Rijeka - Dinamo 1:1

U derbiju 27. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Dinama odigrali bez pobjednika - 1-1(0-0), pa riječki sastav i dalje ima četiri boda više od Zagrepčana.

Dinamo je fantastičnim golom El Arabija Soudania četiri minute uspio ostati neporažen na Rujevici, a Riječani mogu žaliti jer su u derbiju vodili s 1-0 sve do 86. minute i imali ogromnih sedam bodova više od Dinama, čime bi prvenstvo praktički bilo odlučeno.

Odlučni dvoboj za prvaka bolje je započela Rijeka i već u 3. minuti opasno puca Bezjak, ali je vratar Dinama Livaković obranio njegov šut. Livaković se iskazao i u 13. minuti kada je nogomet zaustavio opasan šut Andrijaševića, a u 32. minuti ponovno je Livaković spašavao Dinamova vrata kada se u šansi našao Bezjak. Dinamo je u prvom dijelu bio jako rezerviran, a jedini udarac u okvir gola uputio je Pivarić s više od 30 metara.

U drugom dijelu je Dinamo zaigrao bolje, ali je prva prilika došla tek u 68. minuti, što je ujedno bio i prvi gol na utakmici. Ubačaj Josipa Mišića u kazneni prostor Dinama pronašao je potpuno samog Franka Andrijaševića, koji glavom s sedam-osam metara pogađa nebranjeni dio vrata za vodstvo Rijeke.  U 82. minuti Hodžić je glavom bio zamalo neprecizan, da bi u 86. minuti Dinamo izjednačio potezom utakmice El Arabija Soudanija. Alžirac je loptu ubačenu sa strane prihvatio na prsa, a onda s desetak metara škaricama pogodio same rašlje vrata.

Rijeka vodi s 69 bodova, a Dinamo je drugi s 65.

Pred 5500 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Varaždina.

Strijelci: 1-0 Andrijašević (68), 1-1 Soudani (86)

hr Sat Apr 08 2017 23:39:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska ima trećeg najbržeg igrača na Svjetskom prvenstvu, želi ga Tottenham

Najbrži igrač je 33-godišnji Cristiano Ronaldo
Hrvatska nogometna reprezentacija ima trećeg najbržeg igrača na Svjetskog prvenstvu. Pogađate, to je Ante Rebić, čiju su brzinu nedavno u finalu njemačkog Kupa osjetili i njemački reprezentativci Hummels i Süle. Dobre Antine igre nisu prošle nezapaženo, strani mediji javljaju kako ga u svoje redove želi dovesti Tottenham.

Najveća brzina koju je Rebić postigao tijekom utakmice sa Nigerijom su bila 33,3 km/h. Najbrži u Rusiji je Cristiano Ronaldo kojemu je u jednom sprintu izmjerena brzina od 33,98 km/h i očito mu ne smetaju godine. Ispred Rebića je još samo Peruanac Luis Advíncula koji je trčao 33,77 km/h.

Najbrži igrači u Rusiji:
1. Cristiano Ronaldo 33,98 km/h (Portugal)
2. Luis Advíncula 33,77 km/h (Peru)
3. Ante Rebić 33,3 km/h (Hrvatska)
4. Marco Ureña 33,08 km/h (Kostarika)
5. Achraf Hakimi 32,83 km/h (Maroko)
6. Mathew Leckie 32,83 km/h (Australija)
7. Giancarlo González 32,83 km/h (Kostarika)
8. Christian Bolaños 32,83 km/h (Kostarika)
9. Romelu Lukaku 32,83 km/h (Belgija)
hr Wed Jun 20 2018 22:47:13 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić: Sjajna utakmica, veliki izazov, moramo uživati

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić govorio je na konferenciji za medije dan uoči utakmice drugog kola Skupine D Svjetskog prvenstva protiv Argentine
Izbornik je naglasio da je spremna taktika za Argentinu:

- Riješio sam sve dileme. Kao što sam i najavio, bit će nekoliko promjena u taktici i postavi, ali ne mnogo jer smo bili dobri i organizirani protiv Nigerije. Nije vrijeme za velike promjene, držat ćemo se svog stila i pokušati pokazati kvalitetu. Argentina je među najboljim momčadima svijeta i to poštujemo, no poštujemo i sebe. Bit će to sjajna utakmica i veliki izazov, stoga moramo vjerovati u sebe - te je naglasio kako je nama ovo najlakša utakmica.

