Blagaić i Matijaš potpisali nove ugovore s Hajdukom!

Dvojica perspektivnih 19-godišnjaka produžili su vjernost Bijelima do 2023. godine
Jakov Blagaić i Davor Matijaš danas su potpisali profesionalne ugovore s Hajdukom do 2023. godine. Riječ je o dvojici perspektivnih 19-godišnjaka koji nastupaju za juniore i drugu momčad Bijelih.

Jakov Blagaić je veznjak rođen 8. veljače 2000. godine, a ove sezone odradio je i pripreme u Turskoj s prvom momčadi. Davor Matijaš je vratar rođen 23. kolovoza 1999. godine.
hr Tue Apr 09 2019 14:04:41 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Burić: ''Torcida me motivira, ja sam tvrda stina. Ni nakon ove pobjede neću spavati mirno!''

Govorio je trener Hajduka i o dva odlaska iz kluba, komentirao je Torcidu, ali i otkrio čija mu je podrška najvažnija

Vrlo važnu pobjedu Hajduk je upisao na Poljudu protiv Osijeka. Na kraju je bilo 3:2 za splitsku momčad, a najviše je pobjeda značila treneru Damiru Buriću jer je nakon dva poraza od Gorice sve više Hajdukovaca priželjkivalo njegov odlazak:

- Čestitke prije svega momcima na srčanoj i hajdučkoj utakmici, punoj tempa, šansi i intenziteta. Prognozirao sam i prije da će biti dobra utakmica jer znam kvalitetu momčadi Osijeka i našu. U početku smo bili sputani i kad smo se oslobodili tog tereta, skinuli taj ruksak, onda smo krenuli po mom guštu s puno tempa, brzo i okomito. Nismo dali dovoljno golova u prvom poluvremenu kako bi u miru priveli utakmicu. Prvi dio je mogao otići na 3:0, ali mi primimo gol koji je navodno ofsajd i taj gol nas je poremetio i onda smo se opet u drugom poluvremenu malo pogubili. Ali pokazali smo pravi karakter, hajdučki moral i odigrali utakmicu u kojoj smo zasluženo pobijedili, pogotovo kad vidite gol za 3:2, ono je izvanredno, peta s malog baluna. Momci su pokazali da su dobri i pravi -

Pitali su ga potom hoće li mirnije spavati nakon burnog razdoblja na što je Burić odgovorio kako se ništa nije promijenilo.

Komentirao je trener Hajduka i dva odlaska u proteklom tjednu. Prvi onaj dopredsjednika Lukše Jakobušića, a onda i sportskog direktora Saše Bjelanovića.

- Za mene se to dogodilo iznenada i brzo. Nogomet je tako brz da se i nakon dana događaju neke stvari. Nikad ne znaš koga može strefiti. Prije svega želim Lukši Jakobušiću jako puno sreće dalje u poslu. Saši Bjelanoviću želim da nađe uskoro novi angažman. Nas čega brutalan, težak raspored u ove dvije utakmice. Važno je da smo mi danas imali konkurenta koji je na našem nivou i slavili. Prije početka prvenstva su svi vidjeli Rijeku i Osijek daleko ispred nas, a danas svi očekuju da budemo ispred Dinama -

Pitali su ga i kako gleda na zvižduke Torcide na predstavljanju prije utakmice.

- Mene sve to motivira. Ja sam jednu utakmicu koja je odlučivala hoće li klub ostati ili ispasti dobio. Klub se i dan danas takmiči u 2. Bundesligi. Uspio sam donijeti klubu znatan novac, sve to sam prošao. Prošao sam mnoštvo utakmica pod pritiskom. Imam svoj sistem i način rada, ja sam tvrda stina -

Na kraju je Burić kazao i kako mu najviše znači ta podrška unutar momčadi. Čak mu je i Jairo posvetio pobjedu.

