Del Potro: Sad kad imamo Davis Cup, mogu mirno spavati

U utorak prijepodne po lokalnom vremenu zrakoplov s argentinskim navijačima, novim pobjednicima Davis Cupa, spustio se u zračnu luku Ezeiza u Buenos Airesu, gdje ih je dočekalo mnoštvo navijača, a nakon svečanog dočeka pobjednike iz Zagreba primio je i argentinski predsjednik Mauricio Macri.

Junak argentinskog trijumfa u Areni Zagreb bio je Juan Martin del Potro, ali najbolji argentinski tenisač nije želio isticati svoje zasluge u osvajanju trofeja o kojem su on i njegovi sunarodnjaci desetljećima sanjali, već je govorio o momčadskoj pobjedi.

- Trijumfirala je skupina od četvorice prijatelja predvođena sjajnim izbornikom, iza kojeg stoji velika grupa radnika. Veličinu ovog postignuća tek ćemo spoznati. Postat ćemo svjesni da se radi o povijesnom trenutku za argentinski sport - rekao je Juan Martin del Potro po dolasku u Buenos Aires.

Del Potro nije ostavio nikakvu dvojbu oko pitanja je li 2016. bila najbolja godina u njegovoj karijeri.

- Nisam mogao poželjeti nešto više. U emocionalnom i sportskom smislu ovo je za mene najvažnija godina, u kojoj sam osvojio olimpijsku medalju i Davis Cup. Još uvijek nisam u idealnoj formi, nemam trenera, ali imam skupinu prijatelja koja je iz mene izvukla najbolje - istaknuo je Del Potro.

Još prije godinu dana 28-godišnji Argentinac nije bio siguran kako će završiti priča o njegovom povratku, niti je znao kada će i hoće li uopće biti sposoban igrati tenis.

- Ostvario sam svoj san. Na posljednjoj večeri u Zagrebu rekao sam suigračima da su mi pomogli u tome. Sad kad imamo Davis Cup, mogu mirno spavati - izjavio je Del Potro.

hr Tue Nov 29 2016 21:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Australian Open: Ivan Dodig u četvrtfinalu muških parova

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Ivan Dodig s novim je partnerom, Španjolcem Marcelom Granollersom, izborio mjesto u četvrtfinalu turnira muških parova na Australian Openu u Melbourneu, gdje su u osmini finala sa 7-6 (5), 7-6 (5) svladali 7. nositelje Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela, s kojim je Dodig 2015. osvojio Roland Garros te bio u polufinalu Australian Opena.

Dodig i Granollers će u četvrtfinalu igrati protiv najuspješnije kombinacije svih vremena, američkih blizanaca Boba i Mike Bryana, koji su sa 6-3, 7-6 (11) nadigrali hrvatsko-američki par, 28-godišnjeg Nikolu Mektića i Briana Bakera.

Ivana Dodiga još čeka i nastup u 2. kolu mješovitih parova do kojeg je stigao sa svojom partnericom, Indijkom Saniom Mirzom, s kojom je prošle godine bio finalist u Roland Garrosu.

hr Mon Jan 23 2017 07:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Australian Open: Lučić-Baroni u četvrtfinalu!

Gotovo 18 godina nakon što je po prvi put na Grand Slam turnirima prošla do četvrtfinala u Wimbledonu, gdje je kasnije u polufinalu 1999. poražena od legendarne Njemice Steffi Graf, Mirjana Lučić-Baroni ponovno se našla među posljednjih osam tenisačica koje će nastaviti borbu za naslov pobjednice Australian Opena

Nakon što je u nedjelju izborila mjesto u četvrtfinalu u konkurenciji ženskih parova, 34-godišnja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni isti je podvig ponovila i dan kasnije u pojedinačnoj konkurenciji, kad se pobjedom 6-4, 6-2 nad 21-godišnjom Amerikankom Jennifer Brady probila do četvrtfinala Australian Opena u Melbourneu.

