Čačić pozvao i Filipa Bradarića

Hrvatska reprezentacija okuplja se u ponedjeljak 7. studenoga, a u subotu 12. studenoga čeka je ogled Europskih kvalifikacija protiv Islanda u Zagrebu

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić pozvao je veznog igrača Rijeke Filipa Bradarića na okupljanje reprezentacije za susrete protiv Islanda i Sjeverne Irske.

Umjesto ozlijeđenog Marka Pjace, izbornik Vatrenih Ante Čačić odlučio je reprezentaciji priključiti 24-godišnjeg veznjaka Rijeke Filipa Bradarića koji će se tako po prvi puta naći u najboljoj hrvatskoj vrsti.Bradarić je nastupao za hrvatske U-21 i U-19 reprezentacije, a ove sezone odigrao je 14 utakmica za prvoplasiranu momčad Prve HNL.

Hrvatska reprezentacija okuplja se u ponedjeljak 7. studenoga, a u subotu 12. studenoga čeka je ogled Europskih kvalifikacija protiv Islanda u Zagrebu. Tri dana kasnije, "vatreni" će odigrati prijateljski susret sa Sjevernom Irskom u Belfastu

hr Sun Nov 06 2016 21:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jakovčić: Moskva želi utjecaj na zapadnom Balkanu

Hrvatski europarlamentarac Ivan Jakovčić, u razgovoru za podgoričku Pobjedu rekao je u četvrtak da Moskva nastoji instrumentalizirati političke snage u Crnoj Gori,  te ocijenio da je miješanje Rusije u unutarnja pitanja Crne Gore “nedopustivo ponašanje”.

Jakovčić, europarlamentarac IDS-a i član Saveza liberala i demokrata za Europu u EP-u, ocjenjuje da je takav angažman Rusije u Crnoj Gori “odraz težnji službene Moskve da utječe na odnose na cijelom području Zapadnog Balkana”.

“Postoje krajnje ozbiljne i jasne naznake izravnog uplitanja Rusije u političke odnose u Crnoj Gori, osobito na dan izbora 16. listopada. Miješanja Rusije u unutarnja pitanja Crne Gore nisu novost, ali su nedopustiva. Sofisticiranim tehnikama Moskva nastoji instrumentalizirati političke snage unutar Crne Gore čiji je cilj destabilizacija države. To jednostavno nije dobro za sve građane Crne Gore. Naravno da je takav angažman Rusije u Crnoj Gori odraz težnji službene Moskve da utječe na odnose na cijelom području zapadnog Balkana. Rusija je odigrala vrlo pozitivnu ulogu u Siriji, ali ono što čini kod nas je neprihvatljivo”, kazao je Jakovčić.

Hrvatski zastupnik u EP ocjenjuje da će Rusija pokušati da ojača svoj strateški utjecaj na jugoistoku Europe, te da će to biti još izraženije u razdoblju koje je pred nama.

“Toga smo svi svjesni. Stabilnost svih država regije naglašeni je interes EU i NATO. Za očekivati je da će nova američka administracija, usprkos nekim dvojbenim izjavama i upozorenjima, stati
iza NATO-a koji je glavni jamac i  zaštitnik sigurnosti u svijetu. SAD će, uvjeren sam, kroz odluku Senata podržati širenje NATO-a na Crnu Goru”, kazao je Jakovčić.

On je, kaže, svjestan da dio građana Crne Gore nije za NATO, što je potpuno legitimno.

“Međutim, pitanje je jednostavno: kojemu političkom svijetu Crna Gora želi pripadati? Pa valjda je to EU! Dodajem kritičarima da je potpuno jasno da danas i vlast u Srbiji vidi svoju budućnost u EU", rekao je Jakovčić.

Jakovčić je suosnivač neformalne skupine "Prijatelji Crne Gore" u Europskom parlamentu, potpredsjednik Izaslanstva EP-a u Odboru za stabilizaciju i pridruživanje Albanije EU-u, te zamjenik člana Izaslanstva EP-a u Odboru za stabilizaciju i pridruživanje Srbije EU-u.

hr Thu Feb 23 2017 18:15:40 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nije želio braniti kazneni udarac pa je suspendiran na dvije godine

Vratar vijetnamskog prvoligaša Long Ana, Minh Nhut Nguyen suspendiran je na dvije godine jer iz protesta nije želio braniti jedanaesterac koji je dosuđen u posljednjoj minuti utakmice protiv Ho Chi Minh Cityja.

Kod rezultata 2-2, sudac je u 90. minuti poklonio kazneni udarac domaćinima što je izazvalo velike prosvjede igrača Long Ana. Vratar Nguyen nije želio braniti, a kada se napokon stao na gol crtu okrenuo je leđa.

Victor Ormazabal je lagano postigao pogodak za vodstvo Ho Chi Minh Cityja 3-2. U preostalom vremenu gosti nisu željeli igrati, već su stajali na terenu, a vratar je napustio gol, pa su domaći igrači zabili još dva gola za uvjerljivu pobjedu 5-2.