- Samo oni s kojima radim mogu kazati kakav odnos imamo jer svakodnevno provodimo. Oni mogu kazati kakav sam i kako radim. Nitko drugi - zaključio je Damir Burić.

hr Mon Nov 11 2019 07:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pajač je sve zabilježio: Pobjeda Hajduka ostala u sjeni sramotnog nastupa Roka Pezelja

Riječi ispod svakog nogometnog nivoa pomoćnom je sucu uputio i zamjenski igrač Mario Vušković
Glavni sudac utakmice Hajduka i Osijeka Igor Pajač u zapisnik utakmice osim dvojice isključenih - Jaira i Marija Vuškovića prijavio je i Roka Pezelja, Hajdukovog klupskog djelatnika.

- U tunelu nakon utakmice Roko Pezelj verbalno je napao i vrijeđao suca utakmice riječima: "J.... ću ti majku, p.... jedna. Naći ću te ja!" - stoji u službenom izvještaju poslije nedjeljne utakmice.

Pajač je objasnio i kako je Jaira isključio zbog dva žuta kartona - prvog u 67. minuti zbog preoštrog starta, a kasnije, nakon pogotka, zbog napucanja i oštećivanja kutne zastavice.

U 75. minuti na popisu isključenih se našao i Mario Vušković, zamjenski igrač splitske momčadi koji je, kako stoji u izvještaju, pomoćnog suca Bojana Zobenicu vrijeđao riječima: "J.... ti mater u p.... mrtvu!"

Jedino sigurno jest kako i Vuškovića i Pezelja očekuju rigorozne kazne disciplinskog suca natjecanja.
hr Mon Nov 11 2019 07:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobijedio Osijek i učvrstio se na drugom mjestu

Prekinut je crni niz od dva poraza

Hajduk je pred 7805 gledatelja na Poljudu pobijedio Osijeka sa 3:2 i tako prekinuo niz od dva poraza. Ovom pobjedom može odahnuti i trener Damir Burić koji je sačuvao posao, barem do sljedećeg kola.

Hajduk je vodio 2:0 golovima Caktaša i  Eduoka, vratio se Osijek golovima Žapera i Marića, ali je utakmicu 15 minuta prije kraja odlučio Jairo koji je nakon toga dobio drugi žuti karton zbog gluposti prilikom proslave pogotka kada je nogom udario korner zastavicu.

Ovom pobjedom Hajduk je napravio veliki korak u borbi za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka, pobjegao je Osijeku na sedam, dok je na trećem mjestu Lokomotiva sa 25 bodova, odnosno pet manje od Bijelih.

Pilj je u 11. minuti silovito pucao sa 17 metara nakon što su Osječani oduzeli loptu na sredini terena i krenuli u brzu tranziciju. Prošao je njegov udarac malo pokraj lijeve vratnice. Škorić je u 13. minuti prekršajem zaustavio Jaira koji je krenuo prema vratima, dobio je žuti karton, a Caktaš je iz slobodnog udarca s otprilike 17 metara lijepo pucao, ali obranio je Ivušić. U 22. minuti Bijeli su poveli. Čolina je oduzeo loptu na sredini terena, predao je na desnu stranu Jairu koji idealno upošljava Caktaša, a veznjak Bijelih s 13 metara iskosa neobranjivo pogađa pored Ivušića. Sjajna akcija Bijelih vidjeli smo u 34. minuti. Jairo je odigrao za Edouka u šesnesterac, napadač Bijelih je uputio povratnu na 15 metara za Jradija koji je gađao suprotni kut, ali prošlo je to malo pored vrata.

Pucao je Caktaš u 37. minuti iz slobodnjaka i pogodio živi zid, odbila se lopta do Eduoka koji je silovitim udarcem pogodio Igora Silvu koji je neko vrijeme ostao ležati na terenu, ali ubrzo se pridigao. U 41. minuti pogriješila je obrana gostiju koja je izbacila Eduoka u mat poziciju, a Hajdukov napadač manirom rutinera pogađa mrežu za povećanje vodstva.

