Je li ovo kraj karijere: Srna pozitivan na anabolički steroid?

UEFA je izbacila Srnu s popisa za Ligu prvaka
Krovna organizacije europskog nogometa UEFA izbacila je bivšeg kapetana hrvatske nogometne reprezentacije Darija Srnu s popisa za Ligu prvaka. Podsjetimo se, od rujna je Srna pod istragom zbog pozitivnog doping testa te od tada ne igra.

Sportske novosti objavile su danas, pozivajući se na povjerljive izvore kako je Srni navodno pronađen anabolički steriod za što u većini slučajeva ide automatska suspenzija od četiri godine koja se u nekim slučajevima kasnije prepolovi na dvije. Ako se ovi navodi pokažu točnima značilo bi to da je njegova nogometna karijera završena. Sad mu ne preostaje ništa drugo nego čekati odluku koja mora biti donesena najkasnije do 22. ožujka ove godine.
hr Wed Feb 07 2018 21:50:41 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ŽNK Marjan dogovorio suradnju s jednim od najboljih ženskih nogometnih klubova u Europi

Marjanov dres s brojem 10 od srijede krasi vitrine Slavije, a vrlo skoro bi trebao biti potpisan i protokol o suradnji dvaju klubova
Odličan posao u Pragu napravila je predsjednica ŽNK Marjan Matea Bešlić, i to ne samo za svoj klub, već i za cjelokupni hrvatski ženski nogomet.

Naime, Marjanova predsjednica bila je gošća na utakmici četvrtfinala ženske Lige prvakinja između Slavije i Bayerna (1:1).

Obavljen je prvi krug razgovora s predstavnicima Slavije, za sada je dogovorena suradnja između jednog od najboljih ženskih nogometnih klubova u Europi i Marjana u vidu odigravanja prijateljskih utakmica, sudjelovanja na turnirima, a Slavia će biti važan dio međunarodne konferencije o ženskom nogometu što je ŽNK Marjan priprema za jesen.

- Bilo je zadovoljstvo vidjeti jedan viši nivo, kako u organizaciji, tako i u kvaliteti nogometa. Sretni smo što smo uspostavili suradnju sa Slavijom, vjerujem da će ona u bliskoj budućnosti donijeti puno dobrih stvari za Marjan - kazala je Matea.

Marjanov dres s brojem 10 od srijede krasi vitrine Slavije, a vrlo skoro bi trebao biti potpisan i protokol o suradnji dvaju klubova. Veliku ulogu u spajanju Slavije i Marjana odigrao je direktor Akademije Slavije Jiri Plišek.

Naravno, kada je već bila u Pragu, Marjanova predsjednica nije propustila otići u legendarnu pivnicu "U Fleka" u kojoj je 1911. godine osnovan Hajduk, koji otprije tri godine ima potpisan dogovor o suradnji sa Slavijom. Sada je i Marjan krenuo putem "bijelih".
hr Thu Mar 21 2019 14:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Večeras igra Hrvatska: Nastavimo rusku bajku

Kreću kvalifikacije za Euro 2020. godine
Hrvatska nogometna reprezentacija večeras kreće u kvalifikacije za Euro 2020. godine. Od 20.45 izabranici Zlatka Dalića na Maksimiru igraju protiv Azerbajdžana kojeg s klupe vodi Nikola Jurčević

- Izrazito poštujemo suparnika i ulazimo u ovu utakmicu kao da opet igramo na Svjetskom prvenstvu. Nećemo nikoga doživljavati kao laganog suparnika, za pravi rezultat moramo biti maksimalno ozbiljni. Imali smo samo dva prava treninga, ali mi smo kao viceprvaci svijeta favoriti. Moramo promijeniti način igre iz čvrstog bloka u dominaciju s posjedom lopte i tu treba biti pažljiv. Nema straha, trebamo biti odgovorni i dati sve od sebe. Treba nam dobar start, pogotovo s obzirom na gostovanje u Mađarskoj za tri dana, jer želimo proći skupinu bez velikog stresa, rekao je izbornik Dalić uoči susreta.

Ovo je 13. kvalifikacijski ciklus u kojem igra i Hrvatska. U prethodnih 12 čak 10 puta smo izborili nastup na velikom natjecanju. Šest bodova protiv Azerbajdžana i Mađarske nameće se kao imperativ za svjetske doprvake. Današnja utakmica bit će tek treća utakmica na Maksimiru za Dalića kao izbornika.

Izbornik na raspolaganju ima 23 igrača, nedostaju Lovren zbog suspenzije te ozlijeđeni Vrsaljko, Pivarić, Pjaca, Jedvaj i Mitrović. Tri dvojbe imao je izbornik uoči utakmice, ali čini se da je prelomio pa će na gol Lovre Kalinić, desnog beka po prvi put će igrati Josip Brekalo a u špici napada očekuje se Bruno Petković.

