Hezonja solidan u pobjedi Orlanda, 76ers blizu pobjede nad Cavaliersima

Ova pobjeda Orlanda je treća u nizu, a Hezonja je bio solidan sa šutom od 44 posto, odnosno devet koševa te dva skoka i dvije asistencije. Hezonja je odigrao 25:44 minute, a najbolji strijelac u pobjedi Orlanda bio je Jeff Green sa 18 koševa i pet skokova

Orlando Magic je sinoć pobijedio Washington Wizardse sa 88-86, a Mario Hezonja je pobjedi pridonio s devet pogodaka, dok su Philadelphia 76ers bili jako blizu pobjede nad aktualnim NBA prvacima Cleveland Cavaliersima, ali nisu uspjeli, a Dario Šarić je u porazu svoje momčadi zabio tri koša.

Ova pobjeda Orlanda je treća u nizu, a Hezonja je bio solidan sa šutom od 44 posto, odnosno devet koševa te dva skoka i dvije asistencije. Hezonja je odigrao 25:44 minute, a najbolji strijelac u pobjedi Orlanda bio je Jeff Green sa 18 koševa i pet skokova. Wizardse je predvodio Markieff Morris sa 18 pogodaka.

Pobjeda nije bila sigurna do zvuka sirene za kraj kada je Morris promašio pokušaj trice za Washington. Orlando je u zadnjoj četvrtini odigrao sjajnu obranu ograničivši Washington na svega 16 koševa.

Philadelphia 76ers još uvijek čekaju svioju prvu pobjedu ove sezone i sinoć su gotovo nanijeli prvi poraz aktualnim prvacima Cleveland Cavaliersima.

Šarić je odigrao 17:49 minuta i uz tri koša ugrabio sedam skokova te dodao tome i tri asistencije. Najučinkovitiji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 22 koša, a Ersan Iljasova koji je u igru ušao s klupe jer je Šarić imao problema s prekršajima utakmicu je završio sa 21 pogotkom.

Najbolji strijelac utakmice bio je LeBron James sa 25 pogodaka, osam skokova i 14 asistencija. Kevin Love je dodao 20 koševa i 11 skokova.

Cavsi su utakmicu počeli žestoko i napravili seriju od 20-2. Na kraju prve četvrtine Cavaliersi vode 34-19, a tu prednost povećavaju na čak 18 koševa u drugoj četvrtini. Iako su nakon poluvremena 76ers nadigrali Cavse sa 55-45, u zadnjoj su četvrtini osam puta gubili loptu, od toga šest puta u zadnjih pet minuta.  Na samom kraju utakmice, 76ers su imali priliku za koš, ali je Gerald Henderson izgubio loptu.

hr Sun Nov 06 2016 11:20:29 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odbojkaši Mladosti Kaštela u Antwerpenu

Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela krenuli su na put u belgijski Antwerpen gdje ih čeka prva utakmica 2.kola europske lige protiv TopVolleya Antwerpen.

Radi se o vrlo nezgodnom protivniku, koji svoju kvalitetu pokazuje u vrlo dobrom belgijskom prvenstvu gdje drži 2. mjesto. Kaštelani su na put krenuli bitno oslabljeni jer će kapetan Francesco Corsini zbog bolesti biti duže vrijeme izvan pogona. Na njegovo mjesto uskočit će novi igrač, kolumbijski reprezentativac Felipe Andres Ruiz, 207cm visoki srednji bloker, koji je ovaj tjedan potpisao ugovor na 2 godine, te će uz Josea Polchlopeka biti drugi kolumbijac u redovima Kaštelana.

Utakmica se igra u srijedu, 07.12.2016 u 20:30h, a uzvrat je na raporedu 21.12.2016 u 19:00h u Kaštel Starom.

hr Tue Dec 06 2016 12:01:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bogdanović zabio 18, Šarić 17, Klay Thompson sam pobijedio Indiana Pacerse

Unatoč dobrim igrama Bogdanovića i Šarića, porazi Brooklyna i Philadelphie

Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sa 18, odnosno sa 17 pogodaka odigrali još jednom odlične utakmice za svoje momčadi, no unatoč tome Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers su upisali poraze.

Od Brooklyna su sinoć bolji sa 118-113 bili Washintgon Wizards, a Bojan Bogdanović je zu 28 minuta zabio 18 koševa, ugrabio tri skoka i upisao dvije asistencije.

Washington Wizards su u trećoj četvrtini izbrisali prednost Brooklyn Netsa s poluvremena na pravivši seriju od 13-0.

Nakon što su imali prednost od 15 koševa na poluvremenu, Netsi su zaostajali šest u zadnjoj  četvrtini da bi osam minuta prije kraja izjednačili na 93-93. U sljedeće četiri minute četiri puta su momčadi izjednačavale rezultat.

No, onda je pogodak Trevora Bookera doveo Netse opet u vodstvo od 106-104, prvo nakon treće četvrtine. Ali na to  Wizardsi odgovaraju s tricama Bradleya Beala i Johna Walla, te zakucavanjem Walla i vode sa 112-106. Netsi su smanjili tu razliku na tri koša 19 sekundi prije kraja, ali to nije bilo dosta.

Brook Lopez je bio najučinkovitiji u redovima Borooklna sa 25 pogodaka i šest skokova te pet asistencija. Sean Kilpatrick je dodao 21 koš.

Washington je do pobjede predvodio John Wall sa 25 pogodaka, dok su Otto Porter Jr. i Bradley Beal ubacili svaki po 18 koševa.

Od Philadelphije su sinoć bilji bili Denver Nuggets koji su slavili sa 106-98.

