Potez Lina Červara 'zapalio' internet

Na društvenim mrežama pojavila se snimka neobičnog poteza izbornika Červara

Hrvatska rukometna reprezentacija sinoć je teškom mukom pobijedila Bjelorusiju sa 25:23.

Nakon velike drame protiv Švedske, došlo je do važne pobjede, a nakon utakmice pojavila se snimka na društvenim mrežama na kojoj se vidi kako je Červar u posljednjem napadu Bjelorusije ometao njihova igrača.

Naime, kod vodstva Hrvatske 24:23, naši protivnici imali su napad za izjednačenje. Karvatski u tim trenucima kreće prema golu Hrvatske, išao je s desne strane, uz samu aut-crtu, a Lino Červar rukama ga je pokušao zaustaviti, piše Večernji.

Suci to nisu vidjeli, a Bjelorusi nisu uspjeli iskoristiti taj napad.

Snimku pogledajte ovdje.

hr Fri Jan 19 2018 10:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jesu li suci oštetili Hrvatsku i oduzeli joj šansu za polufinale?: Nijemac hoda s loptom sedam koraka?!

RTL je objavio snimku sporne situacije minutu prije kraja. Danski suci to su vidjeli kao faul Karačića u napadu. Ono što je većini promaklo je situacija iz prvog poluvremena u kojem Nijemac šeće s loptom

Svaki igrač smije napraviti do tri koraka držeći loptu u ruci, za svaki sljedeći korak mora loptu voditi odbijajući je od poda ili je mora dodati suigraču. To je osnovno pravilo rukometa. Koje ponekad, eto, ne vrijedi.

Jer njemački igrač u utakmici protiv Hrvatske u prvom poluvremenu napravio je, ni manje ni više, sedam koraka! Bez da je udario loptu o pod ili je dodao.

Sve to ispred danskih sudaca Hansena i Gjedinga za koje je Lino Červar rekao da su pokrali Hrvatsku pred cijelim svijetom.

Hrvatska je izgubila 22- 21 u Kölnu, ostala je bez šanse za medalju i sad mora pobijediti Francusku da ne bismo ostali i bez Olimpijskih igara u Tokiju 2020. godine.

Ovaj detalj o koracima vjerojatno je promaknuo većini, ali ona lopta u jednom od zadnjih napada nije.

VIDEO pogledajte ovdje.

Danski suci odlučili su da je Karačić napravio faul u napadu i ta nas je lopta vjerojatno stajala barem remija protiv Nijemaca. RTL je objavio video sporne situacije s te utakmice pa sami prosudite je li ovo bio faul Karačića u napadu ili ne.

Neki igrači poput Željka Muse nisu htjeli pričati o sucima. Musa je rekao da su čestiali Nijemcima i da je šansa prokockana dan prije protiv Brazila što je omogućilo Nijemcima da ne igraju pod pritiskom. Jer i da su izgubili od nas, imali bi šanse, piše 24sata.hr

hr Tue Jan 22 2019 10:11:12 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska nakon drame ostala bez polufinala

Ovim porazom Kauboji ostali bez prilike za medalju
Hrvatska se porazom od Njemačke 21:22 (11:11) oprostila od polufinala SP-a. U dramatičnoj utakmici, Hrvatska je pružila vrlo dobar otpor domaćinu SP-a, ali smo ipak na kraju upisali neugodan poraz koji za nas znači prestanak snova o medalji.

U tvrdom prvom poluvremenu, uz puno prekršaja, niti jedna momčad nije uspjela ostvariti značajniju prednost pa se na odmor otišlo rezultatom 11:11. Sličnu utakmicu gledali smo u nastavku do 40. minute, ali naši onda upadaju u crnu rupu i Njemačka u 45. minuti dolazi najveće prednosti od 18:15. Obrana se nakon toga pribrala, Marin Šego uspio je sakupiti nekoliko sjajnih obrana, pa Njemci čak 10 minuta nisu postigli pogodak. Kauboji su to iskoristili i došli u vodstvo 19:18 šest minuta prije kraja. Nažalost, tu prednost nisu uspjeli sačuvati, Njemci su nošeni sa 20 tisuća navijača došli do pobjede.

Igor Karačić i Manuel Štrlek postigli su po četiri gola za Hrvatsku, dok je Fabian Wiede sa šest pogodaka predvodio Njemačku. U srijedu će u posljednjem kolu Hrvatska igrati protiv Francuske te nam treba pobjeda kako bi osigurala kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Hrvatska: Ivan Stevanović, Marin Šego (11 obrana), Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić 2, Ivan Vida, Zlatko Horvat 2, Igor Karačić 4(1), Alen Blažević, Manuel Štrlek 4, Željko Musa 2, Ivan Slišković, David Mandić 1, Jakov Vranković 1, Marin Šipić 3, Kristian Bećiri, Damir Bičanić.
hr Mon Jan 21 2019 22:25:09 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuta liga: Drama nad dramama - finale onakvo kakvo samo košarka može ponuditi

Pobjednik Žute lige, koju je u dvorani na Gripama organizirao KK Split, je Spinut 2, druge su Ravne njive, treće mjesto pripalo je ekipi Spinut 1, četvrte su Gripe 1, pete Gripe 2, a šesto mjesto zauzela je ekipa Pazdigrad-Mejaši.
Ravne njive su vodile tijekom cijele utakmice, momčad Ivana Berama bila je na rubu pobjede i ne bi bilo nezasluženo da je slavila, ali onda s dvije trice u posljednjih pola minute Spinut 2 smirenog trenera Zorana Brzulje došao je do pobjede od 26:25 u finalu Žute lige.

