Talijanski kup: Napoli u četvrtfinalu, Rog asistent

Napoli je prošle godine ispao u četvrtfinalu od Intera, a posljednji od pet trijumfa u Kupu Napolitanci su ostvarili prije tri sezone
Nogometaši Napolija prva su momčad koja se plasirala u četvrtfinale talijanskog Kupa, nakon što su u utorak na svom stadionu svladali drugoligaša Speziju s 3-1 (1-1), a hrvatski reprezentativac Marko Rog bio je asistent kod trećeg pogotka Napolitanaca.

Rog je bio u početnoj postavi Napolija, baš kao i njegov suigrač iz hrvatske reprezentacije Ivan Strinić, kojega je u 78. minuti zamijenio Albanac Hysaj.

Napoli je poveo već u 3. minuti pogotkom Poljaka Zielinskog. Spezia je izjednačila u 35. minuti preko Piccola, a 1-1 je bio rezultat na poluvremenu. U drugom dijelu je Napoli bio znatno bolja momčad, što je rezultiralo s još dva pogotka u mreži gostiju.

Prvo je Giaccherini u 56. minuti lijepim volejem pogodio za 2-1, a samo minutu kasnije konačnih 3-1 postavio je Gabbiadini koji je prsima ugurao loptu u mrežu nakon sjajnog prodora Marka Roga. Hrvatski veznjak probio se između dvojice obrambenih igrača Spezije po desnoj strani, prebacio i vratara te na drugoj stativi idealno poslužio Gabbiadinija kojem nije bilo teško ugurati loptu u mrežu.

hr Tue Jan 10 2017 23:25:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nogometaš izvršio samoubojstvo: "Igrači su u šoku i plaču..."

Nije se pojavio na treningu, a kasnije su ga pronašli mrtvoga u stanu

Velika tragedija zadesila je turski klub Gaziantepspor. Češki branič František Rajtoral izvršio je samoubojstvo. Nesretni 31-godišnji mladić pronađen je mrtav u svome stanu, a njegova smrt šokirala je sve u klubu, ali i sve nogometne navijače diljem Europe, piše Index.

"Nažalost, mogu potvrditi da je tužna vijest o samoubojstvu točna. Svi su bili zabrinuti kad se nije pojavio na treningu i ne možemo vjerovati da se ovo dogodilo. Bio je dobra osoba i nije se činilo da ima bilo kakvih velikih problema. Doista ne mogu naslutiti zašto je napravio takvo što", rekao je predsjednik kluba Ibrahim Kizil.

A, kratko je tragediju prokomentirao i trener Bülent Uygun, koji je potvrdio kako suigrači ne mogu vjerovati što se dogodilo njihovom suigraču i prijatelju...

"Nismo to očekivali, svi su igrači u šoku i plaču... Rajtoral je bio fantastičan momak i pamtit ćemo ga kao takvog", zaključio je Uygun.

Branič je karijeru započeo u Marila Pribramu, nakon čega je igrao za Banik Ostravu, Viktoriju Plzen, dok je 2014. bio na posudbi u njemačkom Hannoveru, a od 2016. postao je član Gaziantepspora. Od 2012. dosad je upisao 14 nastupa za reprezentaciju Češke, bez postignutog gola.

hr Mon Apr 24 2017 07:29:49 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

VIDEO Super Mario: Pogledajte kako je rasparao mrežu i bacio tribine u trans

Nezaustavljiv je bio Mandžukić u večerašnjoj utakmici
Mario Mandžukić je zabio treći gol Juventusa koji je igrao protiv Genoe i vodi 4:0, a hrvatski reprezentativac je poentirao u 41. minuti i to pravom majstorijom: raspalio je oštro s bočne pozicije, a golman je mogao samo gledati kako lopta trese mrežu.
Mandžukiću je to šesti gol u prvenstvu, a proteklih je tjedana jako hvaljen u medijima zbog igre i velike borbenosti i odlične igre je upotpunio i ovim impresivnim golom...

Juve je lagano stigao do pobjede protiv Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Torinska 'Stara dama' je već u prvom poluvremenu zabila tri gola, a u nastavku potvrdila pobjedu s još jednim golom.

Domaćin je stigao do vodstva u 17. minuti nakon što je Ezequiel Munoz gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Paulo Dybala je zabio za 2-0, a u 41. minuti među strijelce se upisao i Mandžukić. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone. U drugom dijelu pogodak za Juve zabio je i Leonardo Bonucci u 64. minuti na dodavanje hrvatskog napadača koji je igrao do 82. minute.

Mandžukić je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce.

Stipe Perica je u pobjedi Udinesea 2-1 protiv Cagliarija imao pogodak i asistenciju. Perica je ušao u igru u 65. minuti, već je u 70. zabio vodeći gol za Udinese, a potom je u 73. asistirao Gabrieleu Angelliju za 2-0. Mogao je Perica postići još jedan pogodak u 75. minuti, ali je lopta pogodila vratnicu. Perica je ove sezone upisao ukupno pet golova i asistenciju.

Među strijelce se upisao i Ivan Perišić u porazu Intera na gostovanju kod Fiorentine (4-5).

Na ljestvici vodi Juventus sa 83 boda, Roma je druga sa 72 boda i utakmicom manje, a treći je Napoli sa 71 bodom.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Pescara i Roma.

hr Sun Apr 23 2017 22:47:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nevjerojatno, čudesni Messi šokirao prepuni Bernabeuu u zadnjoj sekudni i donio pobjedu Barceloni

Najveći nogometni klupski spektakl večeras se igrao u Madridu. Svi nogometni zaljubljenici večeras su pratili ogled Reala i Barcelone u velikom 'El Clasicu'

aBrcelona je pobijedila Real Madrid u gostima 3:2 i bodovna se izjednačila s njima na ljestvici. Lionel Messi je zabio dva gola, a Ivan Rakitić je također poentirao i to na sjajan način u 72. minuti El Clasica. Luka Modrić je igrao za Real cijeli ogled, a Mateo Kovačić je ušao u nastavku.

Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić, Kroos; Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Messi, Luis Suárez, Paco Alcácer.

REAL MADRID - BARCELONA 2:3 (Casemiro 27', Rodriguez 86'/Messi 32', Rakitić 72', Messi 90')

Gol Lionela Messia

Gol Ivana Rakitića

hr Sun Apr 23 2017 22:47:43 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivajlo Petev odlazi iz Dinama?

Nakon poraza od Hajduka prvi put poslije devet godina na Maksimiru u Dinamu se već razmišlja o budućnosti suradnje s Ivajlom Petevom. Bugarski trener stigao je u Dinamo krajem rujna, kada je Rijeka imala četiri boda više. Međutim, sada je ta razlika pet bodova, a pod Petevom momčad nije napredovala, naprotiv

Sedam kola prije kraja prvenstva Dinamo će teško uspjeti stići Rijeku, a Petev teško preživjeti.
Zato se već govori o njegovim nasljednicima na klupi. A, najizgledniji je - Romeo Jozak.

Dobro je poznato kako sportski direktor zagrebačkog kluba želi postati trener, a ako nasljedi Peteva bio bi menadžer po uzoru na engleske kolege, ali i na Zorana Mamića, koji je bio trener i sportski direktor, a kao takav uspio osvajiti tri naslova prvaka, dva Kupa te srušiti Arsenal u Ligi prvaka.

No, čini se kako će Petev ipak završiti sezonu na Maksimiru, a onda Jozak preuzeti stvari u svoje ruke, piše Index.hr.

hr Sun Apr 23 2017 21:29:24 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.