Prijave u tijeku: Bliži se malonogometni turnir na Mertojaku

Početak turnira najavljen je za petak, 17. kolovoza
Ovaj turnir pravo je osvježenje za splitski mali nogomet te su mlađi igrači ovaj dugoočekivani turnir napokon dočekali. Turnir je pripremljen za kategoriju 98' godište i mlađe odnosno za sve igrače mlađe od 21. godine. Za "Malonogometni turnir Mertojak" ovo je prva godina da se održava, a pokazatelji govore da nas očekuje pravi spektakl. To nam najviše govori podatak da se u prva dva dana prijavilo čak 10 ekipa.

Iz dana u dan javljaju se nove ekipe, najviše iz Splita, ali i iz Solina, Kaštela, Podstrane i okolice. Da će turnir biti zanimljiv potvrđuju i imena ekipa koje se prijavljuju te najave dolaska brojnih malonogometaša. Ovaj turnir će zasigurno priuštiti odličnu malonogometnu poslasticu ljubiteljima 'baluna'.

Početak turnira najavljen je za petak, 17. kolovoza. Sve utakmice će se igrati u večernjim satima kako bi se igrače zaštitilo od nepodnošljivih temperatura. Prema rasporedu turnira svaki dan će biti odigrane 4 utakmice, a u petak 24. 08. održat će se finalni dan te ćemo tada saznati tko će biti osvajač prvog izdanja turnira! Za tri najbolje ekipe turnira pripremljene su velike i brojne nagrade, a pojedinačne nagrade će biti uručene i najboljem strijelcu, najboljem igraču te najboljem golmanu turnira.

- Pozivamo sve one koji vole igrati mali nogomet da se prijave na prvo izdanje našeg turnira. Broj ekipa će prvu godinu biti ograničen zbog dogovorenih termina održavanja turnira, ali za dogodine najavljujemo još veći turnir. Ovaj turnir je izvrsna prilika za mlađe igrače jer ozbiljni malonogometni turniri uglavnom budu pripremljeni za seniorsku kategoriju, a mi im pružamo priliku da se dokažu na terenu. Očekuje vas odličan sportski program, zanimljive utakmice te mnogo zabave. Prijavite se i vi! Ovim putem se također zahvaljujemo i brojnim sponzorima koji su nam ušli u susret te pružili pomoć u organizaciji turnira! - poručuju organizatori.

Za više informacija o turniru posjetite Facebook stranicu, a prijave se vrše porukom na stranicu ili pozivom na broj:  099 316 8822!

hr Sat Aug 04 2018 12:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić pred prijateljsku s Jordanom: "Šansu će dobiti oni s manjom minutažom ranije!"

Hrvatska će večeras od 20:45 sati na Rujevici odigrati prijateljski susret s Jordanom
 Nakon praznih tribina s Engleskom ponovno će Vatreni zaigrati pred ispunjenim gledalištem. U prvi plan u susretu će doći igrači s manje minutaže inače, ali i oni koji bi trebali biti svjetla budućnost Hrvatske reprezentacije.

Pred susret je konferenciju za novinare održao izbornik Zlatko Dalić i rekao:

„Dobro će nam doći utakmica da damo šansu onima koji su imali manju minutažu, da ih provjerimo i vidimo. I njima će doći dobro da se nametnu za iduće akcije. Plan je da probamo Bartoleca desno i Milića lijevo u obrani. Osim ove trojice neće biti ni Matea Kovačića koji ima malu ozljedu pa smo ga odlučili poštedjeti'' rekao je Dalić i dodao:'

'Imamo 18 igrača za utakmicu i nadam se da će svi dobiti šansu. Očekujem lijepi ambijent, ne kao protiv Engleske, te našu pobjedu.

U prvoj postavi tako će zaigrati, ne bude li nekakvih ozljeda:Livaković - Bartolec, Vida, Lovren, Milić - Badelj, Pašalić, Rog - Kramarić, Rebić, Pjaca, a u drugom bi dijelu na stoperske pozicije trebali Jedvaj i Mitrović, Bradarić na poziciju zadnjeg veznog te Livaja i Santini u napad.

Dalić je za kraj rekao kako nema mnogo informacija o Jordanu, ali iako malo lakši protivnik oprezan je hrvatski izbornik:

''Ne znamo puno, imamo kratak video. Ja znam dva igrača. Naročito jednog krilnog koji je brz kao metak. Sličan je Sterlingu, znam ga iz lige u Emiratima. Sigurno je da će se oni doći s nama nadigravati i tražiti dobar rezultat. Mi smo sad meta svima i moramo čuvati svoj ugled i status'', zaključio je Zlatko Dalić.
hr Mon Oct 15 2018 08:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenik preuzeo vrh Druge lige

Gostujuće pobjede upisali su Hajduk II i Dugopolje
Odigrano je šest utakmica 8. kola Druge lige (susret Zadra i Kustošije na rasporedu je sutra). Četiri dalmatinska kluba bila su danas u akciji, a ostvarene su tri pobjede i jedan remi Solina protiv Dinama II. Vrlo blizu pobjede bio je Solin koji je vodio od 61. minute pogotkom Bauka, ali Kim u 86. minuti pogađa za 1:1.

