Predsjednica Republike Kolinda Grabar je brzojavom, koji je pročitan na svečanoj akademiji, čestitala 106. godišnjicu osnutka nogometnog kluba Hajduk

Svečanom akademijom u splitskom Hrvatskom narodonom kazalištu u ponedjeljak je obilježena 106. godišnjica osnutka nogometnog kluba Hajduk, a govornici su više puta istaknuli kako je je taj klub simbol Splita, Dalmacije i Hrvatske, te da je taj klub mnogo više od nogometa i ima važnost institucije.

"Hajduk je važniji od iti jedne taštine i pojedinca, stoga vas molim da svi zajedno pušemo u isto jedro. Hajduk je od 1911. godine puno više od nogometa- Hajduk je religija," istaknuo je predsjednik kluba Ivan Kos  obraćajući se nazočnima.

Po Kosovim riječima Hajduku je potrebna "generalka," to jest "ulaganje u stadion, travnjake, internet, kamp i infrastrukturu, u sve ono što dolikuje pravom i velikom klubu."

"U 2016. godini nismo osvojili, nažalost, niti jedan trofej, što svima koji pamte drugačije dane teško pada," kazao je Kos dodavši kako je u 2016. godini Hajduk ponovno najgledaniji klub na hrvatskim stadionima, a više od 43.000 ljudi sa uplatom ili članskom iskaznicom izjasnilo se da je Hajduk dio njihovog vrijednosnog sustava.

Predsjednica Republike Kolinda Grabar je brzojavom, koji je pročitan na svečanoj akademiji, čestitala 106. godišnjicu osnutka nogometnog kluba Hajduk.

"Svaki iskreni hrvatski domoljub za koji god klub navijao voli Hajduk i diči se njime. Jer Hajduk nije samo jedan od naših najstarijih klubova s neprekinutim kontinuitetom imena nego je i nacionalna institucija," istaknula je predsjednica Grabar Kitarović.

Po njenim riječima, Hajduk je obilježio ne samo sportsku, nego i "društvenu i političku povijest Splita, Dalmacije i cijele Hrvatske."

"Hajdukovo je ime i u godinama rata i u godinama mira uvijek bilo simbol domoljublja, dalmatinskog ponosa i 'dišpeta',"  istaknula je predsjednica koja je naglasila kako i ova obljetnica Hajduka budi sjećanja na stotine igrača svjetske klase koji su igrali na "Starom placu" ili  "Poljudu."

"Hajduku želim da što prije ostvari željene uspjehe, da se vine u vrh nacionalnog i europskog nogometa, na ponos Splitu i Hrvatskoj," poručila je predsjednica.

Župan splitsko-dalmatinski Zlatko Ževrnja je istaknuo kako je je Hajduk simbol "ovog podneblja i stup hrvatskog nogometa."

"Hajduk je oduvijek, i u miru i u ratu bio simbol borbe, snage i junaštva, simbol domoljublja i toliko poznatog i srčanog dalmatinskog 'dišpeta'," rekao je Ževrnja.

Po njegovim riječima Hajduk je oduvijek bio više od nogometnog kluba.

"Iako ga se zna nazvati nacionalnom institucijom, on je više od toga, Hajduk je fenomen, ponos i snaga" ddodao je Ževrnja.

Župan Ževrnja vjeruje da će uskoro, kada u društvu ostavimo iza sebe sve slabosti koje nas sputavaju, Hajduk procvjetati i pobjeđivati kao i u najslavnijim svojim danima.

Splitski gradonačelnik Ivo Baldasar u svojem se obraćanju na svečanoj akademiji zauzeo za depolitizaciju Hajduka.

"Želim da više nikad u taj klub ne uđe politika. Mi smo ga u protekle tri godine uspjeli gotovo u potpunosti depolitizirati," kazao je Baldasar.

Pojasnio je kako "gotovo" znači kako poneki od političara još uvijek zaluta u Hajduk ali se, kako je dodao, "ne smije se više niti to raditi."

