Bravo Bijeli: Hajduk razbio Rijeku, gosti dobro i prošli!

Bijeli u stilu prekinuli tradiciju dugu 2813 dana
Hajduk je u 30. kolu HT Prve lige na Poljudu pred 15 000 gledatelja sa 4:0 razbio Rijeku. Nakon 2813 dana Bijeli su na Poljudu slavili u Jadranskom derbiju uz fantastično prvo poluvrijeme. Pogađali su Stanko Jurić u drugoj, Hamza Barry u 30. minuti te Mijo Caktaš u 45. i 50. minuti. Jurić je uz gol i asistenciju, pogodio stativu i prečku. Ovom pobjedom Hajduk se sa 50 bodova izjednačio s Osijekom na trećem mjestu.

Tek što je susret počeo, Bijeli su poveli. Nakon kornera s desne strane, iz gužve je pogodio Jurić i šokirao goste za delirij na Poljudu. Jairo je u 6. minuti prošao po desnoj strani, uposlio je Caktaša koji je nadirao kroz sredinu u punom trku, veznjak Bijelih je odmah uputio udarac iz dosta teške pozicije, međutim nije to bilo dovoljno snažno da bi ugrozio vratara gostiju. Stativu je u 15. minuti pogodio Stanko Jurić. Caktaš je dao loptu na vrh šesnaesterca za Jaira koji propušta za Jurića čiji udarac završava na lijevoj vratnici. Minutu nakon toga, opet Stanko Jurić. Sada je nakon ubacivanja Bradarića s lijeve strane tukao glavom i pogodio spojnicu vratnice i grede. Nakon ubačaj iz kuta još jedna velika šansa. Jairo je glavom proslijedio na drugu stativu odakle usamljeni Svatok glavom s 10 metara tuče preko vrata! Dugo nije viđena tolika dominacija Hajduka na početku utakmice. U 30. minuti Hajduk je povisio na 2:0. Jurić je s desne strane ubacio po zemlji odličnu povratnu loptu na 12-13 metara, a Hamza pogađa gornji lijevi kut za 2:0! Na kraju prvog dijela je 3:0. Gyurcso je ubacio s desne strane, lopta je došla na drugu stativu do Jaira koji puca glavom i pogađa stativu. Lopta se odbila do Caktaša koji se s pet metara samo naklonio i glavom pogodio mrežu gostiju.

Hajduk je u 50. minuti postigao četvrti pogodak. Akcija je krenila od Jurića koji je idealno proigrao Gyurcsa, Mađar šalje oštar, ali precizan ubačaj za Caktaša koji s 10 metara neobranjivo pogađa desni kut riječkih vrata. Sjajno je u 68. minuti Stanko Jurić prošao svog čuvara na desnoj strani, poslao je loptu za Gyurcsa koji je nije najbolje primio na 10 metara pa nije ni uputio udarac. Brzo se u 80. minuti otvorio Hajduk prema naprijed, Palaversa je sjajno proigrao Kalika koji je iskosa krenuo sam prema vratima, ali u ključnom trenutku se malo spetljao i na koncu nije uspio uputiti udarac.

Hajduk - Rijeka 4:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Jurić (2'), 2:0 Hamza (30'), 3:0 Caktaš (45'), 4:0 Caktaš (50').

Split –
 Gradski stadion na Poljudu. Gledatelja: 14 752. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

HAJDUK: Posavec - Tudor, Svatok, Ismajli, Bradarić - Nejašmić (od 71' Palaversa), Jurić (od 67' Kalik), Hamza - Caktaš, Gyurcso - Jairo (od 60' Tahiraj).

RIJEKA: Sluga, Lepinjica (od 67' Lončar), Kvržić, Halilović, Župarić, Acosty, Čolak (od 46' Pavičić), Murić (od 83' Bušnja), Escoval, H. Smolčić.
hr Sat Apr 20 2019 21:12:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ovaj tjedan europska i prvenstvena premijera Bijelih na Poljudu!

Hajduk je domaćin Gziri United i Istri 1961
Nogometaši Hajduka uspješno su krenuli u novu natjecateljsku sezonu. Bijeli su rezultatom 2:0 (golovima Adama Gyurcsa Ivana Dolčeka) slavili u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige protiv malteške momčadi Gzira United. Uzvratna utakmica igra se u četvrtak 18. srpnja s početkom u 20 sati na Poljudu.

Bit će to premijera Bijelih na poljudskom stadionu u sezoni 2019/2020, a igrači Siniše Oreščanina će, ako potvrde prednost iz prve utakmice s Maltežanima, u idućem kvalifikacijskom kolu igrati s pobjednikom susreta Ventspils (LAT) - Teuta (ALB). Prvi dvoboj završio je slavljem latvijske momčadi na domaćem travnjaku rezultatom 3:0.

