Toma Bašić: U Vinkovcima očekujem odličan Hajduk, a u Kupu želimo otići do kraja

Dvoboj u Vinkovcima protiv domaćina zbog ozljeda će preskočiti Fran Tudor i Steliano Filip koji će do kraja ovog tjedna raditi adaptacijski trening, dok su Hysen Memolla, Marko Futacs i Gustavo Carbonieri u procesu rehabilitacije
Pripremno razdoblje je pri kraju, za tri dana slijedi bitka za bodove, prvi službeni susret Bijeli igraju u nedjelju u Vinkovcima. Bit će to 54. susret Hajduka i Cibalije u HNL-u, Bijeli u 53. prethodna susreta imaju 30 pobjeda, 16 utakmica završilo je neriješenim rezultatom, dok je Cibalia slavila sedam puta. Naročito je zanimljivo da u posljednjih jedanaest utakmica hajdukovci imaju maksimalan učinak protiv vinkovačkog kluba.

Veznjak Bijelih, Toma Bašić, za klupsku web stranicu rekao je uoči susreta da u Vinkovcima moraju pokazati sve ono dobro što su radili na pripremama.

- Ostvarili smo ono što smo zacrtali napraviti tijekom ovog pripremnog razdoblja. Dobro smo radili, ispunili sve zahtjeve koje je trener pred nas postavio. Sada je sve na nama, da to pokažemo na terenu u Vinkovcima, ali i u ostalim susretima koji nas očekuju u idućem periodu. Osjećam veliki napredak u kondicijskom i mentalnom smislu, što individualno što momčadski. Podigli smo ljestvicu što se tiče visokog tempa i presinga u igri, zadovoljan sam kako rastemo svakodnevno na tom planu. Optimistični smo uoči nastavka sezone. Protiv Cibalije očekujem odličan Hajduk koji će, vjerujem, što prije riješiti susret u svoju korist i na pravi način otvoriti proljetni dio sezone. Puno kola je do kraja u igri, mi ćemo dati sve od sebe da dobrim i kvalitetnim predstavama ostvarimo što veći broj bodova i budemo konkurentni što je duže moguće, a u Kupu naravno želimo otići do kraja. - kaže Bašić

Veznjak Bijelih je u sve tri pripremne utakmice u Turskoj upisao asistenciju za gol. Toma je prepoznatljiv asistent, njegovi prekidi i ubačaji su praktički ''pola gola'', a njegova ljevica pokazuje se kao pravo ''oružje''.

- Moram priznati da je to jako dobro funkcioniralo u pripremnim susretima. Nadam se da ću tako nastaviti izvoditi kvalitetno kao i dosad, ali naravno sve u svrhu kako bi doprinio pozitivnom rezultatu momčadi. Naravno, isto tako nadam se i golovima jednako kao i asistencijama. - kaže Bašić

Dvoboj u Vinkovcima protiv domaćina zbog ozljeda će preskočiti Fran Tudor i Steliano Filip koji će do kraja ovog tjedna raditi adaptacijski trening, dok su Hysen MemollaMarko Futacs i Gustavo Carbonieri u procesu rehabilitacije.
hr Thu Feb 08 2018 16:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u Bukureštu, ništa od play-offa Europske lige

Bijeli su nakon još jedne slabe utakmice poraženi u Bukureštu od FCSB-a
Hajduk je nakon dramatične završnice utakmice u Bukureštu ispao iz Europske lige. FCSB je večeras bio bolji s 2:1 i tako nakon splitskih 0:0 prolazi u play-off Europske lige. Nije Hajduk ni večeras pokazao puno lijepog nogometa, nisu ni Rumunji, ali ipak su kvalitetnija i bolja momčad i zasluženo prolaze nakon početničkih grešaka igrača Hajduka. Najprije je Caktaš potpuno nepotrebno u maniri amatera igrao rukom u kaznenom prostoru, Gnohere je pogodio u 62. minuti za vodstvo domaće momčadi. Izjednačio je Said u 82. minuti nakon asistencije Jaira, bio je to rezultat koji je vodio Bijele dalje. Nažalost, minutu prije kraja, Posavec je ostao kratak nakon jednog centaršuta i Gnohereu nije bilo teško postići pogodak i odvesti Rumunje u play-off.

