U subotu započinju pripreme Crvenih, prije Turske dvije prijateljske utakmice

Pripreme Crvenih započinu ovog vikenda

Prozivka nogometaša Splita održat će se u subotu u 14 sati u Parku mladeži, čime će momčad Vjekoslava Lokice i službeno započeti pripreme za proljetni dio sezone.

Već smo pisali kako će se osim standardnih prvotimaca Crvenima sigurno priključiti 26-godišnji veznjak Luka Kapetanović koji stiže iz Solina, te 23-godišnji ofanzivac Ivan Tomičić koji je igrao u redovima Imotskog. Osim njih dvojice još nekoliko igrača dolazi na probu u Park mladeži, a Splitov stručni stožer će u narednom periodu procijeniti radi li se o kvalitetnom materijalu.

Crveni krajem mjeseca putuju na pripreme u Tursku gdje će se zadržati ukupno dvanaest dana, a prethodno će ovdje odigrati dvije prijateljske utakmice. Prva je na rasporedu 24. siječnja protiv BiH Premierligaša Metalleghea kojeg vodi Mato Neretljak u Čitluku, dok će drugi suparnik Splita biti Solin 26. siječnja u Parku mladeži.

hr Thu Jan 05 2017 12:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Podjela bodova na Parku mladeži: "Okrećemo se novoj utakmici"

Utakmica između RNK Split i NK Lokomotiva Zagreb završila je neriješeno, 0:0
Trener NK Lokomotiva, Mario Tokić, iznio je svoje viđenje današnje utakmice na Parku mladeži.

- Utakmica je bila dosta nervozna i po meni nije bilo baš puno ljepote,a li sve u svemu korektna utakmica. Rezultat od 0:0 je najrealniji. Podijela bodova je zaslužena jer ni mi ni Split nismo stvorili niti jednu pravu šansu iako je Splitu ova utakmica jako bitna jer su u borbi za opstanak.
Mi jesmo došli ovdje ostvariti pobjedu ali možemo živjeti i s ovim bodovima - poručio je Tokić koji je stao u obranu i jedne i druge ekipe.

- Mislim da je teren bio dosta tvrd i dosta težak za nekakve suvisle kombinacije ali isto tako moram pohvaliti i svoju i suparničku obranu koji su "krivci" jer nije bilo pravih šansi - kazao je Tokić.

Trener Crvenih, Bruno Akrapović, nije baš očekivao ovakvu utakmicu iako je bila više nego borbena.

- Očekivao sam da će Lokomotiva više napraviti u ofenzivnom dijelu ali oni su se postavili slično kao i mi; 3-5-2. To je bilo neko neutraliziranje na koje smo mi odgovorili jednom borbenošću, prisutnošću na terenu koja je bila izvanredna prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme isto tako obzirom da imamo dosta igrača koji nisu odradili pripremu zbog ozljeda i vidjelo se da tu i tamo kod nekog igrača fali snage - kazao je Akrapović..

Sve u svemu, momci su ipak odlično odgovorili, smatra Akrapović.

-  Imamo zicer na glavi Boljata pred kraj utakmice da zabije za tri boda ali nisam nezadovoljan ni tim jednim bodom. Sada se okrećemo novoj utakmici, nemamo puno vremena za razmišljanje nego se trebamo koncentrirati na slijedeće zadatke, odnosno na Cibaliu - rekao je Akrapović.

Osvrnuo se Akrapović i na gradski derbi.

- Sve je moguće u njemu, momci su puni elana i želje da se dokažu i tako će biti i sada. Idemo se na Poljud natjecati, Hajduk dolazi sa samopouzdanjem zbog pobjede u Zagrebu tako da neće biti lako ali moja ekipa je dobro posložena, stoje dobro u obrani - poručio je trener Crvenih.

hr Sun Apr 23 2017 17:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj: RNK Split - NK Lokomotiva Zagreb > Najrealniji ishod

Od 15.00 sati pratimo uživo utakmicu 29. kola MAXTv 1. HNL na Parku mladeži
Sastavi momčadi:

RNK Split
Duka - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Jurendić - Pavlovski - Merajić - Boljat - Vidović - Tomičić

NK Lokomotiva
Šemper - Karačić - Rožman - Karimi - Rrahmani - Ćorić - Grezda - Capan - Bočkaj - Majstorović - Mihaljević

Sudac: Damir Batinić

Momčadi su izišle na teren.
Split nosi prigodne rođendanske majice 105 #radnicki - Sritan rođendan Splite koje je nakon pozdravljanja poklonio navijačima