Hajdukovci će tri dana nakon europske premijere u Splitu (nedjelja 21. srpnja u 20 sati) otvoriti i novu sezonu HT Prve lige protiv Istre 1961. Upravo ogledom protiv Puljana (pobjeda 3:2) Bijeli su se oprostili od Poljuda u prošloj sezoni i osigurali nastup u europskom natjecanju.
hr Fri Jul 12 2019 17:41:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U Lisabonu održan sastanak čelnika Benfice i Hajduka

Dogovorena je suradnja na više razina
Održan je danas u Lisabonu sastanak čelnika SL Benfice i HNK Hajduk. CEO Benfice Domingos Soares de Oliveira, predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbići dopredsjednik Lukša Jakobušić razgovarali su ponajviše o izgradnji kampa, suradnji na razini Akademije, otvaranju muzeja, odnosno o temama koje se u širem kontekstu odnose na marketing, infrastrukturu, logistiku, matchday (organizacija događanja na dan utakmice)... Domaćini su održali zanimljivu prezentaciju na temu svojeg kampa, s iskustvima gradnje i načina upravljanja koje su rado spremni prenijeti Hajduku kod pripreme i realizacije budućeg kampa Bijelih.

Dogovoren je nastavak razgovora i idući korak u produbljivanju suradnje već za rujan ove godine kada će jedna šira radna grupa s Poljuda biti gost Benfice u Lisabonu, a gdje bi se detaljnije razgovaralo o gore navedenim temama. Dogovoreno je i odigravanje prijateljske utakmice između Benfice i Hajduka početkom srpnja 2020. godine, a točan termin i ostali detalji bit će definirani krajem svibnja iduće godine, po završetku prvenstva, kada bude poznat raspored europskih obveza za obje momčadi u tom dijelu godine.

Na poziv predsjednika Luisa Filipea Vieire čelnici Hajduka bit će gosti današnje utakmice Benfica - Anderlecht.
hr Thu Jul 11 2019 19:45:49 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Debi iz snova: Ivan Dolček bio je Oreščaninov adut s klupe, pogodak je posvetio ocu i djedu

Svoj debitantski nastup iskoristio je na najbolji mogući način - dobio je priliku i iskoristio je. Sve to u čast svome ocu i djedu
Splitski zalog budućnosti pokazao se kao "pun pogodak" sadašnjosti. U jednoj rečenici može se opisati angažman mladog Ivana Dolčeka, čovjeka koji je sinoć potvrdio pobjedu protiv malteške Gzire United na početku još jednog europskog natjecanja.

Dolček je, prije angažmana u Hajduku igrao za Slaven Belupo, a u dresu Farmaceuta upisao je tek 14 nastupa u dvije sezone. Osim toga, igrao je i za U-18 te U-19 reprezentaciju Hrvatske. Iako se primarno radi o krilnom napadaču zanimljivo je, kako je od početka, Siniša Oreščanin Dolčeka, u svojoj slagalici, postavio na mjesto lijevog bočnog. Bio je to odličan potez u debiju protiv malteške družine nakon što je Dolček zamijenio Bradarića u 61. minuti.

Na asistenciju Hamze Dolček je ušao prazan prostor te pogodio suprotni kut vratiju. Loptu na putu do premijernog pogotka u premijernom nastupu nije uspio zaustaviti domaći vratar.

Sretan sam jer sam zabio svoj prvi gol upravo u službenom debiju, drago mi je što sam pomogao ekipi da pobjedi, ostvarili smo svoj cilj i sada idemo dalje.
Nije bilo ugodno, bilo je prevruće, sve to je nešto na što mi nismo navikli, ali u konačnici prošlo je u redu i s vrlo dobrim rezultatom se vraćamo doma - rekao je nakon utakmice mladi Dolček.

Pogodak je imao posebnu težinu za njega, posvetio ga je svom ocu i djedu:
- Posvećujem ovaj gol svom ocu i djedu, obojica su preminuli prije tri godine i svaki gol koji postignem posvećujem njima - zaključio je Ivan i uz suze napustio medijska pitanja nakon odličnog otvaranja Hajduka.
hr Wed Jul 10 2019 10:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Peta jubilarna: Ove subote se u organizaciji DPH Sinj održava Bila noć

Društvo prijatelja Hajduka Sinj petu će godinu zaredom organizirati Bilu noć

Ove će se godine Bila noć održati u restoranu Vreba u Hrvacama, u subotu 13. srpnja od 20 sati. Sve prisutne očekuje bogata ponuda jela i pića, bogate nagrade u lutriji te hajdučka fešta koju će i ove godine napraviti grupa Uzbuna. Ulaznice po cijeni od 200 kuna mogu se kupiti na brojeve 095/530-5821 i 099/789-2825.

- Pozivamo sve navijačice i navijače Hajduka da svojom prisutnošću uveličaju našu Bilu noć, kojom ujedno proslavljamo i pet godina našeg postojanja kao udruge. Sve ljubitelje Hajduka i bile boje očekujemo u restoranu Vreba u Hrvacama u subotu, 13. srpnja da zajedno stvorimo dobru atmosferu zajedništva i veselja. HŽV - rekla je predsjednica DPH Sinj Ivana Botica.

hr Wed Jul 10 2019 09:47:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.