Kovačić izvan terena tri tjedna

Real Madrid je u četvrtak priopćio kako se Kovačić ozlijedio na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu odbivši dati dodatne informacije. Madridska momčad je u finalu 18.prosinca pobijedila japansku Kashimu s 4-2 nakon produžetaka a Kovačić je u igru ušao u 105. minuti umjesto Luke Modrića. Odigrao je zadnjih petnaest minuta do posljednjeg sučevog zvižudka u 120. minuti

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić mogao bi se na teren vratiti za tri tjedna, prva je procjena liječnika nakon što je Real Madrid priopćio kako je iščašio zglob lijeve noge.

"Ta ozljeda je česta u svijetu nogometa. Iako nije teška izaziva poteškoće prilikom određenih pokreta kod driblanja, promjene ritma i naglog zaustavljanja", kaže Jose Gonzalez, liječnik medicinskog centra Deyre u Madridu. "Moja je procjena da će izbivati s terena tri tjedna".Real Madrid je u četvrtak priopćio kako se Kovačić ozlijedio na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu odbivši dati dodatne informacije. Madridska momčad je u finalu 18.prosinca pobijedila japansku Kashimu s 4-2 nakon produžetaka a Kovačić je u igru ušao u 105. minuti umjesto Luke Modrića. Odigrao je zadnjih petnaest minuta do posljednjeg sučevog zvižudka u 120. minuti.

"Vrlo čudno. Utakmicu je završio bez problema, nije jasno u kojem trenutku se ozlijedio, no ništa se ne može dokazati", rekao je novinar španjolske Marce zamolivši da ostane neimenovan. Jedan novinar konkurentskih sportskih novina AS također je napomenuo kako je slučaj "vrlo čudan".

Nakon što je utakmica u Japanu završila, hrvatski vezni igrači Luka Modrić i Mateo Kovačić požurili su na aerodrom kako ne bi zakasnili na avion za Dubai te su napustili suigrače koji su otišli otrčati pobjednički krug, izvijestila je tog 18. prosinca Marca. Novinar koji je uživo pratio susret izvijestio je kako su Modrić i Kovačić dobili dopuštenje kluba za odlazak sa svojim obiteljima na odmor u Dubai, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, dok se ostatak momčadi vratio u Madrid.

Četiri dana kasnije, 22.prosinca, Kovačić je na društvenoj mreži Instagram objavio fotografiju na kojoj je u pustinji s Modrićem i bivšim suigračem u reprezentaciji Darijom Srnom, pored kojih su deve. Na nozi nije imao nikakav povez. Modrić je dan kasnije objavio fotografiju gdje poziru s obiteljima te niti tada lijeva noga 22-godišnjeg Kovačića nije imobilizirana.

Nogometaši su se vratili u Madrid četiri dana kasnije, u utorak, i Kovačić nije trenirao sa suigračima. U četvrtak je klub na svojoj internetskoj stranici objavio priopćenje u kojem piše kako su liječnici napravili pretrage te je ustanovljena ozljeda, "nastala tijekom Svjetskog klupskog prvenstva".

Glasnogovornik Real Madrida, Carlos Carbajosa, nije odgovorio u kojem trenutku se točno ozlijedio hrvatski reprezentativac, kada je osjetio bol, niti da li je umjesto puta u Dubai trebao mirovati i podvrći se liječenju povrede.

Kovačić nije bio dostupan za komentar a njegov zastupnik Nikky Vuksan, koji je bio uz njega na predstavljanju u Madridu u kolovozu 2015., nije odgovorio na upit."Liječnička služba Hrvatskog nogometnog saveza ima puno povjerenje u kolege iz Real Madrida", rekao je kratko Tomislav Pacak, glasnogovornik HNS-a. Hrvatska iduću kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo igra 24. ožujka protiv drugoplasirane Ukrajine.

Kovačić je prije gotovo dva mjeseca, 6.studenog, dobio udarac u lijevi zglob tijekom prvenstvene utakmice u Madridu protiv Leganesa. Tada je teren napustio u 60. minuti a zamijenio ga je oporavljeni Modrić. Šest dana kasnije odigrao je prvo poluvrijeme za Hrvatsku protiv Islanda pa se odmah vratio u Madrid gdje je zbog bolova propustio iduća tri treninga. Vratio se zatim u prvu postavu Real Madrida sudjelujući u pobjedi od 3-0 kod Atletico Madrida i remiju u Barceloni premda je između tih dviju utakmica osjetio bol pa ga je Zidane bio izvukao s terena u 81. minuti utakmice protiv Sportinga na Santiago Bernabeu.

