KRAJ Istra - Split 1:0: Minimalan poraz Crvenih, Jurendić isključen u nadoknadi

Crveni su poraženi s 1:0 na gostovanju kod Istre
Nogometaši Splita poraženi su s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Istre 1961 na Aldo Drosini. Jedini pogodak na utakmici ubacio je u svoju mrežu Josip Jurendić u 37. minuti susreta. Dogodilo se to nespretnim spletom okolnosti nakon ubačaja Georgieva s desne strane.
Sveukupno su Crveni ostavili bolji dojam u ovom susretu, međutim još jednom nisu uspjeli pronaći put do suparničke mreže. U tri navrata su splitovci bili u odličnim prilikama, najprije Merajić u prvom dijelu, a zatim Pešić i Špehar u drugom, međutim sva tri puta vratar domaćih Ivica Ivušić, izašao je kao pobjednik.

17- kolo MAXtv Prve lige, stadion Aldo Drosina
Istra 1961 - Split 1:0
Strijelac: Jurendić (ag)
SASTAVI:

Istra 1961: Ivušić, Mitrevski, Lucio, Žižić, Georgiev (od 57. Bertoša), Paracki, Stepčić (od 60. Prelčec), Miloš, Gržan, Roce (od 74. Bouhna), Solomon
Klupa: Brkić, Gojković, Puclin, Collins

Split: Duka, Fuštar, Dupovac, Mikulić, Merajić (od 85. Deliu), Boljat (od 77. Jakić), Vidović, Jurendić, Pavlovski, Pešić, Ugrina (od 74. Špehar)
Klupa: Kukić, Maglica, Samac, Baturina

Tijek utakmice:

0 - Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa! Od 15 sati pratit ćemo dvoboj Istre 1961 i Splita na Aldo Drosini. Publika polako stiže na tribine, tu je i dvadesetak navijača Splita koji su stigli u Pulu dati podršku svojoj momčadi. Travnjak Aldo Drosine izgleda jako loše što je posljedica obilnih kiša u posljednje vrijeme i za očekivati je da će igra po njemu biti poprilično otežana
1 - Počela je utakmica na Aldo Drosini
4 - Pokušavaju domaći pritisnuti obranu Splita na samom početku utakmice
6 - Jurendić je neoprezno startao na Miloša uz aut liniju, Bebek mu je pokazao žuti karton, igrač Splita mora biti oprezniji u nastavku susreta
9 - Pokušao je sada Ugrina u sredini pronaći Pešića, ali u posljednji trenutak presjekao je to Mitrevski, bila bi to idealna prilika za napadača Crvenih da je prošlo
10 - Lukav pokušaj Merajića koji je s dvadesetak metara pokušao lobovati Ivušića. Vratar domaćih bio je na nekih sedam metara, ali uz male poteškoće uspio je uhvatiti loptu
17 - Ugrina je izborio prekršaj na 23 metra iskosa. Ubacio je dobro Pavlovski na pet metara, ali loptu je izboksao vratar Ivušić
23 - Ne gledamo pretjerano lijepu utakmicu na Aldo Drosini, praktički do sada nismo vidjeli ni jednu polupriliku, ali teren je zaista loš, tako da je teško kreirati nešto ispred suparničkog gola
25 - Pešić je sada izborio slobodan udarac na otprilike 26 metara od gola domaćih. Ciljao je dobro Mikulić, lopta je odskočila točno ispred Mikulića, ovaj je samo uspio odbiti do Merajića koji s osam metara iskosa tuče silovito ali samo u vratara domaćih. Bila je ovo najveća prilika na utakmici, Crvene su umalo došli do vodstva
27 - Split mnogo bolje izgleda u ovim trenutcima. Sada su Crveni imali i dva uzastopna kornera, ali ovaj put nisu uspjeli zaprijetiti Ivušiću
30 - Slobodan udarac za Istru na 19 metara iskosa. Pokušao je ubaciti Roce, ali nije uspio prebaciti živi zid
35 - Udarac Jurendića s 25 metara otišao je visoko preko gola
37 - GOL. Istra je povela nakon slobodnog udarca s 28 metara, a loptu je nesretno u svoj gol ugurao Jurendić. Stepčić je najprije ubacio iz slobodnjaka, netko je prebacio na lijevu stranu do Georgieva, koji šalje oštar ubačaj na tri metra, a lopta se od Jurendića i stative odbija u mrežu.
44 - Mikulić je dugom loptom pronašao Ugrinu u kaznenom prostoru domaćih, napadač Splita tukao je iz prve, nije to bila idealna pozicija, pa je lopta otišla pored gola
45 - Gotovo je prvo poluvrijeme na Aldo Drosini
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima
52 - Solomon je dobio žuti karton zbog opasne igre
54 - Pešić je primio sjajnu dubinsku loptu, sjurio se sam prema Ivušiću i tukao ravno u njega. Bila je ovo najbolja prilika Splita za izjednačenje
57 - Ugrina je tukao glavom nakon Jurendićevog ubačaja s desne strane, otišlo je to pored gola
57 - Prvu izmjenu na utakmici obavio je domaći trener Goran Tomić, Bertoša je ušao umjesto Georgieva
60 - Evo i druge izmjene u domaćem sastavu, Prelčec ulazi umjsto Stepčića
66 - Opasno je bilo sada pred golom Splita. Roce je pucao glavom nakon ubačaja s lijeve strane, ali lopta je otišla pokraj vratnice
73 - Žuti karton dobio je Ivan Pešić
74 - Prva promjena u redovima Crvenih, ulazi Špehar izlazi Ugrina. Treća izmjena kod domaćih, Bouhna je ušao umjesto Roce
76 - Solomon se našao u odličnoj prilici, tukao je s 12 metara, ali Duka se dobro postavio i obranio njegov udarac
77 - Druga izmjena u redovima Splita, Jakić je ušao umjesto Boljata
79 - Ugurao je Dupovac loptu preko crte nakon ubačaja Pavlovskog, ali pomoćni sudac već je označio zaleđe. Naknadno je vratar domaćih Ivušić nešto pokušao objasniti Dupovcu, došlo je do malog naguravanja nakon čega je Bebek Ivušiću pokazao žuti karton
83 - Špehar se sada neočekivano našao u velikoj šansi. Jurendić je ubacio s desne strane, lopta se malo odbijala u kaznenom prostoru Istre, a zatim došla do Špehara, koji s nekih šest metara s igračem na leđima nije uspio svladati domaćeg vratara. Točnije, Ivušić je obranio njegov udarac
85 - Treća zamjena u redovima Splita, ušao je Deliu umjesto Merajića
87 - Pokušao je upravo Deliu sada s dvadesetak metara, ali njegov udarac nije bio precizan
90 - Igrat će se još tri minute dodanog vremena
90 + 2  - Jurnuli su Crveni svi u napad, obrana domaćih presjekla je loptu, sjevnula je kontra, tukao je Prelčec s 13 metara ali Duka sjajno brani njegov udarac.
90+3 - Nakon završetka napada Bebek je pokazao drugi isključujući žuti karton Jurendiću koji je za vrijeme kontre srušio jednog igrača Istre. Jurendić je tijekom povratnog sprinta vjerojatno nehotice dotaknuo suparničkog igrača, ali Bebek mu to nije oprostio
90+4 - Slobodan udarac za Split. I Duka je došao u protivničkih šesnaesterac, ubacio je Pavlovski, ali ništa se značajnije nije dogodilo
90+4 - Kraj je utakmice na Aldo Drosini, Split je poražen s minimalnih 1:0

