Vinko Petković odveo Zadar u Drugu ligu, ide li Split u kvalifikacije?

Odigrano je posljednje kolo 3.HNL jug
Laknulo je trećeligašima kad se saznalo da Solin ostaje u Drugoj ligi, značilo je to da će većina trećeligaških susreta biti igrana za prestiž. Napeto je bilo samo na utakmicama Zadra i Splita, koji su se borili za izravan plasman u Drugu ligu. Zadar je gostovao kod otpisanog Vala, koji se borio da pokaže da mu je mjesto u Trećoj ligi. Cikojević ih je doveo u vodstvo u 20. minuti, bio je to rezultat koji je pomalo uvlačio nervozu u redove Zadra. Mislav Pezo iz Vala je u 33. minuti isključen zbog udaranja protivnika laktom, pojačali su tada gosti napade prema golu Vala. Činilo se kako Zadru izmiče Druga liga, ali onda se ukazao prvi strijelac lige, Vinko Petković. Najprije je nakon solo prodora sjajno pogodio sa 17 metara u 79. minuti, a u 89. minuti je donio pobjedu Zadru pogotkom iz kaznenog udarca. Zbog prigovora isključen je i Grubić iz Vala. S ova tri boda Zadar je završio sezonu na trećem mjestu, ali što je najbitnije za njih, ispred su Splita te čekaju odluku komisije za licence.

Split je lagano odradio posao protiv Zmaja, visokoh 6:1 nije bilo dovoljno da se prestigne Zadar. Crveni su sezonu okončali na četvrtom mjestu te ih čekaju dodatne kvalifikacije protiv Hrvatskog Dragovoljca, ako do njih dođe, odnosno ako Split dobije drugoligašku licencu.

Croatia je u svečarskom ozračju pobjedila Junak 3:2. Do pobjede su došli preokretom u posljednjim minutama utakmice. Neretvanac je na Podvornici visoko poražen (1:4) od Primorca iz Biograda koji je tako na kraju zauzeo drugo mjesto. Imotski je slavio u Stobreču protiv Primorca 2:1, GOŠK je istim rezultatom na Lapadu bio bolji od Zagore. Istovjetnim rezultatom Kamen je pobjedio Uraniu u Ivanbegovini. Efikasnu utakmicu odigrali su Hrvace i Jadran, pobjeda od 3:2 ipak je otišla na stranu gostiju iz Ploča.

Rezultati 30. kola 3.HNL jug:

Croatia - Junak 3:2 (Gudelj 16', Serdarušić 89', Mrkonjić 90' // Barać 4', Marunica 52'-11m)
Neretvanac - Primorac BNM 1:4 (Mihaljević 48' // Bubnjar 22', 55', Vodopija 28', Ferić 82')
Split - Zmaj 6:1 (Gabrić 15', Salapić 20', Rossetto 24', Bakić 58', Antunović 70', Kelez 80' // Velemirović 74')
Primorac - Imotski 1:2 (Boban 53' // Džoni 3', 49')
Val - Zadar 1:2 (Cikojević 20' // Petković 79', 89'-11m)
Kamen - Urania 2:1 (Vuksan 15', B.Kujundžić 60'-11m // Kljenak 74'+)
GOŠK - Zagora 2:1 (Veraja 53', Caput 75'- 11m // Vučemilović-Alegić 69')
Hrvace - Jadran LP 2:3 (Bašić-Šiško 28', Živaljić 77' // Romić 35', Šutalo 44', 69')
hr Sat May 19 2018 20:39:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Junak uz 2000 Sinjana danas dočekuje klub iz Parka mladeži

Nogometna poslastica ove subote igra se u Sinju. Prvoplasirani Junak na domaćem terenu dočekuje bivšeg prvoligaša Splita. Dvoboj je to, pomalo začuđujuće, prve i posljednje momčadi lige nakon što je u proteklom vikendu Split ostao bez zalihe od šest bodova.
Četiri pobjede u četiri utakmice ima sinjski klub. Podosta se dobroga posložilo u redovima Plavih pa nije ni čudno kako se, uz košarkaške susretu u sinjskoj dvorani, publika premjestila i na Gradski stadion na kojemu Junak igra svoje domaće oglede.

Usprkos dvije pobjede i jednom remiju Splićani su ostali na tek jednom bodu jer je odlukom FIFA-e bodovna zaliha od sedam smanjena za šest zbog neisplate solidarne naknade klubu Rapid za nekadašnjeg igrača Splita, Filipa Faletara

Zbog kartona u Sinju neće zaigrati Drago Gabrić, najbolji igrač Splita koji je bio pravi pogonski kotačić u prve četiri utakmice dok će s druge strane, u pogonu treneru Stipi Grčiću, biti svi igrači sinjskog kluba.

Dramatična završnica u Dubrovniku u kojoj su se Sinjani vratili iz rezultatskog minusa od dva gola pokazala je kako je spoj mladosti i iskustva u Junaku pravi pogodak u gradu pod Kamičkom, a brojka od 1000 gledatelja zasigurno će na Gradskom stadionu biti debelo premašena s obzirom kako, nakon mnogo sezona, Junak  ponovno igra odličan nogomet.

