KRAJ: Derbi sv. Duje > Prekid napadačkog posta za crvene nedovoljan za bodove

Merajić – Pešić – Boljet – Vidović – Tomičić

Sudac: Ivan Vučković

Momčadi su izišle na teren u majicama s natpisom RESPECT u svrhu borbe protiv rasizma na sportskim terenima.

Tijek utakmice:

0′ – Krenuo je derbi sv. Duje. Crveni kreću s centra

2′ – Odmah žuti karton za splitovca Perkovića zbog oštrog starta na sredini terena

11′ – Kazneni udarac za Hajduk. Jurendić je neopreznim startom zaustavio Memollu

12′ – Pogodak za Hajduk. Vlašić je smireno pogodio gornji lijevi kut kukićeva gola koji nije imao nikakve šanse.

19′ – Merajić je ostao ležati na terenu nakon što je osjetio bol u donjem dijelu lijeve noge. Neće moći nastaviti.

21′ – Promjena u redovima Splita > Jakić umjesto Merajića

33′ – Dobar šut Bašića s ruba kaznenog prostora no Kukić uspijeva odbiti jako nezgodnu loptu.

Gledamo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj obje momčadi igraju otvoreno.

37′ – Nakon slobodnog udarca i ubacivanja u kazneni prostor Hajduka na odbijenu loptu natrčava Tomičić i prisiljava Stipicu na efektnu paradu.

39′ – Split ponovno prijeti. Pešić ponovno prijeti.

39′ – Pritisak je urodio plodom !!!! Tomičić izlazi sam pred Stipicu i hladnokrvno matira vratara Hajduka.

Iz poštovanja prema bivšem klubu, Tomičić nije proslavio pogodak.

45′ – Split nije izdržao. Pad koncentracije na prekidu rezultirao je velikom šansom Ohandze čiji udarac Kukić nogom fenomenalnom brani no na odbijenu loptu dolazi Nižić koji neometano loptu posprema u gol.

45+ – Završeno je prvo poluvrijeme

46′ – Krenulo je drugo poluvrijeme

47′ – Erceg iz blizine zabija za Hajduk. Radnici sada imaju tešku zadaću. 3:1

53′ – Hajduk je sada puno bolji takmac. Preuzeo je potpunu inicijativu na terenu

54′ – Žuti karton Dupovac

55′ – Promjena u redovima Splita > Pavlovski umjesto Boljata

56′ – Promjena u redovima Hajduka > Said umjesto Ercega

61′ – Odlična prigoda za Split. Pešić je probio po desnoj strani i centrirao Dupovacu čiji udarac fenomenalno brani Stipica a ponovnu prigodu za poentirati iz neposredne blizine dobiva Tomičić no čuvar mreže Hajduka ponovno pokazuje visoku formu.

63′ – Ugrina prihvaća dugu loptu od Perkovića i sa 16 metara neobranjivim udarcem matira Dantea. 3:2

67′ – Jocker s klupe Hajduka Said matira Kukića. 4:2. Igra se otvoreni napadački nogomet s obje strane

70′ – Žuti karton Vlašić

71′ – Promjena u redovima Hajduka > Kožulj umjesto Vlašića

78′ – Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Vidovića

79′ – Potez utakmice! Nakon gužve u kaznenom prostoru Splita, Toma Bašić efektno škaricama pogađa gredu Kukića. Ostaje 4:2

84′ – Lijepi prodor i udarac Pešića no Stipica je ponovno na visini zadatka

85′ – Ohandza iz kontre idolazi do lopte prije Kukića koji je pokušao izlaskom spriječiti napadača Hajduka no nije uspio. Na prazan gol centarfor Hajduka je postigao pogodak i postavio visoki rezultat od 5:2

90′ – Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade

93′ – Kraj utakmice na Poljudu. Gradski derbi je završio visokom pobjedom Hajduka od 5:2