Hajduk s igračem više nije uspio pobijediti Goricu

Bijeli su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više jer je isključen domaći kapetan Čagalj
Hajduk je u 13. kolu HT Prve lige opet ostao bez pobjede, peti put u nizu. Ovaj put odigrali su 1:1 u gostima s Goricom pred 3711 gledatelja. U Goricu je stiglo oko 500 pripadnika Torcide, no domaćin im je omogućio tek 200 ulaznica, pa na kraju Torcida nije niti ušla na stadion. Gorica je povela fantastičnim pogotkom sjajnog Atiemwena u 14. minuti, za konačnih 1:1 pogodio je Jairo u 32. minuti, a bio je to prvi prvenstveni pogodak Bijelih iz igre nakon 417 minuta. Krajem prvog dijela domaći kapetan Čagalj dobio je izravni crveni karton, ali ni to nije pomoglo Hajduku da u drugom dijelu dođe do pobjedonosnog pogotka.

Uoči početka utakmice Hajdukov napadač Ahmed Said Said i vratar Gorice Kristijan Kahlina razmijenili su dresove u duhu fair playa i pomirdbe nakon incidenta na prethodnoj utakmici.  Već u 4. minuti Bradarić je hitrim korakom povukao kontru od ruba kaznenog prostora, tražio je usamljenog Jaira na desnoj strani, međutim lopta je otišla malo iza leđa Brazlica. Jairo je na kraju uspio uputiti udarac, ali lopta se od bloka odbila u korner. U 14. minuti povela je Gorica 1:0. Atiemmwen je od centra nanizao nekoliko igrača Hajduka, zatim se sjurio sam prema vratima i pogodio pored nemoćnog Blaževića.

Izjednačio je Hajduk u 32. minuti. Bradarić je prošao po desnoj strani, ubacio na drugu stativu, Jairo je skočio visoko iznad svog čuvara i s nekih sedam metara glavom pogodio. Pred kraj prvog dijela Čagalj je oštro s podignutom nogom uletio u Bradarića na sredini terena za što mu je sudac Jović pokazao izravni crveni karton.

U 62. miinuti Jradi je pucao izravno iz slobodnjaka sa 16 s lijeve strane, bio je to odličan udarac, ali Kahlina se ispružio i odbio loptu u korner. Malo nakon toga pokušao je Said iz nezgodne pozicije s desne strane, lopta se od bloka odbila u korner. Iz kuta je ubacio Bradarić, skočio je Lopez, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno snažan pa je Kahlina uhvatio loptu u ruke.

Ovim remijem Hajduk je prestigao Slaven Belupo na šestom mjestu, ali Slaven svoju utakmicu 13. kola igra sutra, dok je Gorica sa 25 bodova ostala na petom mjestu ljestvice.

Gorica: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Čagalj, Suk, Žutić (od 46' Oboabona), Čabraja, Atiemwen, Marina, Zwolinski (od 92' Matošević), Dvorneković (od 72' Mtchedlishvili).

Hajduk:
 Blažević, Šehić (od 82' Palaversa), Ismajli, Lopez, Bradarić (od 70' Ivanovski), Fomitschow, Jurić, Juranović, Jradi (od 89' Teklić), Jairo, Said

hr Sun Nov 04 2018 17:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čitatelji Marce u anketi biraju tko je najbolji hrvatski klub

U ovom trenutku više od 360 tisuća ljudi dalo je glas za Dinamo ili Hajduk
Najčitaniji španjolski list te jedan od najčitanijih sportskih listova na svijetu, Marca, ponudila je svojoj publici anketu "Koji je klub najbolji u svakoj državi? Može biti samo jedan."

Ponuđeno je dva ili više klubova za svaku državu, a Hrvatsku "predstavljaju" Dinamo i Hajduk.

Više od 360 tisuća čitatelja je glasalo za Hajduk ili Dinamo, a u uvjerljivom vodstvu je zagrebački Dinamo kojemu je glas dalo 87% čitatelja.
hr Wed Jan 16 2019 14:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk prešao brojku od 10.000 članova, od toga čak 1.000 novih!

Učlaniti se možete putem interneta te u Odjelu za članstvo na Poljudu svaki radni dan od 8 do 20 sati

Hajduk je jutros prešao brojku od 10.000 članova za 2019. godinu, a brojka ne prestaje rasti. Sasvim je sigurno da će brojač uskoro doći i do 11.000 učlanjenih.

– Akcije učlanjivanja zapravo se tek zahuktavaju. Društva prijatelja Hajduka najavila su brojne terenske akcije učlanjivanja diljem Hrvatske i svijeta tako da će broj članova bez sumnje značajno porasti i u narednom razdoblju, rekla je Blanka Sunara iz Odjela za članstvo.

– Posebno bih istaknula da je od ovih 10.000 članova čak 1.000 novih, odnosno onih koji do sada uopće nisu bili članovi Hajduka i ta nas brojka iznimno veseli. Vjerujemo da će se ovi pozitivni trendovi nastaviti i da smo blizu novih rekorda.

Također, danas je objavljen i video koji na najbolji mogući način prikazuje što članstvo znači za svakoga Hajdukovog navijača.

Učlaniti se možete putem interneta te u Odjelu za članstvo na Poljudu svaki radni dan od 8 do 20 sati.

hr Mon Jan 14 2019 12:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobjedom otvorio seriju prijateljskih utakmica u Turskoj

U okviru priprema momčad trenera Siniše Oreščanina na premijernom nastupu pobjedila je Dinamo Bukurešt sa 2:0.

Mijo Caktaš je donio rano vodstvo nakon prodora Tudora po desnom boku i s tim rezultatom se otišlo na odmor, a svaka momčad je imala po jednu izglednu prigodu.

Duka je sačuvao svoja vrata u 31' dok je Hajduk u 41' imao svoju šansu za povećati vodstvo, ali nije bilo preciznosti. U drugom dijelu Oreščanin je izmjenio cijelu momčad, a na pas Bašića, Gyurcso je poentirao za konačnih 2:0.

Utakmicu je obilježila i prepirka Teklića i Gyurcsa u posljednjim minutama tko će izvesti slobodni udarac.

hr Sun Jan 13 2019 18:06:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk dobio prvo pojačanje ove godine

Potpisao je ugovor do ljeta 2022. godine
Francesco Tahiraj prošao je liječničke preglede koje je obavljao od jutros u Splitu, potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2022. godine i već će sutra biti na putu prema Turskoj gdje bi se tijekom večeri trebao priključiti svojim novim suigračima.

- Presretan sam što je transfer konačno realiziran, od početka sam imao samo jednu želju - doći u Hajduk. Veselim se prvom treningu, želim opravdati povjerenje koje mi je pruženo i pokazati zbog čega sam doveden - kazao je odmah nakon potpisa novi ofenzivni igrač Hajduka Tahiraj za službenu web stranicu.

Rođen je 21. rujna 1996. godine u Torinu, igra na krilnim pozicijama ili kao ofenzivni vezni. Prošao je mlađe selekcije Juventusa, a igrao je za Carpi (na posudbi iz Juventusa) pa Torino. Iz Italije je otišao u Sloveniju gdje je bio član Zavrča i Aluminija. Ove je sezone u slovenskoj Prvoj ligi nastupio 18 puta, postigavši devet golova i upisavši četiri asistencije za Aluminij iz Kidričeva.

Francesco je upisao nastupe za U-17 i U-19 reprezentacije Albanije, a ima i talijansko državljanstvo.

U Hajduku će, prema vlastitoj želji, nositi dres s brojem 47.
hr Sat Jan 12 2019 20:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.