Bijeli su danas igrali s crnim florom na ruci u znak počasti preminulom legendarnom igraču Hajduka Zvonku Begi. Obje momčadi ušle su dosta oprezno u susret, nitko na početku nije preuzimao previše rizika. Juranović se u 10. minuti sjurio po desnoj strani, odložio je loptu za Saida koji je odmah ubačajem pokušao pronaći Fomitschowa, međutim bila je to malo prebrza lopta. U 21. minuti dobra šansa za Bijele. Fomitschow je ubacio iz kuta na 10 metara, Vučur je bio u sjajnoj situaciji, ali njegov udarac glavom od pod se odbio vrataru u ruke. Malo nakon toga, Said je pucao s 22 metra iskosa, otišlo je to pored vrata. Zaprijetili su Rumunji u 27. minuti. Gnohere je primio loptu na rubu kaznenog prostora i prsima spustio za Tanasea koji je bio u izglednoj situaciji za udarac, ali Vučur se izvrsno postavio i na koncu ga uspio blokirati.

Početkom drugog dijela velika obrana Josipa Posavca. Skinuo je udarac Mana s pet metara, ali pomoćni sudac je naknadno podigao zastavicu pa se pogodak ne bi ni priznao, što ne umanjuje briljantnu reakciju vratara Bijelih. U 52. minuti Caktaš je zaustavio loptu rukom u duelu s Morutanom a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Posavec je pročitao stranu, bio je vrlo blizu, ali udarac Gnoherea prošao mu je malo ispod ruke za vodstvo domaće momčadi. Gyurcso je nekoliko minuta nakon ulaska prošao kroz sredinu, vratio je loptu za Saida, ali vratar domaće momčadi uspio je u padu nogom izbiti ispred napadača Hajduka. U nastavku je domaća momčad imala kontru 3 na 2, ali Mikulić je sajnom reakcijom presjekao ključno dodavanje. U 81. minuti konačno smo dočekali pogodak Hajduka. Jairo se sjajno oslobodio svog čuvara na desnom krilu, ubacio je na deset metara odakle Said pogađa pored nemoćnog čuvara mreže domaće momčadi. Benzar je u 92. minuti ubacio s desnog krila na Nedelcua koji je pucao glavom s 12 metara preko vrata. U 93. minuti opet je Benzar ubacio s desne strane, lopta je preletjela cijelu obranu i vratara Posavca, došla je do Gnoherea koji je glavom pogodio s tri metra za pobjedu i prolaz FCSB-a.

FCSB: Balgradean, Benzar, Planić, Balasa, Morais, Pintili (od 84' Rusescu), Filip (od 15' Nedelce), Tanase (od 46' Tanase), Teixeira, Man, Gnohere.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez (od 65' Gyurcso), Jurić (od 56' Jairo), Hamza, Fomitschow, Caktaš, Said, Ivanovski (od 73' Šego).
hr Thu Aug 16 2018 22:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ništa od prodaje: Hajduk demantirao transfer Saida

Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net

Napadač Hajduka Said Ahmed Said ipak ne odlazi u talijanskog drugoligaša Livorna, kako su pisali mediji.

Danas poslijepodne portal GHANAsoccernet.com napisao je da su ova dva klubovi već postigla dogovor te da će Hajduk dobiti 1,5 milijuna eura odštete, no pokazalo se da takvi navodi nisu točni.

Naime, Hajduk je prodaju demantirao komentarom na objavi portala Nogometplus.net.

