Engleski mediji: Vlašić je igrač utakmice

Iako je ušao tek u drugom poluvremenu, Nikola Vlašić uspio je zabiti svoj prvijenac za Everton i zaslužiti titulu igrača utakmice.
Nikola Vlašić zabio je svoj prvi gol u dresu Evertona, iako je njegova momčad remizirirala kod kuće u drugom kolu Europske lige protiv ciparskog Apollona rezultatom 2:2.
-
Igrači nisu bili na razini koja se od njih očekuje. Pozitivna strana su individualne predstave kao što je Vlašićeva, rekao je trener Evertona Ronald Koeman.
Iako je ušao tek u drugom poluvremenu, mnogi engleski mediji proglasili su ga igračem utakmice.
-
 Imao je ogroman utjecaj na igru, ne samo zbog gola, već i zbog prodora i šansi koje je namještao. Pokazao je ono što se očekuje od skupog ljetnog pojačanja , piše Liverpool Echo koji je Vlašiću dao ocjenu 8 te ga proglasio igračem utakmice.
Koeman nije bio zadovoljan predstavom svoje momčadi, ali je za Vlašićev nastup imao samo riječi hvale.
- Ne mogu reći da igrači nisu trčali ili borili se, ali su se bojali igrati. To je problem njihovih glava. Kao trener možete pomoći momčadi i izabrati one koji će igrati, ali kada sudac da znam za početak utakmice, nisam ja taj koji igra, rekao je trener Evertona te dodao:
- Vlašić nam je donio energiju, počeli smo napokon igrati nogomet. Za razliku od ostalih nije tražio samo sigurnu opciju.

hr Fri Sep 29 2017 17:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Real Madrid izborio finale klupskog SP-a

Al Jazira je povela u 45. minuti golom Romarinha, izjednačio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti na asistenciju Luke Modrića, a pobjednički pogodak za Španjolce zabio je Gareth Bale u 82. minuti

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale klupskog prvenstva svijeta nakon što su u polufinalnom ogledu u Abu Dhabiju pobijedili Al Jaziru sa 2-1.

Usprskos velikoj dominaciji i nizu prilika, aktualni svjetski i europski prvak Real Madrid je daleko teže nego što se očekivalo pobijedio Al Jaziru iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. 'Kraljevski klub' je tijekom utakmice prema suparničkim vratima uputio 34 udarca, četiri puta pogodio okvir gola i zabio tek dva pogodak, pri čemu pobjednički u 82. minuti.

Al Jazira je povela u 45. minuti golom Romarinha, izjednačio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti na asistenciju Luke Modrića, a pobjednički pogodak za Španjolce zabio je Gareth Bale u 82. minuti.

Real je u već u prvom poluvremenu mogao zabiti pet ili šest pogodaka, no Ali Khaseif je bio nesavladiv. Tri sjajne prilike imao je Cristiano Ronaldo, a po dvije Karim Benzema i naš Luka Modrić. Najbliže golu 'Kraljevski klub' je bio u šestoj minuti kada je Ronaldo nakon kornera pucao glavom, a vratar Al Jazire obranio uz pomoć grede. Okvir gola pogodio je i Modrić samo minutu kasnije lijepim prizemnim udarcem sa 20 metara.

Real je u 24. minuti zatresao suparničku mrežu, ali je sudac poništio Benzemin pogodak zbog prekršaja Ronalda nad braničem Al Jazire. U 34. minuti zabio je i Casemiro, no i ovaj pogodak je poništen jer je Benzema bio u zaleđu. Brazilski sudac Ricci je prvo priznao pogodak, ali ga je nakon pregleda snimke poništio.

Kada se već činilo kako u prvom poluvremenu neće biti golova, Al Jazira je povela nakon brze konte. Moubarak Boussoufa je asistirao Romarinha na lijevoj strani, a on driblingom prevario Varabnea, te zabio u suprotni kut.

U 47. minuti Al Jazira je imala sjajnu priliku možda prirediti i senzaciju. Nakon brze kontre Boussoufa je zabio za 2-0, ali je bio korak u zaleđu zbog čega je pogodak poništen. Samo dvije minute kasnije najbolji igrač u domaćim redovima vratar Khaseif je morao napustiti teren zbog ozljede. Umjesto njega u igru je ušao, Khaled al Senanni i već kod prvog udarca je primio gol. Modrić je lijepo asistirao Ronalda koji je 'probio' vratara  Al Jazire.

