Oreščanin uoči gostovanja u Koprivnici: Teško gostovanje, ali mi razmišljamo o svojoj igri i nadamo se pobjedi!

U pet kola Hajduk je upisao tri pobjede i dva remija
Hajduk sutra od 15 sati gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa utakmicu 24. kola HT Prve lige. Uoči tog gostovanja trener Bijelih Siniša Oreščanin održao je press konferenciju:

- Slaven Belupo doživljavamo jako ozbiljno, idemo utakmicu po utakmicu i ne podcjenjujemo ni Rudeš i Istru koji nam dolaze nakon toga. To je teško gostovanje unazad nekoliko godina i zbog toga očekujemo vrlo zahtjevnu utakmicu.

Što je s ozlijeđenim igračima?

- Što se tiče kadra, Ismajli je normalno u kadru, Hamza, Vučur i Teklić su igrači koji zbog povrede neće moći participirati. Bašić je u treningu, ali neće biti u kadru za utakmicu, kao ni Beširović koji je na tragu povratku i Ivanovski, ali neće participirati u ovoj utakmici.

Hajduk u zadnjih pet utakmica sa Slavenom ima četiri neriješena i jedan poraz. Je li došlo vrijeme za pobjedu?

- Nadam se da je. To ste mi potvrdili sad, nisam bio siguran u statistiku, ali negdje mi je u glavi bilo da su te utakmice uvijek bile zahtjevne i neugodne. Moj kolega Sertić s Akademije je bila pozitivna promjena na njihovoj klupi, momčad se digla. Imaju svoj stil, prepoznatljiv način igre i to rade ok. Jako im znači i ta zadnja utakmica protiv Osijeka, bod koji su osvojili s igračem manje. Momčad je pokazala karakter, i to će im biti dobro u pripremi sutrašnje utakmice. Mi se bavimo sobom, razmišljamo o svojoj igri i nadamo se pobjedi.

Nedostaju im četiri igrača:
- Mi se nećemo osvrtati na to tko njima nedostaje, oni imaju široki kadar i igrači koji uđu u momčad će dati sve od sebe da se nametnu treneru.

Dinamo je pobjedom otvorio mjesto za još jednog predstavnika u kvalifikacijama za Ligu prvaka:

Čestitke Dinamu na zasluženoj pobjedi, bitno je to i za njih i za hrvatski nogomet što se tiče koeficijenta. Čeka ih težak uzvrat na Luzu, jako teška utakmica ih čeka.

Zašto Palaversu vadite oko 60. minute?

- Ne vidim kontekst ovog pitanja. Ante je mlad igrač, ima svoj potencijal, dobro odrađuje ovu polusezonu, ali ljudi moraju shvatiti da je on igrač u razvoju koji se još uvijek adaptira na prvoligaški nogomet.

Jeste li imali priliku razgovarati s novim predsjednikom?

- U srijedu nakon imenovanja kratko smo se pozdravili, a prije konferencije imali smo razgovor upoznavanja. Razgovarali smo o tome da nastavimo dalje i pokušamo ovu polusezonu učiniti uspješnom.

hr Fri Mar 08 2019 15:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Damir Burić: Na muci se poznaju hajduci!

Hajduk u sklopu 12. kola HT Prve lige u nedjelju od 17.30 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igra protiv Lokomotive
Trener Bijelih Damir Burić održao je danas konferenciju za medije uoči tog dvoboja.

- Prije svega bih se zahvaliti cijelom osoblju hotela Lipa te nogometnom klubu Postira, način kako smo odradili pripreme i kako smo srdačno primljeni. Jako kvalitetno smo radili i veliko im hvala za sve što su učinili ljudi u Postirama. Ja se nadam da ćemo se opet vidjeti. Grupa igrača je bila u reprezentaciji. Nažalost, Nejašmić se vratio s ozljedom, još je pitanje hoće li moći kao i Ismajli koji do sada još nije trenirao. Dobio je udarac, upitno je hoće li igrati u nedjelju. Isto je i sa Simićem, dobio je udarac u glavu igrajući za Češku. Ima tek jedan zamjenski trening. Oni koji su bili s nama su zdravi, a oni koji su bili u reprezentaciji su kvrcnuti, oni su načeti. Nadam se da će se obojica oporaviti do nedjelje, ali za sada ne izgleda bajno, rekao je u uvodu trener Hajduka Damir Burić, a zatim dodao:

- Radili smo na općoj bazičnoj pripremi. Pomogli su nam igrači iz druge momčadi, kao Stipe Radić i Dino Skorup. Bio je to jednostavno dobar i kvalitetan rad. Zadovoljni smo kako je sve to skupa izgledalo. Idemo dalje.

