Poraz Ane Konjuh u drugom kolu WTA turnira u St. Peterburga

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh zaustavljena je u drugom kolu WTA teniskog turnira u Sankt Peterburgu gdje je u srijedu sa 6-4, 7-6 (7/2) bolja od nje bila prva nositeljica Rumunjka Simona Halep.

Ana Konjuh je u meču, koji je trajao sat vremena i 37 minuta, napravila pet dvostrukih pogrešaka, na prvom servisu je osvojila 76 posto poena, a na drugom samo 16 posto. Konjuh je gubila četiri puta svoj servis, a suparnici je tri puta uzimala servis.

Ovo je bio prvi međusobni ogled mlade Dubrovkinje, 39. na WTA ljestvici, i pete tenisačice svijeta Halep.

Na turniru u Sankt Peterburgu igra još jedna hrvatska tenisačica, Donna Vekić koju sutra čeka druga nosteljica Slovakinja Dominika Cibulkova. U dosadašnja dva međusobna susreta, hrvatska je tenisačica slavila jednom.

hr Wed Feb 01 2017 13:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Blamaža u Zadru: Košarkaši izgubili od Rumunjske

Šanse za odlazak na Svjetsko prvenstvo su minimalne
Hrvatska košarkaška reprezentacija u Zadru je nakon katastrofalne igre izgubila od Rumunjske 56:58 te je tako vjerojatno ostala bez plasmana na SP koje će se igrati u Kini 2019. Nakon što smo otvorili kvalifikacije šokantnim porazima od Nizozemske i Italije večeras u Zadru Rumunjska je morala pasti kako bi Hrvatska željela zadržati kakve takve izglede za plasman u Kinu. No, naša reprezentacija odigrala je jednu od najgorih utakmica u povijesti.

Pred 7000 ljudi na zadarskom Višnjiku vidjeli smo napadački lošu Hrvatsku koja je pogodila samo dvije od 26 trica. Uspjeli smo prosuti 12 poena prednosti koje smo imali početkom treće četvrtine, a u trećoj četvrtini uspjeli smo ubaciti samo 10 koševa što je primaklo Rumunje na samo poen zaostatka (38:37) uoči posljednjih deset minuta. U zadnjoj četvrtini naši su nastavili s lošom igrom pa je pobjeda otišla na stranu gostiju.

Hrvoje Perić sa 19 koševa bio je najefikasniji kod Hrvatske, Luka Žorić je ubacio 11, dok je Nandor Kuti sa 16 koševa bio najbolji kod Rumunjske. Hrvatska ima tri poraza, a Rumunjska dvije pobjede i poraz. U skupini su još Italija, koja ima omjer 2-0, te Nizozemska, koja je na omjeru 1-1. Italija i Nizozemska svoj susret 3. kola igraju večeras. Hrvatska će u 4. kolu u ponedjeljak u Zadru igrati protiv Nizozemske, dok će preostala dva susreta u skupini igrati tijekom ljeta, 28. lipnja na gostovanju u Italiji, a 1. srpnja također na gostovanju u Rumunjskoj.

hr Fri Feb 23 2018 20:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Dobri nastupi Šarića i Hezonje

Naši košarkaši nastavili s dvoznamenkastim brojem poena
Mario Hezonja odigrao je dobru utakmicu u četvrtom uzastopnom porazu Orlando Magica. Sinoć su od njih na njihovom parketu bili bolji New York Knicksi 120:113. Mario je u 27 minuta na parketu ubacio 15 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije.

Dario Šarić je bio dobar u pobjedi Philadelphije protiv Chicago Bullsa 116:115. On je u 30 minuta ubacio 13 koševa uz osam skokova i dvije asistencije. 76ersi su tako upisali šestu uzastopnu pobjedu, ali i dalje ih čeka borba za doigravanje, trenutno su na sedmom mjestu istočne konferencije.

Golden State - LA Clippers 134:127

hr Fri Feb 23 2018 10:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Izbornik Skelin objavio popis 12 igrača za utakmicu s Rumunjskom

Zbog ozljeda otpali Marko Popović i Rok Stipčević
Izbornik Ivica Skelin objavio je popis 12 igrača na koje će računati u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetski kup 2019. protiv Rumunjske (petak, 18). Na konferenciji za medije uoči utakmice bili su izbornik Skelin te igrači Hrvoje Perić Željko Šakić. Izbornik je najavio sutrašnju utakmicu:

- Svaka je utakmica podjednako važna. Imamo dvije utakmice na domaćem terenu, prva je protiv Rumunjske. Gledali smo ih kroz njihove prve dvije utakmice koje su odigrali u Italiji i na domaćem terenu protiv Nizozemske. Radi se o jednoj manje poznatoj ekipi, neki igrači su igrali protiv nas prošlo ljeto na EuroBasketu, neke poznajemo, neki su novi. Napravili smo skauting. Ovih smo dana radili i na našoj taktičkoj pripremi. Nismo imali previše vremena kao ni druge ekipe. Energija je dobra, momci su pozitivni, rade dobro, atmosfera je super i jedva čekamo da utakmica počne.

