Deportivo Alaves u polufinalu Kupa Kralja

Nogometaši Deportivo Alavesa izborili su plasman u polufinale španjolskog Kupa Kralja nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala odigrali 0-0 protiv drugoligaša Alcorcona i tako obranili 2-0 pobjedu iz prve utakmice

Alaves je u prvoj utakmici na gostovanju pobijedio 2-0, a potom na svom travnjaku rutinski obranio veliku prednost.

U srijedu su na rasporedu još dvije utakmice. Celta će na svom travnjaku braniti 2-1 pobjedu protiv Real Madrida, dok Atletico Madrid putuje u Eibar nakon što je u prvom susretu slavio 3-0.

Barcelona će u četvrtak na svom travnjaku dočekati Real Sociedad nakon što je u prvom susretu slavila 1-0.

hr Tue Jan 24 2017 21:16:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rebić s dva pogotka donio Eintrachtu njemački Kup

Niko Kovač u finalu porazio svoj budući klub
Eintracht Frankfurt iznenađujuće je u finalu njemačkog Kupa slavio s 3:1 protiv Bayerna na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Niko Kovač se tako u stilu oprostio od klupe frankfurtskog kluba, odlazi s trofejem. Peti je to Kup u povijesti za momčad iz Frankfurta. Junak večeri bio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić koji je postigao dva pogotka.

Rebić je u 11. minuti donio prednost svojoj momčadi, Lewandowski je u 53. minuti izjednačio rezultat na 1:1. Osam minuta prije kraja Rebić je još jednom pogodio za vodstvo Eintrachta. Bavarci su tražili provjeru preko video-tehnologije, ali nije im to pomoglo. Konačni rezultat postavio je Gaćinović je u 96. minuti susreta.
hr Sat May 19 2018 22:36:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Fešta u Zmijavcima: Croatia do slavlja u posljednjim minutama, lijepa sportska priča na terenu i tribinama

Odličan susret, još bolja fešta, a tek koliko slavlje događalo se u Zmijavcima gdje se cijelo mjesto u subotu premjestilo na stadion na kojem je domaća Croatia slavila naslov prvaka Treće lige jug. Više od tisuću i pol gledatelja vidjelo je pravi susret za kraj u kojem je Junak sve izgubio u posljednjim minutama susreta i tako prepustio Croatiji slavlje potpunim preokretom…
30. kolo 3. HNL JugCROATIA 3-2 JUNAK (1-1)
Igralište ŠRC Marijan Šuto-Mrma; Gledatelja: 1500
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 0:1 Barać (4.), 1:1 Gudelj (16.), 1:2 Marunica (52., 11m), 2:2 Serdarušić (89.), 3:2 Mrkonjić (90.)
Najbolji igrač: Marijan Karoglan (Croatia)
Croatia: Vugdelija, Jović (Serdarušić od 65.), Vidošević, Ćapin (Karoglan od 62.), Šabić M., Šabić I. (Stipić od 57.), Šaravanja, Begić, Mrkonjić, Gudelj, Todorić
Junak: Labrović, Mornar, Marunica, Katuša, Vuleta (Jukić od 72.), Vukušić (Bitunjac od 89.), Križanac, Barać, Andrić (Šentija od 82.), Vardić, Botica

Zanimljivo prvo poluvrijeme gledalo je 1500 okupljenih gledatelja na igralištu Marijan Šuto-Mrma. Došli su Sinjani već do vodstva u 4. minuti susreta - Vukušić je s desne strane izbacio Baraća koji se oslobodio dvojice čuvara i poentirao eurogolom iznad vratara domaćih Vugdelije.
U narednom razdoblju u „radnu temperaturu“ došli su i domaćini pa su pokušavali dvaput preko Gudelja da bi na početak utakmicu vratio upravo Gudelj nakon odlične lopte Todorića u 16. minuti susreta.
Najbolja prilika prvog dijela bila je kod Junaka kad je, nakon čvrste igre s mnogo kontri, u 40. minuti Vuleta uposlio Andrića koji izlazi sam pred golmana domaćih, ali iz tog je dvoboja bolji izašao golman Vugdelija.

