Burić: Lijepo je što Bradarić i Strinić žele u Hajduk, a u Osijeku idemo na pobjedu!

Momčad će trenirati u Zagrebu
Nogometaši Hajduka u nedjelju od 20 sati gostuju u Osijeku protiv istoimenog domaćina u okviru 6. kola HT Prve lige. Trener Damir Burić održao je konferenciju za medije na kojoj je odgovarao na novinarska pitanja uoči ogleda u Gradskom vrtu.

Kakva je situacija u momčadi?

- Što se tiče ozljeda napravili smo jedan zdravstveni bilten, vidjeli smo igrače koji imaju ljetne viroze kao Josip Bašić i Basel Jradi, vidjet ćemo hoće li biti spremni za putovanje. Kad je riječ o Duki Posavcu stanje je nepromijenjeno i tu ne želimo ništa riskirati, želimo im dati vremena i prostora. Želimo da se obojica što brže vrate. Kroz trening su lakše ozljede dobili Nejašmić i Teklić. Imamo još dva treninga, nadam se da ćemo imati dobru momčad za ovu utakmicu. - rekao je u uvodu Damir Burić.

Gostovanje u Osijeku uvijek je neugodno, kakvog Hajduka možemo očekivati i kakav je Osijek?

- Nama je najvažniji naš svakodnevni fokus, što se tiče rada na treningu. Da pokušamo reprizirati dobre stvari iz ogleda s Goricom. Momčad je to u stanju i vidi što može. Osijek smo gledali, analizirali, u zadnjim utakmicama nakon ispadanja iz Europe su se koncentrirali na prvenstvo. Vidi se da momčad ima određenu kvalitetu, u svim utakmicama su mogli pobijediti, i Dinamo i Rijeku. Sve je moguće, čeka nas neugodan i dobar protivnik, mi smo spremni, znamo što nas čeka, ali najvažnije je da mi sprovedemo naše točke koje su vrlo važne u igri, nadam se da smo to u stanju.

Ostaje li sustav s kojim ste pobijedili Goricu?

- To vam ne mogu kazati. U svakom slučaju, imamo dosta opcija i može se dogoditi da bude nekih promjena.

Osijek?

- Kroz sve ove utakmice igrali su su 5-4-1 u 5-3-2, ali sustav ne igra toliku ulogu koliko igrači. Najvažniji smo mi, naša interpretacija. Fokusirati ćemo se na nas.

Plan puta?

Letjeti ćemo do Zagreba, pa imati kratki izlet do Osijeka, a zadnji put smo proveli osam sati na putu. Mislim da je to jako dobro za naše igrače, da se odmore, da imaju regeneraciju unutar 24 sata od utakmice. Znam da je to veliki trošak za klub, ali istovremeno je jako bitno za momčad. Prespavat ćemo prvo u Zagrebu pa ćemo do Osijeka. Opet ćemo iz Osijeka u Zagreb gdje ćemo noćiti. Bitno se dobro odmoriti. Dobro smo se organizirali jer je utakmica protiv Osijeka u 20 sati, a Dinamo u sljedeću subotu.

Ima li šanse za dolazak Strinića i Bradarića?

- Mislim da je najljepša stvar da igrači koje ste naveli žele doći u Hajduka. Mi smo i dalje atraktivni, mi smo i dalje jedan klub što svi žele doći. Mi isto smo realni u svemu tome i znamo što možemo platiti i u kojim granicama. Mislim da sam vam s time sve rekao.
hr Fri Aug 23 2019 14:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vuškoviću tri, Jairu jedna utakmica zabrane igranja!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 15. kola HT Prve lige
De Macedo Da Silva Jairo (Hajduk) kažnjen je s jednom utakmicom zabrane igranja i 3.000 kuna novčane kazne radi isključenja zbog dvije opomene na utakmici Hajduk-Osijek, a Mario Vušković (Hajduk) koji je na istoj utakmici isključen zbog psovanja prvog pomoćnog suca kažnjen je s tri utakmice zabrane igranja i 3.000 kuna.

HNK Hajduk je kažnjen iznosom od 10.000 kuna zbog upaljenih pet baklje i pet dimnih kutija od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini stadiona (jedna baklja ubačena u ograđeni dio igrališta)  u periodu 72.-75. minuta utakmice Hajduk-Osijek.

Roko Pezelj, sportski administrator HNK Hajduk, kažnjen je s mjesec dana zabrane obavljanja funkcije i 1.000 kuna novčane kazne zbog verbalnog napada i vrijeđanja suca po završetku utakmice Hajduk-Osijek.

hr Wed Nov 13 2019 18:11:21 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka plasirali se u finale Kupa Dalmacije!

Bijeli su bili uvjerljivi protiv vršnjaka Šibenika
Juniori Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa Središta Split. Momčad trenera Marijana Budimira  pobijedila je Šibenik sa 7:0.

Smjer utakmice mogao se predvidjeti već u prvoj minuti. Gostujuća momčad sama se dovela u rezultatski minus, jednu loptu iz zadnje linije Doni Grdić pokušao je vratiti Marku Paiću, ali je lopta prevarila gostujućeg vratara i završila u mreži.

Utakmica je bila odlučena u 23. minuti, Bijeli su u dvije minute došli do vodstva od 3:0. Drugi pogodak postigao je u 22. minuti Mario Čuić nakon što je Bruno Unušić sve napravio probijanjem desne strane, bijeloj osmici preostalo je samo ušetati se u mrežu. Unušić je započeo i akciju kod trećeg gola Bijelih.

