Mati Paviću za dlaku izmakla Wimbledonska titula

Nakon što je finale prekinuto pri rezultatu 11-11 u petom setu, Kubot i Melo su se bolje snašli po povratku s pauze i pobijedili sa 3-2 u setovima.
Splićanin Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach izgubili su u finalu muških parova u Wimbledonu od Lukasza Kubota iz Poljske i Marcela Mela iz Brazila.
Pavić i Marach odlično su ušli u meč te su u prvom setu uzeli break loptu pri rezultatu 5-5 i sa 7-5 osvojili prvi set. U drugom setu dominantnija je bila poljsko-brazilska kombinacija koja je na 6-5 oduzela servis protivnicima i odnijela set sa 7-5. Treći set je također pripao Kubotu i Melu bez break lopti, dok su u četvrtom setu izgubili dva servisa te je hrvatsko austrijski par osvojio set sa 6-3 i doveo do izjednačenja 2-2 u setovima.
Meč je pri rezultatu 11-11 u petom setu bio na kratko prekinut zbog mraka, ali se ubrzo nastavio. Paviću i Marachu su nedostajala samo dva gema do titule, ali su se nakon pauze bolje snašli Melo i Kubot koji su sa 13-11 odnijeli peti set i odnijeli pobjedu sa 3-2 u setovima nakon 4 sata i 34 minute igre.

hr Sat Jul 15 2017 22:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Čilić donio bod selekciji Europe protiv Svijeta

Laver Cup trajat će do nedjelje, a pobjednik je selekcija koja prva skupi 13 bodova.
U tijeku je prvo izdanje teniskog Laver Cupa u Pragu koji odmjerava snage između tenisača Europe i Svijeta. Nakon prvog dana turnira Europa vodi 3-1.
Marin Čilić pobjedio je
Amerikanca Francesa Tiafoea sa 7-6 (3), 7-6 (0). Pobjednički niz nastavio je Austrijanac Dominic Thiem koji je nadigrao drugog Amerikanca Johna Isnera sa 6-7 (15), 7-6 (2), 10-7. Treći poen za Europu donio je Nijemac  Alexander Zverev koji je bio bolji od Kanađanina Denisa Šapovalova sa 7-6 (3), 7-6 (5). Jedini bod za Svijet osigurali su Australac Nick Kyrgios i Amerikanac Jack Sock koji su u igri parova svladali Čeha Tomaša Berdycha i Španjolca Rafaela Nadala sa 6-3, 6-7 (7), 10-7.
Laver Cup trajat će do nedjelje, a pobjednik će postati ona selekcija koja prva osvoji 13 bodova. Svakoga dana na programu će biti po tri pojedinačna meča i jedan susret parova, pobjeda u svakom susretu u petak donosi po jedan bod, u subotu po dva, a u nedjelju po tri boda.

hr Sat Sep 23 2017 17:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Turska sportašica izbačena iz atletike

Alptekin je bila pozitivna na dopinškoj kontroli na Olimpijskim igrama u Londonu prije pet godina, ali i prije dvije godine.
Turska novinska agencija Anadolu objavila je u subotu da je turska altetičarka Aslı Çakır Alptekin kažnjena doživotnom zabranom nastupa zbog trećeg pozitivnog dopinškog nalaza.
Turska atletičarka je slavila na 1500 metara prije pet godina na Olimpijskim igrama u Londonu, ali je zlatnu medalju morala vratiti jer je bila pozitivna na dopinškoj kontroli. Inače, ta utrka se pamti po negativnom jer je čak šest od devet trkačica barem jednom u karijeri bilo dopingirano.
Prije dvije godine još je jednom bila pozitivna na dopinškoj kontroli i tada je kažnjena s osam godina zabrane, no ta je kazna počela teći retroaktivno od 2013. godine i potom je prepolovljena pa se Alptekin vratila na stazu već ove godine.

hr Sat Sep 23 2017 17:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Alvarez donirao milijun dolara žrtvama potresa u Meksiku