Gotovo 18 godina nakon što je po prvi put na Grand Slam turnirima prošla do četvrtfinala u Wimbledonu, gdje je kasnije u polufinalu 1999. poražena od legendarne Njemice Steffi Graf, Mirjana Lučić-Baroni ponovno se našla među posljednjih osam tenisačica koje će nastaviti borbu za naslov pobjednice Australian Opena. Ni ozljedom načeta lijeva noga i 21-godišnja američka kvalifikantica Jennifer Brady nisu bile dovoljno visoke prepreke koje bi zaustavile 34-godišnju tenisačicu rođenu u Makarskoj na njezinom nevjerojatnom putu.

Od prvog do posljednjeg poena u 70-minutnom meču s 13 godina mlađom i neiskusnijom suparnicom Mirjana Lučić-Baroni nametnula se kao tenisačica o kojoj jedinoj ovisi ishod dvoboja osmine finala na Margaret Court Areni. Serijom neobranjivih udaraca Lučić-Baroni je u sedmom gemu iskoristila jednu od sedam dvostrukih pogrešaka svoje suparnice za prvi 'break' koji joj je bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

Nakon što su razmijenile 'breakove' na početku druge dionice, 34-godišnja Hrvatica s američkom adresom ponovno je počela nizati sjajne udarce, a pritiskom na početnom udarcu natjerala je 21-godišnju Brady u petom gemu na još dvije dvostruke pogreške te novim 'breakom' potpuno slomila otpor suparnice. Nizom od pet uzastopnih gemova Lučić-Baroni je nakon samo 70 minuta borbe svladala Jennifer Brady i po prvi put u karijeri probila se u četvrfinale Australian Opena u pojedinačnoj konkurenciji.

Hrvatska veteranka je dvoboj završila sa 35 'winnera', 24 više od svoje suparnice, čime je nadoknadila dvostruko više napravljenih neforsiranih pogrešaka (24-12) nego što ih je imala Brady. Lučić-Baroni je iskoristila četiri od sedam prilika za 'break', a Brady je imala realizaciju 1/6.

Hrvatsku tenisačicu u noći s ponedjeljka na utorak prvo čeka nastup u četvrtfinalu ženskih parova, do kojeg je stigla igrajući s njemačkom Fed Cup reprezentativkom Andreom Petković, a noć poslije će pokušati izboriti polufinale u pojedinačnoj konkurenciji, kada će joj suparnica biti bolja iz dvoboja 5. i 22. nositeljice, Čehinje Karoline Pliškove i Australke Darije Gavrilove.

hr Mon Jan 23 2017 07:06:09 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poraz Cedevite u Novom Mestu

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz u dva dana, nakon što su u subotu izgubili utakmicu hrvatskog prvenstva na gostovanju u Splitu, u nedjelju ih je u Novom Mestu porazila i slovenska Krka sa 90-86 (19-27, 31-17, 26-16, 14-26) u dvoboju 19. kola ABA lige.

Slovenska momčad je ovom pobjedom prekinula niz od deset uzastopnih poraza u regionalnom natjecanju, prvenstveno zahvaljujući izrazito lošoj igri Mršićeve momčadi u drugoj i trećoj četvrtini, u kojima je hrvatski prvak izgubio prednost stvorenu u prvih deset minuta (27-19).

Ipak, od -16 (60-76) na početku posljednje četvrtine, Cedevita se u 37. minuti uspjela vratiti do izjednačenja (81-81), ali je hrvatski prvak u završnici propustio priliku za pobjedu.

Marko Luković je sa 24 koša i sedam skokova bio najbolji igrač Krke. Cedevitine strijelce je sa 22 koša predvodio Ryan Boatright, Luka Babić je ubacio 13, a Miro Bilan 12 koševa.

Kako je prethodno Zadar poražen na gostovanju kod Mega Leksa sa 75-92, a u subotu je Cibona pred svojim navijačima izgubila od Union Olimpije (68-79), hrvatski su predstavnici 19. kolo završili s tri poraza.