Odmah u idućem napadu gosti smanjuju rezultat. Najprije je Ljubić obranio pokušaj Manceu, a u nastavku akcije Žaper pogađa s 18 metara. Ponovno u 45. minuti griješi katastrofalna obrana gostiju, Jairo je presjekao loptu i prebacio Ivušića, ali i pogodio vratnicu. Mogli su Bijeli u samoj završnici doći do novog pogotka.

Izjednačio je Osijek u 53. minuti rezultat na 2:2. Marić je pucao s 20 metara, odskočila je lopta ispred Ljubića i završila u mreži. U 72. Jairo je zabio nakon sjajne asistencije Jradija petom. Pucao je Jairo iz blizine, lopta se odbila od vratara prema golu, netko iz obrane gostiju je pokušao spasiti, ali ipak je to završilo u mreži. Sudac Igor Pajač je nakon toga odlučio Jairu dati žuti karton zbog udaranja korner zastavice prilikom proslave pogotka. To mu je bio drugi i Hajduk je do kraja utakmice igrao s igračem manje. Na klupi je zbog prigovora izravni crveni karton dobio Mario Vušković. Ndockyt je u 83. minuti pobjegao obrani Bijelih, izašao je sam pred Ljubića i pucao, vratar Bijelih je dotaknuo loptu i spriječio pogodak.

Hajduk – Osijek 3:2 (2:1)

Split - Stadion na Poljudu. Gledatelja: 7805. Sudac: Igor Pajač (Sv. I. Zelina).

Strijelci: 1:0 Caktaš (22'), 2:0 Eduok (41'), 2:1 Žaper (43'), 2:2 Marić (53'), 3:2 Jairo (72').

Hajduk: Ljubić – Juranović, Ismajli, Simić, Čolina – Bradarić (od 46' Hamza), Nejašmić – Eduok (od 57' Dolček), Caktaš (od 78' Jurić), Jradi – Jairo.

Osijek: Ivušić – Igor Silva, Šutalo, Škorić, Talys – Žaper, Pilj (od 84' Špoljarić), Lopa (od 62' Bočkaj) – Marić, Ndockyt, Mance (od 75' Mbakogu).
hr Sun Nov 10 2019 17:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas od 15 sati na Poljudu protiv Osijeka

Susret je to 15. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas idu po osmu domaću pobjedu u ovoj sezoni. Naravno i na zadržavanje maksimalnog učinka na svom travnjaku koji je ove sezone neosvojiv bio za sedam klubova. Vjerujemo da će i biti za Osječane, osmi klub iz HT Prve lige koji gostuje na Poljudu u ovoj sezoni. Utakmica 15. kola domaćeg prvenstva Hajduk - Osijek igra se danas u 15 sati.

- Ovaj tjedan je bio jako težak. Puno smo pričali i analizirali. Nadam se da smo se skupili nakon ove dvije utakmice, imamo veće mogućnosti što se tiče igrača. Mislim da smo u stanju izvesti sastav koji je u stanju pobijediti Osijek. Samo želim pobjedu u nedjelju, momčad to želi. Dat ćemo sve od sebe da to ostvarimo. - govorio je Hajdukov strateg Damir Burić na konferenciji za medije uoči susreta.

Trener Burić na raspolaganju za ovu utakmicu nema Josipa PosavcaIvana Bulosa i Josipa Bašića. Svi ostali su spremni i konkuriraju za dvoboj. Naravno, motiv je Bijelima da  nakon poraza od Gorice osvoje sva tri boda protiv momčadi Ivice Kuleševića koja se nalazi na trećem mjestu ljestvice s četiri boda iza hajdukovaca.

Igor Pajač iz Zeline bit će glavni sudac ogleda, pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica i Vedran Đurak, dok su dopunski suci Marin Vidulin i Ivan Vučković.
hr Sun Nov 10 2019 10:44:51 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.