"Uskoro predstoji u Splitu politička kampanja za lokalne izbore, budimo mi političari malo sa strane od Hajduka i nemojmo se petljati," poručio je Baldasar.

On je također rekao kako se nada da će Grad Split, kao većinski vlasnik Hajduka, uskoro skupa sa Nadzornim odborom i predsejdnikom kluba, pronaći načina  u prevladavanju financijskig poteškoća s kojima se suočava Hajduk tako da to ponovno postane "veliki klub."

Na svečanoj su akademiji nazočili brojni uglednici, među kojima i Stipe Božić kao izaslanik predsjednice Republike, te zapovjednik Hrvatske ratne mornarice (HRM) kontraadmiral Predrag Stipanović.

hr Mon Feb 13 2017 16:42:26 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk remizirao sa Brøndbyjem

Hajduk je u prvoj utakmici trećeg kola EL ostvario neriješen rezultat, te na Poljud dolazi sa rezultatom 0:0.
Nogometaši Hajduka ostvarili su jako dobar rezultat na gostovanju kod Brøndbyja te na uzvratnu utakmicu za tjedan dana na Poljudu dolaze sa rezultatom 0:0.

Prva utakmica trećeg kola Europske lige bila je izrazito čvrsta sa malo prilika i mnogo prekida. 'Bili' su prvu pravu priliku imali već na početku utakmice mogli povesti preko Savvas Gentsogloua, ali su njegov udarac u 11. minuti blokirali danski stoperi. S druge strane, Danci su veliku šansu imali u 20. minuti kada je Mukhtar pucao iz slobodnog udarca sa 20ak metara, ali je Stipica odlično reagirao.

Na početku drugog poluvremena Danci su ostvarili dominaciju na terenu, ali je Hajduk bio bolji u kontri. U samoj završnici utakmice trener Carrillo probao je sa Ohandzaom, ali jedino su Radošević i Memolla uputili udarce u okvir.  Hajduk na uzvratnu utakmicu dolazi sa pozitivnim rezultatom, ali ostaje pitanje hoće li na tribinama Poljuda moći biti pristuni navijači nakon žalbe koju su Bili uputili komisiji UEFE. Brøndby će uzvratnu utakmicu morati odigrati bez stopera Paulusa Arajuurija koji je u 93. minuti utakmice zaradio drugi žuti karton.

hr Thu Jul 27 2017 22:12:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Joan Carillo uoči susreta s Brondbyjem

Hajdukovci su otputovali u Dansku, a sutra ih očekuje utakmica u 20 sati..
Bijele u četvrtak igraju prvo utakmicu trećeg pretkola s danskim Brondbyjem. Hajdukovci su otputovali u Dansku, a trener Joan Carillo iznio je svoja očekivanja na jučerašnjoj presici:

Kaže da je pratio Brondby i da su u zadnjih sedam utakmica primili osam golova, što bi značilo da primaju jedan gol po utakmici.  To je momčad koja igra vertikalno, imaju jak ritam igre, osjećaju se sigurno i kad nemaju loptu, a kad je preuzmu može doći do opasnih situacijia. Poznaje ih jako dobro i kaže da je to momčad koja strateški jako dobro stoji

Od svoje momčadi očekuje da igraju pametno i da dolaze do prilika. To je jedna jaka momčad koja igra drugačiji nogomet od Levskog, ali ako se pametno postavimo u obje utakmice mi ćemo biti favoriti.

Na pitanje kako će se suprotstaviti Brondbyju rekao je kako je bitna dobra priprema i gdje su naše šanse, prilike, najviše zbog toga jer oni čekaju naše pogreške. Najvažnije je držati loptu kod sebe jer ako nemamo loptu kod sebe ne znamo se braniti najbolje. Moramo biti pametni i osjetiti gdje nam je lopta potrebna.