Uspio je Junak do vodstva u početnim minutama drugog dijela - u 52. minuti susreta desnu je stranu probio Barać, vratio povratnom za Vardića koji ubacuje u kazneni prostor u kojem nesmotreno loptu rukom dira Vidošević pa sudac Budan bez zadrške pokazuje na bijelu točku s koje je hladan bio Jakov Marunica.
Slična situacija kao na strani Junaka samo tridesetak minuta ranije dogodila se i za Croatiju u 82. minuti – nakon kornera Andrić nesmotreno loptu dira rukom pa je sudac imao zadaću ponovno pokazati na bijelu točku. Ali, nakon što je izvođač bio Mijo Šabić, pomalo atraktivno, ostavlja za Mrkonjića koji puca pokraj gola pa rezultat ostaje iz 52. minute susreta.Ipak, grešku su naplatili domaćini u 89. minuti susreta – slobodan udarac s lijeve je strane izveo Serdarušić i zabio za izjednačenje iznad živog zida Sinjana. U narednoj akciji ponestalo je skroz energije u redovima gostiju pa je proradila „zmijavačka tika-taka“ u kojoj je Begić izbacio Mrkonjića sam pred golmana, a ovaj još bolje pogodio za delirij na tribinama koje su slavile naslov prvaka u Zmijavcima.

SVEČANOST PRIJE POČETKA UTAKMICE

Prije službenog početka utakmice nastavilo se slavlje koje je u Zmijavcima počelo od ranih jutarnjih sati. Više od tisuću i pol okupljenih gledatelja na početku je u prigodnoj svečanosti moglo vidjeti kako su navijači Croatije „Noćni jahači“ udijelili dvije nagrade – prvo je nagradu dobila Iva Todorić, prvakinja Hrvatske u košarci i članica KK Medveščaka dok je nagradu „Srce Noćnih jahača“ dobio igrač Croatije, Mijo Šabić.
Poklon čestitke kolegama u NK Croatiji dao je i predsjednik Junaka, Dujo Maleš.

BEZ STRESA I IMPERATIVA DOBRIH REZULTATA

Sat vremena prije početka susreta na trećeligaškim terenima završeni su susreti i Druge lige. Solin je na domaćem terenu riješio svoj status i iduće godine u Drugoj ligi pobjedom protiv Sesveta (3:2). „Lakše se disalo“ odmah na terenima od Zadra do Dubrovnika jer je pobjeda Solina značila kako je još jedan klub „južnog“ natjecanja zapečatio još jednu sezone u istom natjecanju.

LIJEPA SPORTSKA PRIČA S TRIBINA

Na tribinama stadiona u Zmijavcima ispisivala se još jedna lijepa sportska priča. Cijelo se mjesto Zmijavci i okolica pretočila na stadion na kojoj su glavnu riječ vodili navijači – domaći „Noćni jahači“ i skupina „Sinjskih Maligana“ koji su potegli do Zmijavaca kako bi bodrili svoje momke.Slavlje do dugo noć nek otpočne, Zmijavci imaju prvaka!
hr Sat May 19 2018 21:08:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Druga HNL: Solin se spasio, Hrvatski Dragovoljac u kvalifikacijama

Ligu napušta Novigrad koji seli u 3. HNL zapad
Rasplela se kompletna situacija na dnu Druge HNL, Novigrad seli u Treću ligu, Hrvatski Dragovoljac ide u kvalifikacije, ako ih bude, protiv druge momčadi iz 3. HNL jug. Solinu je trebala pobjeda da izbjegne direktno ispadanje u niži rang te su krenuli odlično, odlučni da što prije dođu do spasa. Već nakon 35. minuta imali su 2:0, pogađali su Cicijelj i MastelićPavlinović je u 56. minuti podigao prednost na 3:0 i tada je bilo jasno da Solin ne seli iz Druge HNL. Gosti su do kraja ublažili poraz golovima u 81. i 91. minuti za konačan rezultat 3:2. Kako je Hrvatski Dragovoljac izgubio (0:1) od Varaždina na domaćem terenu, Solin je na kraju zauzeo deveto mjesto.

Šibenik je na Šubićevcu teškom mukom svladao Novigrad 3:2. Bili su gosti bolji suparnik tijekom cijele utakmice, međutim Prince Ampem junak je Narančastih s dva pogotka kojima je Istrijane ispratio u 3. HNL zapad. Druga momčad Hajduka poražena je 2:0 na gostovanju kod Kustošije, istim rezultatom poraženo je Dugopolje kod Lučkog.

Druga HNL, 33. kolo

Lučko - Dugopolje 2:0 (Ikić 22', Knezović 89')
Solin - Sesvete 3:2 (Cicijelj 14', Mastelić 36', Pavlinović 569 // Žižić 81'-ag, Maloča 90'+1-11m)
Hrvatski dragovoljac - Varaždin 0:1 (Sačer 76')
Kustošija - Hajduk II 2:0 (Bjelanović 47', Lovrić 54')
Šibenik - Novigrad 3:2 (Celić 36', Ampem 58', 80' //Živković 47', Bubalo 74')