Junak i Split igraju dalmatinski derbi u Sinju na Gradskom stadionu od 16:30 sati, a prijenos uživo bit će na Youtube-kanalu Plavi Stroj.
hr Sat Sep 22 2018 14:53:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Treća liga: RNK Split pobjedom želi uhvatiti priključak s vrhom, Junak gostuje u Dubrovniku

Danas se igra šest utakmica 4. kola 3.HNL jug
Jedan od derbija kola igra se na Parku mladeži između RNK Splita i Imotskog. RNK Split ima jednu pobjedu u tri kola, a postigli su samo tri pogotka, premalo za klub poput Splita. Zanimljivo, sva tri njihova pogotka djelo su Drage Gabrića, bilo bi dobro da i njegovi suigrači završe s odmorom i postom od postizanja pogodaka. Sreća za Crvene je da im dolazi Imotski, koji još nema pobjedu u ova tri kola. Posebno ih peče poraz iz prvog kola od Jadrana, ali su na putu oporavka s dva vezana remija protiv Croatie i GOŠK-a.

U Biogradu Primorac čeka Uskoka koji se nakon pljuske u prvom kolu probudio i igra sve bolje. Dobru igru nisu "naplatili" u Baškoj Vodi kada su primili pogodak u 94. minuti. Domaća momčad još nije uhvatila prošlosezonsku formu, igraju toplo-hladno pa tako imaju pobjedu, poraz i remi. Uvijek neugodni Kamen u Ivanbegovini čeka Uraniju predvođenu Jurendićem i dvojicom Brazilaca. Motivirani će biti igrači Kamena da pred svojim navijačima isprave posrtaj iz Unešića.

Novi derbi doline Neretve igra Jadran, samo ovaj put na svom travnjaku u Pločama čekaju Neretvu, povratnika u ligu. Prošlo kolo poraženi su u Opuzenu unatoč solidnoj igri primili su pogodak šest minuta prije kraja. Na Lapadu GOŠK čeka lidera, Junaka iz Sinja koji je maksimalan u prva tri kola. Prvo ime sinjskog kluba je svakako Petar Bašić-Šiško s pet pogodaka u tri kola. Zagori nije puno trebalo da zaboravi blamažu protiv Uskoka, zaigrali su vrlo dobro protiv Kamena i upisali tri nova boda koji su je smjetili u gornji dio poretka. Zagora izvan Borovišta nije ista momčad, zna to i Ante Milić, danas trener Hrvaca, a nekad igrač Zagore pa će od prve minute krenuti napadački. Nisu navijači i simpatizeri Hrvaca naučili vidjeti svoju momčad u donjem dijelu tablice, zato su tri boda danas imperativ za Crne.

Croatia - Neretvanac (ned, 16:30)
hr Sat Sep 15 2018 11:26:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Početnici RNK Split pobjednici turnira "Mali Uskok-Klis 2018."

Od petka do nedjelje se na stadionu NK Uskok u Klisu odigrao nogometni turnir "Mali Uskok 2018.".

U uzrasnoj kategoriji početnika (2008. godište) dječaci RNK Split su zasluženo osvojili 1. mjesto. U skupini su zabilježili sve tri pobjede (NK Uskok 4:0, NK Sloga 7:0, NK Adriatic 2 2:0), u četvrtfinalu su pobjedili NK Uskok rezultatom 6:1, u polufinalu NK Orkan rezultatom 3:2.

U odličnoj finalnoj utakmici dječaci RNK Split su nakon penala ukupnim rezultatom 5:3 slavili protiv NK Adriatic.

Najboljim igračem turnira proglašen je Dino Damjanović iz RNK Split, najbolji golman turnira je Niko Pavičić Ivelja iz NK Adriatic, dok je najbolji strijelac turnira Ante Bitunjac, član RNK Split.
hr Mon Sep 10 2018 08:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Treća liga: Split protiv Primorca, vodeći Junak protiv prvaka

Danas je na rasporedu pet susreta 3. kola 3.HNL jug
RNK Split u jednom od derbija kola na Parku mladeži čeka biogradski Primorac. Zajedničko za obje momčadi je da su prvo kolo upisali pobjede, a u prošlom poraze. Split je poražen u Dubrovniku, dok je Primorac upisao poraz u Biogradu od Uranie. Crveni će biti lišeni usluga mladog Kralja koji je nepromišljeno udario igrača GOŠK-a te je zbog toga kažnjen s čak tri utakmice.

Vodeći Junak u Sinju čeka aktualnog prvaka, Croatiu iz Zmijavaca. Atmosfera u taboru Plavog stroja je na maksimumu dok se gosti muče na početku sezone. Očito Mislav Karoglan još nije uigrao sve nove igrače. S druge strane, njegov kolega Stipe Grčić ima mnogo razloga za zadovoljstvo. Pobjedi li danas, bit će to znak da je Junak sposoban ove sezone biti visoko plasiran.

Imotski je nakon šestice od Jadrana uspio u Zmijavcima izvući bod što je možda nagovještaj njihova buđenja. Idealnu priliku za tri boda vide danas kad im dolazi GOŠK Dubrovnik.

Pola sata prije svih, na zahtjev gostiju, igraju Neretva i Zmaj iz Blata. Dvoboj ekipa kojima je još nula u rubrici pobjede, ali daleko bolji dojam u prva dva kola ostavila je Neretva. Zmaj je po prikazanome u uvodnih 180 minuta jedan od glavnih kandidata za ispadanje.

Je li se Zagora otrijeznila od sedam kliških komada vidjet ćemo danas kada na Borovištu dočekuju vrlo dobrog Kamena. Naučile su nas ove dvije ekipe na dva lica, domaće i gostujuće, pa se ne treba previše osvrtati na prošlo kolo.