0' - Krenula je utakmica na Parku mladeži ! Sritno Splite!
11' - Još traje ispitivanje snaga s obje strane pa ugodno popunjene tribine još nisu vidjele neku konkretniju šansu
20' - Prva prigoda na utakmici i to za Lokomotivu. Po desnoj strani dobro je probio Bočkaj te prizemno šutirao, no Duka je skoncentriran te nogom odbija loptu van igrališta.
30' - Žuti karton - Karimi (nedozvoljeni prekršaj)
33' - Žuti karton - Rrahmani (nedozvoljeni prekršaj). Split ima blagu inicijativu
45' - Završeno je prvo poluvrijeme bez pogodaka

Momčadi izlaze na teren, za koji trenutak krenuti će drugo poluvrijeme za kojeg se nadamo da će nam pružiti više uzbuđenja

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme
55' - Lijepa prigoda za Split. Nakon ubacivanja Pavlovskog Ugrina se u gužvi dobro snalazi i šutira pod gredu no mladi Šemper paradom odbija udarac.
58' - Promjena u momčadi Lokomotive > Doležal umjesto Mihaljevića
61' - Žuti karton - Škvorc (nedozvoljeni prekršaj). Velika prigoda za Lokomotivu. Slobodan udarac na 19 metara od gola Duke
62' - Bočkaj je lukavo šutirao no Duka brani njegov udarac i udarac iz odbijene lopte.
66' - Promjena u momčadi Splita > Pešić umjesto Pavlovskog
69' - Žuti karton - Vidović (nedozvoljeni prekršaj)
75' - Promjena u momčadi Splita > Jovanović umjesto Ugrine
76' - Revija žutih kartona na obje strane. Sada su zbog prekršaja kartone zaradili Merajić a potom i Doležal
77' - Promjena u momčadi Lokomotive > Halilović umjesto Ćorića
81' - Promjena u momčadi Splita >Okechukwu umjesto Tomičića
90' - Igrati će se 2 minute sudačke nadoknade
91' - Žuti karton - Bočkaj (nesportsko ponašanje)
92' - Gotova je utakmica na Parku mladeži rezultatom 0:0

hr Sun Apr 23 2017 14:11:52 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

NK Lokomotiva stiže na Park mladeži

Na današnjoj press konferenciji svoje viđenje i očekivanja za utakmicu iznjeli su trener "crvenih" Bruno Akrapović i napadač Sandro Ugrina.
Snimku press konferencije pogledajte ovdje:

hr Sat Apr 22 2017 14:14:30 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Pioniri Splita pobjedom protiv Hajduka zasjeli na vrh ljestvice

Mnogobrojni gledatelji su uživali u sportskoj i fer igri djece.

Pred blagdane se na Parku mladeži odigrao veliki derbi prvenstva mlađih pionira RNK Splita i HNK Hajduka; dječaka 2004. godiste.

Treneri crvenih Goran Njegić i bijelih Ante Puljiz su na teren poslali sve najbolje sto nudi ovo godiste.
Imali su i motiv vise za pobjedu jer su do skora bili kolege u redovima RNK Splita.

Momčad RNK Splita se od samog pocetka susreta nametnula agresivnijom i boljom igrom.
Gledali smo utakmicu sa mnogo lijepih akcija, pojedinačnih poteza i zalaganja kod djece, naročito kod splitskih "crvenih".

U prvom dijelu susreta istaknuo se Marin Čubretović koji je bio nerješiva zagonetka za obranu Hajduka.
On je zasigurno uz ostale dječake iz ove momčadi svijetla budućnost kluba iz Parka mladeži.

Vidjelo se zaista mnogo lijepih poteza i akcija kod crvenih koji su konstantno dominirali te se sredinom drugog dijela odigrala predivna akcija, započeta srčanim skupnim presingom dječaka Splita i oduzimanjem lopte.

Tino Radan je nanizao nekolicinu igrača bijelih te nesebično vratio povratnu loptu Karlu Radiću koji varkom izbacuje svog čuvara te iz okreta prizemnim udarcem pogađa mrežu vratara Hajduka.

S ovom pobjedom od 1:0 i sa tri nova boda mladi "Ratnici Splita", kako nazivaju ovu generaciju, su zasjeli na prvo mjesto tablice te se očekuje interesantna borba za trofej u tom uzrastu.

Uz kvalitetnu igru, predivni nogometni ugađaj, te sportsko ponašanje na terenu, predivno je poslije utakmice bilo vidjeti čestitanje među djecom crvenih i bijelih koji su nagrađeni pljeskom objektivne publike.
Za primjer i svaku pohvalu ! Bravo crveni, bravo bijeli !