Lokomotiva?
- Svaku utakmicu idemo po pobjedu. Oni su pokazali protiv Rijeke da su u defenzivi jako kompaktni. U napadu imaju opcije sa Kastratijem, UzunijemBudimirom i povratnikom Sammirom. Imaju brzu tranziciju, pokazali su da su jako opasni, na to moramo paziti. S obzirom na način na koji igramo to se ništa neće mijenjati. Imamo svoj stil i način. Očekuje nas zahtjevna utakmica. Vidjet ćemo u kojem ćemo se sastavu suprotstaviti, to još ne znam.

Koliko su Eduok i Bulos dobili u ovoj reprezentativnoj pauzi?
Bulos još uvijek radi zamjenske treninge, nije bio na Braču, u fazi je rehabilitacije. Isto je i s Josipom Bašićem, ima određenih problema. Posavec je isto upitan, zapeo je na terenu. Imamo problema, ali kako se u nas kaže, na muci se poznaju hajduci.
hr Fri Oct 18 2019 16:38:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Derbi Dinama i Hajduka igrat će se u petak? Navodni razlog Liga prvaka

Mnogi pretpostavljaju kako je razlog ranijeg termina utakmica Dinama i Atalante koja će se igrati 26. studenog u Milanu. Bjeličina momčad je većinu utakmicu HNL-a igrala petkom zbog Lige prvaka
Derbi Hajduka i Dinama uvijek se igrao u subotom u 'prime timeu', u vrijeme kada je većina ljudi slobodna i kada navijači mogu u miru otići na gostovanje, no ovaj put odlučeno je drugačije.

Vodeći klub Prve HNL Hajduk objavio je na svojim stranicama kako će se derbi protiv Dinama (16. kolo) igrati 22. studenog, u petak od 18 sati na Maksimiru. To je zasad objavio samo Hajduk, dok od HNS-a i 'modrih' još nema riječi.

Mnogi pretpostavljaju kako je razlog ranijeg termina utakmica Dinama i Atalante koja će se igrati 26. studenog u Milanu. Bjeličina momčad je većinu utakmicu HNL-a igrala petkom zbog Lige prvaka, a tako će sada biti i s Vječnim derbijem. Hajduk tako zapravo čini uslugu 'modrima' koji će imati dan pripreme više za važnu utakmicu protiv Atalante u 5. kolu Lige prvaka.

Ova vijest nije baš oduševila one navijače koji rade petkom i nisu u mogućnosti doći na utakmicu. Ipak riječ je o radnom danu i riječ je o derbiju koji se tijekom povijesti većinom igrao vikendom zbog velike gledanosti i posjećenosti na stadionima. Trebalo bi dobro pročešljati po statistikama hrvatskog nogometa kako bi saznali je li ovo prvi put da se 'vječni derbi' ne igra u 'prime timeu'.

Splićani su odnijeli pobjedu u prvom derbiju sezone golom Jradija, a na novog pobjednika saznat ćemo u subotu. Pardon, petak...

hr Thu Oct 17 2019 10:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli uveličali proslavu 100. rođendana NK Crikvenice 1919

Utakmica je završila pobjedom Hajduka od 6:3
Druga momčad Hajduka nije se vratila u Split nakon vrijedne gostujuće pobjede nad Orijentom u 9. kolu 2. HNL. Bijeli su ostali u Crikvenici kako bi uveličali proslavu domaćeg trećeligaša Crikvenica 1919. Utakmica je odigrana u svečarskom tonu, a prije susreta domaći su darivali dugogodišnjeg kapetana Domagoja Prpića, koji se ovom utakmicom oprostio od aktivnog nogometa. Rođendanski pokloni stigli su domaćinima iz Splita, team manager Hajduka II Stjepan Badrov uručio ih je predsjedniku Crikvenice 1919, Marku Prpiću. U zanimljivoj utakmici s mnogo pogodaka Hajduk II je ostvario pobjedu od 6:3.

