Čačić pozvao i Filipa Bradarića

Hrvatska reprezentacija okuplja se u ponedjeljak 7. studenoga, a u subotu 12. studenoga čeka je ogled Europskih kvalifikacija protiv Islanda u Zagrebu

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić pozvao je veznog igrača Rijeke Filipa Bradarića na okupljanje reprezentacije za susrete protiv Islanda i Sjeverne Irske.

Umjesto ozlijeđenog Marka Pjace, izbornik Vatrenih Ante Čačić odlučio je reprezentaciji priključiti 24-godišnjeg veznjaka Rijeke Filipa Bradarića koji će se tako po prvi puta naći u najboljoj hrvatskoj vrsti.Bradarić je nastupao za hrvatske U-21 i U-19 reprezentacije, a ove sezone odigrao je 14 utakmica za prvoplasiranu momčad Prve HNL.

Hrvatska reprezentacija okuplja se u ponedjeljak 7. studenoga, a u subotu 12. studenoga čeka je ogled Europskih kvalifikacija protiv Islanda u Zagrebu. Tri dana kasnije, "vatreni" će odigrati prijateljski susret sa Sjevernom Irskom u Belfastu

hr Sun Nov 06 2016 21:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Životna borba Ivana Klasnića: "Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu"

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora

Ivan Klasnić nakon onih na nogometnom travnjaku, danas vodi dvije velike bitke. Već godinama se bori s bolešću zbog koje je morao proći kroz dvije transplantacije bubrega, a sada čeka i treću dok tri puta tjedno odlazi na dijalizu. - prenosi Index

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora. Drugu bitku vodi na sudu protiv liječnika koji su trebali brinuti o njemu u Werderu iz Bremena, ali je njihovim propustom bolest uznapredovala i ugrozila Klasnićev život.

Prošlo je već deset godina otkako je Klasniću otkazao bubreg, ali se nakon toga odlučno vratio na travnjake i ponovo zabijao golove u najjačim ligama svijeta te postao prvi nogometaš koji je nakon transplantacije organa nastupio na Europskom prvenstvu na kojem je bio i prvi strijelac Hrvatske s dva gola.

Njemačka televizija NDR posjetila je Klasnića u bolnici i snimila kratki film o njegovoj životnoj borbi, a emitirat će ga ove nedjelje. - prenosi Index

- Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu. - rekao je Klasnić u razgovoru s ekipom njemačke televizije.

hr Sat Mar 25 2017 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Revija nogometa mladih splitovih ratnika: Trostruki okršaj RNK Split - NK Primorac Stobreč

Sve utakmice promatrao je Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes
Prvo je na teren izašla ekipa mladih pionira 2004. godište koju uspješno vodi trener Goran Njegić.

- Imali smo priliku
 vidjeti mnoštvo lijepih poteza i akcija te konačni rezultat od 7-0 koji je mogao biti i uvjerljiviji - istaknuo se Krešimir Nazor koji je postigao hat trick.

Ekipa  uspješno nastavlja borbu za prvo mjesto sa HNK Hajdukom za kojim zaostaje jedan bod te nas u nastavku prvenstva očekuje zanimljiv rasplet.

Nakon mladih pionira  na teren su izašli pioniri 2 - 2003. godište koju vodi trener Ivan Punoš te su u tvrdoj i teškoj utakmici svladali odlično organiziranog protivnika sa 2-1 te tako sačuvali prvo mjesto na tablici pred najvažniju utakmicu sezone koja slijedi u srijedu protiv HNK Hajduka. Istaknuo se dvostruki strijelac Kristijan Mihovilović kao i supertalentirani Martin Baturina koji je neumorno djelovao u sredini terena.

Za kraj su na teren izašli kadeti 2 koje vodi trener Vedran Milović. Jos jednom smo svjedočili visokom ritmu i presingu koje od svojih igrača zahtjeva trener Milović po sparnom i vrućem vremenu koje je danas vladalo u Parku mladeži što dodatno daje na vrijednosti rezulatima i zalaganju svih mladih igrača.

Gosti nisu imali šanse te su na kraju porazeni sa 3-1.

Dodajmo za kraj da je  sve utakmice promatrao Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes.

hr Sat Mar 25 2017 17:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utakmica protekla bez većih incidenata: Privedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti

Na stadionu Maksimir utakmici je prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja

Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP) izvijestilo je u petak navečer da je prije, za vrijeme i nakon odigravanja nogometne utakmice između Hrvatske i Ukrajine u Zagrebu u službene prostorije dovedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti, odnosno kršenja Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima.

Među navijačima nisu zabilježeni incidenti, ni sukobi, ističe se u priopćenju MUP-a.

- Zahvaljujemo građanima što su slijedili upute koje smo objavili uoči ove nogometne utakmice i time pridonijeli da utakmica protekne u pozitivnoj atmosferi i sportskom ozračju. - navodi se i zaključuje da je na stadionu Maksimir utakmici prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja.

hr Sat Mar 25 2017 10:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Furija" pobijedila Izrael, Italija Albaniju

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4-1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2-0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4-1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti.U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3-0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales

su odigrali 0-0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3-1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3-1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2-0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).