Modrić je u 67. minuti sjajno uposlio i Benzemu, ali je francuski napadač pogodio vratnicu. Benzema je okvir gola pogodio i dvije minute kasnije. Ipak, Realov pritisak je u 82. minuti urodio plodom. Samo minutu nakon što je ušao u igru Velšanin je zabio za preokret. Lucas Vasquez je s desne strane ubacio za Bale, koji je poslao loptu u mrežu.

Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio je jedan od najboljih igrača utakmice, dok je Mateo Kovačić igrao do 68. minute.

Ulaskom u finale aktualni europski i španjolski prvak ima priliku u jednoj kalendarskoj godini osvojiti čak pet trofeja nakon što je osvojio i europski i španjolski Superkup. Svoje mjesto u povijesti 'Kraljevskog kluba' mogao bi učvrstiti i Zinedine Zidane. Obrani li Real 'svjetsku krunu' francuski stručnjak će osvojiti sedmi trofej na klupi Reala izjednačivši se tako na trećem mjestu s Vicenteom del Bosqueom. Ispred njih s osam trofeja je Luis Molowny, a na uvjerljivom prvom mjestu je Miguel Munoz sa čak 16 trofeja.

"Kraljevski klub" će u finalu igrati protiv brazilskoga Gremija koji je u utorak u polufinalu nakon produžetka pobijedio meksičku Pachucu sa 1-0.

Finale je na rasporedu 16. prosinca, a istoga dana je i susret za treće mjesto.

hr Wed Dec 13 2017 21:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juventus zainteresiran za Kovačića

Talijanski nogometni prvak Juventus mogao bi idući mjesec poslati ponudu Real Madridu za hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića, pišu u srijedu talijanske novine TuttoSport.

Kovačić, 23-godišnji vezni igrač, startao je u srijedu u početnoj momčadi Real Madrida protiv Al Jazire iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva.

Generalni direktor Real Madrida, Jose Angel Sanchez, rekao je prije dva tjedna da Kovačić nije na prodaju te da će odbiti ponude ukoliko one stignu u zimskom prijelaznom roku.

Kovačić je 76 dana izbivao s terena zbog ozljede noge. Nakon toga je zaigrao u kupu protiv trećeligaša Fuenlabrade, u Ligi prvaka protiv Borussije Dortmund kada je Real Madrid već osigurao prolaz u osminu finala, te u srijedu protiv Al Jazire.

Trener Zinedine Zidane rekao je konferenciji za medije u utorak kako mu je on bitan igrač.

TuttoSport piše da bi Juventus mogao iskoristiti njegov status pričuvnog igrača jer Zidane uglavnom koristi formaciju 4-3-3 s Lukom Modrićem, Tonijem Kroosom i Casemirom u sredini. Talijanske novine navode da bi iz istog razloga Juventus mogao poslati ponudu i za 21-godišnjeg veznog Danija Ceballosa kojeg je u srpnju Real Madrid doveo iz Betisa.

Kovačić ima ugovor do ljeta 2021. godine a cijena mu iznosi 25 milijuna eura, podatak je Transfermarkta, internetske stranice specijalizirane za transfere nogometaša.

hr Wed Dec 13 2017 19:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kaja Rogulj u Dugopolju

Uskoro će se definirati koji igrači Hajduka dolaze na posudbu
Drugoligaš iz Dugopolja i prije početka prijelaznog roka je dogovorio dolazak dvojice igrača u svoje redove. Prvo pojačanje je Kaja Rogulj, tridesetjednogodišnji stoper, kojeg pamtimo kao bivšeg juniora Hajduka koji je dobrim igrama u Slaven Belupu ostvario transfer u Austriu a nakon toga i u švicarski Luzern. Posljednjih pola godine igrao je u Litvi, u Žalgirisu, a sad dolazi pomoći Dugopolju u plasmanu u 1.HNL.

Drugo ime je makednoski veznjak Andrej Acevski, koji je skupio preko 100 nastupa u makedonskoj prvoj ligi igrajući za Vardar i Sileks. Sljedećeg tjedna trebalo bi se definirati koji će mladi igrači Hajduka doći na posudbu da pomognu Dugopolju u ostvarenju cilja a to je plasman u 1.HNL. Lijepo bi bilo da Dalmacija sljedeće sezone ima dva prvoligaša, Hajduk i Dugopolje.

hr Wed Dec 13 2017 12:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.