Pobjeda "Žutih"uz fenomenalnu podršku publike

U iznimno borbenoj utakmicu u kojoj su "Žuti" ostavili posljednji atom snage na parketu Split je u 7. kolu Druge ABA lige sa 81:68 (19:24, 19:16, 20:16, 23:12) svladao Borac iz Čačka
Bez ozlijeđenih Morrisa, Veljačića i Omrčena, s tek oporavljenim Jukićem, igrači Vladimira Anzulovića su se dizali, padali, ali na kraju, uz fenomenalnu podršku publike, došli do značajne pobjede.

Mate Kalajžić
odigrao je briljantnu utakmicu (36 minuta, 15 poena, 10 asistencija, 7 skokova), Pavle Marčinković i Mike Cobbins imali su identičan double-double (svaki po 14 poena i 10 skokova), Maj Kovačević sa 16 poena bio je najbolji strijelac domaćih, svoj obol dali su su Tomislav Gabrić, Mateo Kedžo i Roko Gizdavčić, a 18 minuta u igri odlično je iskoristio 19-godišnji Bruno Rebić, koji je u seriji zabio 8 poena.

- Dobra, borbena utakmica, ne znam je li bila kvalitetna. Govorio sam prije utakmice da igramo na krajnjim granicama, pohvalio momke, nije im lako, ova pobjeda je isključivo njihova zbog načina rada i ponašanja - kazao je Anzulović.

Najviše problema Splitu stvarao je iskusni Marko Marinović, ali kad ga je pod svoje uzeo Pavle Marčinković kapetana gostiju nestalo je iz igre.

- Pavle od početka sezone igra sjajnu košarku. Izdvajati nekoga nećemo, radimo posao koji nije lagan. Trebamo gurati mlade igrače i pobjeđivati, a to nije lako. Drago mi je zbog Rebića, danas je dobio minutažu i iskoristio je - rekao je Anzulović.

Splitov trener nije bio zadovoljan suđenjem, ali ostao je suzdržan od komentara. No, tribine su u jednom trenutku utakmice kazale što misle.

- Nisam navikao splitsku publiku da se onako odnosi prema sucima. Splitsku je publiku teško isprovocirati, ovo je već druga utakmica zaredom kod kuće da se to dogodilo - dodao je Anzulović.

Mladi Bruno Rebić dobio je prigodu i zadovoljio sve ukuse.

- Teška utakmica, pokazali smo da imamo karakter i mentalnu snagu. Dojmovi su za mene jako veliki, ovo mi je prvi put da sam dobio malo veću minutažu, nadam se da sam je iskoristio - rekao je Rebić i oduševio kada je odgovorio na pitanje kakav mu je bio osjećaj kada je pogodio prvu tricu.

- Odličan, najbolji u životu - zaključio je Rebić.
hr Thu Nov 08 2018 08:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Polufinale Superlige u Kaštelima

U slavljeničkoj, 70. godišnjici osnutka kluba, kaštelanske „malene“ su dogurale daleko i ovu subotu igraju prvu utakmicu doigravanja Superlige - prvenstva Hrvatske.

Na putu do finala, stoji im dobro poznati rival, zagrebački Olimpik.

U posljednjih 10 međusobnih utakmica ovih rivala, rezultati su bili podijeljeni i to svakako garantira neizvjesnost i odbojkašku poslasticu.

Zanimljivost je i da su dvije odbojkašice u ovoj sezoni „zamijenile“ dresove.

Radi se o Ani Rimac, koja je zagrebački dres zamijenila kaštelanskim, te o Ana Mariji Bazini koju je karijera odvela u suprotnom pravcu.

Izvrsna atmosfera na posljednjoj utakmici OK Kaštela i OK Olimpik, garantira da će i ovaj put dvorana biti prepuna, a atmosfera u najmanju ruku na istom nivou.

Organizatori najavljuju nastupe limene glazbe, mažoretkinja kao i ostale programe iznenađenja.

Za sve one koji neće biti u mogućnosti nazočiti utakmici, direktan prijenosn je osiguran na Arenasport kanalu.

hr Wed Mar 20 2019 15:42:06 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Mladost Ribola Kaštela osigurala je korak naprijed u borbi za 7.titulu prvaka Hrvatske

U subotu 23.4 s početkom u 19:30h igra polufinale Superlige za prvaka, prava odbojkaška poslastica, jadranski el clasico protiv Mok Rijeke.
Mladost Ribola Kaštela pobjedom u četvrtfinalu play off-a protiv Varaždin Kitra osigurala  je korak naprijed u borbi za 7.titulu prvaka Hrvatske.

