Uvjerljivi Monaco i raspucani Falcao

U 12. kolu nogometnog prvenstva Francuske Subašićev Monaco u subotu je kod kuće dobio Nancy sa 6-0, a dva gola postigao je Radamel Falcao (25. i 30-pen).

Dvostruki strijelac bio je i Guido Carrillo (87, 90+2), a po jedan pogodak dodali su Kylian Mbappe (65) i Fabinho (90-pen).

Prije tri dana u Ligi prvaka Falcao je bio dvostruki strijelac u pobjedi 3-0 protiv moskovskog CSKA.

Drugoplasirani Monaco, za kojeg je Danijel Subašić po običaju branio cijelu utakmicu, zaostaje tri boda za vodećom Nicom, koja u nedjelju gostuje kod slabašnog Caena.

hr Sat Nov 05 2016 20:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sudac Pejin ipak je previše griješio

Nažalost, iza derbija opet se najviše priča o sucima
Bez obzira na Hajdukove junake Ohandzu i Leticu glavnu riječ u derbiju, opet su imali suci. Točnije, Tihomir Pejin sa svojim pomoćnicima. U tunelu uoči utakmice Pejin je igračima rekao, što se jasno čulo u TV-prijenosu: "Dečki, mi ćemo dati sve od sebe da pošteno odradimo posao, a na terenu neka pobijedi bolja momčad."

Prosvjedovali su Dinamovci u 51. minuti kada je Letica izašao na rub svog šesnaesterca te odnio loptu rukom ispred Soudanija. Trebat će dobro pogledati snimku da se utvrdi je li Karlo dirao loptu izvan crte 16 metara, pa ako je, to ide i na dušu pomoćnog suca. Tu akciju treba gledati od početka, Said je tražio prekršaj (koji je očito postojao) u duelu nakon kojega je Moro dodao prema Soudaniju. Da je Pejin ispravno dosudio prekršaj, ne bi nakon toga pokrenuo lavinu loših odluka.

U 62. minuti su odlučivali centimetri, Juranović je proigrao Saida a njegov pogodak poništen je zbog navodnog zaleđa. Najveća greška dogodila se u 79. minuti, kad je sviran zbilja smiješan penal za Dinamo. Nakon kornera Soudani je nadskočio Borju Lopeza, napravio prekršaj na Španjolcu koji pri tom nehotice igra rukom a sudac Pejin pokazuje na bijelu točku. Sve je to začinio i drugim žutim kartonom Lopezu koji je morao napustiti igru.

Tako strog sudac Pejin nije bio dvije minute nakon toga kada Tongo Doumbia ruši Ohandzu koji je bio u izglednoj situaciji za gol. Pokazao mu je samo žuti karton. Nakon toga isključen je i trener Hajduka, Željko Kopić

hr Sun Feb 18 2018 21:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ohandza: Sretan sam u Hajduku

Ne stišavaju se odjeci derbija i pobjede Hajduka
Hajdukov napadač Franck Ohandza nije krio oduševljenje nakon što su Bijeli njegovim pogotkom slavili u najvećem derbiju hrvatskog nogometa.

- Sretan sam zbog svojih suigrača i naših navijača, sretan sam u Hajduku - kazao je strijelac pobjedonosnog pogotka.

Sjajno se Kamerunac snašao u 53. minuti susreta, kaznio je neodlučnost Leškovića i Livakovića te mirno poentirao u praznu mrežu za veliko slavlje više od 3000 navijača Bijelih na maksimirskom stadionu.

- Pratio sam situaciju, vidio sam da se mogu ubaciti između stopera i vratara i uz malo sreće uspio sam iskoristiti priliku koja se ukazala.

Franck je zabio četvrtu utakmicu zaredom, a u posljednjih šest susreta postigao je čak sedam pogodaka i potvrdio fantastičnu formu.

Drugi junak Hajdukove pobjede Karlo Letica također je oduševljen pobjedom:

- Ne bih sebe izdvajao, bitna je momčad, ali ovo je sigurno bio moj dan iz snova. Prvi derbi u Maksimiru i odmah pobjeda.

Komentirao je i spornu situaciju kod udarca Soudanija:

Stvarno ne znam, to ćete vi bolje vidjeti.

Letica je već šest utakmica zaredom bez primljenoga gola:

- Samo je važno da pobjeđujemo, prvenstvo je dugo.

hr Sun Feb 18 2018 19:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Trener Kopić nakon pobjede u derbiju: "Iznimno sam sretan"

Hajdukovci su odigrali fantastično od prve do zadnje minute i zahvaljujući pogotku Francka Ohandze upisali su nova tri boda
Sedmu pobjedu u osmom susretu (jedan remi) na klupi Bijelih upisao je trener Željko Kopić. Prvi derbi, prvo slavlje, impozantna je statistika Hajdukovog stratega od dolaska na Poljud. Odigrali su hajdukovci fantastično od prve do zadnje minute i zahvaljujući pogotku Francka Ohandze upisali su nova tri boda, posebno draga jer su ostvarena u najvećem hrvatskom derbiju i to na gostujućem travnjaku. Drugi put u samo 10 mjeseci pjesma oko 3.000 Hajdukovih navijača odjekivala je maksimirskim stadionom.

