Saidu četiri utakmice, kažnjen i Hajduk

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer nakon provedenog postupka donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmice 4. kola HT Prve lige Hajduk-Gorica
Igrač HNK Hajduk Ahmed Said koji je isključen u sudačkoj nadoknadi vremena zbog udaranja vratara Kahline glavom u glavu kažnjen je s četiri utakmice zabrane igranja i 5.000 kuna novčane kazne (čl. 57. DP HNS).

Zbog paljenje pirotehničkih naprava od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini pri čemu je 12 bengalki ubačeno u teren pa je igra u 69. minuti bila u prekidu 90 sekundi te bacanja dvije bengalke na igrače HNK Hajduk po završetku utakmice HNK Hajduk je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 18.000 kuna (čl. 67. DP HNS).
hr Wed Aug 22 2018 13:13:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Burić: Malo je ovaj bod, razočaran sam rezultatom

Bijeli su podijelili bodove kod najlošije momčadi ovogodišnjeg HNL-a
Hajduk je u Zaprešiću remizirao (1:1) Interom u utakmici 18. kola HT Prve lige. Bio je to susret posljednje momčadi na ljestvici i Bijelih koji su drugi iza Dinama, ali s ovakvim igrama nećemo ih još dugo gledati na drugom mjestu.

Nakon utakmice, trener Hajduka, Damir Burić razočaran je bodom u Zaprešiću.

Ušli smo danas u utakmicu tako da je protivnik iz prvog napada dao gol. To je bila jedna nesretna reakcija. Mislim da je moja momčad dobro odigrala obrambeno, imali smo bezbroj situacija pred golom, kreirali, ali golman im je branio izvanredno. Nesretan dan, ne znam ni sam koliko smo kornera imali, ali nismo bili dovoljno opasni u tim situacijama. Malo je ovaj bod. Vidljivo sam razočaran rezultatom., poručio je Burić.

Nakon utakmice na tribinama se moglo čuti negodovanje navijača Hajduka koji su dovikivali "Buriću odlazi!"
hr Sat Dec 07 2019 20:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk opet razočarao: Slabom igrom samo do boda u Zaprešiću!

Bijeli ne znaju za pobjedu u gostima od kolovoza

Domaći su poveli autogolom Stefana Simića u 26. minuti, a lijepim golom je izjednačio Eduok u 42. minuti.

Nakon nekoliko udaraca iz daljine s obe strane, poveo je Inter u 26. minuti. Simić je nespretno ubacio loptu u svoju mrežu nakon ubačaja s desne strane. U 30. minuti zaprijetio je Hajduk iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Bradarić je gađao gornji desni kut, prošlo je tik uz stativu. Eduok je izjednačio u 42. minuti. Izvukao se napadač Hajduka na lijevu nogu i silovito potegao s 15 metara u suprotni kut.

Našao se Tsonev u 53. minuti u dobroj pozicij za udarac na 15 metara, pucao je visoko preko vrata. Jradi je u 55. minuti ubacio pred vrata, odbilo se na 14 metara do Jaira koji je potegao iz prve, ali otišlo je preko vrata. Pucao je u 57. minuti Tahiraj sa 17 metara, lopta je išla u okvir vrata, ali Grgić je prsima odbio u korner. Čolina je u 61. minuti probio lijevu stranu, zatim uputio povratnu loptu u sredinu šesanesterca, Jradi je pucao iz ne baš najbolje pozicije, a vratar Matković uspio je skrenuti loptu u korner. Odlično je u 70. minuti Bradarić ciljao donji lijevi kut s ruba šesnaesterca, lukav udarac je to bio, prošla je lopta pored nekoliko igrača, ali vratar Matković je pročitao namjeru Hajdukovog veznjaka i sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. Jairo je u 72. minuti lijepo prebacio loptu za Eduoka koji je pucao iz prve s 15 metara, međutim još jednom je obranio Matković.

INTER - HAJDUK 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Simić ag (26'), 1:1 Eduok (42')

Zaprešić - Stadion Sportsko-rekreacijskog centra. Sudac: Mario Zebec (Cestica).

Inter
: Matković, Grgić, Soldo, Barić (od 93' Nekić), Mazalović, Bosec, Postonjski, Mlinar, Tsonev (od 62' Tatomirović), Mamut, Serderov (od 81' Tchuameni).

Hajduk
: Ljubić - Bašić (od 46' Tahiraj), Ismajli, Simić, Čolina - Bradarić, Kalik (od 77' Teklić), Jurić - Eduok (od 82' Delić), Jradi - Jairo.
hr Sat Dec 07 2019 19:43:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk od 17:30 sati gostuje u Zaprešiću kod Intera

Susret 18. kola HT Prve lige
Pred nogometašima Hajduka je danas posljednje gostovanje u kalendarskoj 2019. godini. Bijeli danas od 17:30 sati igraju u Zaprešiću protiv domaćina Intera u sklopu 18. kola HT Prve lige. Momčad Samira Toplaka nalazi se na posljednjem mjestu tablice dok hajdukovci drže drugu poziciju.

