VIDEO Sramotno navijanje prekinula "ona" sva u bijelom

Današnji derbi posjetio je i jedan novopečeni mladi bračni par

Dinamo je golom u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Soudanija odnio pobjedu na Poljudu, a hajdukov stoper Šimić na kraju susreta zaradio je crveni karton.

Loš dan za hajdukove momke krenuo je već u prvom poluvremenu u kojem se "bili" i nisu baš pokazali. Nastavilo se bakljadom u 82. minuti nakon koje je uslijedilo skandalozno navijanja Torcide kada se poljduskom ljepoticom orilo "Ubij Srbina", "Srbe na vrbe", "Za dom spremni". Navijači sa sjevera mahali su zastavama HOS-a i podignuli transparent "Bratimlje nije opcija. Torcida protiv Yugolige". Kao šlag na kraju, došlo je i do tučnjave.

Ali nemojte misliti da su BBB bili dobrice. Oni su bili grlatiji od Torcide u ružnim povicima, te su spalili dobar dio stolica.

Jedno je sigurno, Hajduku zbog ovakvih ispada prijeti nova kazna HNS-a. Koliko će ovoga puta ona biti teška ostaje nam čekati...

Ipak, ima nešto i lijepo u cijeloj ovoj tragičnoj situaciji. Nenadana posjeta na sjeveru izazvala je val oduševljenja, a pljesak se prolomio Poljudom. Jedan mladi bračni par poželio je u svom albumu uspomena imati fotografiju s Poljuda i to baš s derbija Hajduka i Dinama te su, ona u vjenčanica, a on u odijelu, kako i priliči, spremno pozirali s navijačima za "vječnu uspomenu".

hr Sat Dec 17 2016 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Krstulović Opara: "Ovo je prva ozbiljna kriza u upravljanju s kojom ne mogu biti sretan"

"Hajduk je važniji od svih pojedinačnih taština."
Splitski gradonačelnik, Andro Krstulović Opara reagirao je na večerašnju odluku Nadzornog odbora o sporazumnom raskidu Hajduka s predsjednikom uprave Ivanom Kosom.

- Otkad sam gradonačelnik klub posluje stabilno. Upravo zbog toga i postignute opće stabilnosti kluba mogli smo realizirati značajno povećanje udjela vlasništva prenošenjem dionica i duga iz portfelja države na Grad Split. S Upravom i g.Ivanom Kosom sam imao jako dobru suradnju zahvaljujući kojoj su riješeni brojni problemi koje smo baštinili od ranije.

Ovo je prva ozbiljna kriza u upravljanju, s kojom naravno da ne mogu biti sretan. Važno je naglasiti da postoji statut kluba za kojega smo se izborili i koji jasno definira odgovornosti i ovlasti i nema tu prostora za lutanje niti za politiziranje. Nadzorni odbor donio je odluku o smjeni i time članovi NO preuzimaju odgovornost za život kluba i rast Hajduka uz što manju destabilizaciju i to tako što će u primjerenom vremenu provesti transparentni natječaj kojim moraju izabrati najboljeg kandidata na mjestu predsjednika uprave Kluba.

Hajduk je važniji od svih pojedinačnih taština.

Pred nama je kraj sezone u kojem je nakon dugo godina moguće uzeti trofej koji nam pripada. I navijači i Nadzorni odbor i Uprava toga moraju biti i jesu svjesni. - kazao je Krstulović Opara
hr Sun Apr 22 2018 21:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Smijenjen Kos, Hajduk traži njegova nasljednika

Nadzorni odbor Hajduka odmah nakon utakmice smijenio predsjednika Bijelih
Ono što se najavljivalo proteklih dana, ali i očekivalo, dobilo je službenu potvrdu večeras nakon derbija Hajduka i Dinama. Nadzorni odbor Hajduka dogovorio je sporazumni raskid ugovora s Ivanom Kosom koji ostaje do izbora novog predsjednika Uprave.

Nagađalo se kako Kosa može spasiti samo pobjeda nad Dinamom, ali kako je Dinamo pobjedio te pobjegao na osam bodova, nešto iza 21 sat pred novinare je izašao predsjednik NO-a Slaven Marasović:

- Kako smo i najavili nakon utakmice smo održali sjednicu NO-a. NO je utvrdio kako predsjednik Uprave Ivan Kos nije prekršio zakon, ali je drugačijim tretiranjem sudaca prekršio temeljne vrijednosti kluba. Pregledom svim činjenica NO je utvrdio kako sucima nije davan nikakav novac niti se tražilo pogodovanje. Temeljem navedenog NO je dogovorio sporazumni raskid ugovora s gospodinom Kosom koji će nastaviti obnašati dužnost do imenovanja novog predsjednika Uprave.
hr Sun Apr 22 2018 21:28:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopić: Ne mogu puno toga zamjeriti svojim igračima, dali su sve od sebe

Derbi na Poljudu pripao je Dinamu
Hajdukov trener Željko Kopić nakon poraza u derbiju kazao je kako ne može puno toga zamjeriti svojim igračima. Gosti su slavili s 2:1, ali utakmica je obilovala prilikama i mogla je otići na obje strane.

- Nismo uspjeli nametnuti svoj ritam u prvih dvadesetak minuta, nakon toga uspostavili smo posjed, kreirali smo napadačke akcije, a u nastavku utakmice imali smo nekoliko izuzetnih situacija za postizanje pogotka. Nogomet je još jednom pokazao koliko može biti prevrtljiv. Nemam puno toga za zamjeriti igračima, dali su sve od sebe - kazao je trener Bijelih nakon utakmice.

