Poraz Zadra od Zvezde

U devetom kolu ABA lige poraženi su od aktualnog prvaka Crvene zvezde rezultatom 76-88
Pred 6000 gledatelja na Višnjiku Zadar je poražen od euroligaša i aktulanog osvajača ABA lige, Crvene zvezde rezultatom 76-88 (23 :19, 22: 23, 9:29, 22:17). Prije početka utakmice predstavnici Moto kluba Beštije iz Zadra uručili su treneru Zadra Aramisu Nagliću zahvalnicu za pomoć motociklistu iz Dubaija kojeg je bura nedavno prevrnula na Jadranskoj magistrali.

Unatoč silnoj borbenosti Zadrana, protiv boljih se nije moglo a osobito  "pogubna"  je bila treća četvrtina u kojoj su gosti riješili utakmicu.

U redovima Zadra najbolji Preston Knowles sa 17 poena, Josh Bostic je dodao 14, Šime Špralja 12, a Mislav Brzoja deset poena. Beograđane je do sedme pobjede predvodio Milko Bjelica s 20 poena, dva skoka i dvije asistencije te James Feldeine s 13 poena.

Na tablici vodi Budućnost sa omjerom 8-1, Zadar je pretposljednji sa 3 pobjede i 6 poraza.

hr Mon Nov 20 2017 21:43:35 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split slavio na gostovanju u Zaboku

Neizvjesna završnica ovaj put otišla na stranu Žutih
Žuti su preokretom u posljednjoj minuti došli do pete pobjede u HT Premijer ligi, prvom gostujućom nakon 12 uzastopnih poraza izvan Gripa.

Momčad Ivice Skelina slavila je na gostovanju u Zaboku s 81-85 (24-16, 18-19, 20-23, 19-27). Junak Splita bio je Mate Kalajžićkoji je prvo tricom 49 sekundi prije kraja doveo svoju momčad do izjednačenja (79-79), a slobodnim bacanjem dvadesetak sekundi kasnije odveo Žute i u vodstvo.

Kod Splita najefikasniji je bio Michaelyn Scott s 17 poena,11 asistencija i sedam skokova, a kapetan Mateo Kedžo dodao je 16 poena i 4 skoka. Domaćine je predvodio Antonio Vlaić s 22 poena i šest uhvaćenih lopti.

hr Sat Dec 16 2017 22:04:14 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jadran i Jug u finalu vaterpolskog Kupa

Finale je na rasporedu sutra od 16 sati.
U finalu vaterpolskog Kupa igrat će splitski Jadran i dubrovački Jug. U prvom finalu, Jadran je s 9:7 pobjedio Mornar BS. Po četvrtinama je bilo 2:1, 3:3, 2:1 i 2:2. Jadran su predvodili Krapić Marelja koji su postigli po dva pogotka te vratar Anić koji je skupio čak 15 obrana. Drugi put je ovo Jadranu da se plasirao u finale Kupa Hrvatske a prvi nastup u finalu imali su 2003. godine kada su igrali protiv Juga i izgubili u obje utakmice.

U drugom finalu Jug je bez većih problema svladao POŠK s 18-6 (5-1, 5-2, 6-2, 2-1). Kod Juga su čak sedmorica igrača postigli po dva pogotka, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Rašović, Renzuto i Lozina.

Finale između Juga i Jadrana igra se u Zagrebu, na bazenu uz Savu, u nedjelju od 16 sati uz izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a.

hr Sat Dec 16 2017 21:18:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas se igra Final four vaterpolskog Kupa

Tri splitska kluba i Jug u borbi za trofej
U Zagrebu danas počinje završni turnir vaterpolskog Kupa Hrvatske. Mogli bismo napisati i Dalmacije jer na Final fouru nastupaju tri splitske momčadi, Mornar, POŠK i Jadran te dubrovački Jug.

Od 16:45 na bazenu uz Savu igraju Mornar BS i Jadran (HTV 2) a od 18:15 Jug i POŠK. Finale je na rasporedu u nedjelju od 16 sati (HTV 2).

hr Sat Dec 16 2017 11:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Porazi naših igrača, Šarić solidan

Bogdanović i Hezonja upisali samo po četiri koša

hiladelphia našeg Darija Šarića su sinoć na svom terenu izgubili nakon tri produžetka od Oklahoma City Thundera sa 119-117. Dario Šarić je u 49 minuta zabio 16 koševa u upisao je osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje koji je utakmicu počeo u prvoj petorki. Od Orlanda je sa 95-88 bolji bio Portland. Mario Hezonja je odigrao 20 minuta te je postigao samo četiri koša uz dva skoka.

Poraz  kod kuće upisala je Indiana od Detroit Pistonsa sa 98-104, a Bojan Bogdanović je u 26 minuta na terenu zabio samo četiri koša uz četiri skoka i jednu asistenciju.