- Momčad je željna, želi neke stvari korigirati u sljedećoj utakmici. Spremni dočekujemo protivnika, ovo je pravi način da pokažemo pravo lice. Jedva čekamo da utakmica krene. Naš je cilj pobijediti u posljednje dvije utakmice. Dat ćemo sve da zaista to i ostvarimo. Nadam se da ćemo biti pravi, oni koji smo bili na dosta utakmica. Vjerujem u moje igrače - poručio je Hajdukov trener Damir Burić u najavi susreta.

Podsjetimo, ove dvije momčadi prvi put ove sezone susrele su se 22. rujna na Poljudu, a Hajduk je slavio rezultatom 3:1. Strijelci za Bijele bili su Mijo CaktašStanko Jurić i Jairo

Neće moći strateg Bijelih danas računati na kartonirane Miju Caktaša, Darka Nejašmića i Hamzu Barryja, kao i na ozlijeđene Josipa Juranovića te Josipa Posavca. U Zaprešiću bi tako od prve minute mogli istrčati Ljubić, Bašić, Ismajli, Simić, Čolina, Kalik, BradarićJurić, Jradi, Eduok i Jairo

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice, pomoćnici su mu Vedran Đurak iz Stupnog i Marko Stolnik iz Varaždina, a četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska.
hr Sat Dec 07 2019 09:38:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sjever prazan protiv Istre: Hajduk će se žaliti na drakonsku kaznu

S ovom kaznom Hajduk je ove sezone premašio pola milijuna kuna kazni u HNL-u

Hajduk je za incidente dijela navijača na susretu protiv Rijeke kažnjen zatvaranjem sjevera na jednoj utakmici i s čak 150 tisuća kuna novčane kazne. To znači da na sjevernoj tribini stadiona na Poljudu neće biti navijača na posljednjem susretu prvog dijela sezone u kojem će "bijeli" ugostiti Istru 1961.

Najrigoroznija je to kazna Hajduku i uopće klubovima koju je ove sezone odrezao disciplinski sudac HT Prve HNL Alan Klakočer, a jedna od najvećih ikada. Kako je Hajduk ove subote gost Intera u Zaprešiću, zatvaranje sjevera se odnosi na ogled koji će u nedjelju 15. prosinca na Poljudu igrati Hajduk i Istra 1961.

U tom dijelu je kazna konačna jer se Hajduk neće žaliti na zatvaranje sjevera, ali hoće na vrlo visoku novčanu kaznu. Logično je da se nenovčani dio kazne odradi odmah. Žalba na kompletnu odluku značila bi odgođenje izvršenja kazne, a idući domaći prvenstveni protivnik je Lokomotiva u veljači, izravni rival u borbi za drugo mjesto.

Navijači sa sjevera preselit će se u ogledu s Puljanima na ostale tribine stadiona, kao što je već bio običaj u susretima kada je Hajduk bio na sličan način sankcioniran u nedavnoj prošlosti. Pamtimo dva takva slučaja prošle sezone, tada su se ogledi protiv Rudeša (3:0) i Osijeka (0:0) igrali bez navijača na sjevernoj tribini. A još čak pet domaćih susreta Hajduk je u prošlom prvenstvu odigrao bez navijača uopće (četiri je dobio nakon što je stradao vatrogasac na derbiju s Dinamom).

Svoju drakonsku kaznu Klakočer je detaljno obrazložio.

- Na sjevernoj tribini stadiona počevši od 16. minute utakmice evidentirano je paljenje pirotehničkih naprava (posebno u periodima od 26.-31. te 61.-65. minute) pri čemu je zapaljeno sveukupno 96 baklji, šest topovskih udara, deset bljeskalica i tri dimne kutije. Ukupno je 28 baklji ubačeno u ograđeni dio igrališta na atletsku stazu, a zbog stvorene dimne zavjese sudac je u 65. minuti morao prekinuti igru u trajanju od dvije i pol minute. U završnim minutama utakmice u sudačkoj nadoknadi vremena na sjevernoj tribini stadiona evidentirano je neprimjereno skandiranje – stoji između ostalog u obrazloženju.

A u izvještaju delegata susreta na osnovu kojem je donesena kazna naznačeno je o kakvom se neprimjerenim skandiranjima radilo. Vikalo se "cigane, cigane" (nap.a. sucu), "ubi Srbina" (kod gužve u sudačkoj nadoknadi)...Evidentirao je delegat i povike gostujućih navijača "ubi tovara", no nije objavljeno i da je Rijeka kažnjena. Klakočer navodi kako je Hajduk recivist, učestalo se u ovom prvenstvu isti prekršaji ponavljaju.

S ovom kaznom Hajduk je ove sezone premašio pola milijuna kuna kazni u HNL-u. U 17 dosad odigranih kola Klakočer je objavio kazne za 16, a ukupno je Hajduk kažnjen s čak 544 tisuće kuna! A još nije završio prvi dio sezone. U odnosu na sve gore spomenute sankcije je to možda malo bitno, ali naznačimo i to da će još pet tisuća kuna Hajduk morati platiti zbog momčadskog prekršaja na spomenutom nedjeljnom susretu (pet žutih kartona), piše Slobodna Dalmacija.

hr Thu Dec 05 2019 09:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.