Hajduk u Puli pobijedio Istru!

Ovo je treća gostujuća pobjeda Bijelih ove sezone.
Hajduk je u 28. kolu HT Prve lige u Puli pobijedio Istru 1:0 i barem do sutra preuzeo drugo mjesto. Jedini pogodak na susretu postigao je Mijo Caktaš u 6. minuti nakon velike greške Duke. Domaća momčad mogla je do boda, u 77. minuti pogodili su gredu, a u nekoliko navrata u prvom dijelu bili su blizu pogotka.

Ubacio je Dolček u 4. minuti iz kornera, pala je lopta na pet metara, pred Dimitrova i njegovog čuvara, pokušao je stoper Bijelih pucati iz prve, ali nije to bila najbolja pozicija pa nije uspio ugroziti vrata domaćih. U 6. minuti Hajduk je poveo pogotkom Caktaša. Mijo je pospremio loptu u mrežu glavom nakon pogreške vratara Duke koji je izletio u prazno, a Jairo ga je prebacio i praktički servirao veznjaku Bijelih stopostotnu šansu. Pogodio je Delić u 11. minuti stativu u situaciji jedan na jedan, ali naknadno je označeno zaleđe. Veliku priliku imala je Istra 1961 u 28. minuti. Ubacio je iz kornera Blagojević, Guzina je sam ostao na 10 metara, tukao  je glavom, a Čuić je spasio siguran pogodak s gol linije.

Hamza
 je u 46. minuti pao u duelu s Blagojevićem, provjeravao je sudac Batinić da li je to bilo u šesnaetercu, ali nakon konzultacija s VAR sobom odlučeno je da se prekršaj dogodio malo izvan kaznenog prostora. Na početku drugog poluvremena izvan stadiona pojavili su se navijači Hajduka koji su pjesmom došli dati podršku Bijelima u Puli. Pucao je Lončar u 73. minuti s 25 metara, otišlo je preko vrata. U 77. minuti Guzina je pogodio gredu. U 79. minuti brza akcija igrača Hajduka. Kroz sredinu pa na bok do Juranovića koji je ubacio pred vrata, Dolček je bio na lopti, ali nije uspio pogoditi vrata. Jradi je u 88. minuti ubacio iz slobodnjaka, lopta se nekoliko puta odbijala od igrača ispred vrata domaće momčadi, došla do Ismajlija koji je pucao, ali netko mu je u posljednji trenutak blokirao udarac. Nakon ubačaja iz kornera Duka je izletio s gola, Juranović je pucao glavom s ruba šesnaesterca, ali je Duka obranio.

ISTRA 1961 - HAJDUK 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Caktaš 6'
Pula, Stadion Aldo Drosina. Sudac: Damir Batinić (Osijek)

ISTRA 1961: Duka, Lončar (od 78' Maganjić), Bosančić, Grujević (od 83' Franić), Tomašević (od 84' Regan), Gonzalez, Galilea, Guzina (od 78' Perić-Komšić), Blagojević, Delić (od 63' Fintić), Močinić.
HAJDUK:
 Posavec - Ismajli, Dimitrov, Mujakić - Juranović, Čuić (od 66' Jurić), Barry, Jradi, Dolček - Jairo (od 81' Nejašmić), Caktaš (od 66' Kreković).
hr Thu Jun 11 2020 23:07:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bašić, Blažević i Vučur više nisu igrači Hajduka!

Trojici igrača istekli su ugovori
Josip Bašić, Goran Blažević i Stipe Vučur od danas službeno više nisu igrači Hajduka. Njihovi ugovori s Bijelima istekli su s datumom 30. lipnja.

Dvadesetčetverogodišnji Bašić prošao je sve klupske selekcije Bijelih od 13. godine, a debitirao je kod trenera Miše Krstičevića u rujnu 2012. godine (derbi s Dinamom) kao veliki i perspektivan talent te mladi reprezentativac. Nažalost brojne ozljede zaustavile su i utjecale na njegov pravilni nogometni razvoj, pa je u osam godina igranja za Hajduk skupio 36 službenih nastupa u kojima je postigao dva pogotka i dodao dvije asistencije. No, Josip je svaki put pokazivao ustrajnost i upornost da se vrati još jači i nadamo se da će ga ozljede zaobići u nastavku karijere.