hr Sat Nov 26 2016 14:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

3.HNL: Poraz Splita nakon 9 utakmica; 2.HNL: Uvjerljive pobjede Hajduka II i Solina

Split poražen u Biogradu 2:0
Svakom nizu dođe kraj pa je tako i niz Splitove neporaženosti od devet utakmica stao u Biogradu. Zaslužena pobjeda Primorca od 2:0, strijelci su bili Vodopija u 50. minuti te Ješe iz kaznenog udarca u 87. minuti. Najstrožu kaznu skrivio je Barada tako što je igrao rukom u svom kaznenom prostoru a za to mu je sudac pokazao drugi žuti karton.

Vjeran Simunić nije uspio pobjedom debitirati na klupi Zadra, samo 2:2 na Stanovima protiv GOŠK-a. Dva puta su gosti vodili preko Nikolića (19') i Veraje (74') ali su Tokić(43') i Šimurina (89') izjednačavali a za nešto više nije bilo snage ni vremena. Prvi je ovo bod GOŠK-a u gostima ove sezone.

Zagora je minimalno slavila protiv Jadrana pogotkom Slugana sa 11 metara na kraju prvog poluvremena.

Imotski je na Gospinu docu došao do pobjede protiv susjeda iz Ivanbegovine, za pobjedu 2:1 pogađali su Petranić (38') i Žulj (66'). Za Kamen je privremeno izjednačio iskusni Mandarić u 60. minuti.

Prva momčad lige, Croatia, petardom je ispratila Neretvanac u Opuzen. Ivan Šabić (30'), Gudelj (38', 45'), Ćapin (63'-11m) i Bitanga (90') pokazali su još jednom gostu tko je gazda u Zmijavcima.

Val je teško stradao na Korčuli. Primili su pet pogodaka, dva iz kaznenih udaraca i jedan autogol. Pogađali su Šešlija (11'-11m, 45'-11m), Jelavić (71'), Rajčić (ag 81'),Žaknić (89') a za Val je pogodio Cikojević u 59. minuti. Val je trenutno posljednji na ljestvici.

