Čačić: Možemo biti zadovoljni prikazanim

Hrvatska je izgubila od Čilea tek nakon izvođenja 11-eraca, dok je u 90 minuta bilo 1-1. Čileanci su poveli u prvom dijelu, da bi Franko Andrijašević u 77. minuti poravnao na 1-1

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić izjavio je kako je zadovoljan igrom svoje momčadi protiv Čilea u polufinalu China Cupa s obzirom na samo jedan odrađeni zajednički trening.

Hrvatska je izgubila od Čilea tek nakon izvođenja 11-eraca, dok je u 90 minuta bilo 1-1. Čileanci su poveli u prvom dijelu, da bi Franko Andrijašević u 77. minuti poravnao na 1-1.

- S obzirom na protivnika i važnost utakmice možemo biti zadovoljni prikazanim. Zadovoljan sam načinom na koji je moja momčad igrala nakon praktično samo jednog zajedničkog treninga. Čile je imao standardniju postavu, duže se pripremao, te mu čestitamo na plasmanu u finale. Utakmica je mogla završiti i drugačije, imali smo svojih prilika, a naposljetku je presudio faktor sreće i činjenica da je Čile mirnije izvodio jedanaesterce - rekao je Čačić.

Hrvatska će u subotu protiv domaćina Kine igrati za treće mjesto. Kina je u prvom polufinalu izgubila od Islanda sa 0-2.

- Gledali smo tu utakmicu, bio sam ugodno iznenađen načinom na koji je Kina igrala prvih 60 minuta. Island je ipak iskusniji i u zadnjih je pola sata okrenuo utakmicu u svoju korist. Sada prvo moramo vidjeti kakve će posljedice ova utakmica ostaviti na naše igrače. Kina je imala dan odmora više, a njihove slabosti prenijeti ću igračima, no isto ću napraviti i s dobrim stvarima koje smo vidjeli kod Kineza - zaključio je izbornik.

Jedan od najboljih igrača Hrvatske protiv Čilea bio je vratar Dominik Livaković koji se istaknuo s nekoliko odličnih obrana tijekom utakmice, ali u raspucavanju s bijele točke nije uspio obraniti niti jedan udarac.

- Najteže mi je bilo Vargasu braniti situacije jedan-na-jedan, a drago mi je da sam dao doprinos momčadi nakon teškog puta i utakmice u koju smo ušli s 'teškim nogama'. Mislim da se nismo osramotili i da ova momčad ima kvalitetu. Odigrali smo sasvim solidno, po principu svi za jedan, jedan za sve - rekao je Livaković i dodao:

"Žao mi je što smo izgubili na jedanaesterce i valjda ih više neće biti, osim možda u nekom finalu Svjetskog prvenstva. Obećavam da ću ih tada obraniti. Bit će bolje drugi put".

Livaković je najavio i subotnju utakmicu protiv reprezentacije domaćina:

"Mislim da bismo morali pobijediti u toj utakmici, vjerujem da smo kvalitetniji od Kine te da ćemo kući otići dobre volje".

hr Wed Jan 11 2017 17:04:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rakitić konačno dobio od Barce ono što je toliko priželjkivao

Dnevnik Sport na temelju svojih izvora iz nogometnog kluba Barcelone ove srijede tvrdi da je postignut dogovor s Ivanom Rakitićem oko produženja ugovora, a novi će trajati do 2021. godine...
Naš 28-godišnji veznjak stigao je prije tri godine na Camp Nouu i dosad je osvojio dvije Primere, dva Kupa kralja te jednu Ligu prvaka zajedno s Messijem, Neymarom, Suarezom i ostatkom ove sjajne generacije nogometaša.
Iako posljednjih mjeseci više ne igra tako važnu ulogu kod trenera Luisa Enriquea kao prethodnih sezona, Ivan Rakitić i dalje je iznimno cijenjen u Barceloni, a njegova je želja također što duže ostati u klubu s kojim je osvojio sve što se može osvojiti.

Dosta se ipak pisalo o njegovom odlasku u Juventusu ili neki drugi veliki klub sljedećeg ljeta, no od toga čini se neće biti ništa. Naime, katalonski dnevnik Sport na temelju svojih izvora iz Barcelone objavio je ove srijede kako je postignut dogovor oko produženja ugovora našem reprezentativcu, a novi će trajati do 2021. godine, prenosi tportal.