Od prve minute zaigrat će tako Kalinić, Barišić, Ćaleta-Car, Vida, Brekalo, Modrić, Kovačić, Rakitić, Perišić, Kramarić i Petković.
hr Thu Mar 21 2019 11:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska U19 reprezentacija u posljednjoj minuti poražena od Njemačke

Veliki korak naprijed napravila je U19 reprezentacija Njemačke koja je u Sinju pobijedila izabranike Ivana Gudelja. Skupo su Vatreni platili grešku u samoj završnici utakmice nakon što su bili višestruko bolji protivnici u drugom dijelu...

Njemačka – Hrvatska 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP u Armeniji
Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 1000
Sudac: Jose Luis Munuera Montero (Španjolska)
Strijelci: 1:0 Arp (42.), 1:1 Blagaić (57.), 2:1 Burkardt (89.)

Njemačka: Plogmann, Ludewig, Lungwitz, Bisseck, Mai, David, Yeboah (od 69. Burdkart), Mbom (od 78. Osterhage), Arp (od 78. Hottmann), Kuhn (od 90+2. Rios), Jastrzembski (od 69. Hermann). Izbornik: Guido Streichsbier
Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, J. Šutalo, Smolčić, Šego (od 84. Šipoš), Palaversa, Baturina (od 54. Blagaić), Marin, Bušnja (od 84. Kreković). Izbornik: Ivan Gudelj

Poprilično je uvjerljivo i hrabro krenula Njemačka u Sinju i ostavila malo prostora domaćim reprezentativcima za bolju predstavu na terenu. Niti tri minute nije trebalo da Mbom na prvu reakciju nagna vratara Kotarskog, iz slobodnog udarca, a ništa manje opasan nije bio niti pokušaj Bissecka glavom nakon kornera.

Živjeli su teško mladi Vatreni u 15. minuti kada je pogriješio Šutalo, a Luedewig s 10-tak metara snažno odapeo, ali ponovno se prepriječio vratar Hrvatske koji je, nakon odličnih obrana, ostao nemoćan u 41. minuti kada je sav pritisak Nijemaca došao na naplatu.
Osvojio je Bomn puno prostora u sredini terena, podvalio za Arpa koji majstorijom prebacuje Kotorskog za 1:0 vodstvo Njemačke.

Mogli su Nijemci potpuno razmontirati domaći sastav samo minutu kasnije nakon akcije slične onoj vrijedne prednosti u kojoj je, nakon pokušaja Yeboaha, kao pobjednik ponovno izašao vratar Kotorski.

Sve ono loše u prvom dijelu odličnom igrom Kockasti su opovrgnuli u drugom razdoblju u kojem su redali izvrsne akcije koje jednostavno nisu našle put do njemačkog gola.
Veliko slavlje razdragane domaće publike, koja je u velikom broju ispunila sinjski Gradski stadion, izazvalo je izjednačenje u 57. minuti aduta s klupe izbornika Gudelja.
Bulat je izveo korner, a najbolje se u petercu snašao Blagaić čija se lopta "s pola snage" pretvorila u "pogubnu" po vratara Plogmanna koji je nakon nenadanih odskoka morao po nju u vlastitu mrežu. Inače, Blagaić je u igru ušao nepune tri minute prije pogotka izjednačenja.

Doslovce je od prve do posljednje minute drugog poluvremena "pod opsadom" bio gol njemačke reprezentacije, pokušavali su redom BušljaČulina i Bulim, a sve dobro reprezentativci Ivana Gudelja skupo su naplatili u posljednjoj minuti kada je odlično odreagirao Osterhage, pronašao Burkardt koji je postao junak susreta donijevši slavlje svojoj reprezentaciji za još bolji ulazak u Elitno kolo kvalifikacija.

U nešto ranijem terminu u uzbudljivoj utakmici u Dugopolju reprezentativci Norveške i Mađarske odigrali su bez pogodaka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju protiv Mađarske. Istog dana u Sinju će snage odmjeriti Njemačka i Norveška.
Mladi Vatreni čekat će kiks Njemačke koja je današnjom pobjedom napravila ogroman posao prema Europskoj smotri u Armeniji na kojoj će se osam najboljih reprezentacija cijele Europe boriti za prvo mjesto.

hr Wed Mar 20 2019 18:14:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tudor preuzima talijanskog prvoligaša?

Bio bi mu to povratak u Udinese kojeg je vodio samo četiri utakmice
Prema pisanju talijanskih medija, Igor Tudor trebao bi preuzeti Udinese. Na klupi bi zamijenio Davidea Nicolu koji je dobio otkaz nakon loših rezultata. Udinese je trenutno 16. momčad Serie A sa 25 bodova, samo bod više od 18. Bologne koja je u zoni ispadanja.

Tudor je već bio na klupi Udinesea prošle godine, vodio je četiri utakmice te je izborio ostanak u Serie A. Zbog neslaganja s upravom kluba nije se zadržao u Udinama, ali čini se da je Tudor sad prvi izbor čelnika Udinesea.
hr Wed Mar 20 2019 14:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.