Čačić: Možemo biti zadovoljni prikazanim

Hrvatska je izgubila od Čilea tek nakon izvođenja 11-eraca, dok je u 90 minuta bilo 1-1. Čileanci su poveli u prvom dijelu, da bi Franko Andrijašević u 77. minuti poravnao na 1-1

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić izjavio je kako je zadovoljan igrom svoje momčadi protiv Čilea u polufinalu China Cupa s obzirom na samo jedan odrađeni zajednički trening.

Hrvatska je izgubila od Čilea tek nakon izvođenja 11-eraca, dok je u 90 minuta bilo 1-1. Čileanci su poveli u prvom dijelu, da bi Franko Andrijašević u 77. minuti poravnao na 1-1.

- S obzirom na protivnika i važnost utakmice možemo biti zadovoljni prikazanim. Zadovoljan sam načinom na koji je moja momčad igrala nakon praktično samo jednog zajedničkog treninga. Čile je imao standardniju postavu, duže se pripremao, te mu čestitamo na plasmanu u finale. Utakmica je mogla završiti i drugačije, imali smo svojih prilika, a naposljetku je presudio faktor sreće i činjenica da je Čile mirnije izvodio jedanaesterce - rekao je Čačić.

Hrvatska će u subotu protiv domaćina Kine igrati za treće mjesto. Kina je u prvom polufinalu izgubila od Islanda sa 0-2.

- Gledali smo tu utakmicu, bio sam ugodno iznenađen načinom na koji je Kina igrala prvih 60 minuta. Island je ipak iskusniji i u zadnjih je pola sata okrenuo utakmicu u svoju korist. Sada prvo moramo vidjeti kakve će posljedice ova utakmica ostaviti na naše igrače. Kina je imala dan odmora više, a njihove slabosti prenijeti ću igračima, no isto ću napraviti i s dobrim stvarima koje smo vidjeli kod Kineza - zaključio je izbornik.

Jedan od najboljih igrača Hrvatske protiv Čilea bio je vratar Dominik Livaković koji se istaknuo s nekoliko odličnih obrana tijekom utakmice, ali u raspucavanju s bijele točke nije uspio obraniti niti jedan udarac.

- Najteže mi je bilo Vargasu braniti situacije jedan-na-jedan, a drago mi je da sam dao doprinos momčadi nakon teškog puta i utakmice u koju smo ušli s 'teškim nogama'. Mislim da se nismo osramotili i da ova momčad ima kvalitetu. Odigrali smo sasvim solidno, po principu svi za jedan, jedan za sve - rekao je Livaković i dodao:

"Žao mi je što smo izgubili na jedanaesterce i valjda ih više neće biti, osim možda u nekom finalu Svjetskog prvenstva. Obećavam da ću ih tada obraniti. Bit će bolje drugi put".

Livaković je najavio i subotnju utakmicu protiv reprezentacije domaćina:

"Mislim da bismo morali pobijediti u toj utakmici, vjerujem da smo kvalitetniji od Kine te da ćemo kući otići dobre volje".

hr Wed Jan 11 2017 17:04:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Životna borba Ivana Klasnića: "Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu"

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora

Ivan Klasnić nakon onih na nogometnom travnjaku, danas vodi dvije velike bitke. Već godinama se bori s bolešću zbog koje je morao proći kroz dvije transplantacije bubrega, a sada čeka i treću dok tri puta tjedno odlazi na dijalizu. - prenosi Index

Tri puta tjedno po pet sati hrvatski golgeter leži u bolničkom krevetu i nada se da će uskoro pronaći prikladnog donora. Drugu bitku vodi na sudu protiv liječnika koji su trebali brinuti o njemu u Werderu iz Bremena, ali je njihovim propustom bolest uznapredovala i ugrozila Klasnićev život.

Prošlo je već deset godina otkako je Klasniću otkazao bubreg, ali se nakon toga odlučno vratio na travnjake i ponovo zabijao golove u najjačim ligama svijeta te postao prvi nogometaš koji je nakon transplantacije organa nastupio na Europskom prvenstvu na kojem je bio i prvi strijelac Hrvatske s dva gola.

Njemačka televizija NDR posjetila je Klasnića u bolnici i snimila kratki film o njegovoj životnoj borbi, a emitirat će ga ove nedjelje. - prenosi Index

- Želio bih dobiti novi bubreg da mogu ponovo uživati u životu. - rekao je Klasnić u razgovoru s ekipom njemačke televizije.

hr Sat Mar 25 2017 17:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Revija nogometa mladih splitovih ratnika: Trostruki okršaj RNK Split - NK Primorac Stobreč

Sve utakmice promatrao je Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes
Prvo je na teren izašla ekipa mladih pionira 2004. godište koju uspješno vodi trener Goran Njegić.

- Imali smo priliku
 vidjeti mnoštvo lijepih poteza i akcija te konačni rezultat od 7-0 koji je mogao biti i uvjerljiviji - istaknuo se Krešimir Nazor koji je postigao hat trick.

Ekipa  uspješno nastavlja borbu za prvo mjesto sa HNK Hajdukom za kojim zaostaje jedan bod te nas u nastavku prvenstva očekuje zanimljiv rasplet.

Nakon mladih pionira  na teren su izašli pioniri 2 - 2003. godište koju vodi trener Ivan Punoš te su u tvrdoj i teškoj utakmici svladali odlično organiziranog protivnika sa 2-1 te tako sačuvali prvo mjesto na tablici pred najvažniju utakmicu sezone koja slijedi u srijedu protiv HNK Hajduka. Istaknuo se dvostruki strijelac Kristijan Mihovilović kao i supertalentirani Martin Baturina koji je neumorno djelovao u sredini terena.

Za kraj su na teren izašli kadeti 2 koje vodi trener Vedran Milović. Jos jednom smo svjedočili visokom ritmu i presingu koje od svojih igrača zahtjeva trener Milović po sparnom i vrućem vremenu koje je danas vladalo u Parku mladeži što dodatno daje na vrijednosti rezulatima i zalaganju svih mladih igrača.

Gosti nisu imali šanse te su na kraju porazeni sa 3-1.

Dodajmo za kraj da je  sve utakmice promatrao Područni instruktor županijskog saveza prof. Ivan Gudelj i vrijedno bilježio zapažanja u svoj notes.

hr Sat Mar 25 2017 17:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utakmica protekla bez većih incidenata: Privedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti

Na stadionu Maksimir utakmici je prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja

Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP) izvijestilo je u petak navečer da je prije, za vrijeme i nakon odigravanja nogometne utakmice između Hrvatske i Ukrajine u Zagrebu u službene prostorije dovedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti, odnosno kršenja Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima.

Među navijačima nisu zabilježeni incidenti, ni sukobi, ističe se u priopćenju MUP-a.

- Zahvaljujemo građanima što su slijedili upute koje smo objavili uoči ove nogometne utakmice i time pridonijeli da utakmica protekne u pozitivnoj atmosferi i sportskom ozračju. - navodi se i zaključuje da je na stadionu Maksimir utakmici prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja.

hr Sat Mar 25 2017 10:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Furija" pobijedila Izrael, Italija Albaniju

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4-1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2-0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4-1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti.U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3-0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales

su odigrali 0-0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3-1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3-1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2-0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).