Meksiko su u dva tjedna pogodila dva potresa pri kojima je poginulo preko 300 osoba.
Boksač Canelo Alvarez, jedan od najpopularnijih meksičkih sportaša, donirao je milijun dolara žrtvama potresa koji su pogodili Meksiko u posljednja dva tjedna.
-
To je najmanje što sam mogao učiniti. Nadam se da će se i drugi ljudi uključiti kako bi pomogli stradalima, rekao je Alvarez.
Meksikanac je bio trostruki svjetski prvak u težinskim kategorijama, te WBC svjetski prvak u polusrednjoj kategoriji sve do 2013. godine kada mu je titulu preuzeo
Flyoda Mayweathera. Alvarez je prošli vikend boksao protiv Golovkina u meču koji je završio bez pobjednika.
Meksiko je u utorak pogodio snažan potres jačine 7,1 po Richteru. Poginulo je više od 250 osoba, a na desetke zgrada je srušeno. Meksikanci se također oporavljaju i od potresa koji je 7. rujna pogodio južni Meksiko pri čemu je poginulo 98 osoba.

hr Sat Sep 23 2017 17:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ragbi: RK Nada gostuje kod RK Zagreba, a u RK Sinj igra protiv RK Ljubljane

Prvenstvo Hrvatske 2017/2018., II. kolo

Nakon uspješno  položenog ispita protiv prvaka Slovenije, ragbijaši Nade ovaj vikend gostuju  u Zagrebu gdje će na Rudešu igrati protiv RK Zagreb. Prema najavi trenera  splitske momčadi,  Nada će nastupiti u istom sastavu kao i prošle subote pojačana za iskusnog Gorana Čulića. Rosso i Vlajčević još su poštedi,  a Jurčević i Perlain  trenutno nisu spremni za nastup. Unatoč nešto pomlađenom sastavu,  u momčadi i stručnom stožeru vlada optimizam pred subotnju utakmicu. Kvaliteta i iskustvo  su na strani splitske momčadi,  koja je odlučna da se iz Zagreba vrati sa tri boda. Rast forme se tempira za utakmice koje će uslijediti u listopadu, kada dolazi i prva utakmica protiv glavnog protukandidata za naslov prvaka, momčadi HARK Mladosti.

U momčadi Zagreba već je vidljiv rukopis njihova trenera novozelanđanina Gary Braida.  Momčad je homogenija, dobro stoji na terenu i jasno se uočavaju linije kretanja u napadu i obrani. Trebat će još vremena da momčad sazrije, dobije na čvrstoći i kontinuitetu igre, da bi se pridružila vodećem hrvatskom dvojcu. Unatoč porazu od gradskog rivala,  igrači Zagreba pružali su dostojan otpor favoriziranim mladostašima tijekom cijelog susreta. Isto očekujemo i ove subote  gdje će zagrebaši nastojati „prodati što skuplje kožu“ te vrebati eventualnu opuštenost gostujuće momčadi iz Splita.

U drugom susretu ovog kola ragbijaši Sinja ugošćuju momčad Ljubljane. Prošlih sezona, igrači Sinja, u okviru regionalne RRC lige, igrajući za momčad Dalmacije, više puta su se susretali sa momčadi slovenskog prvaka.Bile su to uvijek zahtjevne  i vrlo neizvjesne utakmice. Ovaj put izabranici Marina Tvrdića sami će na megdan s mladićima  koje trenira  iskusni Andrew Fenton. Stručni stožer prošle subote bio je u Splitu i pažljivo ispratio nastup Ljubljane. Jesu li uspjeli detektirati  slabe točke gostiju te u sedam dana postaviti igru koja vodi do uspjeha protiv renomiranog protivnika vidjećemo u sobotu na igralištu SC u Trnovači.

Ovo kolo slobodna je momčad HARK Mladosti.

hr Fri Sep 22 2017 14:41:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.