Cedevita je ostala na trećem mjestu, jer je u nedjelju i Budućnost poražena na gostovanju kod Mornara. Cibona je peta, a Zadar je pao na 13. pretposljednje mjesto ljestvice ABA lige.

hr Sun Jan 22 2017 23:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Kauboja!: Hrvatska je u četvrtfinalu

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska

Hrvatski rukometaši izborili su mjesto među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u nedjelju u Montpellieru sa 21-19 (13-7) svladali aktualnog prvaka Afrike, reprezentaciju Egipta te će se u utorak (20.45 sati) boriti protiv Španjolske za plasman u polufinale.

Prvo poluvrijeme dvoboja osmine finala protiv Egipta bilo je vjerojatno i najboljih 30 minuta hrvatske reprezentacije na ovom Svjetskom prvenstvu. Vodstvo reprezentacije pogodilo je promjenom vratara i ubacivanjem Ivana Pešića u vatru umjesto Filipa Ivića koji je preselio na tribinu. Pešić je na ukazano povjerenje odgovorio sa sedam obrana u prvom poluvremenu i jednim zaustavljenim sedmercom, čime je uvelike pomogao našim rukometašima u stvaranju uvjerljive prednosti.

Egipćani su rezultatsku neizvjesnost držali do osme minute, kad je još uvijek bilo samo 4-3 za Hrvatsku. No, u sljedećih 10 minuta izabranici Željka Babića napravili su 5-1 i prvi put došli do pet pogodaka viška (9-4). U 24. minuti Hrvatska je stigla i do +7 (12-5), a na poluvrijeme su naši rukometaši odnijeli prednost od šest pogodaka. Iznimno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Zlatko Horvat koji je od 13 pogodaka postigao njih pet.

Umjesto furioznog nastavka i potpunog slamanja otpora Egipćana, naši su reprezentativci dopustili suparnicima povratak u utakmicu lošim otvaranjem drugog poluvremena. Loše organiziranim napadima Babićevi izabranici ostali su čak 11 minuta bez pogotka i razbranili su egipatskog vratara Shahina koji je u tom razdoblju zaustavio sedam od devet šuteva.

Serijom 5-0 Egipat je sa -7 u 31. minuti došao do -2 (12-14) u 38. minuti. Isti su zaostatak imali i devet minuta poslije (14-16). No, u sljedećih deset minuta Luka Cindrić je postigao tri od pet hrvatskih pogodaka za vodstvo 21-16 u 57. minuti. Ponovno se razbranio i Ivan Pešić te je pitanje pobjednika bilo odlučeno. Egipćani su do kraja samo smanjili zaostatak do konačnih 21-19.

Zlatko Horvat je sa šest pogodaka iz sedam udaraca bio najučinkovitiji igrač Hrvatske, a epitet igrača utakmice ponio je Luka Cindrić koji je četiri od pet pogodaka postigao u drugom poluvremenu, kad su Egipćani zaprijetili preokretom. Po tri pogotka postigli su Željko Musa i Luka Stepančić. Ivan Pešić je završio utakmicu sa 11 obrana (11/28) od čega su bila i dva obranjena sedmerca (2/3).

Egipćane je sa pet golova predvodio El Ahmar, a po četiri pogotka postigli su Abouebaid i Ramadan. Vratar Hady Shahin imao je osam obrana (8/16), a Hendawy pet (5/18).

Hrvatsku je ulaskom u četvrtfinalu ostvarila primarni cilj i ponovila rezultat ostvaren prije dvije godine u Kataru. U utorak (20.45 sati) u Montpellieru izabranici Željka Babića će protiv Španjolaca igrati za polufinale. U posljednje dvije utakmice, odigrane na europskim prvenstvima, Španjolci su slavili, dok je na SP-u 2013. Hrvatska bila bolja. U posljednjem dvoboju, prije godinu dana u polufinalu EP-a u Poljskoj, Španjolci su bili bolji sa 33-29.

hr Sun Jan 22 2017 22:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.