Prokomentirao je i kvalitetu utakmice, te ambijent na tribinama.

- Ambijent i energija s tribina bili su fantastični, a ponašanje igrača na terenu za svaku pohvalu. Bila je ovo utakmica izuzetno visoke energije, sjajnog intenziteta, smatram da smo mi stvorili dobre prilike, međutim nedostajao nam je još taj jedan pogodak - zaključio je Kopić.
hr Sun Apr 22 2018 20:49:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u sjajnoj utakmici na prepunom Poljudu

Bijeli nisu iskoristili svoje prilike...

Hajduk je poražen od Dinama u 31. kolu HT Prve lige. Pred 32 000 gledatelja Dinamo je pobjedio 2:1 uz dva pogotka Gavranovića. Bijelima je privremeno izjednačenje donio Caktaš sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. U utakmici koja je obilovala prilikama Bijeli su dva puta pogađali okvir gola, nekoliko je puta goste spašavao Livaković a oba pogotka Dinamo je postigao nakon grešaka Hajdukovih igrača.

Bolje je Dinamo otvorio utakmicu, u sedmoj minuti vidjeli smo vrlo neugodan udarac iz slobodnjaka kojeg je uputio Hajrović, išlo je to u prvi kut, ali spreman je bio Letica koji je odbio loptu u korner. U 10. minuti Gavranović je prošao kroz sredinu obrane Bijelih, ali je tukao s nekih 14 metara pored vrata. Poveo je Dinamo u 14. minuti nakon kornera. Ćorić je ubacio na prvu stativu, Rrahmani je dotakao loptu glavom i pogodio gredu, odbilo se do Gavranovića koji glavom pogađa praznu mrežu s tri metra.

U 25. minuti Gyurco je srušen na 25 metara a odličan pogodak iz slobodnog udarca postiže Mijo Caktaš. Potegao je veznjak Bijelih su sami desni kut, ispružio se Livaković koliko je mogao, ali bio je nemoćan protiv ovakvog udarca. Nakon toga clvelika prilika za Hajduk. Toma Bašić je sjajno proigrao Saida koji je s igračem na leđima povukao do 15 metara odakle je pucao pored Livakovića, međutim lopta je otišla tik uz vanjski dio vratnice.

Opasan je Hajduk u tom peridu igre, u 33. minuti sjajan udarac Gyurcsa s 20 metara, lopta je putovala u donji desni kut, ali Livaković je u posljednji trenutak uspio odbiti od vratnice u korner. Četiri minute nakon toga imao je Dinamo priliku, pucao je Hajrović iz slobodnjaka, lopta je prošla kroz živi zid, išlo je to uz samu stativu, ali još jednom odličnom intervencijom istaknuo se Letica.

Drugi dio uraganski su otvorili Bijeli, najprije u 48. minuti velkka šansa za Bijele. Juranović je prošao Hajrovića, sjurio se po desnoj strani i odlično ubačajem pronašao Futacsa na drugoj vratnici. Napadač Hajduka je iz blizine pucao u donji desni kut, ali ispružio se Livaković i uspio obraniti njegov udarac. Malo nakon toga još jedna velika obrana vratara gostiju. Gyurcso je pronašao Saida koji tuče s pet metara, ali Livaković je i to obranio. Zatim smo vidjeli atraktivan pokušaj Tome Bašića koji je pucao s 20 metara iz okreta, međutim lopta je otišla ravno u ruke Livakovića. Nakon što Hajduk nije iskoristio svoje prilike, opet su gosti došli do vodstva nakon kornera.

Uputio je Ćorić prizeman ubačaj, Said nije uspio zahvatiti i izbiti loptu koja dolazi na pet metara, odakle Gavranović pogađa u mrežu za 1:2 u 59. minuti. Ubacio je u 64. minuti Toma Bašić iz kornera u gužvu pred vrata gostiju, lopta se odbila od nekoga iz obrane Dinama prema vratima, ali Livaković je uspio pokupiti u zadnji trenutak prije nego što je prešla gol liniju. U 71. minuti opet sjajna prilika za Bijele, pokušao je Gyurcso s 15 metara iskosa prebaciti Livakovića, išao je udarac pod gredu, ali vratar Dinama vršcima prstiju odbio je u korner. Ubacio je nakon toga Gyurcso je ubacio iz kornera, pucao je Nižić s 10 metara glavom pored vrata.

Tražio je Hajduk drugi pogodak, u 78. minuti Juranović je još jednom sjajno ubacio na drugu vratnicu, Gyurcso je pucao glavom i pogodio vanjski dio grede. Bila je to velika prilika za izjednačenje Bijelih. Do kraja susreta nije bilo velikih prilika, Dinamo je tako pobjedom otišao na velikih plus osam.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow (od 80' Kožulj), Radošević, T. Bašić (od 67' Hamza), Caktaš, Gyurcso, Futacs (od 61' Tičinović), Said

DINAMO: Livaković, Stojanović, Benković, Rrahmani, Sosa, Doumbia, Ademi, Hajrović (od 61' Gojak), Ćorić (od 72' Ćorić), Gavranović (od 90' Lecjaks), Soudani.

hr Sun Apr 22 2018 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.