Vijetnamski nogometni savez je suspendirao Nguyena na dvije godine, dok su trener i predsjednik kluba kažnjeni zabranom rada u nogometu na tri godine.

Long An se nalazi na posljednjem mjestu vijetnamskog prvenstva sa četiri boda iz šest kola, dok je Ho Chi Minh na osmoj poziciji sa sedam bodova. U vodstvu je Thanh Hoa sa 14 bodova.

hr Thu Feb 23 2017 15:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juventus slavio u Portu, pogodak Pjace

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus je na gostovanju pobijedio Porto 2-0, a prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Marko Pjaca u 72. minuti.

Bivši igrač zagrebačkog Dinama ušao je u igru svega pet minuta ranije, a bio je to njegov prvi pogodak u dresu torinske "Stare dame". Među strijelce se upisao i Dani Alves dvije minute nakon Pjace.

Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve kojem je put do pobjede otvorilo isključenje domaćeg braniča Alexa Tellesa u 27. minuti

Uzvratni susret je 14. ožujka u Torinu.

U prvih 25 minuta nije bilo većih uzbuđenja. Juventus je imao veći posjed lopte, međutim nije bilo prilika niti na jednoj strani. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 27. minuti kada je Porto ostao s igračem manje. Alex Telles je u svega dvije minute zaradio dva žuta kartona i tako ostavio na cjedilu svoje suigrače. Brazilac je prvu opomenu zaradio nakon što je na centru nepotrebno nagazio Cuadrada, a drugi žuti i isključujući karton dobio je samo 73 sekunde kasnije zbog neopreznog starta nad Lichtsteinerom.

Ostatak utakmice gledali smo igru na jedan gol i tek poneki napad domaćeg sastava. Bilo je samo pitanje trenutka kada će talijanski sastav slomiti obranu domaćina. U prvom poluvremenu Juventusu to nije uspjelo, premda su Gonzalo Higuain i Paulo Dybala opasno prijetili. Higuainov udarac je sjajno zaustavio Iker Casillas, dok je Dybala u sudačkoj nadoknadi uzdrmao vratnicu.

Koliko je Juventus dominirao pokazuje i podatak o 70 posto posjeda lopte, ali uz samo dva udarca u okvir gola.

Pritisak torinske "Stare dame" nastavio se i u nastavku. Opasno su prijetili Dybala, Khedira i Higuain, ali nije bilo promjene rezultata. Sve do 72. minute kada je Pjaca zabio svoj prvijenac u dresu torinskog kluba. Pjaca je svladao Casillasa udarcem iz kosa sa 12 metara. Dvije minute kasnije među strijelce se upisao i Dani Alves i to svega 60-tak sekundi nakon što je ušao u igru. Sandro mu je dodao loptu, a Alves je smirio prsima i zabio za 2-0.

Porto je do ovog ogleda izgubio samo jednu od 14 domaćih utakmica u nokaut fazi Lige prvaka. Prije Juventusa na Dragau je slavio tek Manchester United u travnju 2009. rezultatom 1-0. Bio je to i prvi poraz Porta u posljednjih 20 utakmica u svim natjecanjima. Zadnji klub koji je slavio u Portu bio je Sporting u travnju 2016. Nakon toga Porto je spojio 14 pobjeda i pet neodlučenih ishoda.

Juventus je pak upisao i četvrtu gostujuću pobjedu ove sezone u LP. Podsjetimo, jedan od stadiona na kojem su Torinezi slavili bio je Maksimir na kojem su pobijedili Dinamo 4-0.

hr Wed Feb 22 2017 22:56:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Andora ostvarila pobjedu nakon 86 utakmica

Nogometna reprezentacija Andore pobijedila je San Marino 2-0 u prijateljskom susretu ostvarivši prvu pobjedu nakon 86 utakmica bez slavlja

Andora je posljednji put pobijedila 13. listopada 2004. godine porazivši Makedoniju 1-0. Nakon toga je nanizala 86 utakmica bez pobjeda, a crna serija je trajala točno 4,515 dana.

Golove za veliko slavlje nogometaša Andore zabili su Lima iz kaznenog udarca u 28. minuti, te Martinez u 66. minuti.

I San Marino već godinama čeka na pobjedu. Posljednju pobjedu igrači San Marina su upisali 28. travnja 2004. kada su u prijateljskoj utakmici pobijedili Lihtenštajn 1-0. Nakon toga nanizali su 75 utakmica bez pobjede.

San Marino i Andora zauzimaju 202. i 203. poziciju na FIFA-inoj ljestvici, a slabiji od njih jedino su Britanski Djevičanski otoci, Anguilla, Bahami, Đibuti, Eritreja, Gibraltar, Somalija i Tonga.

U Europi iza njih se nalazi samo mlada reprezentacija Gibraltara.

hr Wed Feb 22 2017 20:44:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.