje paralize.

Potporu Polumaratonu dali su i igrači Hajduka koji su uplatili kotizaciju, ali ipak nisu trčali.

hr Sun Feb 26 2017 12:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tijesan poraz Sixersa u New Yorku, Šarić odličan

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja.

Košarkaši New Yorka pred svojim su navijačima svladali sa 110-109 Philadelphiju našeg Darija Šarića koji je bio u početnoj petorci, odigrao 39 minuta te sa 19 koševa, 15 skokova i pet asistencija bio jedan od najboljih igrača svoje momčadi.

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja. Anthony je sa 37 koševa bio najbolji strijelac utakmice. Osim Šarića, za Sixerse su odličnu utakmicu odigrali Jahlil Okafor sa 28 koševa i 10 skokova te Robert Covington koji je ubacio 20 poena uz 19 skokova.

Orlando je na svom terenu uvjerljivo svladao Atlantu sa 105-86. Najbolji strijelac Magica bio je Terrence Ross sa 24 koša. Mario Hezonja je za 22 minute ubacio četiri koša uz četiri skoka i dvije asistencije, dok je Damjan Rudež igrao dvije minute i imao jednu asistenciju.

hr Sun Feb 26 2017 09:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.