Šibenik je na Šubićevcu sa 3:0 pobjedio Lučko i tako iskoristio poraz Varaždina i remi Dinama te zasjeo na prvo mjesto s 15 bodova, koliko imaju Osijek II i Varaždin. Maleš te Prince s dva pogotka donijeli su tri boda momčadi Borimira Perkovića. Druga momčad Hajduka slavila je sa 4:1 u gostima kod Međimurja. Ivan Delić s dva pogotka već do 17. minute odveo je utakmicu na mlin mladih igrača Hajduka. Posao su završili Teklić i Špikić. Proigralo je i Dugopolje i s drugom uzastopnom pobjedom pobjeglo s dna drugoligaške ljestvice. Primorac i Prelčec pogađali su za Dugopolje, poraz Dragovoljca ublažio je Tomislav Havojić

Rezultati:

Solin - Dinamo II 1-1 (Bauk 61' // Kim Gyuhyeong 86')
Osijek II - Varaždin 3-0 (Špoljarić 36', Pilj 63', Šutalo 82')
Međimurje - Hajduk II 1-4 (Trojak 82' // Delić 4', 17', Teklić 23', Špikić 66')
Hrvatski Dragovoljac - Dugopolje 1-2 (Havojić 56' // Primorac 2', Prelčec 26')
Šibenik - Lučko 3-0 (Maleš 26', Ampem Prince 48', 53')
Sesvete - BSK 1-0 (Markota 90')
hr Sat Oct 13 2018 18:29:13 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bajka Junaka traje i dalje, petica Splita

Odigrano je šest utakmica 8. kola 3.HNL jug
U derbiju kola Junak je sa 2:1 pobjedio vrlo dobru momčad Neretvanca. Vrlo rano su Junakovci došli do vodstva, pogodio je Jandrek već u 7. minuti za oduševljenje preko 1500 ljudi na Gradskom stadionu u Sinju. Početkom nastavka pogodio je najbolji strijelac gostiju Vasilj, ali nisu se puno radovali Opuzenci. Dvije minute kasnije još jednom je pogodio Jandrek i tako postavio konačni rezultat za osmu pobjedu iz isto toliko utakmica.

Split je napokon proigrao, sa 5:1 bili su bolji od susjednog Primorca iz Stobreča. Kelez je u velikoj formi, pogodio je u 18. minuti. Ožegović je krajem prvog dijela izjednačio, ali onda u nastavku kreće crveni uragan. Dva puta Bakić te po jednom Kralj i Gabrić otpuhali su goste iz Stobreča za tri boda Splita.

Novi poraz upisale su Hrvace, ali to više nije ni vijest. Ovaj put rutinski ih je u Biogradu sa 3:0 pobjedio Primorac. O odnosu snaga na terenu najbolje kazuje to da je već u 22. minuti na semaforu pisalo 3:0. Teški dani u nastavku sezone čekaju Mirka Labrovića i Crne iz Hrvaca.

Zagora je također poražena 3:0, ali na gostovanju kod GOŠK-a u Dubrovniku. Susret je kasnio 15 minuta jer su gostima pukle dvije gume na autobusu vozeći se autocestom. Uskok i igrači Alena Guća uhvatili su formu pa su danas sa 4:2 slavili u Pločama protiv Jadrana. Novak u ligi nakon osam kola zauzima treću poziciju. Neretva je slavila u Gospinu docu sa 2:0 i tako zadala velike brige Imotskom.

Rezultati:

Primorac BNM - Hrvace 3:0 (Marić 11', Jurišić 18', Brzoja 22')
Imotski - Neretva 0:2 (Grbavac 14'-ag, Erjauc 49')
Junak - Neretvanac 2:1 (Jandrek 7', 50' // Vasilj 48')
Split - Primorac (S) 5:1 (Kelez 18', Bakić 57', 69', Kralj 61', Gabrić 77' // Ožegović 41')
GOŠK - Zagora 3:0 (Cicijelj 28', 78' Skaramuca 71')
Jadran - Uskok 2:4 (Raič 66', Šutalo 90'+4 // Vrdoljak 10', D.Vučemilović-Grgić 27', Žižić 51', M.Vučemilović-Grgić 62'-11m)
hr Sat Oct 13 2018 18:24:51 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Veliki derbi u Sinju

Danas od 15 sati igra se šest utakmica 8. kola 3. HNL jug
Derbi 8. kola igra se u Sinju između vodećeg Junaka i njihova prvog pratitelja, Neretvanca. Sinjski trećeligaš je u velikoj formi, nanizali su sedam pobjeda ove sezone pa je jasno da su na domaćem terenu favoriti.

- Mi znamo da igramo protiv odlične momčadi Neretvanca i da će to biti jedan pravi derbi, ali mi kao i do sada idemo na pobjedu i ovim putem pozivam sve ljubitelje nogometa i naše Maligane da dođu u što većem broju i time nam daju podršku u nastavku niza pobjedivosti, rekao je Stipe Grčić, trener Junaka.

Protiv Splita na tribinama Gradskog stadiona bilo je 1500 gledatelja, danas se očekuje još veća "ludnica". Plavi stroj ima veliku podršku svojih navijača.

- Respektiramo snagu Junaka, ali ako nam se ukaže prilika uzet ćemo tri boda, riječi su Damira Vučića, trenera Neretvanca.

Pet bodova više ima Junak od opuzenskog sastava, u slučaju pobjede praktički bi riješili pitanje jesenskog prvaka.

Ne prestaju problemi za Crvene iz Parka mladeži, ali nikako ni da upišu tri boda koja bi ih podigla s dna ljestvice. Današnji protivnik im je susjed iz Stobreča, vrlo dobra momčad Primorca koja se nalazi na petom mjestu.

Hrvace će na teško gostovanje u Biograd kod Primorca a u slučaju poraza mogu preuzeti fenjer i postati jedan od glavnih kandidata za ispadanje. Vrijedi momčad Crnih puno više pa je gotovo neshvatljivo kako nikako da proigraju.
Derbi začelja igraju Imotski i Neretva a još se sastaju Jadran Ploče i Uskok te GOŠK i Zagora.