- Ne mislim da je Argentina najlakši suparnik u skupini, nego da je nama ovo najlakša utakmica. Radi se o srazu velikih momčadi i reći ću igračima da uživaju u nogometu, u svakoj minuti, jer igraju protiv Messijeve Argentine. Nemamo što izgubiti i možda je na nama manji pritisak, no znamo što nam je činiti, za prolazak skupine moramo pobijediti ili Argentinu ili Island. Nećemo igrati na bod jer ga onda nećemo osvojiti.

Kako čuvati Messija?

- Slažem se s ocjenom da je Messi najbolji igrač svijeta i nitko ga ne može čuvati jedan-na-jedan, moraju ga čuvati naša formacija i naša igra, kako bismo ga odsjekli od lopte. S druge strane, ne smijemo pasti u zamku čuvanja samo Messija, moramo biti kompaktni u bloku te potom kretati prema naprijed onako kako znamo. Mi se ne možemo braniti kao Island jer nemamo takve igrače i to nije naš stil. Naravno, kada se budemo morali braniti, to ćemo činiti.

Povjerenje u vlastitu momčad?

- Imam bezgranično povjerenje u svoje igrače. Žao mi je što je došlo do 'slučaja Kalinić', no to je sada prošlo i idemo dalje. Usredotočeni smo na Argentinu i trebat će se mnogo toga poklopiti za dobar rezultat, a koliko god da nam je ishod važan, moramo uživati u nogometu kako bismo pokazali svoje sposobnosti.
hr Wed Jun 20 2018 22:36:16 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Ronaldo i društvo s Marokom, Španjolska hvata pobjedu protiv Irana

Portugal će u prvoj današnjoj utakmici pokušati do punog plijena protiv neugodnog Maroka, Saudijska Arabija traži iskupljenje za težak poraz s Rusijom protiv Urugvaja dok na megdan Španjolskoj dolazi najveće dosadašnje iznenađenje Mundijala, Iran...
PORTUGAL - MAROKO (SKUPINA B)

Portugal tek bod nosi iz prvog susreta u kojem su remizirali sa Španjolskom na krilima Cristiana Ronalda koji je svojim hattrickom predvodio svoju reprezentaciju.

Želje li ponoviti uspjeh iz 1966. kada su osvoji treće mjesto morat će uzeti sva tri boda protiv momčadi Maroka.

S druge strane, bez bodova je Maroko nakon poraza od Irana. Tragičar te utakmice bio je Aziz Bouhaddouz koji je u petoj minuti sudačke nadoknade loptu poslao nespretno u vlastitu mrežu.

Izbornik Herve Renard, iako tragičar, po izjavama sudeći ponudit će mu šansu i u ovoj utakmici kada će zaigrati protiv zvijezde Ronalda.

Susret Portugala i Maroka igra se od 14 sati u Moskvi.

URUGVAJ – SAUDIJSKA ARABIJA (SKUPINA A)

U različitim situacijama nalaze se ove dvije momčadi. Saudijska Arabija je u prvom kolu pretrpjela težak poraz od Rusije koja je bila bolja za nevjerojatnih 5-0. Nije to bila previše spektakularna predstava Rusije koja se može pečatirati odličnom igrom, ali kad su kola krenula nizbrdo skroz su se raspali Arabijci i dopustili čak dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Muku muče s izbornicima, čak su tri promijenila u razdoblju od pet mjeseci, ali sada reprezentacije „vlada“ argentinac Juan Antonio Pizzi.