- HNK Hajduk nema informaciju o postignutoj suradnji između HNK Hajduk i navedenog talijanskog kluba. - stoji u komentaru.

hr Thu Aug 16 2018 18:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli večeras love play-off Europske lige

Od 20:30 sati igra se uzvratni susret 3. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu
- Vjerujem da ćemo s jasnim taktičkim planom biti pravi i ostvariti prolazak u sljedeću rundu. - poruka je trenera Hajduka Željka Kopića uoči uzvratnog dvoboja 3. pretkola Europske lige u kojem hajdukovci večeras od 20:30 sati (21:30 po lokalnom vremenu) protiv rumunjske momčadi FCSB na stadionu Arena Nationala traže prolazak u Play-off Europske lige. U prvom ogledu odigranom u sjajnoj atmosferi na Poljudu rezultat je bio 0:0.

- Travnjak nije savršen, ali je bolji od našeg i prilagodit ćemo se. Izgledi su 50:50, znamo da Steaua ima kvalitetu. - rekao je još u najavi susreta Kopić.

Odradili su hajdukovci u srijedu navečer i službeni trening na stadionu Arena Nationala kapaciteta preko 55.000 gledatelja, a na kojem se večeras očekuje oko njih 25.000. Imat će Bijeli i brojnu podršku svojih navijača na stadionu u Bukureštu, a vjerujemo da će uz njihov vjetar u leđa ostvariti plasman u iduću rundu natjecanja Europske lige.

Očekuje se da od prve minute u Rumunjskoj istrče Posevec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Jurić, Hamza, Fomitschow, Caktaš, Gyurcso i Ivanovski.

Motivacije među igračima ne nedostaje, protivnik je detaljno analiziran u stručnom stožeru Bijelih koji je svoju momčad pripremio na sve prednosti i nedostatke današnjeg protivnika. Hajdukovci su optimistični i učinit će sve za ostvarenje cilja.

Pobjednik ovog dvoboja čeka boljeg iz dvoboja Rapid-Slovan, a u Bratislavi je Slovan pobjedio 2:1.
Pravdu u uzvratnom ogledu će dijelit će sudačka četvortka iz Španjolske. Glavni sudac je Juan Martinze Munuera, a pomagat će mu Deigo Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font Mario Melero Lopez.
hr Thu Aug 16 2018 11:37:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopićevih 20 za uzvrat u Bukureštu, Nižić nije otputovao

Bijeli su otputovali na uzvratni ogled 3. pretkola Europske lige
Odradili su hajdukovci danas na Poljudu i posljednji trening uoči odlaska u rumunjsku prijestolnicu. U četvrtak u 20:30 sati (21:30 po lokalnom vremenu) na stadionu Arena Nationala Bijele očekuje uzvratni ogled 3. pretkola Europske lige protiv rumunjske momčadi FCSB. Podsjetimo, prvi susret na Poljudu završio je bez pogodaka, iako su hajdukovci bili puno bolja momčad gotovo svih 90 minuta. Na popisu putnika trenera Željka Kopića za put u Bukurešt je sljedećih 20 igrača:

Edin Šehić, Borja López, Božo Mikulić, Hamza Barry, Ádám Gyurcsó, Mirko Ivanovski, Mijo Caktaš, Michele Šego, Ante Palaversa, Josip Juranović, Jairo, Ahmed Said Said, Stanko Jurić, Stipe Vučur, André Fomitschow, Fran Tudor,  Ardian Ismajli, Marin Ljubić, Josip Posavec iSteliano Filip.

U konkurenciji za nastup i dalje nema Zorana Nižića te ozlijeđenih Dina Beširovića i Tomislava Duke, dok Bassel Jradi nema pravo nastupa u ovom pretkolu. Dolazak Bijelih u glavni grad Rumunjske očekuje se nešto prije 22 sata po hrvatskom vremenu. Sutra navečer u 20 sati hajdukovci će odraditi službeni trening na stadionu Arena Nationala.
hr Tue Aug 14 2018 21:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.