"Mateo je snažan kao bik. Ta ozljeda je potpuno zaliječena", rekao je bio klupski dužnosnik uoči utakmice protiv Barcelone. Real Madrid sada tvrdi da je ovo nova ozljeda i da "Kovačić nikada nije igrao ozlijeđen".Hrvatski reprezentativac je od početka listopada iskoristio ozljede veznih igrača Casemira, Modrića i Kroosa te od tada stalno bio u udarnoj postavi europskog prvaka koji je neporažen u posljednjih 36 utakmica.

"Pronašao je svoje mjesto u Real Madridu. Trebalo mu je vremena da se adaptira jer je konkurencija izuzetno jaka no pokazao je kako može igrati", kaže Anton Maena, izvjestitelj radijske postaje Cadena SER u Madridu. "U drugom dijelu sezone, sa svim igračima fizički spremnima njegova uloga će pasti u drugi plan no sezona je duga i Zidane računa na njega pa će i dalje biti jedan od protagonista".

Od ozljeda su se ovaj mjesec oporavili Kroos i Casemiro pa mu je najnovija ozljeda dodatna prepreka da zauzme svoje mjesto na sredini terena. Na travnjak bi se mogao vratiti krajem siječnja čime će propustiti dvije utakmice osmine finala španjolskog kupa protiv Seville, te prvenstvene utakmice protiv Granade, Seville i Malage.

Real Madrid je u četvrtak objavio kako je liječničkim pregledom ustanovljeno da je i ofenzivni igrač Lucas Vazquez ozlijedio desnu nogu na Svjetskom klupskom prvenstvu a prema prvim procjenama mogao bi izbivati s terena tri do četiri tjedna. Njega je trener Zidane bio izvadio iz igre u 81. minuti finala protiv Kashime.

hr Sat Dec 31 2016 16:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup iznenađenje: Drugoligaš Cesena izbacila Sassuolo

Nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola u osmini finala talijanskog Kupa i plasirali se među osam najboljih momčadi.

Sassuolo je poveo u 4. minuti pogotkom Pellegrinija i držao prednost do 81. minute, kad je Ciano izjednačio iz jedanaesterca. Samo tri minute poslije Laribi je pogodio za konačnih 2-1 i prolaz u četvrtfinale.

Cesena je jedini drugoligaš koji se ugurao među četvrtfinaliste ovosezonskog izdanja talijanskog Kupa.

hr Wed Jan 18 2017 20:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lincoln City priredio senzaciju nakon što su navijači kupili napadača

Bila je to najveća senzacija trećeg kola najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu
Napadač engleskog petoligaša Lincoln Cityja Nathan Arnold (29) postao je jedan od junaka treće runde FA kupa postigavši u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv drugoligaša Ipswich Towna pogodak za pobjedu 1-0.

Bila je to najveća senzacija trećeg kola najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu, a engleski mediji su pobjedu petoligaša opisali kao 'čaroliju FA kupa' dok su poraz Ipswicha opisali kao najveće poniženje u povijesti kluba koji je bio engleski prvak (1962) i pobjednik FA kupa (1978).

Tko zna kako bi Lincoln prošao da navijači ovoga ljeta nisu skupljali novac kako bi doveli Arnolda u klub. Prošle sezone 29-godišnji napadač koji je 2008. dogurao do engleske C reprezentacije, je igrao za Grimsby Town. Kada mu je istekao ugovor u akciju su krenuli navijači Lincolna i crowdfunding kampanjom skupili novac kako bi preselio na Sincil Bank. I pogodili su Arnold je trenutačno prvi strijelac kluba sa 11 golova, a njegov pogodak protiv Ipswicha donio je jedan od najvećih uspjeha u povijesti kluba osnovanog 1884. godine.

Lincoln City već 56 godina nije bio plasiran više od treće lige, a posljednji put je dohvatio 16-inu finala FA kupa 1976. godine kada je momčad vodio bivši engleski izbornik Graham Taylor koji je preminuo 12. siječnja.

"Mislio sam da sanjam kada je utakmica završila, a na semaforu je pisalo 1-0 za nas. Ponosan sam na dečke i cijelu momčad," kazao je Arnold.

Oduševljenje nije skrivao niti menadžer domaćeg sastava, bivši školski učitelj, Danny Cowley.

