“Žuta“ mladost protiv Cibone: Grgurević jasno o ambicijama Splita

U derbiju 19. kola HT Premijer lige Split u nedjelju od 17 sati gostuje kod Cibone.
Trener "Žutih" Ante Grgurević nakon dugo vremena imao je na raspolaganju deset igrača za trening.

- Cibona ima dosta kvalitetnih i iskusnih igrača, naši mlađi igrači imat će prigodu naučiti neke nove stvari, neka odmjere snage protiv takvih igrača. Moramo puno bolje otvoriti utakmicu nego što je to bilo protiv Gorice u posljednjem kolu. Ovaj tjedan bili smo kompletni, sada neke stvari, koje smo radili trebamo primijeniti na terenu - rekao je Grgurević.

"Žuta" mladost nema namjeru u Draženov dom istrčati tek tako - Grgurević je vrlo jasan kada govori o ambicijama Splita.

- Volio bih da se predstavimo u pravom svjetlu, vjerujem da će tako i biti. Mi utakmicu čekamo s optimizmom, izaći ćemo na teren tako da pobijedimo Cibonu. Postavit ćemo se sa željom za pobjedu - zaključio je Grgurević.
hr Sat Mar 30 2019 11:20:02 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvat Crvenoj zvezdi odredio kaznu kakvu nitko u povijesti ABA lige nije dobio

Beograđani su ozbiljno kažnjeni, ali oni su svoj cilj ionako ispunili, što im je bilo najvažnije

Saša Pavličić-Bekić, disciplinski sudac ABA lige, učinio je ono što je i obećao - žestoko je kaznio Crvenu zvezdu zbog svega što se dogodilo na petoj utakmici finala protiv Budućnosti u kojoj su Beograđani razbili Crnogorce i osvojili naslov te ulazak u Euroligu.

Zvezda je dobila najveću kaznu u 18-godišnjoj povijesti Lige, 35 tisuća eura novčane, a prve dvije utakmice sljedeće sezone odigrat će pred praznim tribinama.

Nije to sve, sljedeće dvije utakmice u dvorani će moći biti samo žene te djeca do 14 godina.

Ova novčana kazna za 13 tisuća eura veća je od dosadašnje rekordne, a ona je bila nedavno adresirana Budućnosti zbog organizacijskih propusta u trećoj utakmici finala.

Kažnjen je i Jasmin Repeša, koji je dao ostavku nakon poraza, s 3300 eura zbog nedolaska na novinarsku konferenciju, ali taj će novac za njega platiit Crnogorci jer je napustio klub, piše vijesti.hr

hr Thu Apr 25 2019 19:14:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Žuti svladali Goricu

Bila je to jednosmjerna utakmica od samog početka, Gorica jednostavno protiv ovakvog Splita nije imala ni najmanju šansu.
 Na kraju je Split u prvoj utakmici četvrtzavršnice HT Premijer lige svladao Goricu s 102:71 (32:15, 23:18, 28:19, 19:19) i poveo s 1:0 u seriji, s tim da momčad Josipa Sesara može biti zadovoljna da nije i gore stradala. Od prve minute "Žuti" su se nametnuli, raspoloženi Pavle Marčinković (15 poena, 11 asistencija, 5 skokova za 22 minute) i Mike Cobbins (18 poena, 12 skokova za 21 minutu) bili su nerješiva enigma za Goricu.

Svoj značajan doprinos dali su svi u "žutom" dresu, bila je to večer kada u momčad Ante Grgurevića nije bilo slabe pozicije. Ovacije navijača na kraju utakmice bile su jasne, Split je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni.- Skraćeni roster Gorice uvelike je olakšao našu pobjedu, ali to ne umanjuje zasluge momaka u dobroj predstavi.

Naravno, ima tu još prostora za napredak - rekao je Splitov trener Ante Grgurević. Stiglo je i pitanje je li to bila najbolja utakmica ove sezone.

- Ne volim raditi razlike među utakmicama - kratko će Grgurević, koji je posljednjih šest minuta igrao s igračima poniklim u mlađim kategorijama Splita.