U Sinju Junak nije uspio upisati treću pobjedu u nizu, iako su bili vrlo blizu, poveli su već u 1. minuti preko Bosančića ali izjednačio je Bakić u 92. minuti.

U Drugoj HNL poraz Dugopolja na gostovanju kod posljednje Kustošije. Pogodak za pobjedu postigao je Soldo u 88. minuti a dvije minute prije izjednačio je Klepač. Hanžekje u 29. minuti iz kaznenog udarca pogodio za vodstvo Kustošije.

Šibenik je u Sesvetama gubio 2:0 ali sa dva pogotka Brekala (55', 73') uhvatili su bod na teškom gostovanju.

Solin je pokraj Jadra upisao pobjedu od 4:1 protiv Hrvatskog Dragovoljca. Svalina je pogodio iz kaznenog udarca u 23. minuti, gosti su izjednačili u 80. minuti ali onda Jurićsa dva pogotka (83', 88') i Taraš (93') donose Solinu tri boda.

Hajduk II je ispratio Novigrad sa pet pogodaka, tri je postigao odlični Šego (14', 43', 74'-11m), po jedan su dodali Prtajin (46') i Ćurić (63').

Gorica - Lučko 1:1

hr Sat Nov 18 2017 16:54:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

3.HNL: Derbi u Biogradu, 2.HNL: Hajduk II protiv Novigrada

Na rasporedu je sedam utakmica 13. kola 3. HNL jug i svih šest utakmica 17. kola 2. HNL
Danas (13:30) se igra sedam utakmica 13. kola 3. HNL jug, derbi je Biogradu, između Primorca i RNK Splita. Bit će zanimljivo hoće li Split nastaviti niz od 9 utakmica bez poraza na ovom teškom gostovanju.

Prvoplasirana Croatia u Zmijavcima čeka pretposljednji Neretvanac koji je prošlu nedjelju u Opuzenu doživio težak poraz od Zagore (1:4) i teško da mogu očekivati puno kod lidera koji ove sezone u Zmijavcima ima samo pobjede.

U Sinju probuđeni Junak čeka Primorac iz Stobreča koji je posljednja tri kola igra tri derbija (Split, Croatia, Primorac BNM) te je upisao dva boda i sigurno da u Sinju žele doći do tri boda za ostanak u vrhu.

Na Korčuli derbi začelja igraju BŠK Zmaj i Val, poraženi će se naći u teškoj situaciji, a nije nemoguće ni da današnji gubitnik promijeni trenera.

Derbi Imotske krajine igra se u Gospinu docu između Imotskog i Kamena. Dvoboj je to dvije momčadi iz sredine tablice, a Imotski se nada pobjedom uhvatiti zadnji vlak za kakvi-takvi priključak sa najboljim momčadima.

Zadar sa novim trenerom na svojim Stanovima razmišlja samo o pobjedi protiv dubrovačkog GOŠK-a, a znajući njihove igre izvan Dubrovnika, sve osim uvljerljive pobjede Zadra je iznenađenje.

Na Borovištu, Zagora čeka Jadran iz Ploča koji stiže bez pola momčadi i zna da ga čeka težak posao protiv motiviranog domaćina koji ne želi više gubiti bodove na domaćem terenu, a na krilima pobjede u Opuzenu žele novi trobod upisati i danas.

U Drugoj HNL Dugopolje od 13 sati gostuje u Zagrebu kod posljednje Kustošije, dok od 13:30 sati Šibenik igra u Sesvetama, Hajduk II na Poljudu igra protiv Novigrada, a Solin je uz Jadro domaćin Hrvatskom dragovoljcu. Još igraju Dinamo II i Varaždin te Gorica i Lučko.

hr Sat Nov 18 2017 11:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split nakon tri produžetka svladao Bosnu

Drama u 6. kolu Druge ABA lige
Split je u posljednjoj utakmici 6. kola Druge ABA lige svladao sarajevsku Bosnu nakon čak tri produžetka rezultatom 107:106 (21:15, 21:21, 19:20, 21:26; 9:9, 9:9, 7:6).
Imali su Žuti sve u svojim rukama, vodstvo 77:67 dvije minute prije kraja, ali Radukić zabija iz nemoguće pozicije 7 sekundi prije kraja za 82:82 i odvodi utakmicu u produžetak.

Pobjednički koš za Split postigao je Scott a zadnji napad Bosne nije iskoristio Radukić te je slavlje igrača Splita moglo krenuti.
Kod Splita najbolji Scott s 26 koševa, devet asistencija i pet ukradenih lopti, zatim Pavle Marčinković s 19 poena, pet skokova i pet asistencija, a kod gostiju 26 koševa Pašaljića te 22 poena Šturanovića.

hr Sat Nov 18 2017 11:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.