Urugvaj je bio bolji od Egipta u prvom kolu. Izvukli su se Urugvajci u 89. minuti kad se nakon prekida kao jablan iznad svih izdiže stoper Gimenez i poentira glavom za vodstvo i pobjedu na kraju.

Na klupi Urugvaja iskusni je Oscar Tabarez, a najpoznatije ime je Luis Suarez. Možda baš on bude prevaga da Urugvaj dođe do maksimalnog broja bodova danas protiv Saudijske Arabije.

Utakmica Urugvaja i Saudijske Arabije na rasporedu je od 17 sati na stadionu Rostov na Donu.

IRAN – ŠPANJOLSKA (SKUPINA B)

Nogometna poslastica za kraj dana u skupini B.

Španjolska, koja nosi tek jedan bod iz derbi susreta s Portugalom u prvom kolu, igrat će s Iranom koji je bio najveće iznenađenje u prvom kolu svih skupina.

Priželjkuju ponavljanje povijestnog uspjeha iz 2010. godine Španjolci u kojem su osvojili titulu svjetskog prvaka, ali bit će to ipak teže od očekivanog za momčad u kojoj je Gerard Pique najveća zvijezda.

Pobijedio je Iran Maroko  i to nesmotrenim potezom Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade kad loptu šalje u vlastitu mrežu, a Irancima priređuje veliko slavlje.

Vidjet ćemo hoće li poznati iranski kontranapad i brza transformacija u obrani donijeti povoljan rezultat protiv Španjolaca?

Zadnja utakmica dana između Irana i Španjolske igra se na stadionu Kazanj od 20 sati.

hr Wed Jun 20 2018 11:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

ANALIZA I TABLICA: Prvo kolo Mundijala za nama, favoriti neočekivano posrnuli

Za nama je prvo kolo natjecanja u skupina Svjestkog prvenstva u Rusiji. Iznimno će zanimljiv biti ovaj Mundijal s obzirom na činjenicu kako su čak tri favorita posrnula u ovom prvom kolu, a što je obilježilo susrete i kakve su stvari što se tablice tiče, donosimo u nastavku...

Skupina A donijela je veliku pobjedu Rusije nad Saudijskom Arabijom (5-0) na pogon „aduta s klupe“ Denisa Čeriševa koji je zamijenio već u 25. minuti Džagoeva nakon ozljede bedrenog mišića.

Posljednja minuta bila je presudna za pobjedu Urugvaja nad Egiptom (1-0), glavom je zabio stoper Gimenez.

POREDAK (SKUPINA A):

1. RUSIJA                           1  0  0  5:0            3

2. URUGVAJ                      1  0  0  1:0            3

3. EGIPAT                           0  0  1  0:1            0

4. S.ARABIJA                     0  0  1  0:5            0

*NAPOMENA – Rusija ima ukupno 6 bodova nakon sinoćnje pobjede protiv Egipta (Ovo je tekst analize prvog kola!)

Iran je pobjedom u skupini B otvorio protiv Maroka (1-0). Doslovce je u posljednjim sekundama nespretno reagirao Bouhaddouz, stoper Maroka i poslao loptu u svoju mrežu za pobjedu Irana.

Derbi prvog kola igrao se između Portugala i Španjolske, a na kraju ostao bez pobjednika (3-3). Hattrick Ronalda na jednoj i dva pogotka Coste te jedan Nacha u redovima Španjolske za prvi remi na ovom Svjetskom prvenstvu.

POREDAK (SKUPINA B):

1. IRAN                               1  0  0  1:0            3

2. PORTUGAL                     0  1  0  3:3            1

3. ŠPANJOLSKA                 0  1  0  3:3            1

4. MAROKO                        0  0  1  0:1            0

Prvo korištenje VAR-tehnologije obilježilo je i susret Francuske i Australije (2-1). Čak dva penala, prvo Griezmanna, a potom i autrijskog Jedinka te u 80. minuti gol Pogbe za pobjedu svoje momčadi.