Momčadi su nastupile u sljedećim sastavima:

Crikvenica 1919: Baričević, Brkljača, Preni, Prpić, Matešković, Štemberger, Šarković, Alilović, Vukelić, Imeraj, Buršić.

Još su nastupili: Nikšić, Svetić, Lukarić, Mazzarolli, Mijolović, njegovan, Carorella, Krmpotić, Škorić, Prijić.

Hajduk II
: Ninčević, Unušić, Ševelj, Mamut, Kušeta, Giljanović, Martinović, Tolaj, Špikić, Chinedu, Šego.

Još su nastupili: Delić, Blagaić, Radić, Ciprić, Kosić, Jurica, Cahani.
hr Mon Oct 07 2019 20:50:28 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk rutinski svladao Varaždin za ostanak na prvom mjestu!

Dominirali su Bijeli cijelu utakmicu
Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige pred nešto manje od 8000 ljudi na Poljudu svladao Varaždin sa 2:0. Strijelci za Bijele bili su Jairo u 21. minuti i Nejašmić u 65. minuti. Ovom pobjedom Hajduk je ostao na prvom mjestu uoči reprezentativne stanke, imaju četiri boda više od Dinama, ali i dvije utakmice više.

Našao je Jairo u 17. minuti ubačajem Jradija na drugoj strani, netko od braniča Varaždina je dotaknuo loptu koja je odsjela na vanjskom dijelu vratnice. U 19. minuto ubacio je Bradarić pred vrata, Jairo je pucao glavom s 10 metara, ali obranio je Nevistić. Poveli su Bijeli u 21. minuti. Sjajno je Juranović prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara u šesnaestercu, uputio povratnu u gužvu gdje se Jairo najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu. Sjajno proigravanje Nejašmića u prostor za Caktaša vidjeli smo u 41. minuti. Krenuo je Mijo sam na Nevistića, ali na koncu nije uputio dovoljno jak i precizan udarac s 15 metara pa je vratar gostiju uspio otkloniti opasnost.

Silovito je u 45. minuti potegao Nejašmić s 18 metara, išlo je to pod gredu, paradom je Nevistić odbio u korner. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Jradi se sjurio prema vratima i pucao s 15 metara iskosa, vratar gostiju odbija loptu u korner.

Odmah na početku drugog dijela, odličan udarac Hamze nakon dupog pasa s Bradarićem, lopta je odsjela na vratnici. U 58. minuti u tri dodavanja izbačena je cijela obrana Varaždina, Čolina je dao za Jaira koji sjajnim potezom izbacuje Caktaša u stopostotnu šansu, ali veznjak Bijelih s 12 metara pogađa malo pokraj vrata.

Jednostavno je Hajduk u 65. minuti došao do povećanja vodstva. Hamza je ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Nejašmića koji s osam metara glavom pogađa nebranjeni dio mreže. Osvojili su Bijeli u 68. minuti loptu na trideset metara, došlo je do Jradija koji je pucao s ruba šesnaesterca u donji desni kut, ali još jednom Nevistić odbija u korner. Jradi je u 70. minuti lijepo petom ostavio za Caktaša koji s 15 metara također gađa malo pored vrata.

Senić
 je u 90. minuti oštro startao na Teklića, dobio je žuti karton, to mu je bio drugi zbog čega je morao napustiti igru.

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jairo (21'), 2:0 Nejašmić (65')
Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 7945. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić (od 76' Jurić), Bradarić, Hamza (od 73' Eduok), Jradi (od 89' Teklić), Caktaš, Jairo.

Varaždin: Nevistić, Prce, Adžić, Težak (od 56' Vuk), Senić, Štefulj, Lisakovich (od 67' Fučak), Tkalčić, Glavina (od 88' Glavica), Guera, Mehdikhani.
hr Sat Oct 05 2019 17:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.