Kako će uspjeti doći do pogotka u gostima što je uvijek teško za momčad kojoj je prva utakmica gostujuća, Carillo kaže: Mi moramo momčad upoznati kako se kreće i gdje su, ali mi smo Hajduk. Najbitnije je da momčad ima vjeru u pobjedu i daljni prolaz, a to je jedina ideja koju imam- 180 minuta, možda čak i više ovisi.

Znači li to da je želja dobiti oba poluvremena od 90 minuta?
-  To bi bilo idealno.  Bilo bi najljepše dobiti 4-0 prvo poluvrijeme, ali bit će dosta komplicirano s obzirom da je protivnik težak. Ako napravimo sve kako treba, onda nema nikakvih problema, ako treba u 120. minuti.

Obe ekipe su ranjive po bokovima, jeste li detektirali to?

- Oni imaju jednu posebnu igru, a to je da igraju na dubinu, a ne po stranama. Njihov desni bek jako je brz i ima dubinu. Većinu pogodaka postignu s centaršuteva. Oni su opasni ako dođu u priliku da centriraju. Vjerujem da Brondby ima jednu jasnu viziju i da će igrati s nama kao i protiv bilo koje druge momčadi.  Mi znamo njihove slabe točke, a znamo i naše kvalitete. Budemo li trebali preko bekova, ići ćemo preko bekova.

S kojim biste rezultatom bili zadovoljni?
- Bio bih zadovoljan s najjednostavnijim rezultatom u našu korist i da se već odluči u Danskoj. Mi ćemo dati sve od sebe, znamo da je tu 180 minuta u igri i svaki put moraju to imati na pameti.

Na popisu putnika trenera Joana Carrilla za put u Kopenhagen je sljedećih 20 igrača:

Dante Stipica,  Gustavo Carbonieri,  Borja López,  Hamza Barry,  Nikola Vlašić,  Márkó Futács,  Franck Ohandza,  Josip Radošević,  Josip Juranović,  Zvonimir Kožulj,  Ivan Pešić,  Ahmed Said Said, Zoran Nižić,  Karlo Letica, Hysen Memolla, Edin Šehić, André Fomitschow,  Fran Tudor,  Ante Erceg i  Savvas Gentsoglou.

hr Wed Jul 26 2017 11:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Od sigurne pobjede do remija

Hajduk je sve do 60 minute imao sigurnu pobjedu
U 2. kolu HNL-a Hajduk i Inter Zaprešić podijelili su bodove 2:2. Hajduk je već u prvih 20 minuta postigao vodstvo od 2:0, a golove su zabili Gentsoglu S. u '14 minuti i Vlašić u '21 minuti. Sjajna igra pratila je Hajduka cijelo prvo poluvrijeme.

Nakon početka drugog poluvremena, trener Intera Toplak napravio je dvije zamjene, a Hajduk je prokockao priliku za pobjedu u samo tri minute. Za Inter su zabili Filipović u '61 minuti i Puljić u '64. minuti.

Žuti su zamalo osvojili tri boda, ali je Stipica obranio priliku nedugo nakon što je Inter izjednačio. Hajduk se u zadnjem dijelu poluvremena držao dobro, čak i imao par prilika, ali gol nisu uspili postići.

Sljedeću utakmicu Hajduk igra protiv Cibalije, a Inter protiv Slaven Belupa.

hr Sun Jul 23 2017 21:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk protiv Brondbyja bez gledatelja

UEFA kaznila Hajduk zbog rasističkog skandiranja navijača.
Zbog rasističkog skandiranje domaćih navijača za vrijeme utakmice u Dugopolju protiv Levskog, UEFA je kaznila Hajduk s odigravanjem iduće europske utakmice bez gledatelja i novčanim iznosom od 55.000 eura
Dodatnih 5000 eura kazne 'bijeli' su 'zaradili' zbog ubacivanja raznih predmeta u teren.

iz Hajduka kažu da će se žaliti na odluku jer je klub od UEFA-inog povjerenika i delegata dobio pohvale za organizaciju utakmice visokog rizika koja je zbog odigravanja u Dugopolju bila iznimno zahtjevna.

hr Fri Jul 21 2017 09:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.