Eurokup: Cedevita propustila priliku u Istanbulu

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 2. kola skupine A Eurokupa pretrpjeli drugi poraz u tom natjecanju, na gostovanju u Istanbulu su izgubili od Darussafake sa 83-85 (24-21, 24-16, 15-22, 20-26).

Kevin Murphy sa 17 i Will Cherry sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Scottie Wilbekin sa 23 i JaJuan Johnson sa 20 ubačaja bili najbolji kod Darussafake.

Cedevita je u Istanbulu izgubila utakmicu u kojoj je vodila više od 80 posto vremena. No, kao i već više puta ove sezone igrači Jurija Zdovca su odigrali lošu završnicu te nisu uspjeli kapitalizirati dobru igru iz prve tri četvrtine.

Hrvatski je sastav zahvaljujući odličnom šutu s distance u prvoj četvrtini izgradio prednost od 24-15, no dvije izgubljene lopte nakon kojih je turski sastav pogodio dvije trice uvelike je pokvario dojam jer je rezultat nakon prvih 10 minuta vodio sa samo tri poena prednosti (24-21).

U drugoj četvrtini Cedevita je nastavila s odličnom igrom poglavito u napadu te minutu prije odlaska na odmor imala i najvećih 13 razlike (46-33). Do kraja prvog poluvremena promašila je tri slobodna bacanja što je Darussafaka iskoristila i primaknula se na 48-37.

Domaći je sastav mnogo agresivnije krenuo u drugo poluvrijeme što je dalo rezultat jer se serijom 8-2 vrlo brzo primaknuo na 50-45. Do kraja tog dijela igre Cedevitu je u prednosti održavao Musa koji je pogodio dvije teške trice.

Pritisak Darussafake se nastavio i početkom posljednjih 10 minuta pa je turski predstavnik sedam minuta prije kraja prvi puta poveo sa 66-65. Ipak, Cedevita je uspjela ostati u igru sve do samoga kraja, 21 sekundu prije kraja Johnson je kod rezultata 84-83 promašio oba slobodna bacanja, pa je Cedevita imala napad za pobjedu. No, odigrala ga je prilično loše, Ukić je prerano krenuo u prodor, pa je vratio loptu u kut igrališta odakle je Murphy pokušao tricu, ali lopta nije bila niti blizu prolaska kroz obruč. U posljednjoj sekundi utakmice Bell je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 85-83.

Nakon dva kola u skupini A Unks iz Kazana, Fiat iz Torina i Darussafaka imaju po dvije pobjede, a Cedevita, Levallois i Morabanc po dva poraza.

U 3. kolu Cedevita će za tjedan dana ugostiti španjolski sastav Morabanc iz Andore.

hr Wed Oct 18 2017 21:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Izvučeni parovi Final Eight košarkaškog kupa Krešimir Ćosić

Igra se sredinom drugog mjeseca u Zadru
U prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza održan je ždrijeb Final Eight košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić čiji je domaćin KK Zadar od 14. do 17. veljače. U četvrtfinalu će tako igrati Zagreb - Cedevita, Šibenik - Zabok, Škrljevo - Cibona i Zadar - Sonik Puntamika.

Stojko Vranković, predsjednik HKS-a, rekao je:
- Kao što smo rekli, 20. godina je otkako se hrvatski kup naziva po legendi Krešimiru Ćosiću. Domaćin je grad Zadar i iskreno se nadam jednom festivalu hrvatske košarke u gradu u kojem je Krešo napravio svoje prve košarkaške korake, gdje se formirao kao igrač i osvojio sve što se moglo osvojiti. Nadam se da ćemo gledati dobre utakmice u ispunjenoj dvorani i da će to Zadar organizirati onako kako to najbolje zna.

Raspored utakmica:
14. veljače 2018. - dvije četvrtfinalne utakmice
15. veljače 2018. - dvije četvrtfinalne utakmice
16. veljače 2018. -  polufinalne utakmice
17. veljače 2018. - finale

hr Tue Jan 16 2018 17:02:56 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska večeras protiv Švedske

U zadnjoj utakmici u Splitu naši idu na pobjedu
Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20:30 u Spaladium Areni igra posljednju utakmicu u skupini A na Europskom prvenstvu protiv Švedske. Nakon dvije pobjede igrači Lina Červara u odličnoj atmosferi dočekuju susret sa Šveđanima. Uoči ove utakmice, Červar je napravio jednu izmjenu, neuvjerljivog Mirka Alilovića zamijenio je Ivan Pešić

Večerašnja pobjeda donosi nam prvo mjesto i četiri boda u drugom krugu, remi prvo mjesto i tri boda u drugom krugu, dok nam poraz donosi dva boda u drugom krugu.