Rakitić bi tako trebao ostati u Kataloniji još četiri sezone, što bi značilo da bi imao 33 godine po isteku ugovora. Također će mu plaća biti veća od 6.5 milijuna eura koliko trenutno zarađuje i moći će se u miru posvetiti završnici sezone te pripremi za sljedeću.

Službena potvrda produženja ugovora tek se očekuje, a trebala bi se dogoditi prije reprezentativne stanke potkraj ožujka...

hr Wed Feb 22 2017 13:09:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Subašić: Pogriješio sam, ali doma zabijamo svima pa ćemo i Cityju

"Mogli smo 'ubiti' utakmicu da smo zabili s bijele točke, ali nismo. Pokazali smo da imamo kvalitetu, no kažnjeni smo zbog previše grešaka", kaže Subašić
Manchester City je s 5:3 u ljepotici osmine finala Lige prvaka dobio je Monaco na Etihadu. No, daleko od toga da je gotovo, ostao je još uzvrat u Monte Carlu.

Monacu se prvi put dogodilo da je primio pet komada, a Danijel Subašić izravno je kriv za drugi gol.

"Nisam siguran što se dogodilo, bio je sklisko i dogodilo se što se dogodilo. To se dogodi svakom vrataru, ovog puta sam ja bio taj", rekao je Subašić pa dodao:

"Dobro smo igrali, ali smo napravili previše pogrešaka, ja prvi. Mogli smo 'ubiti' utakmicu da smo zabili s bijele točke, ali nismo. Pokazali smo da imamo kvalitetu, no kažnjeni smo zbog previše grešaka. Mlada smo momčad, no u uzvratu ćemo sve dati da prođemo dalje, prenosi Goal.com.

Inače, Monaco je najefikasnija momčad Europe ove sezone, zabili su 110 golova u svim natjecanjima.

"Pa zabijamo svima, pogotovo doma, pa ne vidim zašto ne bismo i njima pa prošli", zaključio je Subašić.

hr Wed Feb 22 2017 09:37:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Atletico Madrid stekao veliku prednost u gostima protiv Bayer Leverkusena

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Atletico Madrid je slavio kod Bayer Leverkusena s 4-2 (2-0) i stekao veliku prednost pred uzvrat za dva tjedna na svom Calderonu

Pobjedu su Atleticu donijeli pogoci Saula Nigueza (17), Antoinea Griezmanna (26),  Kevina Gameira (59pen) i Fernanda Torresa (87), dok su strijelci za Bayer bili Karim Bellarabi (48) i Stefan Savić (68ag).  Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu i bio je asistent kod četvrtoga gola Atletica, dok je Tin Jedvaj ostao na klupi njemačke momčadi.

U sjajnoj utakmici odlučila je napadačka moć sastava Diega Simeonea, koja je u Leverkusenu zabila čak četiri gola i praktički je već osigurala četvrfinale.

Atletico je sjajno započeo utakmicu i već nakon 26 minuta vodio je s 2-0. U 17. minuti veznjak Španjolaca Saul Niguez je prošao po desnoj strani i preciznim šutem izvan šesnaesterca pogodio same rašlje. U 26. minuti katastrofalno je pogriješio branič domaćih Dragović, loptu je prihvatio Gameiro, koji je sačekao da dođe njegov sunarodnjak Griezmann, a ovaj je lako pogodio nebranjenu mrežu.   U 30. minuti prva prilika Bayera, no opasni udarac Slovenca Kampla obranio je vratar Moya.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Bayer je smanjio. Ubačaj Henrichsa s desne strane dočekao je Bellarabi i spretno je sproveo u mrežu. Samo dvije minute kasnije Gameiro je pogodio vratnicu, no u 59. minuti francuski napadač je bio precizan iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Dragović upravo nad Gameirom. U 68. minuti novi gol Bayera - ubačaj Brandta sa strane vratar Atletica Moya je odbio u noge svog braniča Savića i lopta je odsjela u mreži.