Kratko je prokomentirao situaciju Frana Pilepića:

- Pilepić je već bio na popisu 24, ali u drugoj turskoj ligi ovog tjedna imaju dvokolo i mi smo se tu borili da ga uspijemo dobiti, nažalost njegov klub je igrao u utorak navečer i Fran je sinoć stigao. Situacija s Uljarevićem je sljedeća. Simona njegov klub ne pušta, to nije naša odgovornost, ne možemo doći do njega i na popis smo stavili Uljarevića koji je sada s nama.

Hrvoje Perić očekuje tešku utakmicu:
- Očekuje nas važna i teška utakmica, sigurno kad imaš taj imperativ pobjede onda je i malo teže, ali mislim da ova ekipa ima kvalitetu i nadam se da ćemo sutra dobro otvoriti ove windowse. Uvijek je najžešći protivnik onaj sljedeći, u ovom slučaju je to Rumunjska, a onda ćemo se koncentrirati. Što se tiče atmosfere, Zadar je najkošarkaškiji grad. Žao mi je što nisu osvojili Kup, sigurno bi to utjecalo da bude jedna dobra atmosfera, ali vjerujem da ćemo ju imati na Višnjiku.

Željko Šakić nosi dres rumunjskog Cluja pa vrlo dobro poznaje protivnike:

- Rumunjska sigurno neće ovdje doći s bijelom zastavom i sigurno da oni imaju neku svoju šanse i normalno, pošto ih dosta znam, misle da su bolji od nas. Jednostavno mi moramo dati sve od sebe u ove dvije utakmice da bi se vratili na pravi put. Nadam se da su dečki toga svjesni i normalno, moramo dati sve od sebe da pobijedimo ove dvije utakmice.

12. PERIĆ Hrvoje

hr Thu Feb 22 2018 23:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ovaj vikend održava se 18. splitski polumaraton

Dana 24. i 25. veljače 2018. u Splitu održati će se 18. splitski polumaraton, međunarodno atletsko natjecanje.

U subotu, 24. veljače od 15:00 do 16:00 sati  održat će se dječja utrka, od Rive do Banovine, odnosno Obalom Ante Trumbića i Branimirovom ulicom, koje će u vremenu održavanja utrke biti zatvorene za promet, do rotora kraj zgrade Banovine.

U nedjelju, 25. veljače s početkom u  9:00 sati započet će utrka na 21.000 metara, i to od Rive (kod Splitske banke), te će se nastaviti trasom: Marmontova - Kralja Tomislava – Zagrebačka – Livanjska - Domovinskog rata - Zagorski put – Sarajevska - Domovinskog rata - Put Stinica - Put Supavla – vojarna Sv. Nikola – Zrinsko-frankopanska – VIII.mediteranskih igara – Zrinsko-frankopanska – Sedam Kaštela – Matoševa – Šetalište Marina Tartaglie – Šetalište Ivana Meštrovića – Obala kneza Branimira – Trumbićeva obala, s ciljem na Obali hrvatskog narodnog preporoda (Rivi). Održavanje ove utrke planirano je do 13:00 sati.

Također u nedjelju, 25. veljače s početkom u 9:10 sati, održat će se i utrka na 5000 metara, koja će započeti na Rivi i nastaviti se trasom: Trumbićeva obala, Obala kneza Branimira – kružni tok kod Banovine, Obala kneza Branimira – Trumbićeva obala, s ciljem na Rivi. Održavanje utrke planirano je do 11:00 sati.

Za vrijeme natjecanja bit će privremeno zaustavljen promet vozila na trasama kretanja sudionika utrke. Zatvorene dionice bit će puštene u promet po prolasku svih natjecatelja.

- Molimo građane da poštuju privremena ograničenja u prometu, upute i zapovjedi policijskih službenika, kako bi održavanje maratona proteklo u redu, bez opasnosti za sudionike maratona, te ostale građane i sudionike u cestovnom prometu.- apeliraju iz PU splitsko-dalmatinske.

hr Thu Feb 22 2018 10:26:51 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.