Lokica: Ovakva predstava nije dostojna prvoligaškog nivoa

Evo što su dvojica trenera kazala nakon uvjerljive pobjede Lokomotive protiv Splita u Kranjčevićevoj ulici

Split je porazom zaključio jesenski dio sezone, predstava Crvenih protiv Lokomotive bila je jedna od najlošijih u 20 prvenstvenih kola, što je priznao i trener Vjekoslav Lokica na konferenciji za medije nakon utakmice.

- Sreća da je došao kraj polusezone, današnja predstava nije dostatna prvoligaškog nivoa. Odigrali smo utakmicu bez htijenja i žara što najbolje oslikava prvi pogodak. Imamo loptu u svojim nogama, bez veze je izgubimo, tražimo zaleđe... Trebamo puno toga promijeniti, no jedina naša sreća je što je i Cibalija loša, te još uvijek imamo realne šanse biti deveti - kazao je Lokica koji nije zaboravio čestitati domaćinu.

- Lokomotiva je bila uvjerljiva, glatko su pobijedili, mi smo im to omogućili u prvih 15 minuta, a kasnije su samo priveli utakmicu kraju.

Upitan je što je razlog takvoj dekoncentraciji u obrani.

- Golman je tu prvi put u početnom sastavu, desni bek i lijevi stoper su 97. godište, Vasilj nije dugo igrao i teško je uz sve to zadržati koncentraciju.

Za kraj je izrazio nadu da će se situacija promijeniti do proljetnog dijela sezone.

- Svi to želimo, svi setome nadamo, valjda će se neke stvari pokrenuti - zaključio je Lokica.

Trener domaćih, Mario Tokić, nakon utamice je čestitao svojim igračima na izvedbi.

- Imali smo trud, zalaganje i na kraju smo ostvarili rezultat na kojem moram čestitati igračima. Znali smo da je Split dobra ekipa, bolje igraju nego što trenutno stanje na tablici pokazuje, ali bili smo svjesni da rani pogodak može otključati utakmicu. To se i dogodilo, a kasnije smo dominirali i zasluženo pobjedili - kazao je trener Lokomotive.

hr Sun Dec 18 2016 19:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

U Park mladeži stiže Jadran iz Ploča

Pudar: Želimo pobjedu i priključak vrhu
Trebalo je malo vremena za uigravanje, Ivan Pudar i njegov pomoćnik Armando Marenci u hodu su složili momčad vrijednu respekta, dovoljno kvalitetnu da se u redovima Splita nadaju povratku u Drugu ligu. U 5. kolu Treće lige jug Split će u Parku mladeži ugostiti Jadran iz Ploča (16.30 sati), a strateg "crvenih" jasno je poručio.

- Želimo pobjedu i priključak vrhu tablice. Split za to ima snagu i kvalitetu. Nakon prva tri kola u kojima smo se tražili, uigravali, stigla je pobjeda nad Zagorom u Unešiću, momci dobro rade, iz utakmice u utakmicu bit ćemo sve bolji - kazao je Pudar.

Dvoboj Splita i Jadrana možete pratiti u izravnom prijenosu na Full TV-u (može se gledati preko Max TV-a i Bneta) te na Facebooku Dalmacijanews, Dalmacijaonline i RNK Split.

hr Fri Sep 22 2017 20:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mlađi pioniri RNK Splita slavili u međunarodnim prijateljskim susretima

Kada nogomet postane spoj prijateljstva i veselih trenutaka..
 Na Parku mladeži sinoć su odigrane dvije međunarodne utakmice između dječaka RNK Split i njihovih vršnjaka iz češkog prvoligaša SK Sigma. Na teren su najprije izišli dječaci rođeni 2006.godine. U dosta kvalitetnoj utakmici dječaci RNK Split su pod vodstvom trenera Ivana Ivkovića uvjerljivo slavili rezultatom 5:1.U drugom susretu sastali su se dječaci rođeni 2005.godine.I u ovom susretu pobjedu su odnijeli domaćini pod vodstvom trenera Joška Gorete, rezultat je na kraju bio 3:2.

Nakon utakmica dječaci i treneri oba kluba su u prostorijama omladinske škole RNK Split druženjem i prigodnom zakuskom zaključili ovo druženje.

hr Thu Sep 21 2017 15:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Dominacija Splita na terenu u Unešiću

Split je napokon došao do svoja prva tri boda pobjedivši NK Zagoru.
Rnk Split nakon dvije nerješene utakmice i jednog poraza napokon je došao po svoja prva tri boda u ovosezonskom natjecanju 3.HNL Jug.

Crveni su od samog početka pokazali dominaciju na terenu. Prvih 15 minuta Gale i Frane Barać promašili su dvije lijepe šanse. U prvom poluvremenu sudac je podijelio 6 žutih kartona, svakoj momčadi po tri što govori o tome kakva je borba bila na terenu. Domaćini su u 20. minuti došli do zgoditka iz penala iako su Splitovci imali čak 14 udaraca i nezadovoljni otišli na predah.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija Splita. Bilo je očito da je smirena ruka Ivana Pudara i pomoćnika dodatno motivirala igrače na pobjedu. Na samom početku poluvremena pogodili su stativu i imali poništeni zgoditak. Ipak, u 62 minuti Splitovci dolaze do izjednačenja. Prva akcija Jurića i Llanosa koji povratno dodaje Galiću za 1:1. Nakon toga Split i dalje nastavlja punom parom, a to je okrunjeno drugim pogotkom u 70.minuti za vodstvo. Centaršut Jurića s lijeve strane koji prelazi preko kompletne obrane Zagore, a Barać Stipe s 13 metara proslijeđuje loptu Frani Baraću koji to posprema u mrežu domaćina. Šest minuta nakon, iz kontre, Barać Stipe sa sredine terena dodaje danas vrlo raspoloženom Llanosu koji desnom nogom plasira za zgoditak i konačni rezultat 3:1.

Zagora je u drugom poluvremenu imala jednu šansu, a Splitovcima je ovo lijepa pobjeda za podizanje samopuzdanja pred kup utakmicu protiv Sesveta.