- Moji igrači ostavili su srce na terenu, pokazali karakter i došli do prvog mjesta. U ovoj utakmici naučili su da u sportu nikada nema odustajanja - kazao je presretni Brzulja, kojem je u vođenju ekipe u finalu pomagao Ante Grgurević.

U utakmici za 3. mjesto Spinut 1 svladao je Gripe 1 sa 38:16, a u utakmici za 5. mjesto Gripe 2 bile su bolje od Pazidgrad-Mejaša sa 32:2.

Sastavi:
Spinut 2: Franko Farac, Bruno Muhar, Anton Pleić, Arne Miletić, Jakove Baretić, Diego Vladislavić, Jan Babić, Goran Perić, Pave Piacun i Antun Vukičević. Treneri Zoran Brzulja i Ozren Maršić.

Ravne njive: Luka Jugov, Luka Bosančić, Božo Šarić, Ante Božić-Petričević, Danijel Radoš, Danijel Anđelić, Marko Soldić, Petar Katavić, Krešimir Katavić, Bruno Buzov, Grgo Rajčić i Marko Tomić. Trener Žana Lelas i Ivan Beram.

Spinut 1: Ante Maslić, Roko Glavina, Drago Sušac, Marin Đapić, Marin Kliškinić, Ivor Šimundić, Jakov Borčić, Luka Srdarović, Ivan Palčić, Karlo Tokić. Trener Stanko Kujundžić i Luka Škeva.

Gripe 1: Stipe Neveščanin, Leo Dobrković, Lovre Odak, Duje Reić, Leo Budić, Božo Pribudić, Ivan Grgurević, Andro Ivančev, Pjero Tramontana, Krešimir Polić, Laurenzo Grisogono, Ivan Brnadić, Pavao Grgić, Borna Špiljak. Trener Miro Bubić.

Gripe 2: Maro Bremec, Luka Lipovac, Roko Butorac, Damjan Vujnović, Marko Bačić, Jakov Petković, Ante Sučić, Pjero Pirović, Toma Krstić, Milenko Đekić, Duje Spain, Marko Barač. Trener Miro Bubić.

Pazdigrad-Mejaši: Duje Lovrinčević, Tin Jović, Toni Vrlić, Lovre Marović, Dino Maretić, Roko Koludrović, Ivan Caktaš, Gabriel Caktaš, Marin Vuković, Marko Nikolić, Davor Vukšić, David Rezić. Trener Duje Kaliterna.
hr Mon Jan 21 2019 20:36:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska traži iskupljenje večeras protiv domaćina Njemačke

Porazom od Brazila upitne su nam i Olimpijske igre
Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20:30 u Kölnu igra drugu utakmicu drugog kruga SP-a protiv domaćina, Njemačke. Nakon što su sinoć Kauboji iznenađujuće poraženi od Brazila, moraju pobjediti Njemačku i Francusku da bi ušli u polufinale.

U nekim kalkulacijama možemo proći i s dva remija, ali onda bi našoj reprezentaciji trebalo poklapanje rezultata i pobjeda Španjolske protiv Njemačke. Naš primarni cilj bio je plasman na Olimpijske igre, ali u najgorem scenariju mogli bi ostati i bez toga. Mi bi trebali upisati dva poraza, Španjolska pobjediti Njemačku i Brazil a Brazil pobjediti Island.

- Da bismo pobijedili u obje utakmice moramo odigrati herojski. Možemo li odigrati herojski? Moram vjerovati da možemo. Od ovog ne možemo gore. Barem se nadam - reći će izbornik Červar kojem mnogi zamjeraju taktiku 7 na 6. Takvom igrom postigli smo samo jedan pogodak, a primili čak osam i jasno je da u tome treba tražiti uzroke poraza.

Kako nevolja ne dolazi sama, tako smo sinoć ostali bez bodova, ali i bez našeg ponajboljeg igrača Luke Cindrića. Umjesto njega prijavljen je Kristian Bećiri, pivot Celja. Sa četiri pivota u sastavu znači da će Červar i dalje tvrdoglavo forsirati nešto što ne ide, igru sa sedam u napadu, odnosno s dva pivota.

Njemačka igra temelji se na obrani, primaju manje od 22 pogotka po susretu, po čemu su najbolji na prvenstvu. Uz to, nošeni su domaćom publikom i upravo zbog toga su favoriti protiv Hrvatske.
hr Mon Jan 21 2019 13:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.