Ubacio je visoku loptu s desne strane, Tino Blaž Lauš je skočio i glavom spustio za Bruna Jenjića, a on lijevom nogom s 10 metara pogađa šibenska vrata. Unušić i Jenjić počeli su akciju kod četvrtog pogotka, a ubačaj s desne strane Marko Domančić je zakucao u mrežu. Sedam minuta prije odmora u strijelce se upisao i Lauš.

U drugom poluvremenu trener Budimir izvršio je sedam izmjena, a Bijeli su do kraja utakmice još dva puta zatresli mrežu Šibenčana. U strijelce se u 48. minuti po drugi put upisao Jenjić, a seriju pogodaka zaključio je u 57. minuti Domagoj Topić.

Momčad Hajduka nastupila je u sastavu: Perić (od 56. Brdar), Unušić, Vujčić (od 56. Škaričić), Mamut, Bekavac, Jurica (od 56. Birkić), Jenjić (od 56. Topić), Čuić (od 46. Šarić), Lauš (od 46. Bushaj), Domančić, Biuk (od 56. Iličić).
hr Tue Nov 12 2019 19:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Burić: ''Torcida me motivira, ja sam tvrda stina. Ni nakon ove pobjede neću spavati mirno!''

Govorio je trener Hajduka i o dva odlaska iz kluba, komentirao je Torcidu, ali i otkrio čija mu je podrška najvažnija

Vrlo važnu pobjedu Hajduk je upisao na Poljudu protiv Osijeka. Na kraju je bilo 3:2 za splitsku momčad, a najviše je pobjeda značila treneru Damiru Buriću jer je nakon dva poraza od Gorice sve više Hajdukovaca priželjkivalo njegov odlazak:

- Čestitke prije svega momcima na srčanoj i hajdučkoj utakmici, punoj tempa, šansi i intenziteta. Prognozirao sam i prije da će biti dobra utakmica jer znam kvalitetu momčadi Osijeka i našu. U početku smo bili sputani i kad smo se oslobodili tog tereta, skinuli taj ruksak, onda smo krenuli po mom guštu s puno tempa, brzo i okomito. Nismo dali dovoljno golova u prvom poluvremenu kako bi u miru priveli utakmicu. Prvi dio je mogao otići na 3:0, ali mi primimo gol koji je navodno ofsajd i taj gol nas je poremetio i onda smo se opet u drugom poluvremenu malo pogubili. Ali pokazali smo pravi karakter, hajdučki moral i odigrali utakmicu u kojoj smo zasluženo pobijedili, pogotovo kad vidite gol za 3:2, ono je izvanredno, peta s malog baluna. Momci su pokazali da su dobri i pravi -

Pitali su ga potom hoće li mirnije spavati nakon burnog razdoblja na što je Burić odgovorio kako se ništa nije promijenilo.

Komentirao je trener Hajduka i dva odlaska u proteklom tjednu. Prvi onaj dopredsjednika Lukše Jakobušića, a onda i sportskog direktora Saše Bjelanovića.

- Za mene se to dogodilo iznenada i brzo. Nogomet je tako brz da se i nakon dana događaju neke stvari. Nikad ne znaš koga može strefiti. Prije svega želim Lukši Jakobušiću jako puno sreće dalje u poslu. Saši Bjelanoviću želim da nađe uskoro novi angažman. Nas čega brutalan, težak raspored u ove dvije utakmice. Važno je da smo mi danas imali konkurenta koji je na našem nivou i slavili. Prije početka prvenstva su svi vidjeli Rijeku i Osijek daleko ispred nas, a danas svi očekuju da budemo ispred Dinama -

Pitali su ga i kako gleda na zvižduke Torcide na predstavljanju prije utakmice.

- Mene sve to motivira. Ja sam jednu utakmicu koja je odlučivala hoće li klub ostati ili ispasti dobio. Klub se i dan danas takmiči u 2. Bundesligi. Uspio sam donijeti klubu znatan novac, sve to sam prošao. Prošao sam mnoštvo utakmica pod pritiskom. Imam svoj sistem i način rada, ja sam tvrda stina -

Na kraju je Burić kazao i kako mu najviše znači ta podrška unutar momčadi. Čak mu je i Jairo posvetio pobjedu.

- Samo oni s kojima radim mogu kazati kakav odnos imamo jer svakodnevno provodimo. Oni mogu kazati kakav sam i kako radim. Nitko drugi - zaključio je Damir Burić.

hr Mon Nov 11 2019 07:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pajač je sve zabilježio: Pobjeda Hajduka ostala u sjeni sramotnog nastupa Roka Pezelja

Riječi ispod svakog nogometnog nivoa pomoćnom je sucu uputio i zamjenski igrač Mario Vušković
Glavni sudac utakmice Hajduka i Osijeka Igor Pajač u zapisnik utakmice osim dvojice isključenih - Jaira i Marija Vuškovića prijavio je i Roka Pezelja, Hajdukovog klupskog djelatnika.

- U tunelu nakon utakmice Roko Pezelj verbalno je napao i vrijeđao suca utakmice riječima: "J.... ću ti majku, p.... jedna. Naći ću te ja!" - stoji u službenom izvještaju poslije nedjeljne utakmice.

Pajač je objasnio i kako je Jaira isključio zbog dva žuta kartona - prvog u 67. minuti zbog preoštrog starta, a kasnije, nakon pogotka, zbog napucanja i oštećivanja kutne zastavice.

U 75. minuti na popisu isključenih se našao i Mario Vušković, zamjenski igrač splitske momčadi koji je, kako stoji u izvještaju, pomoćnog suca Bojana Zobenicu vrijeđao riječima: "J.... ti mater u p.... mrtvu!"

Jedino sigurno jest kako i Vuškovića i Pezelja očekuju rigorozne kazne disciplinskog suca natjecanja.
hr Mon Nov 11 2019 07:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.