- Sve minute mladi igrači moraju zaslužiti. Ali, isto tako uvijek govorim da nitko nije postao igrač bez minuta. Ono što me raduje je publika, bilo ih je dosta. Stalno govorim da moramo zaslužiti da navijači dođu na Gripe, nadam se da je ovo pozivnica za dalje - zaključio je Grgurević.

Josip Sesar nada se da bi u subotnjem uzvratu (17.30) njegova momčad mogla ugroziti Splićane i priželjkuje još jedan dolazak na Gripe.- Čestitke Splitu na sjajnoj utakmici. Bili su rastrčani, puno bolji. O našoj igri dovoljno govori 21 izgubljena lopta i 15 napadačkih skokova Splita, od čega 12 u prvom poluvremenu.

- Danas nismo postojali na parketu. Split je jako dobro skautirao utakmicu, presjekao nam je linije dodavanja, napao nas je u napadačkom skoku. Otkad je Ante tu mlađi momci dobivaju više minuta. Sviđa mi se kako Split izgleda, ali nadam se da ćemo se opet vidjeti u Splitu. Nadam se da će nam Mazalin ili Mikšić vratiti za subotu - rekao je Sesar.
hr Wed Apr 24 2019 21:54:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Mladi judaši Dalmacijacementa na Adria kupu osvojili 37 medalja

Ekipno su osvojili prvo mjesto

Vrijedni judaši Dalmacijacementa su pred Uskrs izašli na Adria kup u Makarskoj pod vodstvom trenera Josipa Barića i osvojili 37 medalja i uvjerljivo ekipno 1.mjesto.
Osvojili su nagrade za najbolje muške ekipe U10,U16 i U18. Najbolje ženske ekipe U10.

Najboljim natjecateljima proglašeni su:

Melani Radić U10.
Branka Radunić U12
Josip Taraš U18

Medalje su osvojili:

Prva mjesta:

Luka Prolić , Kate Šerić, Anđela Rinčić, Melani Radić, Krešimir Jerčić, Anton Jerkunica, Branka Radunić, Vinka Radunić, Stipe Iličić, Branka i Vinka Radunić (U14), Marta Antonov, Stipe Iličić (U16), Duje Ban, Nediljko Orošnjak, Marta Antonov (U 16), Duje Ban (U18), Josip Taraš i Šime Bonacin

Druga Mjesta:

Ante Elez, Duje Šunjerga, Roko Čorluka, Luka Milić, Roko Ćorluka ( U16), Josip Taraš (U16), Nediljko Orošnjak (U18) i Igor Krivić

Treća mjesta:

Ivan Polić, Ante Erceg, Gabrijela Vranješ, Ivana Kesić, Mateo Rajčić, Luka Milić (U14), Petar Jerčić, Ana Matijaš, Tonći Ivančić i Matej Milun

Čestitamo judašima!

hr Tue Apr 23 2019 19:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U Splitu se održava najveća poslovna utrka HT B2Run: Dionice utrke bit će zatvorene za promet

U četvrtak, 25. travnja 2019. s početkom u 18 sati, u Splitu se održava HT B2Run, najveća regionalna poslovna utrka, u dužini od pet kilometara.
Glavno mjesto održavanja ove sportske manifestacije bit će na splitskoj Rivi. Ciljna vrata bit će kraj bine, a natjecateljski dio prolazi: Riva – prema Sv. Frani – Trumbićeva obala – Obala kneza Branimira – Šetalište Ivana Meštrovića – ulaz u Vilu Dalmaciju (okret na cesti i voda za natjecatelje) - Šetalište Ivana Meštrovića- Obala kneza Branimira – Trumbićeva obala – ciljna ravnina na splitskoj Rivi.
Toga dana, u četvrtak 25. travnja 2019., u vremenu od 18:00 do 18:45 sati sve navedene dionice bit će zatvorene za promet. Organizator manifestacije je Triatlon Klub «Split» u suradnji sa svjetskom poslovnom utrkom B2Run.
hr Tue Apr 23 2019 11:56:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.