Potvrdu pobjede Atletica i vjerojatni prolaz "ovjerio" je Torres, koji je ušao u 78. minuti, a u 87. je iskoristio precizan nabačaj Vrsaljka i glavom pogodio sami kut vrata za konačnih 2-4.

hr Tue Feb 21 2017 23:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Manchester City - Monaco 5-3, velika pogreška Subašića

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Manchester City je u 'ludoj' utakmici pobijedio Monaco 5-3 nakon što je gubio 1-2 i 2-3

Bila je to fantastična utakmica, sasvim sigurno najbolja ove sezone u Ligi prvaka. Gledatelji su mogli vidjeti osam golova, promašeni jedanaesterac, te još niz prilika i jedanaest žutih kartona.

City je poveo 1-0, Monaco je potom imao 2-1 i 3-2, no City je okrenuo rezultat i stigao do pobjede 5-3.

Golove za 'Građane' zabili su Raheem Sterling (26), Sergio Aguero (59, 72), John Stones (77) i Leroy Sane (83), dok su strijelci za Monaco bili Radamel Falcao (32, 62) i Kylian Mbappe (41).

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić branio je za goste. Istaknuo se s nekoliko odličnih obrana, ali je krivac za drugi gol domaćina.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 18. minuti. Mbappe je iz izgledne situacije pucao ravno u Willyja Caballera. Pet minuta kasnije opasno je zaprijetio i City. De Bruyne je ubacio loptu u kazneni prostor, a Aguero je zakasnio za djelić sekunde. Bolju igru domaćin je u 26. minuti okrunio pogotkom. Većinu posla je obavio Leroy Sane koji je sjajno prošao po krilu i nakon proigravanja s Davidom Silvom ubacio pred Subašićeva vrata, a Sterling lakoćom zabio za 1-0.

Gosti iz Kneževine brzo su uzvratili i u 32. minuti Monaco je izjednačio. Caballero je loše ispucao loptu do Bernarda Silve koji je uposlio Fabinha na krilu, a ovaj ubacio u kazneni prostor Cityja gdje je Falcao bio spreman pogodivši za izjednačenje.

Tri minute kasnije dogodila se situacija o kojoj će biti još razgovora. Aguero je izbio sam pred Subašića i pao u kontaktu. Izgledalo je kao kazneni udarac, no španjolski sudac Antonio Mateu Lahoz je kaznio Argentinca žutim kartonom za simuliranje. U 41. minuti došlo je do potpunog preokreta. Fabinho je dugačkom loptom uposlio Mbappea koji se oslobodio čuvara i sjajnim udarcem zabio pod vratnicu za 2-1. Sjajni 18-godišnji Francuz je zabio već šesti gol u zadnjih šest nastupa.

U 50. minuti Falcao je mogao gurnuti Monaco jednom nogom u četvrtfinale. Izborio je kazneni udarac, ali ga potom očajno izveo i Caballero se obranom iskupio za svoju pogrešku u prvom dijelu. Devet minuta kasnije veliku City je izjednačio nakon velike pogreške hrvatskog vratara. Aguero se sjurio u kazneni prostor i pucao, a lopta je neshvatljivo prošla Subašiću kroz ruke. Radost domaćih navijača kratko je trajala jer se Falcao u 62. minuti iskupio za promašeni kazneni udarac. Sjajni Kolumbijac je prvo 'slomio' Stonesa, a potom lobao Caballera za vodstvo 3-2. Bio je to njegov 15 pogodak u posljednjih 15 nastupa.

No, Englezi se nisu predavali i uspjeli su okrenuti rezultat. U 72. minuti je De Bruyne izveo korner, a Agüero sjajno iz voleja pogađa za 3-3. Uslijedio je i gol Stonesa u 77. minuti za 4-3, a na Etihadu je nastala ludnica kada je Sane u 83. minuti na asistenciju Aguera zabio za 5-3.

U 84. minuti Falcao je ima sjajnu priliku za još jedan pogodak, no Caballero je nogom u padu sjajno obranio.

Zanimljivo, Josep Guardiola je osmi put stigao do osmine finala LP, a u dosadašnjih sedam nastupa na klupi Barcelone i Bayerna svih sedam puta je prošao dalje.