"Dečki su zaslužili ovu pobjedu. Borili su se kao nikada u životu. Ovo su trenuci o kojima sanjaš, a naš se pretvorio u stvarnost," kazao je Cowley.

U 16-ini finala Lincoln City će igrati protiv drugoplasirane momčadi 'Championshipa' Brighton & Hove Albiona.

hr Wed Jan 18 2017 17:58:19 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Talijanski kup: Inter izbacio Bolognu tek u produžetku

Marcelo Brozović je u igru ušao u 94. minuti umjesto Edera, dok je Ivan Perišić dobio poštedu.

U susretu osmine finala talijanskog nogometnog Kupa Inter je svladao Bolognu s 3-2, ali tek nakon dodatnih 30 minuta produžetka, iako je milanska momčad imala dva gola prednosti već nakon 39 minuta.

Inter je poveo u 33. minuti sjajnim škaricama Jeisona Murilla nakon što je korner izveo Joao Mario. Isti je igrač asistirao i šest minuta kasnije Rodrigu Palaciju za 2-0. Gosti su u završnici prvog dijela smanjili golom Blerima Džemailija, a u 73. minuti je izjednačio Godfred Donsah.

Ipak, Bologna nije uspjela napraviti konačan preokret, jer je u osmoj minuti produžetka Candreva pogodio za 3-2, prednost koju je Inter ovoga puta uspio sačuvati.

Marcelo Brozović je u igru ušao u 94. minuti umjesto Edera, dok je Ivan Perišić dobio poštedu.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio - Genoa koji je na rasporedu u srijedu, kad se sastaju i Sassuolo - Genoa, dok je posljednji susret osmine finala u četvrtak, 19. siječnja, kada će snage odmjeriti Roma i Sampdoria.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Juventus, Milan, Napoli i Fiorentina.

hr Wed Jan 18 2017 07:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

West Ham pristao prodati Payeta

Za francuskog nogometaša zanimanje je pokazao i Chelsea koji je, navodno spremio 45 milijuna eura kako bi ga doveo u svoje redove, no Payet se želi vratiti u domovinu

Čini se kako je štrajk francuskog reprezentativca Dimitrija Payeta uspio. Kako prenose britanski mediji West Ham je pristao prodati svog najboljeg igrača u Marseille, samo je pitanje za koliko milijuna eura će Payet preseliti na Velodrome.

'Čekičari' su do sada odbili dvije ponude Marseillea, a zadnja je iznosila 25 milijuna eura, pet milijuna više nego što su prvotno ponudili. Sada se očekuje da će Marseille poslati treću ponudu, mediji na 'otoku' nagađaju kako West Ham neće pustiti Payeta za manje od 35 milijuna eura.

Francuski veznjak je upravo iz OM-a u lipnju 2015. preselio u West Ham za 12 milijuna eura. Kod Slavena Bilića je postao glavni igrač, a do sada je u 60 nastupa u dresu londonskog kluba zabio 15 golova.

Međutim, Payet više nije zadovoljan u Londonu i zatražio je transfer u Marseille. Novi američki vlasnik OM-a Frank McCourt spreman je na velika ulaganja i Payeta je označio kao jednu od prvih karika u izgradnji novog Marseillea.

Za francuskog nogometaša zanimanje je pokazao i Chelsea koji je, navodno spremio 45 milijuna eura kako bi ga doveo u svoje redove, no Payet se želi vratiti u domovinu.

Zanimljivo, 29-godišnji Payet je gotovo identične korake vukao i u siječnju 2011. dok je nosio dres Saint Etiennea. Tada je želio preseliti u PSG. Međutim, čelnici kluba nisu popustili. Payet je novčano kažnjen i prebačen u drugu momčad. U prvi sastav je vraćen tek nakon javne isprike.

"Pogriješio sam, nisam smio tako reagirati," kazao je tada Payet. Na koncu te sezone je ipak prodan u Lille za devet milijuna eura. Na Pierre-Mauroy stadionu zadržao se dvije sezone, a potom je prodan u Marseille za 11 milijuna eura.

"Potpuno je jasno da Payet želi napustiti West Ham. U takvoj situaciji najvažnije je sačuvati mir u svlačionici. Čelnici kluba ga moraju prodati i pokušati izvući što više novaca," kazala je engleska legenda Alan Shearer.

hr Tue Jan 17 2017 17:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.