Dario Šarić je odigrao još jednu dobru utakmicu, u 24 minute zabio je 17 koševa, uz osam skokova i jednu ukradenu loptu, no to nije bilo dosta za 76erse. Imao je šest ubačaja iz 12 pokušaja iz igre i tri trice iz šest pokušaja. Osim njega po 17 koševa zabili su i Sergio Rodriguez i Ersan Ilyasova.

Wilson Chandler je zabio svih svojih 10 koševa za Denver u zadnjoj četvrtin, Jameer Nelson je pogodio ključno polaganje nakon što je ukrao loptu u zadnjim sekudnama, a Will Barton je pogodio tricu 49 sekundi prije kraja zahvaljujući kojoj su se Nuggetsi odvojili na 103-96.

Kod Denvera najbolji je bio Danilo Gallinari sa 24 pogotka.

Najuvjerljiviju pobjedu sinoć su upisali Golden State Warriorsi koji su sa 142-104 razbili Indiana Pacerse i to zahvaljujući Klayu Thompsonu koji je u 29 minuta zabio čak 60 koševa. Tako je postao prvi igrač u povijesti NBA koji je u manje do 30 minuta zabio toliko koševa, a drugi iza Kobea Bryanta koji je za Los Angeles Lakerse u sezoni 2005/2006. zabio 62 koša na jednoj utakmici.

Osim njega, Kevin Durant je dodao 20 koševa, a Stephen Curry 13 za Warriorse koji imaju omjer pobjeda i poraza 18-3.

Najnapetiju utakmicu sinoć odigrali su Memphis Grizzlies i New Orleans Pelicans. Nakon dva pdoružetka slavili su Memphis Grizzlies sa 110 -108. Do pobjede ih je predvodio Marc Gasol koji je upisao triple double sa 28 pogodaka, 11 skokova i isto toliko asistencija. Troy Daniels je zabio 29 koševa za Memphis. Pelicanse su predvodili Anthony Davis a 28 kođševa i 17 skokova te Langston Galloway sa 26 pogodaka.

hr Tue Dec 06 2016 09:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Splitska HVIDRA i prijatelji uzeli Memorijalni malonogometni turnir Andrija Bartulić Toni

11. po redu Memorijalni turnir posvećen tragično preminulom bivšem predsjedniku HVIDRA-e pripao je istoimenoj udruzi, nakon pobjede u finalnoj utakmici rezultatom protiv Udruge specijalne policije BATT Split

Već  jedanaestu godinu zaredom splitska HVIDRA organizira malonogometni turnira na spomen tragično preminulom predsjedniku  i pukovniku Andriji Bartuliću. Ovogodišnji turnir odigrao se u petak u maloj dvorani ŠC Gripe, a turniru je prethodilo svečano polaganje vijenaca na mjestu pogibije Bartulića.

Na turniru su sudjelovale brojne udruge sudionika Domovinskog rata, a pehar najbolje pripao je splitskoj HVIDRA-i. Drugo mjesto uzela je ekipa Udruge specijalne policije BATT Split, a treće mjesto pripalo je ekipama Udruge Hr. branitelja puk. Andrija Bartulić Toni „Kongora“ i Udruge 72. bojne vojne policije.

Utakmicama finala i polufinala prethodila je revijalna utakmica između veterana Hajduka i Legendi malog baluna, koju su legende pobijedile rezultatom 4:2.

Najbolji strijelac turnira bio Mateo Delić iz splitske HVIDRA-e, dok je najboljim igračem turnira proglašen Dalibor Janković iz Udruge specijalne policije BATT Split. Titula najboljeg golmana pripala je Jozi Puljizu iz splitske HVIDRA-e.

Svim sudionicima i svima koji su pomogli u organizaciji u ime organizatora se zahvalio Željko Kovačević  Kova, te naglasio kako organizatori iz godine u godinu podižu ljestvicu u organizaciji ovog turnira.

hr Mon Dec 05 2016 21:52:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šok i nevjerica: Iako je tek počela, za Natka Zrnčić-Dima sezona je već gotova

Hrvatski skijaški reprezentativac Natko Zrnčić-Dim morat će propustiti cijelu sezonu, nakon što mu je dijagnosticirano i već sanirano puknuće prednjeg križnog u lijevom koljenu, objavio je Hrvatski skijaški savez

Zrnčić-Dim je ozlijedio oba koljena prošlu srijedu pri padu na prvom treningu spusta u francuskom Val d'Isereu te je u Zagrebu pregledan kod službenih liječnika Hrvatskog skijaškog saveza dr. Igora Borića i dr. Miroslava Hašpla.

U ponedjeljak je podvrgnut dodatnom artroskopskom pregledu lijevog koljena kod dr. Hašpla u Specijalnoj bolnici za ortopediju i traumatologiju Akromion u Krapinskim toplicama, gdje je ustanovljeno da je Natku prednji križni ligament u potpunosti puknuo, što nije odmah utvrđeno pregledom magnetnom rezonancom.

Zrnčić-Dimu je odmah napravljen zahvat rekonstrukcije prednjeg križnog ligamenta.

Natko će po izlasku iz bolnice započeti s rehabilitacijom u Termama Selce kod dr. Vlaste Brozičević, a naknadno će biti odlučeno o daljnjem tijeku rehabilitacije.

Nažalost, za hrvatskog reprezentativca je ova skijaška sezona završena, a povratak na snijeg se očekuje u svibnju sljedeće godine, kad će Natko započeti s pripremama za novu sezonu u kojoj ga očekuje nastup na Zimskim olimpijskim igrama u korejskom Pyeongchangu.

hr Mon Dec 05 2016 18:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.