Danska je bila uspješnija u drugom susretu od Perua (1-0) pogotkom Poulsena u 59. minuti.

POREDAK (SKUPINA C):

1. FRANCUSKA                   1  0  0  2:1            3

2. DANSKA                          1  0  0  1:0            3

3. AUSTRALIJA                    0  0  1  1:2            0

4. PERU                              0  0  1  0:1            0

Favorit skupine D, Argentina pomalo je iznenađujuće remizirala s Islandom (1-1). Poveli su preko Agüera Argentinci, izjednačili Islanđani pogotkom Finbogason, a u 63. minuti vratar Halldarsson skinuo je penal Leu Messiju.

Hrvatska je pobijedila Nigeriju nakon autogola Etebe u akciji u kojoj je većinu posla napravio Mandžukić, a pobjedu potvrdio Modrić iz jedanaesterca u 70. minuti.

POREDAK (SKUPINA D):

1. HRVATSKA                    1  0  0  2:0            3

2. ARGENTINA                  0  1  0  1:1            1

3. ISLAND                          0  1  0  1:1            1

4. NIGERIJA                       0  0  1  0:2            0

Pobjedu Srbije nad Kostarikom (1-0) donio je Aleksandar Kolarov slobodnim udarcem s nekih 25 metara u 56. minuti, dok je još jedan favorit ovog Mundijala posrnuo u prvom susretu.

Naime, Brazil je odigrao bez pobjednika sa Švicarskom (1-1). Zabio je prvo Brazil preko Coutinha da bi izjednačio Zuber i tako donio bod svojoj momčadi na otvaranju.

POREDAK (SKUPINA E):

1. SRBIJA                             1  0  0  1:0            3

2. BRAZIL                             0  1  0  1:1            1

3. ŠVICARSKA                      0  1  0  1:1           1

4. KOSTARIKA                      0  0  1  0:1            0

Iznenađenje odmah na početku i potvrda kako će ovogodišnji Mundijal biti itekako zanimljiv – Njemačka je poražena od Meksika (0-1) pogotkom Lozana u 35. minuti.

Jedini, ali i presudni pogodak u pobjedi Švedske protiv Južne Koreje bio je iz penala u 65. minuti, a s bijele točke siguran je bio Granqvist.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                        1  0  0  1:0            3

2. ŠVEDSKA                       1  0  0  1:0            3

3. NJEMAČKA                     0  0  1  0:1            0

4. JUŽNA KOREJA               0  0  1  0:1            0

Belgija je uvjerljivo krenula u Svjetsko prvenstvo pobjedom od debitanta Paname (3-0). Glavni čovjek odluke bio je Lukaku koji je zapečatirao belgijsku pobjedu dvama pogotcima u šest minuta.

Engleska je pobijedila Tunis (2-1) u prvoj utakmici, a glavno ime susreta bio je Kane koji je zabio oba pogotka, a od toga onaj pobjedonosni u prvoj minuti sudačke nadoknade.

POREDAK (SKUPINA G):

1. BELGIJA                           1 0  0  3:0             3

2. ENGLESKA                      1  0  0  2:1             3

3. TUNIS                               0  0  1  1:2            0

4. PANAMA                           0  0  1  0:3           0

Posljednja skupina donijela je pobjede Japana i Senegala s istim rezultatom (2-1). Prvo je Japan bio bolji od Kolumbije u utakmicu u kojoj je od treće minute već Kolumbija bila bez Carlosa Sancheza koji zaustavlja loptu rukom u svom šesnaestercu.

Poljska je bila bolji protivnik u pobjedi protiv Senegala koji je do tog počasnog pogotka došao četiri minute prije kraja.