KRAJ: Derbi sv. Duje > Prekid napadačkog posta za crvene nedovoljan za bodove

Od 20:00 sati pratimo tekstualni live prijenos utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita

Sastavi momčadi:

HNK Hajduk
Dante - Hamza - Jefferson - Vlašić - Ohandza - Nižić - Bašić - Memolla - Ismajli - Erceg - Terziev

RNK Split
Kukić - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Juredić - Merajić - Pešić - Boljet - Vidović - Tomičić

Sudac: Ivan Vučković

Momčadi su izišle na teren u majicama s natpisom RESPECT u svrhu borbe protiv rasizma na sportskim terenima.

Tijek utakmice:

0' - Krenuo je derbi sv. Duje. Crveni kreću s centra

2' - Odmah žuti karton za splitovca Perkovića zbog oštrog starta na sredini terena

11' - Kazneni udarac za Hajduk. Jurendić je neopreznim startom zaustavio Memollu

12' - Pogodak za Hajduk. Vlašić je smireno pogodio gornji lijevi kut kukićeva gola koji nije imao nikakve šanse.

19' - Merajić je ostao ležati na terenu nakon što je osjetio bol u donjem dijelu lijeve noge. Neće moći nastaviti.

21' - Promjena u redovima Splita > Jakić umjesto Merajića

33' - Dobar šut Bašića s ruba kaznenog prostora no Kukić uspijeva odbiti jako nezgodnu loptu.

Gledamo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj obje momčadi igraju otvoreno.

37' - Nakon slobodnog udarca i ubacivanja u kazneni prostor Hajduka na odbijenu loptu natrčava Tomičić i prisiljava Stipicu na efektnu paradu.

39' - Split ponovno prijeti. Pešić ponovno prijeti.

39' - Pritisak je urodio plodom !!!! Tomičić izlazi sam pred Stipicu i hladnokrvno matira vratara Hajduka.

Iz poštovanja prema bivšem klubu, Tomičić nije proslavio pogodak.

45' - Split nije izdržao. Pad koncentracije na prekidu rezultirao je velikom šansom Ohandze čiji udarac Kukić nogom fenomenalnom brani no na odbijenu loptu dolazi Nižić koji neometano loptu posprema u gol.

45+ - Završeno je prvo poluvrijeme

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme

47' - Erceg iz blizine zabija za Hajduk. Radnici sada imaju tešku zadaću. 3:1

53' - Hajduk je sada puno bolji takmac. Preuzeo je potpunu inicijativu na terenu

54' - Žuti karton Dupovac

55' - Promjena u redovima Splita > Pavlovski umjesto Boljata

56' - Promjena u redovima Hajduka > Said umjesto Ercega

61' - Odlična prigoda za Split. Pešić je probio po desnoj strani i centrirao Dupovacu čiji udarac fenomenalno brani Stipica a ponovnu prigodu za poentirati iz neposredne blizine dobiva Tomičić no čuvar mreže Hajduka ponovno pokazuje visoku formu.

63' - Ugrina prihvaća dugu loptu od Perkovića i sa 16 metara neobranjivim udarcem matira Dantea. 3:2

67' - Jocker s klupe Hajduka Said matira Kukića. 4:2. Igra se otvoreni napadački nogomet s obje strane

70' - Žuti karton Vlašić

71' - Promjena u redovima Hajduka > Kožulj umjesto Vlašića

78' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Vidovića

79' - Potez utakmice! Nakon gužve u kaznenom prostoru Splita, Toma Bašić efektno škaricama pogađa gredu Kukića. Ostaje 4:2

84' - Lijepi prodor i udarac Pešića no Stipica je ponovno na visini zadatka

85' - Ohandza iz kontre idolazi do lopte prije Kukića koji je pokušao izlaskom spriječiti napadača Hajduka no nije uspio. Na prazan gol centarfor Hajduka je postigao pogodak i postavio visoki rezultat od 5:2

90' - Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade

93' - Kraj utakmice na Poljudu. Gradski derbi je završio visokom pobjedom Hajduka od 5:2

hr Wed Apr 26 2017 19:45:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split je s 3:1 svladao Jadran iz Ploča

Pudar: U prvom poluvremenu vidjeli ste Split kakvog želim
Nova pobjeda za Split, u dvoboju 5. kola 3. HNL jug "crveni" su u Parku mladeži s 3:1 svladali Jadran LP iz Ploča. Momčad Ivana Pudara odigrala je briljantno prvo poluvrijeme, golovima Pjera Antunovića u 21., Frane Baraća u 24. te Nicholasa Lanosa u 32. minuti povela s 3:0 i u potpunosti razbila Pločane.

U nastavku su "crveni" kontrolirali utakmicu, Jadran je u 52. minuti uspio smanjiti vodstvo Splita pogotkom Jurčevića, ali to je bilo sve što je momčadi Gorana Prolete uspjela napraviti. - Prvo poluvrijeme bilo je baš onako kako ja želim, igrali smo brzo i okomito, dinamično.

Zbog toga smo i poveli s 3:0, bio je to Split kakvog želim. U nastavku smo pali, ali to je normalno s obzirom na to da se još uigravamo, a bili smo bez kartoniranog, u 9. minuti nam se ozlijedio Barać, a Lanos je bio načet. Važno je da smo kontrolirali utakmicu i pobjeda u nijednom trenutku nije došla u pitanje.

Moram biti zadovoljan, još ćemo se pojačati s par igrača da bismo držali težak ritam lige - kazao je Splitov trener Ivan Pudar.Ovo je Splitu druga prvenstvena pobjeda zaredom, u prošlom kolu istim rezultatom Pudarova momčad je svladala Zagoru u Unešiću, a sada je u Parku mladeži pao Jadran. U sljedećem kolu "crvene" čeka novi derbi, idu u Hrvace.
unesic-1080x675

hr Sat Sep 23 2017 20:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

U Park mladeži stiže Jadran iz Ploča

Pudar: Želimo pobjedu i priključak vrhu
Trebalo je malo vremena za uigravanje, Ivan Pudar i njegov pomoćnik Armando Marenci u hodu su složili momčad vrijednu respekta, dovoljno kvalitetnu da se u redovima Splita nadaju povratku u Drugu ligu. U 5. kolu Treće lige jug Split će u Parku mladeži ugostiti Jadran iz Ploča (16.30 sati), a strateg "crvenih" jasno je poručio.

- Želimo pobjedu i priključak vrhu tablice. Split za to ima snagu i kvalitetu. Nakon prva tri kola u kojima smo se tražili, uigravali, stigla je pobjeda nad Zagorom u Unešiću, momci dobro rade, iz utakmice u utakmicu bit ćemo sve bolji - kazao je Pudar.

Dvoboj Splita i Jadrana možete pratiti u izravnom prijenosu na Full TV-u (može se gledati preko Max TV-a i Bneta) te na Facebooku Dalmacijanews, Dalmacijaonline i RNK Split.

hr Fri Sep 22 2017 20:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.