- Prvo poluvrijeme mislim da smo jako dobro ušli u utakmicu, s velikim brojem pritisaka na loptu smo onemogućili Dinamo u organiziranju napadačkih akcija. Jedino je Soudani u prvom dijelu imao jednu priliku, koju je Letica odlično obranio. Generalno sam bio zadovoljan s tim prvim dijelom, iako cijelo vrijeme sam imao osjećaj da dobro radimo defanzivno, ali da nam fali energije prema naprijed. Dogovorili smo se u pauzi da jednostavno krenemo još odlučnije i da zabijemo taj gol. Iz jednog takvog pritiska uspjeli smo poentirati. Nakon toga, imali smo dosta opasnih situacija, opasno smo živjeli, Dinamo je promašio penal. Kad se sve zbroji i oduzme odigrali smo dobru utakmicu i zasluženo osvojili tri boda - rekao je na početku press konferencije Željko Kopić.

Kopić je isključen u 85. minuti:

- Priznajem, burno sam reagirao poslije akcije Ohandze. Znam da takvo ponašanje nije poželjno, ali nakupilo se svega. U svakom slučaju nije bilo zločestog konteksta.

Novinari su upitali je li Letica igrao rukom izvan šesnaesterca, u nastavku akcije Hajduk je postigao pogodak.

- Ima brdo tih situacija koje ja ne mogu vidjeti u tom žaru utakmice. Sve treba naknadno izanalizirati.

Je li Hajdukova pobjeda u Maksimiru zakomplicirala prvenstvo?

- Pa devet bodova je puno, ali nismo ni prije ove utakmice, nit ćemo sad pred sljedeću razmišljati koliko je bodova razlika. Jednostavno, u razgovoru s igračima gledamo da svaki trening, svaka utakmica, bude na najjače, pa ćemo onda vidjeti što će nam to donijeti.

hr Sun Feb 18 2018 19:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk srušio Dinamo na Maksimiru

Sudac poklonio Dinamu kazneni udarac
U 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je sa 1:0 pobjedio Dinamo na Maksimiru. Strijelac jedinog pogotka bio je Franck Ohandza u 52. minuti. Od početka utakmice Bijeli su visoko napadali Modre te im nisu dali igrati pa u prvih pola sata nije bilo prilika.

U 32. minuti
 Ademi je proigrao Soudanija koji je sam krenuo prema Letici, ali vratar Hajduka je fantastičnom reakcijom obranio njegov udarac. Dvije minute nakon toga novo uzbuđenje. ali na suprotnoj strani, odlično je Fomitschowprošao po lijevoj strani, zatim je ubacio na 10 metara, odakle Caktaš glavom spušta loptu za Saida, međutim Livaković je uspio izbiti loptu trenutak prije nego je napadač Bijelih uspio pucati. Na kraju prvog dijela Ohandza je prošao čak trojicu suparničkih igrača na desnom rubu kaznenog prostora, pokušao je pogoditi Saida ispred vrata Dinama, ali Lešković  je uspio odbiti loptu u novi korner.

Početkom drugog dijela u izglednoj prilici našao se Ademi, pucao je s deset metara iskosa, ali još jednom odlično brani Letica. Nakon toga Soudani je bio u izglednoj prilici, odlično na rubu kaznenog prostora reagira Letica, ostaje pitanje je li bio koji centimetar izvan šesnaest metara. U sljedećoj akciji loše nakon jedne duge lopte reagiraju Livaković i Lešković, to koristi Ohandza te uzima loptu i pogađa za 0:1. U 59. minuti nova fantastična obrana Karla Letice. Soudani se našao u stopostotnoj prilici, pucao je s nekih 10 metara, ali vratar Hajduka nogom u padu brani njegov udarac.

Nakon jednog kornera u 79. minuti u skoku su bili Soudani i
Lopez, a sudac Pejin je dosudio najstrožu kaznu zbog igranja rukom Hajdukova stopera, iako se vjerojatno radilo o prekršaju u napadu. Lopez je dobio drugi, isključujući žuti karton. Zaista čudna odluka suca, a Gavranović je odlučio izvesti najstrožu kaznu, odabrao je desnu stranu i promašio okvir gola. U 84. minuti Ohandza je išao sam prema golu, Doumbia ga je nepropisno zaustavio, ali dobio je samo žuti karton. Nakon toga sudac je isključio Željka Kopića. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata unatoč nastojanjima Dinama da postigne pogodak te Hajduk nosi tri velika boda.

DINAMO: Livaković, Rrahmani (od 86' Hajrović), Benković, Lešković (od 76' Ćorić), Moro, Doumbia, Ademi, Lecjaks (od 64' Sosa), Olmo, Gavranović, Soudani.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Savvas, Radošević, T. Bašić (od 55' Hamza), Caktaš (od 82' Ismajli), Said (od 71' Filip), Ohandza.

hr Sun Feb 18 2018 17:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.