Vučur je u Hajduk došao u ljeto 2018. godine, debi za Bijele upisao je 2. kolovoza u europskoj utakmici sa Slavijom. U dvije sezone odigrao je ukupno 20 službenih susreta u bijelom dresu i pritom je postigao jedan zgoditak.

Stipe je nažalost veći dio 2019. godine propustio zbog ozljede koljena. Tridesetčetverogodišnji vratar Blažević na Poljud se vratio u jesen 2018. godine, a u dvije sezone po povratku branio je ukupno u šest susreta. Ove sezone nije zabilježio niti jedan nastup.

hr Wed Jul 01 2020 14:43:17 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

DPH Köln poručilo Hajdukovcima: 'Ostanite u Gorici, uzmite let za bilo di samo ne za Split!'

Objavu je potpisalo predsjedništvo Udruge uz još nekoliko emojia srednjeg prsta.

Društvo prijatelja Hajduka Köln reagiralo je nakon popraza njihovih miljenika u Velikoj Gorici i realnosti koja je Splićane odnijela daleko od željene druge pozicije.

- Pošto se ni nakon ove sramote nema niko muda oglasit i preuzeti odgovornost, udruga DPH Köln, po cijenu raskida ugovora s voljenim klubom, poziva grobare voljenog kluba i članove NO-a na odgovornost. Ako imalo volite Hajduk, ostanite još večeras svi u Gorici, uzmite ujutro let za bilo di samo ne za Split. Vi niste Hajduk!

Ako neko misli da rušimo klub, slobodno nas potražite, stojimo iza ovoga imenom prezimenom i udrugom koju smo stvarali teškom mukom. HŽV!, pisalo je u objavi na kojoj je potpisano predsjedništvo Udruge uz još nekoliko emojia srednjeg prsta.

hr Wed Jul 01 2020 06:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Tudor: 'Bilo je previše ovo za našu mladost protiv dobre, iskusne Gorice!'

Gorica je nadigrala momčad Igora Tudora u oba smjera, dok ih je Lokomotiva danas s vrhunskom izvedbom protiv Varaždina (3:0) preskočila u borbi za drugo mjesto.

- Tudor, pi*ko, dobio si otkaz, skandirala je Torcida dok je Gorica držala nogometnom lekciju gostima iz Splita.

- Bilo je previše ovo za našu mladost protiv dobre, iskusne Gorice. Čestitam Gorici, a mi se okrećemo budućnosti. Čeka nas utakmica s Osijekom. I dalje je sve u našim rukama, idemo pobijediti Osijek, rekao je Tudor, a onda se dotaknuo promjene sustava.

- Imali smo puno izostanaka, ali nije stvar u sustavu. Za ovu našu mladost to je bilo previše. Ovo je lekcija za nas, ali u ovom trenutku nije bila dovoljna kvaliteta u te mladosti. Za dobivati utakmice treba nešto više.

hr Tue Jun 30 2020 23:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen od Gorice, poraz Splićana iskoristila Lokomotiva

Lokomotiva je sjela na drugu poziciju, pobjedom nad Varaždinom, a Hajduk bi vrlo lako mogao izgubiti i treće mjesto nakon što se odigra sutrašnji dvoboj Osijeka i Rijeke.

Gorica je i treći put uzastopno slavila protiv Hajduka. Lakše od očekivanog Hajduk je prosuo drugu poziciju rezultatom 3:1 u korist domaćih. Hamad, Suk i Ndiaye su bili strijelci za Goricu, a jedan pogodak tek je bilo djelo Jakoliša, na strani Bijelih.

U 18. minuti već su slavili domaći. Suk je pucao, Posavec nakratko odbio sve do Ndiayea koji je pronašao Hamada kojemu je samo bio zadatak pospremiti loptu u mrežu. 'Na koljenima' su hajdukovci bili u 44. minuti kada je semafor pokazivao 2:0. Suk je loptu, nakon kornera, na drugoj stativi ubacio u mrežu.

Netom nakon prvog gola, vrijedi spomenuti, Posavec je bio junak Hajduka jer je obranio odličan pokušaj Hamada.

Iako je u sudačkoj nadoknadi pogodio Jakoliš, sreća je bila kratkog daha jer je u 53. minuti Ndiaye rutinirano pogodio za konačnih 3:1.

hr Tue Jun 30 2020 23:39:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.