Švedska je u prvom kolu izgubila od Islanda s 26:24, dok su u drugoj utakmici svladali Srbiju s pet razlike (30:25). Švedska trenutno ima najboljeg golmana dosadašnjeg dijela turnira, Mikael Appelgren iz Lowena je na visokih 44% obrana (30/68). Protiv Srbije je upisao čak 19 obrana. Prvi strijelci su im Lukas Nilsson, Jim Gottfridsson i Albin Lagergren sa po sedam pogodaka.

Igor Karačić u najavi utakmice je rekao:

- Šveđani su kiksali protiv Islanđana, ali ja i dalje smatram da su nam oni najteži protivnik. Kao i svim Skandinavcima najbitniji im je protok lopte i nastojat ćemo im ga prekinuti obranom 5-1. Sa Šveđanima igramo za važne bodove i sve smo bliže cilju. Nije isto prenijeti dva ili četiri boda u drugi krug.

Pomoćnik Lina Červara, Zlatko Saračević, također hvali Švedsku:

- Švedska je izgubila od Islanda, ali mislim da su bolja momčad od njih, a na prošlom Svjetskom prvenstvu su igrali najljepši rukomet i nesretno ispali od Francuza. Šveđani igraju brz, moderan rukomet i pogotovo su jaki u tranziciji, a prije ovog EP-a ja sam ih vidio vrlo visoko, među osvajačima medalja.

hr Tue Jan 16 2018 16:45:28 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti otputovali u Beograd: "Ova utakmica bit će izazov za nas"

Trener Ivica Skelin na put nije odveo ozlijeđene Jukića i Vručinića, otprije su van stroja Omrčen, Kanaet i Rančić
Autobus s Gripa krenuo je za Beograd. Split će u sklopu 14. kola Druge ABA lige u srijedu u 20 sati, u dvorani Ranko Žeravica, igrati protiv Dynamica.

Trener Ivica Skelin na put nije odveo ozlijeđene Jukića i Vručinića, otprije su van stroja Omrčen, Kanaet i Rančić, a u Beograd je, želeći biti s momčadi, otputovao Bruno Šundov, ali zbog ozljede lista neće igrati.

- Dynamic je promijenio izgled momčadi u odnosu na naš prvi susret, nema Varde, Ćapina, trener je novi. Dynamic je bio dinamičan, sada je to podignuto na višu dimenziju. Naš prvi i osnovni zadatak bit će nositi se s njihovom agresivnošću. Sviđa mi se njihova energija, način na koji igraju, ova utakmica bit će izazov za nas. Nama su problem gostovanja, neke utakmice bili smo blizu, posljednje dvije nismo i to me ne zadovoljava. Da bi pobijedio u gostima moraš igrati 20, 30 posto bolje nego na svom parketu. Morat ćemo puno trčati, brzo se vraćati, natjerati ih da igraju na postavljenu obranu – kazao je Splitov trener Ivica Skelin.

hr Tue Jan 16 2018 09:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čilić i Karlović uspješni u prvom kolu Australian Opena

Od pet hrvatskih predstavnika koliko ih je nastupilo prvoga dana dalje je prošlo četvero
Marin Čilić prošao je u drugo kolo prvog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena. On je u prvom kolu svladao Vaseka Pospisila iz Kanade, inače 105. na ATP ljestvici sa 6-2, 6-2, 4-6 i 7-6. Bio je ovo njihov drugi međusobni ogled i druga pobjeda Čilića. U drugom kolu Marin će igrati protiv Portugalca Joaoa Souse koji je svladao Nijemca Dustina Browna u pet setova. Sa Sousom, 70. na ATP ljestvici, Čilić je dosad igrao tri puta te je ostvario tri pobjede.

Ivo Karlović je svladao Srbina Lasla Đera sa 7:6 (3), 6:3, 7:6 (2) a u drugom kolu suparnik mu je Japanac Yuichi Sugita, inače 40. tenisač svijeta.

Od turnira se oprostio Borna Ćorić koji je u prvom kolu poražen od domaćeg tenisača Johna Millmana sa 7:5, 6:4, 6:1.

Petra Martić je pobijedila Belgijku Alison Van Uytvanck sa 7:6 (5), 6:3 a u drugom kolu očekuje je Rumunjka Irina Camelia Begu, 32. na WTA ljestvici.

Jana Fett pobijedila je Japanku Misu Eguchi, 436. na WTA ljestvici, 6:3, 6:2. U drugom kolu mlada Fett, 119. na WTA ljestvici, igra protiv druge tenisačice svijeta, Caroline Wozniacki.

hr Mon Jan 15 2018 21:27:24 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.