- Mladost Ribola Kaštela ima 2.pobjede i 2.poraza ove sezone s riječanima i očekuje nas sigurno izjednačena serija, dva protivnika različitih stilova i profila, ali uvijek izjednačenih dvoboja,naravno  kada govorimo o aktualnoj sezoni,jer gledajući unatrag 10.godina Kaštelani imaju veliku dominaciju u međusobnim dvobojima.

Kaštelani imaju veliki motiv plasirati se u 10.finale u 10.godina,jako su motivirani jer su bitno promijenili momčad(čak 7 igrača otišlo), a formu su podigli pisebice  zadnje 2.utakmice, tako da se očekuje zanimljiva serija i dobra odbojka u subotu u Kaštel Starom.

Utakmica se igra u subotu 23.3 u 19:30h,gradska dvorana Kaštel Stari.

hr Tue Mar 19 2019 15:41:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kaštelanske odbojkašice u polufinalu: Na domaćem terenu očekuju Zagrepčanke

Nakon dvije teške bitke s Osječankama (3:0 I 2 : 3) "malene" s pravom mogu reći da su najbolja  ženska dalmatinska odbojkaška ekipa.

U srijedu su u prepunoj kaštelanskoj dvorani savladale Osječanke, a potom i u subotnjem okršaju u Osijeku.

"Malene" očekuje polufinale playoffa protiv zagrebačkog Olimpika.

U subotu, 23.3 u 17 sati,  u Gradskoj dvorani Kaštel Stari, održati će se prvi polufinalni dvoboj doigravanja.

Evo što je o dvomeču s Osječankama rekao trener Zoran Grgantov:

- Drago mi je što smo uspjeli ostvariti ulaz u polufinale iz 2 utakmice jer smo dobili malo više vremena za oporavak i pripreme za ekipu Olimpika. Osijek se pokazao kao kvalitetan suparnik i u obje utakmice smo morali dati svoj maksimum. Danas smo odigrali prva 2 seta odlicno ali smo u 3 i 4 dozvolili ekipi Osijeka da se vrate u utakmicu. Međutim 5. set smo  ponovno odigrali na visokoj razini i zasluženo izborili polufinale. - kazao je

Biti će to susreti visokog inteziteta i velike izjednačenosti, te će mladim Kaštelankama trebati vaša podrška.

hr Sun Mar 17 2019 08:52:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stolnoteniski klub Sinj organizira rekreativni turnir, prijave u tijeku

Stolnoteniski klub-Sinj organizira “Amaterski stolnoteniski turnir – Sinj 2019.” Sinj će postati središte stolnoteniskog svijeta pretposljednjeg dana mjeseca ožujka u dvorani Tehničko industrijske škole ”Ruđera Boškovića”…

S ciljem promocije stolnog tenisa kao sporta širim društvenim slojevima koji nisu igrali stolni tenis i prema onima koji ga igraju rekreativno stolnotenisači Sinja odlučili su krenuti u organizaciju turnira koji će se, od 10 sati, održati 30. ožujka u Sinju.

Na ovaj turnir ne mogu se prijaviti igrači koji su registrirani za neki klub pri Hrvatskom stolnoteniskom savezu, kao i oni igrači koji su prije bili registrirani natjecatelji za neki klub u Hrvatskoj ili u drugoj državi.

Ograničenja nema pa se mogu prijaviti svi ljubitelji ovog sporta, bez obzira na spol i dobnu granicu.

Prijave se zaprimaju do 27.03.2019. u ponoć na kontakte 098 939 9504 098 807 057 ili na mail grgodukic@gmail.com te sbilic7@gmail.com.
Za prijavu je potrebno navesti svoje ime i prezime te kontakt broj, a za nastup prije početka natjecanja potrebno je uplatiti kotizaciju koja iznosi 30 kn po osobi.

Za sve ostale informacije posjetite Facebook stranice Stolnoteniskog kluba Sinj.

hr Sun Mar 17 2019 07:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.