Splitove mlade nade osvojile drugo mjesto na turniru u Glavicama

Na memorijalnom 24. turniru ˝Mirko Perić˝ Splitovci su izgubili rezultatom 4:1 od Adriatica
Već 24 godine za redom u Glavicama se održava turnir ˝Mirko Perić˝ mlađih kategorija. Na ovogodišnjem turniru sudjeluje 15 ekipa: Hajduk, Split, Glavice, Junak, Šibenik, Primorac Stobreč, Dugopolje, Union, Sjever, Trilj, Omladinac Vranjic, Zmaj Makarska, Adriatic, Čaporice, Omiš i OSK, a natjecat će se u kategorijama mlađi pioniri, stariji pioniri, mlađi početnici i stariji početnici.

Splitovi stariji početnici (2007) zajedno s trenerom Božidarom Kulićem osvojili su drugo mjesto, nakon gubitka od Adriatica 4:1. U početku su Splitovci bili puno bolji, promašili su tri izgledne prilike i nespretno primili prvi zgoditak. Nakon toga, Adritic je nastavio puniti mrežu Crvenih, a sjajnim pogotkom iz slobodnjaka dali su svoj jedini gol. Ipak, su zadovoljni i sretni jer na nogomet gledaju dječjim očima.

Osim drugog mjesta, titulu najboljeg golmana zasluženo je dobio Bepo Bulić.

Ovakvi turniri služe upravo tome kako bi djeca zavolila nogomet i stekla što više prijateljstava i pozitivne energije.

hr Sat Aug 26 2017 20:33:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.